Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

U ovih dvije godine što ga imam ja mjenjam svakih 10.000 km ali do onda je bilo svakih 15.000. 

Ovu koju sam ja kupio original unutra je Delphi. Meni se ne čuje često ali kad da je ružno i auto se zna ugasit. 

Auto sada ima 175.000. Sada promjenim sve i nadam se da sam na miru neko vrijeme.

Mislio sam i prodat auto jer ga vozi mama a za nju i nije baš ali vidim da su cijene strašno pale. Ja sam prije godinu i pol dao 7.000€ a sada ih ima i za 5.500 i to sa dosta manje km.  Btw jeli netko zaintersiran za sportske opruge HR ( ili kako se već zovu)? Skinuo bi ih i vratio original jer mene to živcira, kao da si u kartingu ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci moja je Delphi zapravo original..
U original renault pakiranju je isto Delphi.. a ok..

Link to comment
Share on other sites

Na meg 3 karavanu . Išao sam jučer popikati ledice u krov  , 2 naprijed kada sam stavio su radile , treća piknem ne radi više ništa.  Više ne svijetle ni naprijed ni nazad... Samo vrata kada se otvore. I kasnije se vozim u vožnji par puta probam ručno upaliti svijetlilo je , i dođem doma da stavim ostatak sijalica više nikako dobiti da svijetli .  Ima li tko kakvu ideju? Iste takve imam popikane u druga 2 megana doma i sve radi ok

Link to comment
Share on other sites

vjerojatno je u tome razlog, kod novijih modela neće baš svake ledice raditi.

Meni na scenicu 2 rade savršeno, čak su mi i prejake. Veličina žaruljice ista kao standardne W10, normalno stane u svako grlo. Piše na njima canbus error free pa možda bi i na meg 3 odgovarale

https://www.ebay.com.au/itm/264084378537?ul_noapp=true

Link to comment
Share on other sites

Zamjena filtera kabine m3 dobar video.

Dalo bi se to..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što bi mu to značilo? 

Meg 3 2011 , 81kw , uz line. Samo se odjednom pojavilo .  Prije toga su bile ledice stavljane po autu u plafonu i od tada plafon ne svijetli .

20190627_185517.jpg

Link to comment
Share on other sites

vrati obične žaruljice pa ćeš vidjet hoće li nestati poruka. Ako nestane stavi kvalitetnije ledice s can bus podrškom

Link to comment
Share on other sites

On 27. 06. 2019. at 22:34, Vox2 said:

Što bi mu to značilo? 

Meg 3 2011 , 81kw , uz line. Samo se odjednom pojavilo .  Prije toga su bile ledice stavljane po autu u plafonu i od tada plafon ne svijetli .

20190627_185517.jpg

Znaci da je vrijeme za otpad ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

provjeri sustav samozapaljenja [emoji23][emoji23]

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pitanjce, curi mi se pale poruke check ABS, check traction control, check hill assist - 1,5 dci sa start/stop ... ugasi upali auto i poruke nestanu, nekad nestanu iz drugog puta. Da li je imao netko takav problem. Ide tek u četvrtak do Baotica - garancija ... BB vele da je ili slab aku pa baca sve greške ili treba čistiti/mijenjati neki ABS senzor ...

Link to comment
Share on other sites

Koje svjećice staviti na Megane 1.6 sa plinom? One predviđene za lpg su oko 200 kn komad od NGK što je suludo. Netko mi ue bio rekao ta neke druge ali sam zaboravio.

Link to comment
Share on other sites

da, koštaju 150kn komad.

ja sam kupio klasične iridiumke za taj motor i one su oko 75 kn komad.. neznam koja je razlika između njih i ovih za Plin.

običnjače su od 25-30kn tak da sam prožvakao duplu cijenu, ali troduplu nebih..

o tebi ovisi dal ćeš kupiti koje treba (koje proizvođač sugerira) ili koje su jeftine.. kod naših ljudi je običaj da se stavljaju original, a kad je original preskup onda obične.

tak  da mislim da većina vozi na običnjačama.. samo ih treba češće mijenjati..

Link to comment
Share on other sites

Stavi koje je proizvođač propisao i smanji razmak i tjeraj. Ja sam cca 300 000 km na plin napravio... Dakle isto kao za benzin sa 0.1mm manjim zazorom od propisanog

Link to comment
Share on other sites

nisam dirao razmak, kakva se razlika osjeti?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, frenchkey said:

nisam dirao razmak, kakva se razlika osjeti?

razlika se osjeti da je meni 5 godina trebalo da skužim zašto mi auto cuka na plin na niskim i visokim okretajima, to nijedan majstor za plin nikad čuo, plin treba 10% veći napon da upali, na nekim autima će radit šta god da mu staviš a neke će zajebavat kao što je mene, meni na kiji idu 1.1 svječice, pa sam ih na 0.8 smanjio i vidi čuda auto od onda više necuka... bitno da su mi po mapi drkali godinama... dok mi lik neki sa foruma objanio šta je... kak to već ide sa servisima :) Također mi je objasnio da nema nikakve razlike sa tim "plinskim" svječicama već isključivo smanjivanje zazora pomaže...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, frenchkey said:

nisam dirao razmak, kakva se razlika osjeti?

Mislim da nema toliko razlike da se nešto osjeti. Nego više "očuvanje" komponenti.

Smjesa plina i zraka treba veću struju da se stvori luk (iskra) nego smjesa benzina i zraka. Dakle svijecica, bombina i sve radi prekovremeno zbog toga. Smanjis zazor i smanji se potrebna struja.

Link to comment
Share on other sites

pitam zato što nemam nekih vidljivih problema. Dakle preporuka je smanjiti nešto zazor. Koliko bi trebao biti na 1.6 16V?

Link to comment
Share on other sites

Ja svakih 2 godine stavim nove svjećice, obične koje idu i za benzin. 30-40kn komad. Više osjetim novi filter zraka nego nove svjećice. Zazor ne diram. Manji zazor, lakše iskra kresne. Iskreno, meni su na plinu svjećice nakon tih 2 godine ko nove. Ako nađem sliku, pošaljem...

Link to comment
Share on other sites

Dobro si me podsjetio da ćirnem filter, ima mu taman godina dana.

Manji zazor lakše iskra kresne, ali je slabija vatrica?

Link to comment
Share on other sites

Sto je manji zazor to je jaca iskra, ali je bitan i promjer elektrode. Ja uzimam oem ngk, ali im jos dodatno smanjim zazor sa tvornickih 0.85 na 0.6. Ljepse radi auto i na vecoj snazi cak i bolje ide.

Link to comment
Share on other sites

Znaci isplati se snanjiti razmak i na non plin motoru? Tvornicki na NGK BKR6ES i BKR6EUX je 0.9 mm..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.