Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Nema na Berlini i Grandturu. Poznanik imao oba i morao je razvlačiti kabel.

Pa još kažu da Gen ne valja. :D

Ja iman Berline pa iman instalaciju provucenu za visokotonce

24e172g.jpg

Jesi li istovremeno zamjenio obe sijalice-te što su pregorile?

Nisam
Link to comment
Share on other sites

Cesto mi pregaraju zarulje (osram h7) i ponekad mi treperi svjetlo na brojacu okretaja. Sto bi moglo biti i postoji li mogucnost da su te dvije stvari povezane? Ili samo imam bad luck sa zaruljama

 

hmmm... mi smo imali na peugeoteu 307 slican problem i rijesili kad sm opromjenili alternator... dali ti kazaljka od okretaja ili brzine zna padat sama od sebe ?

Link to comment
Share on other sites

Ja iman Berline pa iman instalaciju provucenu za visokotonce

Nisam

Poznanik je imao Berlinu Autentik 2010. i nije imao kablove. Onda je do paketa opreme.

Što se tiče sijalica, ako bi promjenio samo pregorjelu, ona druga bi pregorila za mjesec, dva. Zadnji put mi je pregorila, i umjesto nove, stavim jednu koja je već korištena. Već 4-5 mjeseci radi bez problema. Nemam dnevna, pa mi kratko radi non-stop.

Link to comment
Share on other sites

Meni 2 izgorile u 6 miseci. Dns sam uzea Osram nightbreaker. Trebale bi ka trajat duplo duže vidit ćemo. A i meni treperi digod al vrlo rijetko ona iza 5Krpm

 

Više svjetla, manja trajnost i obratno. a pošto su te tvoje kao jače, hm...

Bar da su NB+, te nešto duže traju

Link to comment
Share on other sites

Više svjetla, manja trajnost i obratno. a pošto su te tvoje kao jače, hm...

Bar da su NB+, te nešto duže traju

A platia san 220kn u tokica jesu + ili ne nesican ti se
Link to comment
Share on other sites

Ne želim se pocoprati ali ja sam u ovih 5 i po godina po jednom promijenio prednje kratke i duge H7 žarulje. U odnosu na Megana 2, Megane 3 je čisti preporod u pogledu potrošnje žarulja.

Link to comment
Share on other sites

kod mene Philips xtreme vision rade vise godinu dana

 

 

hehehe

Link to comment
Share on other sites

hmmm... mi smo imali na peugeoteu 307 slican problem i rijesili kad sm opromjenili alternator... dali ti kazaljka od okretaja ili brzine zna padat sama od sebe ?

Nemam kazaljku za brzinu, digitalno se prikazuje. A na opadanje kazaljke za okretaje nisam obracala paznju, ali auto nekad na 2-3 sekunde lagano zatrza kad se ubrzava, i to samo kad decko vozi (rolajz), kad ja vozim ,meni se to ne dogadja. Onda on kaze da su niski okretaji bili, makne nogu s gasa i ponovo ju vrati pa bude ok.

Kad je isao mijenjat zarulje nije pitao mehanicara za to, a sto puta sam mu rekla da spomene to. Evo vec sam se nazivcirala hahaha lol.

Link to comment
Share on other sites

Više svjetla, manja trajnost i obratno. a pošto su te tvoje kao jače, hm...

Bar da su NB+, te nešto duže traju

 

Stavio sam ja na Megija NB+ pa ćemo vidit koliko će trajat.

Imam ih na Cliu godinu i po (HB3) i još svijetle.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su stavljene NBU H4 prije više od godine i za sada svijetle. Dokle, vidjet ćemo.

Link to comment
Share on other sites

što mislite o ovom MEGANU 3?

 

Ženina rodica je zainteresirana. Ima malo km na grbači, ali je drugi vlasnik već, ali ne zna objasniti kako? Ili možda ne zna dobro pričati hrvatski. Uglavnom nije joj objasnio tu činjenicu. Dali bi takav auto još trebao biti pod garancijom, bar u Slo? Ako je imao karambol dali gubi garanciju i može li se to kako ispitati u Slo? Obećao joj poslati broj šasije

Link to comment
Share on other sites

Ako netko zna gdje dode filter nafte na meganu 3 grandtour 1,9 dci.... i koja mu je otprilike cijena?

Edited by capy
Link to comment
Share on other sites

Rijeseno...hvala

nebi ti otpala ruka da si napisao tj dao i odogovor na postavljno pitanje ako si saznao....i mogao podjeliti sa drugima njegovu poziciju...

Link to comment
Share on other sites

Sory stari cuvam djecu i kopam po autu..znas kako ti onda mozak radi.

znaci nalazi se iznad prednjeg desnog kotaca ispod posude za vodu za pranje stakla,nisam ga jos skinuo moram ga jos dobiti, kod Lagerosa dode 310 kn MANN..

pozz..

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Tamo se nalazi i potrebno je skinuti unutarnju oblogu blatobrana te se onda dolazi do kucista filtera pa se on otvori i onda se dolazi do filtera goriva.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam provukao kabel do desnog visokotonca u tabli. Sutra je na redu lijevi...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tako je. Tamo se nalazi i potrebno je skinuti unutarnju oblogu blatobrana te se onda dolazi do kucista filtera pa se on otvori i onda se dolazi do filtera goriva.

I napomena da svi dCi (1.5,1.9 i 2.0) u Meganu 3 imaju isti filter goriva (8201046788), a ne kao u Meganu 2 koji je za svaki motor imao par verzija filtera.

Link to comment
Share on other sites

koja je razlika ovih 1,5 dci 86 i 90 KS, osim u ta 4 kljuseta?

Link to comment
Share on other sites

jel neko skidao poklopce zvucnika u vratima, strah me zapinjati sarafcigerom a rukom ne ide?

prednja vrata

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.