Jump to content

Iznevjerila Laguna


Mafro

Recommended Posts

Evo danas lag prvi put rekao da neće.

Otišao u Zgb, vratio se i usput stao u trgovini. Poslije toga na parkingu na pokušaj paljenja, samo zvuk "verglanja". Vrti kao lud, ipak je novi aku, neće sastavi :D , zvao meha došao, spojio dijagnostiku, naravno ništa. Očitava uredno sve senzore, odšlepali do radione. Probali dovod goriva, suho ko Sahara, izgleda da je otišla pumpa na dovodu. Sad čekam, baš me krenulo sa Lagunom :dada: .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    51

  • usrmaatre

    47

  • filipbabok

    21

  • dado_sk

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

I mom frendu nedavno se isto dogodilo.Stavili drugu pumpu i ta otišla.Stavili treću i ok je.

Link to comment
Share on other sites

A što učini crni Mafro?! :davez:

Bolje da si prešutio, sad će te peglati za Lagunu do sudnjeg dana. :doh:

Link to comment
Share on other sites

To se i meni jednom dogodilo, normalno sam se dovezao, ugasio auto i nakon kratkog vremena, verglanje... Ne znam kaj se dogodilo ali ja sam samo napumpao gorivo sa onom gumenom pumpom (kao na tlakomjeru) koja je kod desne mulde i dalje je išla normalno. Do dan danas... Da ne ureknem...

Link to comment
Share on other sites

A što učini crni Mafro?! :davez:

Bolje da si prešutio, sad će te peglati za Lagunu do sudnjeg dana. :doh:

 

hahaha, ma kužiš ja to namjerno, malo materijala za peglanje i to :D . Guštam u tome :D .

To se i meni jednom dogodilo, normalno sam se dovezao, ugasio auto i nakon kratkog vremena, verglanje... Ne znam kaj se dogodilo ali ja sam samo napumpao gorivo sa onom gumenom pumpom (kao na tlakomjeru) koja je kod desne mulde i dalje je išla normalno. Do dan danas... Da ne ureknem...

 

Da pojedini modeli imaju tu pumpu, ne i moja. Iako bi u mome slučaju tlakomjer pokazao žešću tahikardiju, inafarkt i ostalo s ovako sjebanim zaliscima :D

Uglavnom, evo šta je bilo. Srećom nije pumpa, Bosch 1000+ kn, nego je bilo ovo:

 

-sito u rezervoaru, napola očišćeno. Napravio se vakuum skoro mrežicu povuklo i pumpa stala

 

post-11736-0-73203900-1422382814_thumb.j

 

dio očišćenog "materijala" sa sita

 

post-11736-0-20717400-1422382997_thumb.j

 

Sve očišćeno, vraćeno nazad i nema greške. Pali, vozi. Otkuda to ne znam, točim eurodiesel ne govna iz septičke, doslovno se napravio film debljine najlonske vrećice preko cijelo sita. Primjetio (čuo)  u zadnje vrijeme da se ta pumpa čuje malo drugačije, ali ignorirao i eto. Dobro sve prošlo, da me pogodilo na putu koštalo bi xyz više.

 

Btw, bio u radioni na drugoj dizalici Clio II, 1.5 dci, evo kako izgleda remenica alternatora kad se ne promijeni na vrijeme :D ,

 

post-11736-0-41128300-1422383673_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Provjeri :D , kod mene je očito da su govna, šmrklji i ostali kolonizirali sito. Nekoliko generacija bilo tamo sahranjeno :D .

Link to comment
Share on other sites

uff,ovo se može bilo kome desit sa dizelom...hebeno, bilo bi dobro na svim dizelima rezervoar oprat nakon 200 tkm....

Link to comment
Share on other sites

uff,ovo se može bilo kome desit sa dizelom...hebeno, bilo bi dobro na svim dizelima rezervoar oprat nakon 200 tkm....

 

bemti, sve nakon baš 200 tkm - repariraj turbinu, isperi rezervoar, zamijeni leteće, remenicu alternatora...

najbolje da auto zamijenim :D :D :D

p.s. nije bila provokacija

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

jbt filipe, sad si pretjerao s nabrajanjem :D , daj više nemoj o turbini :D . Trenutno još leteće i nju nisam. ali kako je krenulo ... :D .

Ali sad kad gledam šta je marrky napisao, pa poslije njega ti , najbolje je :60: , nakon 200kkm preventivno promijeniti auto :rotfl: .

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Tko god vozi Lagunu ima mogućnost da s vremenom mijenja sve navedeno!!!

