Jump to content

Iznevjerila Laguna


Mafro

Recommended Posts

Jeli misliš da je ovo bolje rješenje od pumpe izvan tanka. Ovdje postoji manja vjerojatnost pregrijavanja usljed rada na suho, odnosno vrijede ista pravila kao i kod benzinaca (ne voziti na rezervi).

 

Mišljenja sam da je bolje, jer će je sigurno bolje hladiti (gorivo u tanku) za razliku od one kod Mafre koja se nalazi u motornom prostoru i dodatno je grije i sam motor.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    51

  • usrmaatre

    47

  • filipbabok

    21

  • dado_sk

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Čita sam te postove na renaultforums.uk (ipak sam član :D ). Vjerujem da je pumpa u rezervoaru jeli nema gdje drugo biti, a Bosch CP3 pumpa nema integriranu niskotlačnu pumpu u VT pumpi.

Na meg 2 ima....također cp3 pumpa
Link to comment
Share on other sites

Na meg 2 ima....također cp3 pumpa

imaš negdje sliku te CP3 pumpe, da usporedim. Do sada nikakvih problema sa ubrizgavanjem općenito.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Upiši u google...vjerujem da i kod tebe ima integrirano...

To bi trebao bit onaj kromirani dio, rebrasti sa stražnje strane

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Filipe, tvoja je 88kW. Ajde, molim te, provjeri jel imaš ovako nešto na mjestu koje sam prije opisao. Sad me baš zanima koliko je to verzija.

attachicon.gifproduct_image_113_9_18_14_22_24.gif.jpg

Hm, toliko žica i u toj kombinaciji (2,5mm2/0,35mm2, po dvije od svake) je i kod mene, a pumpa je naprijed. U rezervoaru je samo posuda sa plovkom, senzorom za razinu goriva i sito. Jedino ako su ožičenje i konektori isti za sve. U stvari su mi 4 žice i puno samo za senzor.

Ma evo, samo da kiša stane, moram prvo auto-sjedalicu skinuti. I led je ovdje padao, pasmasters

Link to comment
Share on other sites

Ma evo, samo da kiša stane, moram prvo auto-sjedalicu skinuti. I led je ovdje padao, pasmasters

hahaha, šta sjedalicu držiš ispod haube? Nema štete od leda? Ovdje maloprije počeo snijeg, po pravo.

Link to comment
Share on other sites

Upiši u google...vjerujem da i kod tebe ima integrirano...

To bi trebao bit onaj kromirani dio, rebrasti sa stražnje strane

Nije, a isto postoji taj rebrasi dio.

Link to comment
Share on other sites

Probaj pogledati snop žica, ispod zadnjeg sjedala, koji ide u rezervoar. Kod mene su 4 žice senzora razine goriva, ako ih je više onda je, vjerojatno, pumpa tamo.

Ovo mjesto, zar ne?
Link to comment
Share on other sites

Ne, u motornom prostoru, na lijevoj muldi, gledano sprijeda. Ispod ventila i škara glavnog nosača motora. Ovo sam usrmaatri govorio za njegovu.

Ovdje

 

post-11736-0-85844900-1422633708_thumb.j

 

Iako sad kad gledam sliku (ovo je 88kW) po položaju crijeva mislim da nema tamo ništa. Idu direktno dolje i u rezervoar.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Ne, u motornom prostoru, na lijevoj muldi, gledano sprijeda. Ispod ventila i škara glavnog nosača motora. Ovo sam usrmaatri govorio za njegovu.

Ovdje

attachicon.gifrenault-laguna-1.9dci-88kw.jpg

Iako sad kad gledam sliku (ovo je 88kW) po položaju crijeva mislim da nema tamo ništa. Idu direktno dolje i u rezervoar.

Važi, dobit ćeš fotku a ja ću taman malo poštenije namjestiti ovaj plastični pokrov motora, počeo je vibrirati
Link to comment
Share on other sites

evo ti video i slika,ako imaš taj rebrasti dio trebao bi imat i pumpu,jer je to u biti kućište pumpe zupčaste pumpe...

https://www.youtube.com/watch?v=H-CNXDs9208

Više ništa ne znam. Moja VT pumpa ima taj rebrasti dio, a na Mafrinoj slici (schemi) piše da je pumpa u rezervoaru.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Laguna-Espace-Vel-Satis-2-2dci-Fuel-Pump-/181653290394?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a4b613d9a

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Skini dovod s rezervoara na filteru, stavi u neku posudu i kratko ubaci karticu, ako baca gorivo pumpa je iza, ako ne onda je ovako kako marrky kaže.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Skini dovod s rezervoara na filteru, stavi u neku posudu i kratko ubaci karticu, ako baca gorivo pumpa je iza, ako ne onda je ovako kako marrky kaže.

Napraviti ću tako, ali kad prođe kiša.
Link to comment
Share on other sites

Napraviti ću tako, ali kad prođe kiša.

ali,zašto? Pa auto radi normalno
Link to comment
Share on other sites

ali,zašto? Pa auto radi normalno

Razmisli, on jednostavno mora vidjet taj dio  :D i opet če mu se javit 

ona sisata na ekranu. :cice:

Link to comment
Share on other sites

Moram! Teško je to razumjeti, neka vrsta bolesti je to. E ovaj put se gospođa (gospođica) neće oglasiti.

Link to comment
Share on other sites

ali,zašto? Pa auto radi normalno

Jednostavno hoće znati gdje je ta pumpa, ništa drugo :D . I kužim ga, nije mi bilo dosta što sam znao da je pumpa crkla. Morao sam je rastaviti da vidim zašto. Ili zadnja vrata, bilo je dovoljno prebaciti tapecirung, sve bi radilo, ali morao sam prebaciti sve. Inače nebi bio miran. I uvijek je nešto. Baš moram :D.

Link to comment
Share on other sites

To ti je klasični renolitis........moja dijagnoza je već godinama potvrđena

Link to comment
Share on other sites

Niste vi bolesni, vi ste - drukčiji. A i mi smo ludi što vas podupiremo u tome.

Link to comment
Share on other sites

Renolitis vulgaris. :) Moramo na kolektivnu terapiju. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja vas razumijem jer ste drugačiji. [emoji23] [emoji1]

Mene čini mi se lagano prolazi, bit će da je do vremena [emoji1] [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

Mene nešto drugo fascinira - akumulatori i baterije. Sve vrste. Premda ste vi to već skužili, naravno :D Prije su me motorna ulja fascinirala, ali akumulatori su nekako bolji. Šteta što nema stručne literature na hrvatskom iz tog područja. Dobro je da znam engleski :)

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.