Jump to content

Iznevjerila Laguna


Mafro

Recommended Posts

Godine moj Mata, godine te stisnule. Nije Renault više za tebe, prebaci se na Merđana. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    51

  • usrmaatre

    47

  • filipbabok

    21

  • dado_sk

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hahaha, zato sam i napisao da je do vremena [emoji1]

Kad ga čujem kako klepeće taka-taka-taka, onako lagano, onda se i ja vozim lagano. Ali nije to još za mene.

Volim još iskoristiti sav špirit pod haubom.

Link to comment
Share on other sites

Mene prijezir prema plinskom ulju čitaj futarasina. Opet, zahvalan je fiat jtd pa cu ga trpjeti jos malo jer nemam 1000 e viska da nadodam za dobar citroen c4.

Link to comment
Share on other sites

Haha, znači još su mi neke 2 nepune godine preostale? Ma ne vjerujem da će me pustiti tak lako, nije to vezano isključivo uz renault :D .

dado, ti se baš nikako ne možeš pomiriti s tim dieselom. Pusti si Diesel power od Prodigy-ja kad kreneš za Sinj i pojačaj do kraja. Garantiram da nećeš čuti ni motor ni nosač koji si spominjao :rotfl: .

Link to comment
Share on other sites

Ahahaha, dado diesel power. Nema do vibracija, i žene to znaju. :)

Mafro, sitno brojiš :)

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Još puno šarafanja je pred tobom :D .

To sigurno! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Haha, znači još su mi neke 2 nepune godine preostale? Ma ne vjerujem da će me pustiti tak lako, nije to vezano isključivo uz renault :D .

dado, ti se baš nikako ne možeš pomiriti s tim dieselom. Pusti si Diesel power od Prodigy-ja kad kreneš za Sinj i pojačaj do kraja. Garantiram da nećeš čuti ni motor ni nosač koji si spominjao :rotfl: .

ha ha ..probati cu. Mislim jos ovaj sinj odvoziti s losim nosacem a kad se vratim futaraš ide na maleni remont jer je 25.02 rega. Idu gumice naove na balans stangi i nosac pa mozda i njuskalo ako vibre ne nestanu. Odnosno ako se ne izgubi unutra sindrom "vw golf 2 1.6d".uostalom moram prijatelja drnisanina pitati kako je raskopao ispravnu pumpu goriva ;-) Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Haha, pa neće je rastaviti, samo ga zanima gdje je smještena kod njega.

pusti ti to :)
Link to comment
Share on other sites

Ako je naprijed na VT pumpi neće sigurno, za opciju u rezervoaru ćemo vidjeti :D.

vec vidim uklanjanje zadnje klupe, gledanje u žice te pogled skrene prema kacavidi i to je to. Mozda jos se uputi koje pitanje o struji kolegi draganu-st i bog te veseli. ;)
Link to comment
Share on other sites

A već razmišljam o izradi alata za skidanje onog poklopca, kojim je pumpa učvršćena za rezervoar. :)

Link to comment
Share on other sites

A već razmišljam o izradi alata za skidanje onog poklopca, kojim je pumpa učvršćena za rezervoar. :)

Prije nego napraviš alat probaj sa papagajkama..

http://www.ealati.hr/proizvod/krafter-klijesta-papagajke-250-mm/

 

Takve "velike" matice (kao što je na rezervaru goriva) sam otvara s ovim kljieštrima...Raširiš ih koliko treba i služe ti kao poluga.....

 

Je da je zgodno napraviti alat....ali za jednom ili dvaput u životu nepotrebno ...(iako je puno toga nepotrebno šta mi radimo pa opet radimo)

Link to comment
Share on other sites

Kolega petak, umjesto da ga smiris i odgovoriš od raskapanja, predlažeš mu priručni alat kako bi što prije došao u napast [emoji122]

[emoji12] [emoji106]

Link to comment
Share on other sites

A već razmišljam o izradi alata za skidanje onog poklopca, kojim je pumpa učvršćena za rezervoar. :)

nemoj zamjeriti na sali. Mozda sam malonpretjerao
Link to comment
Share on other sites

Kolega petak, umjesto da ga smiris i odgovoriš od raskapanja, predlažeš mu priručni alat kako bi što prije došao u napast [emoji122]

[emoji12] [emoji106]

Ma hajde. :cool: ...pa to je sitnica :D ...izvaditi plovak i pumpu iz rezervara.

