Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

obostrano ljepiva traka za ekrane mobitela širine par mm kod mene riješila problem 

Link to comment
Share on other sites

On 27. 03. 2019. at 22:31, BrkoTg. said:

Pozzz ekipa..

Prominia sam kolica, izea Megane 3 1.6-16v 81kw.6 brzina.

Da pitam,ne radi mi unutar je osvjetljenje, niti jedno, naprid niti za straznje sidalo? Provjeria sijalice, ispravne i provjeria ispitivacem nema sstruje uopce. Isto tako ne radi mi svitlo u vozacevim vratima,sva ostala rade u vratima ali se ne pali svitlo unutra ma koja vrata otvorena.

 

Imam slican slucaj i kod mene ne radi svjetlo u vozacevim vratima..ako nekako rijesis problem,javi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ulje na poklopcu ventila oko prve i treće bobine i na usisnoj grani. Zašto? 

Auto je 1.6 16v i ima 170.000 km

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

recirkulacija uljnih para nazad u granu pa se iz grane cijedi, ima jedna cijev koja ide odozdo, onda može biti čep na poklopcu ventila, pa na kojem senzoru puštati, onaj od remenice ili bregaste.. meni je bilo malo masno pa sam isprao brake cleanerom i sad dugo nisam vidio masnoću.. tak je bio i meg 2 masan malo po poklopcu ventila, nikad nisam saznao gdje slini, ali vrlo malo, nevidljivo na nivou ulja.. isto isprao ..

mislim da se auto vozio sporo i nije se nikad vrtio pa se uljne pare kondenzirale..

vidiš ovu rupu desno tu ide iberlauf uljnih para, najčešće tu pušta malo brtva..

 

101cd646-df61-4929-bd49-66fea49f1309_LI.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni je na meganu 2 sa istim motorom 1.6 16v poceo dimit i slinit jer mu je posudica za uljne pare bila puna....pa je onda iz nje preljevalo i curilo tako kako ti navodis...skinuo sam usisnu granu i izbacio ulje nekih 2-3 dcl sigurno je bilo u posudici....od tad sve ok...posudica ti je ovaj dio naznačen sa zelenom

20190424_170400.jpg.7bec8518cbc61197fa01522ff1153540.jpg

Link to comment
Share on other sites

@brzi16v znači grana dolje, da logično, još je na dnu cjevčica spojena na usis ispred klapne ima i tu malo ulja i tak..

Link to comment
Share on other sites

Ok znači ništa strašno. Hvala svima, čeka me veliki servis i zamjena varijabilne ?

Link to comment
Share on other sites

On 20. 04. 2019. at 15:33, PAnta013 said:

Kako se skida plastični rukohvat ručne kočnice?

 

ručna.jpg

 

On 20. 04. 2019. at 18:49, ivan.martinko said:

Ja sam ga samo iscupao prema naprijed..

Kao što Ivan reče, povući napred. Ide malo teže. 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo krenulo me ?

Nakon što sam u smart talku, temi razna pitanja postavio pitanje: 

pitanje za znalce ?

danas sam si mijenjao diskove i plocice na svom meganeu, kada sam vracao klip hidraulike odjednom sam cuo ploooop i u istoj sekundi sam se sjetio da sam zaboravio otvoriti posudu ulja, kreten...

uglavnom, dio ulja mi je iscurio kroz zatvoren cep ili mi je mozda posuda puknula, ne znam.

auto koci najnormalnije, ulja ima u posudi. jel moguce da cep propusti ulje kada dode preko ibera?

 

Sada me zove žena da kada ubaci u rikverc kamera ne radi, ima li netko ideju od cega da krenem? ima li svoj osigurac kamera?

Link to comment
Share on other sites

Prekidač za rikverc, ne voli kad ga se zalije tekućinom za kočnice. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, direstraits said:

Prekidač za rikverc, ne voli kad ga se zalije tekućinom za kočnice. 

palo mi i to na pamet, jesi mijenjao mozda to ikad? 

Mislim da on nebi trebao biti skup, barem se nadam.

Link to comment
Share on other sites

Par puta, kupi original, nije skup. Neoriginalni znaju praviti problem. Ne preteži kod montaže. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, direstraits said:

Par puta, kupi original, nije skup. Neoriginalni znaju praviti problem. Ne preteži kod montaže. 

