Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

A gle, nece skodit, ali ne znam ni kolko ces dobit s time. Jer od gapanja tek ima koristi na 320+ ks, ali generalno i auto ljepse radi i na stock snazi, tak da te nis ne kosta. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ivan.martinko said:

Znaci isplati se snanjiti razmak i na non plin motoru? Tvornicki na NGK BKR6ES i BKR6EUX je 0.9 mm..

Cemu ako je razmak elektroda tvornicki odredjen...

Link to comment
Share on other sites

A gle, nece skodit, ali ne znam ni kolko ces dobit s time. Jer od gapanja tek ima koristi na 320+ ks, ali generalno i auto ljepse radi i na stock snazi, tak da te nis ne kosta. 
Znači na 310 KS se ne osjeti? A jebemu. :O
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ti kazem da auto i na stock snazi bolje radi, a na vecim snagama postoji razlika.

Link to comment
Share on other sites

Ja prekjučer probao na s65, original svjećice, baš se osjeti kad ga se stisne. ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znači, auto koji baca sve greške abs, hill assist, traction … (stranica prije) po ekipi iz Baotića je skroz normalan … baš mi cura javila da su ju zvali, i aku je skroz normalan, malo ga kao napunili … i sa senzorima je sve OK. Baš me zanima da li će dobiti nešto na pismeno - izgleda opet BB ...

Da li mi može netko dati preporuku nekog normalnog ovlaštenog servisa u Zagrebu?

Link to comment
Share on other sites

Najbolja preporuka ti je da ne ides u ovlasteni nego da nades nekog dobrog mehanicara i njemu ides.

Link to comment
Share on other sites

Kako auto ima garanciju do 01. iduće godine - sve bi sređivali u ovlaštenom, pogotovo jer može biti i pumpa ABS-a a to nije baš "cifrica" … Ne vjerujem da na Zg. području nema niti jedan normalan ovlašteni?

Link to comment
Share on other sites

Obavljen veliki servis. Set zupčasti Conti, set vanjski Conti, pumpa Hepu, remenica radilice oem, semerinzi, antifriz, spone letve volana, filter plina i svjećice sam stavio NGK Vline. Sve skupa 3400 kn.

Još moram prednje kočnice i to će bit to za sada. ?

Letva ima nekog malog lufta ali radit će ona još, šta se mjenja kod nje pošto je električna? 

Link to comment
Share on other sites

Ok su. Ništa specijalno. Gledaj da su balansirani diskovi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, direstraits said:

Gledaj da su balansirani diskovi. 

Može pojašnjenje?

Link to comment
Share on other sites

Imaju zareze. tojest buseni su ili bruseni na rubovima..
Losa je slika al kuzi se..
5d102e0c36acfc6f15d537e041310e61.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prodavali smo puno Meyle u firmi, super je cijena, nema reklamacija, malo su mekši i prije se potroše kao ali ne cvile ni ne tresu. Imam ih na svim autima

Link to comment
Share on other sites

Potrose se i originalni. Na 60000 km su sa 24 mm pali na 22 mm. Sramota.
Smece..

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, PAnta013 said:

Može pojašnjenje?

 

11 hours ago, ivan.martinko said:

Imaju zareze. tojest buseni su ili bruseni na rubovima..
Losa je slika al kuzi se..
5d102e0c36acfc6f15d537e041310e61.jpg

Objasnio. Ozbiljni proizvođači rade balans, jeftini diskovi znaju tresti u kratkom roku između ostalog i zbog lošeg balansa, a prvenstveno zbog lošeg materijala. 

Link to comment
Share on other sites

Velim danas mi se cini da se diskovi rade od mekog celika da se potrose prakticki kad i plocice. Nekad je bilo ono do 160000 km poderes 3 seta plocica i tek onda su diskovi pretanki. Sad dal ta simbioza diska i plocica koje jednako traju daju bolje kocenje i trenje, ne znam.. al da je veci trosak, je..

na zapadu europe cesto il gotovo uvijek mijenjaju sve skupa.. nikad samo plocice.

Link to comment
Share on other sites

Moj Generation je decembar 2010. Do danas klima nije čačkana. Učinilo mi se da slabije hladi, pa sam zakazao pregled u ovlašćenom. Nakon pregleda su mi saopštili da hladi dobro, ali i ponudili mogućnost da zamjene plin i izvuku vlagu iz sistema. Zamjenili su komplet plin (nedostajalo je 100 grama), plus očistili hladnjak klime. Cjena 25,5 eura. 

Edited by PAnta013
Link to comment
Share on other sites

Cijena je Ok, ipak treba nakon par godina obaviti servis i punjenje klime, falila je cca 1/6 plina u sistemu, sad si barem miran jedno vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.