 

Jedna matičica i jedan đek (trbosjek) i voala.......držiš ju u ruci.. Za lagunaše ništa lakše....

Link to comment
Share on other sites

Eto sunce vam žarko, sad ste i mene nagovorili na peezdariju [emoji35]

Da ga jucer nisam natocio do blatobrana odmah bi išao vidjeti što se tamo skriva [emoji15]

Link to comment
Share on other sites

Ne, u motornom prostoru, na lijevoj muldi, gledano sprijeda. Ispod ventila i škara glavnog nosača motora. Ovo sam usrmaatri govorio za njegovu.

 

 

Potvrđeno, nema tu ničega u mene u moje Lagune. Samo zrak.

Link to comment
Share on other sites

A već razmišljam o izradi alata za skidanje onog poklopca, kojim je pumpa učvršćena za rezervoar. :)

:D:dobroje:

 

Prije nego napraviš alat probaj sa papagajkama..

http://www.ealati.hr/proizvod/krafter-klijesta-papagajke-250-mm/

 

Takve "velike" matice (kao što je na rezervaru goriva) sam otvara s ovim kljieštrima...Raširiš ih koliko treba i služe ti kao poluga.....

 

Je da je zgodno napraviti alat....ali za jednom ili dvaput u životu nepotrebno ...(iako je puno toga nepotrebno šta mi radimo pa opet radimo)

Ma taj se alat napravi za 10 minuta. Komadić željeza i neki odbačeni, viška nasadni ključ, da se može nastavak nataknutim, malo rezanja i varenja :smile: . Papagajkama teško, matica je dosta duboko u odnosu na rupu u podnici, a sama rupa malo veća od matice i nije točno u centru. Zato sad i imam poderotinu na ruci :D , rub je obrađen standardno kvalitetno.

 

Eto sunce vam žarko, sad ste i mene nagovorili na peezdariju [emoji35]

Da ga jucer nisam natocio do blatobrana odmah bi išao vidjeti što se tamo skriva [emoji15]

hahaha, eto vidiš, a jučer si pričao drugo :D .

I svakako svima koji krenu to raditi preporučam da goriva bude što manje. Ionako je sve na knap, posudu treba naginjati radi plovka i minimalno prolijevanje je neizbježno.

 

Hvala filipe, iako sam to pretpostavio prema slici od jučer. Drugačije su savijena crijeva dovoda/povrata kod mene. E sad je pitanje, jel kod tebe na VT pumpi ili u rezervoaru :D :D .

Link to comment
Share on other sites

 

Hvala filipe, iako sam to pretpostavio prema slici od jučer. Drugačije su savijena crijeva dovoda/povrata kod mene. E sad je pitanje, jel kod tebe na VT pumpi ili u rezervoaru :D :D .

 

E, na to ćemo pričekati malo više. Bebač spava, a ja jadini osim njega u kući. Negdje navečer, moram još i LED-ice ugraditi na dvoja vrata :D

Link to comment
Share on other sites

:D:dobroje:

 

Ma taj se alat napravi za 10 minuta. Komadić željeza i neki odbačeni, viška nasadni ključ, da se može nastavak nataknutim, malo rezanja i varenja :smile: . Papagajkama teško, matica je dosta duboko u odnosu na rupu u podnici, a sama rupa malo veća od matice i nije točno u centru. Zato sad i imam poderotinu na ruci :D , rub je obrađen standardno kvalitetno.

 

hahaha, eto vidiš, a jučer si pričao drugo :D .

I svakako svima koji krenu to raditi preporučam da goriva bude što manje. Ionako je sve na knap, posudu treba naginjati radi plovka i minimalno prolijevanje je neizbježno.

 

Hvala filipe, iako sam to pretpostavio prema slici od jučer. Drugačije su savijena crijeva dovoda/povrata kod mene. E sad je pitanje, jel kod tebe na VT pumpi ili u rezervoaru :D :D .

Sručnjak si Mafro nema što. Samo izgleda da će poduhvat pričekati. Naime laguna se vratila kod stvarnog vlasnika, odnosno mog starog. Golf je otkazao poslušnost, a laguna otišla od mene. Trenutno me jedino Yaris odnosno druženje s njim(njom) veseli.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.