 

Na koliko mijenjate filter goriva???

Link to comment
Share on other sites

Znači opet ste bez ikakve potrebe "ocrnili" lagunu. Ovo s filterom se može dogoditi bilo kome, a mislim da je glavni krivac popularni biodiesel i svakojake gluposti koje se u njemu nalaze (rafinerije su obavezne dodavati određeni postotak u "obični" diesel). Meni otišao stražni podizač pa toliko ne kukam (srećom popravak će me koštati 80kn). :D

Mafro, jeli problem skinuti pumpu, nisam je nikada skidao?

Link to comment
Share on other sites

Tko god vozi Lagunu ima mogućnost da s vremenom mijenja sve navedeno!!!

Na koliko mijenjate filter goriva???

why so serious :D .

Inače mali servis radim svakih 12000 km, ali filter s ovim nema nikakve veze.

Znači opet ste bez ikakve potrebe "ocrnili" lagunu. Ovo s filterom se može dogoditi bilo kome, a mislim da je glavni krivac popularni biodiesel i svakojake gluposti koje se u njemu nalaze (rafinerije su obavezne dodavati određeni postotak u "obični" diesel). Meni otišao stražni podizač pa toliko ne kukam (srećom popravak će me koštati 80kn). :D

Mafro, jeli problem skinuti pumpu, nisam je nikada skidao?

Ma tko ju crni :D . Vidiš da je siva :D.

Ma pumpa nije problem, ona je naprijed kod motora, na desnoj muldi, ispod vakuum ventila i škara glavnog nosača motora. Veća je zajebancija izvaditi sito (čitaj vratiti) iz/u rezervoar. Sve se usere s gorivom, brtvu namjestiti je muka kao i "maticu" sita vratiti.

I da, pa neće lag ostati na cesti zbog podizača, a to je ionako rutinski popravak :p:D .

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

why so serious :D .

Inače mali servis radim svakih 12000 km, ali filter s ovim nema nikakve veze.

Ma tko ju crni :D . Vidiš da je siva :D.

Ma pumpa nije problem, ona je naprijed kod motora, na desnoj muldi, ispod vakuum ventila i škara glavnog nosača motora. Veća je zajebancija izvaditi sito (čitaj vratiti) iz/u rezervoar. Sve se usere s gorivom, brtvu namjestiti je muka kao i "maticu" sita vratiti.

I da, pa neće lag ostati na cesti zbog podizača, a to je ionako rutinski popravak :p:D .

Neće, ali kad se staklo spusti, a vani pljusak nije baš ugodno. Samo kajle pomažu. :D

 

Mislim da se kod mene pumpa nalazi u rezervoaru, na tom mjestu kod desne mulde nalazim samo metalnu zaštitu vodova goriva.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

E kada se mom starom slično dogodilo na škodilaku (sa 10 000km na satu)ali su bila pljuvanja po okoljica...no j**e ti se, imaš auto i samo vozi, sreća da si to skapirao :)

Link to comment
Share on other sites

E kada se mom starom slično dogodilo na škodilaku (sa 10 000km na satu)ali su bila pljuvanja po okoljica...no j**e ti se, imaš auto i samo vozi, sreća da si to skapirao :)

:dada::dobroje: , nego kad ćemo na kavu?

@usrmaatre, ma znam, nije ni jedan kvar ugodan, koliko god beznačajan. Hoće brzo dijelovi s Ebay-a za podizač?

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam za, svaki dan radim po 90+ km, vrtić, posao, kuća....trebam barem kavu neku...možemo se čuti za vikend svakako :)

Link to comment
Share on other sites

:dada::dobroje: , nego kad ćemo na kavu?

@usrmaatre, ma znam, nije ni jedan kvar ugodan, koliko god beznačajan. Hoće brzo dijelovi s Ebay-a za podizač?

A tko zna, nekada dođu za 10-ak dana, a nekada za 25. Naručeno je u subotu iz engleske.

Link to comment
Share on other sites

Još moram vratiti zadnje sjedalo, prije toga malo sve raskužiti od goriva, oprati auto i staviti aku na punjač. Je nov, ali sam ga izmučio jučer.

Link to comment
Share on other sites

gdje se nalazi to sito? nebi bilo loše da i ja vidim kaj ima unutra :D , a daj mi reci gdje si naručio na ebayu set za reparaciju prozora. Pitam jer je meni stražnji desni neispravan, motorić vrti, šajba se ne miče, ali zato šajba svako malo padne za 0,5cm i tako stoji dok je rukom ne podignem

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.