Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Preventinog servisa koliko znam nema za DPF. Sve ovisi o stilu voznje i mjestu kad ce skroz otici. Nekome se zastopa na 120k km a nekome bude i do 300k km bez problema.

Ja u Laguni nemam strelicu, imam u Fordu i ako zelis nisku i eko potrosnju onda se ravnaj po njoj. Da bi motor bolje disao i da se ne stvara puno čađi šaltaj kako si se naviknuo.

Eto sve je kolega rekao a ja njegov post nisam ni vidio [emoji35]

Link to comment
Share on other sites

Ovaj sistem kod Renaulta se u pravilu ne zastopa. Jedine slabe tacke su senzori koji znaju crknuti. Meni je npr. crkla brizgaljka. Ali sam sistem filtera je napravljen da radi bez greske 500.000 km.

Link to comment
Share on other sites

Pri otvaranju vozačevih vrata, negdje na pola hoda otvaranja, čuje se prilično neugodan zvuk, kao da je nešto udarilo u karoseriju. Zna li netko koji je vjerojatni uzrok ovog problema i kako se rješava?

Link to comment
Share on other sites

Graničnik vrata.

Evo pročitaj malo ovaj topic. Kolega brzi16v je sve lijepo objasnio.

 

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Jel ima na grandtouru kaj više mjesta na zadnjim sjedalima nego na običnom meganeu?

Nešto me kopka da zamijenim fluenca za grandtour :), došao novi član, a prtljažnik kako god bio velik otvor mu je premali...

Jel ima netko da bi mijenjao? Fluence, generation 2010,65tkm, servis svake godine u ovlaštenom

Link to comment
Share on other sites

Nisam se vozio u običnom, u grandtouru ima poprilično mjesta na zadnjoj klupi. Gepek je fantastičan, prostran s još dodatnim pretincima ispod podnice, pored rezervnog kotača.

Link to comment
Share on other sites

Meni se toliko svidjelo puno mjesta u Megane II Grandtour pa nisam ni pomišljao na manji auto.

I opet naravno kupio Megane III Grandtour koji ima za moje potrebe dovoljno mjesta straga i dostupan veliki prljažnik.

Preporučam karavan u svakom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Bacio sam oko na jedan Megan III Grandtour 1,5 dci EDC 2011 godina. Pa ako netko ima iskustva i nekih provjerrenih informacija o mjenjaču. Znači realna potrošnja,održavanje koje veće kvarove bih mogao očekivati ako ih ima. Auto ima 139000 km. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Bacio sam oko na jedan Megan III Grandtour 1,5 dci EDC 2011 godina. Pa ako netko ima iskustva i nekih provjerrenih informacija o mjenjaču. Znači realna potrošnja,održavanje koje veće kvarove bih mogao očekivati ako ih ima. Auto ima 139000 km. Hvala.

Isti motor isti mjenjač samo nije grandtour. A računaj od 6.5 do 7.5

. Ova prva potrošnja je kad paziš. Ova druga kad si brzi od 99% prometa oko sebe. Tvornica je propisala da bi taj mjenjač na toj kilometraži treba imat promijenjeno ulje dosad 2 puta ( svakih 60Kkm). Meni je sad na cca 75Kkm i nije bilo dosad nikakvih problema s autom osim redovnog servisa. Promjena ulja u mjenjaču je mislin malo vise od 1000kn van ovlaštenog, nema filtera.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li bi sipanje 100 oktanskog benzina u 1.6/16v motor ostavilo posljedica? Na poklopcu rezervoara piše 95/98.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel mogu negdje nabavit onaj sredisnji naslon za ruke izmedu sjedala i nekako ga ugradit? Ovaj Meg to nema i jako mi fali..

Link to comment
Share on other sites

Ima i zamjenskih koji nisu kao original, ali ako je dobar proizvođač nisu loši. Neki naši proizvođači su dobri. Cijena prati kvalitetu [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

ušerafi se u podnicu ili se već nekako učvrsti. moje osobno mišljenje je da su ti naknadno ugrađeni šaka u oko. rabljeni original će koštati kao i kvalitetni zamjenski a razlika u izgledu nebo i zemlja.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.