Još jedno pitanje, gdje se nalazi točno.
Pošto ga je ulje zasralo najvjerojatnije negdje ispod posude oko getribe? ili se varam...

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

S prednje strane kad gledaš, na getribi pored oduška za ulje. Ali vidi prvo da li se upale rikverc svjetla kad ubaciš u rikverc. Možda je nešto drugo u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, direstraits said:

S prednje strane kad gledaš, na getribi pored oduška za ulje. Ali vidi prvo da li se upale rikverc svjetla kad ubaciš u rikverc. Možda je nešto drugo u pitanju. 

Mislim da je to što si spomenuo. zato jer kada mi je ulje procurilo, pokušao sam očistiti sa krpom i malo vode, pa je moguce da je voda kapnula, predpostavljam da i rikverc svijetla nebi trebala raditi u tom slučaju?

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, direstraits said:

Ne radi kamera, senzori, svjetlo rikverca. 

rade svijetla rikverca, samo kamera ne radi i to kada je gepek zatvoren, kada je otvoren radi sve kako treba, najvjerijatnije je negdje zica na pregibu poguljena

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zelim ugradit spreda maglenke na Meg 3 , znam i da nicemu nece sluziti, al nekako mi to nije to bez maglenki...
Maglenke, ablebder sa orginalnim delom tastera, signalizacija na tabli, al tu imam dooobre nepoznanice...
 Da li mogu zamenom kompletnog dela sa rucicama, spulnom, u kompletu kako ide, pri tom imam i radio komande i Tom Tom live u autu (ne znam koliko je ovo bitno spomenut) nesto da zeznem?
 Da li se tu nalazi kakav senzor za polozaj volana, kotaca, dal se to mora i kako kalibrisati posle?

Nasao sam  za neke pristojne novce komplet rucica, ali deo od radia je sa drugacijim oznakama, posebno ona dva gornja tastera, kod mene media i radio, a na toj audio source i tel nav natpisi...

Jos ima i neki profilni lik i znakove zvuka tog lika na donjoj strani, sto kod mene nije printano, dal to ima nekakve veze?
Kojim softverom i gde ukljucit zelenu zarulju na tabli za maglenke DDT4All ili Clipom? Da li to moze da bude zakljucana opcija?
Hvala

novi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jesi ugradio relej za maglenke?Lampica se mora upaliti kad uključiš maglenke.

Link to comment
Share on other sites

On 12.05.2019. at 12:36, blacky said:

Zelim ugradit spreda maglenke na Meg 3 , znam i da nicemu nece sluziti, al nekako mi to nije to bez maglenki...
Maglenke, ablebder sa orginalnim delom tastera, signalizacija na tabli, al tu imam dooobre nepoznanice...
 Da li mogu zamenom kompletnog dela sa rucicama, spulnom, u kompletu kako ide, pri tom imam i radio komande i Tom Tom live u autu (ne znam koliko je ovo bitno spomenut) nesto da zeznem?
 Da li se tu nalazi kakav senzor za polozaj volana, kotaca, dal se to mora i kako kalibrisati posle?

Nasao sam  za neke pristojne novce komplet rucica, ali deo od radia je sa drugacijim oznakama, posebno ona dva gornja tastera, kod mene media i radio, a na toj audio source i tel nav natpisi...

Jos ima i neki profilni lik i znakove zvuka tog lika na donjoj strani, sto kod mene nije printano, dal to ima nekakve veze?
Kojim softverom i gde ukljucit zelenu zarulju na tabli za maglenke DDT4All ili Clipom? Da li to moze da bude zakljucana opcija?
Hvala

novi.jpg

Najverovatnije neces moci, jer je UCH zakljucan..

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da jeste, gledah u DDT4All imaju na dva mesta opcije, ali me brine oli pasovat ovo sa audio source i TEL NAv, tipeni su isti , al ima i dodatni sa donje strane..

Link to comment
Share on other sites

Sve se može, može se na njega aktivirat maglenka, isto tako i  na turski megane se mogu aktivirat dnevna...pretraži turske forume tamo imas sve, čuda rade

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.