Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Kupila frendica polovnog gt line. Jeli to ima drugačiji ovjes u odnosu na obični meg3?

Čini mi se pretvrd pogotovu zadnji kraj

Link to comment
Share on other sites

Moze li se zamijeniti spricaljke za pranje sofersajbe tak da spricaju po cijelom staklu maglicu kao i ostali auti iz ovog stoljeca a ne sugave dvije pljuce iz svake spicaljke?

Vjerujem da je stos samo u ovim zavrsecima, ili?

Link to comment
Share on other sites

Moze li se zamijeniti spricaljke za pranje sofersajbe tak da spricaju po cijelom staklu maglicu kao i ostali auti iz ovog stoljeca a ne sugave dvije pljuce iz svake spicaljke?

Vjerujem da je stos samo u ovim zavrsecima, ili?

Nemoj mi reći da megane 3 ne baca lepezu. Pa moja laguna stara 13 godina ima takve špricaljke. E pa stvarno. Samo su špricaljke u pitanju, ništa drugo. Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Kupila frendica polovnog gt line. Jeli to ima drugačiji ovjes u odnosu na obični meg3?

Čini mi se pretvrd pogotovu zadnji kraj

Ima. Sportski, tvrđi ovjes. Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Nemoj mi reći da megane 3 ne baca lepezu. Pa moja laguna stara 13 godina ima takve špricaljke. E pa stvarno. Samo su špricaljke u pitanju, ništa drugo.

Pa znam, sramota za auto iz 2013!

Ali kad vec spominjemo Lagunu, i meni je lepeza bila na njoj i onda je odjednom pocelo spricati isto tak staromodno, zasto?

Link to comment
Share on other sites

Dečki hvala na info, sad zna zašto joj zubi cvokoću :bigl:

Nego, odjednom ne radi preklapanje retrovizora i daljinsko za gepek. Neki osigurač? A i prenosi vibracije na karoseriju, ali samo na 2000 o/min. Također poruka clean diesel filter,. Ima li ispust za vodu na filteru?

Link to comment
Share on other sites

Koji motor?

Probajte skinuti kleme nek se resetira sve,pa cete onda vidjeti.

Vibracije su mozda zbog nosaca motora koji je pri kraju.

Ako je Fap, trebalo bi auto malo prevozati u visom okretajima da se regenerira,ako nece mi onda,treba probati probati preko dijagnostike.

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

Pa znam, sramota za auto iz 2013!

Ali kad vec spominjemo Lagunu, i meni je lepeza bila na njoj i onda je odjednom pocelo spricati isto tak staromodno, zasto?

Pa ovo je ocaj na vozacevoj strani mi baca do pola al bože moj na suvozačevoj kako triba. Tia bi stavit neke druge al nikako da se uvatin toga, a i ne znan koje bi stavia
Link to comment
Share on other sites

1.5dci, 86ks, nema fap, upute kažu da je voda u filteru. 2010.god, 50.000km prešao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ovo je ocaj na vozacevoj strani mi baca do pola al bože moj na suvozačevoj kako triba. Tia bi stavit neke druge al nikako da se uvatin toga, a i ne znan koje bi stavia

Ja bi to odmah sutra zamijenio samo ako mi beko kaze od kojeg auta pasu na moj!?

Link to comment
Share on other sites

Ja bi to odmah sutra zamijenio samo ako mi beko kaze od kojeg auta pasu na moj!?

Nešto san cua da pašu od c3 tribalo bi provjerit
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lijepo da netko potvrdi jer sam i ja tak tu negdje citao ali nisam siguran jel za M3! Pitat cu ja sutra u servisu!

Bilo bi lijepo da netko potvrdi jer sam i ja tak tu negdje citao ali nisam siguran jel za M3! Pitat cu ja sutra u servisu!

Link to comment
Share on other sites

Pa znam, sramota za auto iz 2013!

Ali kad vec spominjemo Lagunu, i meni je lepeza bila na njoj i onda je odjednom pocelo spricati isto tak staromodno, zasto?

I meni je tako bilo na suvozačevoj strani (počeo samo mlaz bacati). Moraš špricaljku samo malo promrdati i počet će ponovo bacati lepezu. Onaj kvadratni otvor na prskalici se može micati, probaj ga malo promrdati tankim odvijačem. Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

I meni je tako bilo na suvozačevoj strani (počeo samo mlaz bacati). Moraš špricaljku samo malo promrdati i počet će ponovo bacati lepezu. Onaj kvadratni otvor na prskalici se može micati, probaj ga malo promrdati tankim odvijačem.

Odlicno, hvala, probat cu! ;)

Link to comment
Share on other sites

1.5dci, 86ks, nema fap, upute kažu da je voda u filteru. 2010.god, 50.000km prešao

prijatelj mjenja na meganeu 3 1.5 dci 105 ks filter goriva svakih 30 000 km i kaze da svaki put bude vode unutra masu... nebi ja to bas vise drzao po 30 000... mislim da mi je rekao da oko 700 kn kosta filter...

Link to comment
Share on other sites

prijatelj mjenja na meganeu 3 1.5 dci 105 ks filter goriva svakih 30 000 km i kaze da svaki put bude vode unutra masu... nebi ja to bas vise drzao po 30 000... mislim da mi je rekao da oko 700 kn kosta filter...

 

Tako je, u ovlaštenom je cca 700kn, a zamjenski Mann/Knecht filter goriva varira od 372,00 - 412,00kn pa vi odlučite što vam je bolje ;)

Link to comment
Share on other sites

U BIH u ovlaštenom servisu OEM filter goriva za Megane 3 je 114KM ili otprilike 450 kuna

Link to comment
Share on other sites

prvi problemi na ''novom'' meganu 3 kod prije...

Odnekud curi ulje!!! Sumnja se na brtvu poklopca ventila, a možda i kakav gori scenarij. Sutra je kod mehaničara...

Link to comment
Share on other sites

Javi kad saznaš, baš me zanima odakle curi.

Ja sam sa svojim prošli tjedan napravio turu do Beča i Bratislave i za sada je sve za 5 :)

U 3000km i mjesec dana otkad ga imam nivo ulja se nije spustio ni za milimetar.

Link to comment
Share on other sites

Na toj kilometraži pa toliko zajebancije s tim, ne znan malo čudno. Jel sigurno samo 50K km ima?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.