Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

To mi je i bila ideja vodilja. Čitajući iskustva na forumima, odlučio sam izbjeći razne "klima majstore" i otići u ovlašćeni. 

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje vezano za navigaciju. Megane iz 2013., Bose Edition oprema, moram priznati da nisam siguran koja je u njemu navigacija i koje su karte jer ju nisam puno koristio otkako je auto kod nas, ali ako treba mogu pogledati pa javiti. Je li postoji kakav način da se karte ažuriraju na neku noviju verziju bez odlaska u ovlašteni servis?

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje vezano za navigaciju. Megane iz 2013., Bose Edition oprema, moram priznati da nisam siguran koja je u njemu navigacija i koje su karte jer ju nisam puno koristio otkako je auto kod nas, ali ako treba mogu pogledati pa javiti. Je li postoji kakav način da se karte ažuriraju na neku noviju verziju bez odlaska u ovlašteni servis?
Naravno da može... Preko Tom Tom stranice ili kupiš na ebayu najnoviju verziju.
Link to comment
Share on other sites

I kako se to onda 'importira' u automobil? Možda glupo pitanje, ali stvarno se nikada nisam bavio takvim stvarima.

Link to comment
Share on other sites

Imam, na njoj piše piše TomTom Live Map Version 9.85.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom preko PC-a. Mislim da kad ubacis karticu da ima program na njoj ( davno sam probao pa nisam bas 100%) Tom Tom home ili tako nesto I onda dalje sve pratiš korake, placas....

Link to comment
Share on other sites

Za 200kn dobis najnoviju sd karticu sa kartom Europe 2019 godina.provjereno.tako sam i ja sebi slozio. Redovnim putem preko Tomtom home košta previše ? 

Edited by Zip007
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zip007 said:

Za 200kn dobis najnoviju sd karticu sa kartom Europe 2019 godina.provjereno.tako sam i ja sebi slozio. Redovnim putem preko Tomtom home košta previše ? 

Daj link ?
Ja sam kupovao preko Tomtom home, zlo mi je kada se sjetim koliko sam para dao...

Link to comment
Share on other sites

Vratio original opruge na auto, promjenio uporišta i ležajeve amortizera, spone letve volana i opet mi lupa po rupama i na mjestu kad cimam volan livo-desno. Letva ima malo lufta ali kao ništa strašno kaže mehaničar.. dali to lupa u letvi volana onda? Jer sve drugo je uredu, a i promjenjeno je dosta toga.. 

Link to comment
Share on other sites

On 11. 07. 2019. at 11:05, Zip007 said:

Za 200kn dobis najnoviju sd karticu sa kartom Europe 2019 godina.provjereno.tako sam i ja sebi slozio. Redovnim putem preko Tomtom home košta previše ? 

Ja sam mislio da je ova mapa godišta kada i auto (2013.), no vidim sada da je verzija 9.85 iz 2017., tako da ću onda vidjeti još što i kako. Ako u najnovijoj verziji ima dosta poboljšanja, onda bih uzeo.

Link to comment
Share on other sites

Megane 3 2011, škripi valjda torzijonka otraga. U voznji se ne čuje nego pri ulasku i izlasku iz auta ili ako auto tresem na mjestu. Jel se ona da podmazati kako ili nasprejat sa wdom npr... Ili reparacija? 

Link to comment
Share on other sites

nikad to nikom nije škripalo, provjeri selene ovjesa i amortizera

Link to comment
Share on other sites

Opruge i dosjede provjeri, računaj da je neka opruga pukla, također, sajla ručne zna škripati, kao i kliješta. Rastavi i podmaži. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lijep pozdrav ljudi,

imam problem sa zadnjom desnom pozicijom i štop svijetlom (s obje, onom bočnim i onim drugim djelom koji se nalazi na prtljažniku - kompletnim “lukom”)

Jedino što radi jest rikverc svijetlo, pregledao sinoć (skinuo far, stavljao druge žarulje al’ i dalje ne radi)

Riječ je o Megane Grandtouru, GT line iz 2010 sa 1.6 16v motorom od 81kw.

Molim savjet, jel’ možda do osigurača? 

Pretpostavljam da je to jedan od onih 10A al’ budući da nemam nikakvu shemu ne znam jel’ mogu nešto zeznut ako skinem pogrešan 10A?

Unaprijed zahvalan!

LP, Daniel

Edited by Daniel Primorac
Link to comment
Share on other sites

Nemaš kaj zeznut cupaj ih redom van i gledaj jel koji puknut. Sad neznam imaš i u motoru osigurača možda je i tam taj 

Link to comment
Share on other sites

Nisam prošao tehnički jer mi livi far svitli u nebo, a ne može se ga ni podesiti jer je u njemu nešto puklo. Dali se to može otvoriti i popraviti?

Link to comment
Share on other sites

jeli žaruljica pravilno stavljena? Bar je u megane 3 lako promijeniti

Link to comment
Share on other sites

Je je, mjenjao sam je već nekoliko puta. Vjerojatno kako je to nešto puknuto i skače po rupama zato mi i pregara često.

Link to comment
Share on other sites

Lijep pozdrav ljudi,
imam problem sa zadnjom desnom pozicijom i štop svijetlom (s obje, onom bočnim i onim drugim djelom koji se nalazi na prtljažniku - kompletnim “lukom”)
Jedino što radi jest rikverc svijetlo, pregledao sinoć (skinuo far, stavljao druge žarulje al’ i dalje ne radi)
Riječ je o Megane Grandtouru, GT line iz 2010 sa 1.6 16v motorom od 81kw.
Molim savjet, jel’ možda do osigurača? 
Pretpostavljam da je to jedan od onih 10A al’ budući da nemam nikakvu shemu ne znam jel’ mogu nešto zeznut ako skinem pogrešan 10A?
Unaprijed zahvalan!
LP, Daniel
Mene je isto to zahebavalo...pošpricao kontakt sprejom i eno sve ok vec vise od pola godine...
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

kod mene je na kraju bio osigurač, kutija ispod haube (u kabini su svi 1/1). Točnije bila je riječ o osiguraču iz drugog reda (od blatobrana kad je kutija u ispravnom položaju) i to drugi 10 crvendać i sad sve šljaka ko’ i prije.

By the way, upravo sam si naručio par ledica za registraciju, ne rade i mislim da je voda upravo na jednoj od njih napravila cijelu situaciju. Otvorio sam ih, što reći korozija u ono, advanced moodu tako da će u sljedećih 48h i one biti nove.

Lp, Daniel

Edited by Daniel Primorac
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.