Jump to content

Riknula turbina - 1.9 dCi 88kW


filipbabok

Recommended Posts

3D-Turbo Uzice, 300 € su nase turbine (gt1749v)  bez da dajes svoju, ak dajes svoju u zavisnosti od stete 150-250€ i tocno ti kazu uzrok krepavanja turbine. i dobijes je ko novu.. 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

mail, prek veba dodjes do njih, mail ili najbolje nazoves, fakat su dobri ljudi. 

Link to comment
Share on other sites

Opet mi propišala turbina. Dugo je i izdrzala, 10 mjeseci tj. 8 tkm. Sada gledam okolo tko reparira. Najradije bi u Užice, ali to mi je iznimno komplicirano i teško izvedivo. Pokušavam doći do broja Valtera Gustina (Rijeka tj firma Motorbox), ali svi brojevi su mrtvi. Nekako mi se ponuda Zagrebačkog Cepelina čini OK (jedini imaju 2god jamstva i besplatnu demontažu/montažu), ali nisu nešto na dobrom glasu. tj, prati ih loš glas od ugradnje plina, sa turbinama su izgleda tek počeli :/

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nosio Valteru neg tu susjedu, dosla me je 800kn promjena karika i lezaja i balansiranje. Ali to mi je susjed i uvijek njemu nosim takve stvari na popravak, pumpe, dizne.. Cijenu ti ne mogu garantirati dok je on nebi pogledao.

E, a gdje pusta? Na ispuh? Na usis? U sredini? 

Edited by laci
Link to comment
Share on other sites

Viditi ću ti ja s ovim mojim mehaničarima kome oni nose turbine na remont......Čini mi se da su spominjali nekog u Splitu i nekog u Zagrebu.

Link to comment
Share on other sites

Meni je radio Ive-Commerce u Kaštelama. Čovjek je odlicno odradio posao.

E taj!

Ive Commerce u Kaštelima

Link to comment
Share on other sites

Opet mi propišala turbina. Dugo je i izdrzala, 10 mjeseci tj. 8 tkm. Sada gledam okolo tko reparira. Najradije bi u Užice, ali to mi je iznimno komplicirano i teško izvedivo. Pokušavam doći do broja Valtera Gustina (Rijeka tj firma Motorbox), ali svi brojevi su mrtvi. Nekako mi se ponuda Zagrebačkog Cepelina čini OK (jedini imaju 2god jamstva i besplatnu demontažu/montažu), ali nisu nešto na dobrom glasu. tj, prati ih loš glas od ugradnje plina, sa turbinama su izgleda tek počeli :/

Narucis i posalju ti i ostaje ti stara turbina. Ako zelis pomoc javi. Imam kolegu u BG i on moze staviti na bus. Njemu uplatim WU

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nosio Valteru neg tu susjedu, dosla me je 800kn promjena karika i lezaja i balansiranje. Ali to mi je susjed i uvijek njemu nosim takve stvari na popravak, pumpe, dizne.. Cijenu ti ne mogu garantirati dok je on nebi pogledao.

E, a gdje pusta? Na ispuh? Na usis? U sredini? 

Koliko se meni čini, na ispuhu i na sredini/osovina. Snimio sam video, nadam se da se dobro vidi:

https://www.youtube.com/watch?v=jx5QZmjX30Q

Link to comment
Share on other sites

Jos da video nije privatiziran... Gdje bi ti kraj bio. :)

Ajme budale, eo sad će bit javnoiziran :O

Samo prebaciti na 720p zbog detalja.

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da je ovo samo brtva povrata otisla....

Mala 2x5cm, središnja rupa od 10mm i dva od po 2-3mm sva sa svoje strane?

p.s. Možda i nije ništa, ali sam p****o jučer kad sam ovo ulje vidio. Ali fino auto vuče, nema zvukova ni dimova :/

Link to comment
Share on other sites

A taman jos malcice udesno da si bio bi se vidio ispusni dio..

Moze biti da slini na povratu i dovodu samo a moze biti da je uzrok tome los protok ulja pa ce opet zviznuti turbina..

Link to comment
Share on other sites

A taman jos malcice udesno da si bio bi se vidio ispusni dio..

Moze biti da slini na povratu i dovodu samo a moze biti da je uzrok tome los protok ulja pa ce opet zviznuti turbina..

E ne stane i moja ruka i mobitel unutra, gužvasto je malo :)

Link to comment
Share on other sites

Nemoj rec da nemas onaj stap za selfanje :zacugu:

Ah, sirotinja sam, što reći... :D

 

Prevelik mobitel. Nabavi negdje SE K800 ?

Imao. Legendarna kamera, vrhunska.

Link to comment
Share on other sites

A taman jos malcice udesno da si bio bi se vidio ispusni dio..

Moze biti da slini na povratu i dovodu samo a moze biti da je uzrok tome los protok ulja pa ce opet zviznuti turbina..

Za loš protok ulja bi mogao krivac biti filter?

Link to comment
Share on other sites

Kako god bilo , nesmije pobogu riknuti nakon 10 mjeseci.
Joj ti majstori, sere mi se.

Miloše - ti u Uzicama, ne moze se direktno nekak njima poslati, imas mozda iskustva neka?Sad zamarati nekoga pa slati busom prvo do BG pa on dalje njima, dosta mogucih problema.. cuo sam i ja za njih pohvale u principu, ali i sarolike cijene, ovo kaj ti navodis je najjeftinije.

Link to comment
Share on other sites

nazoves i kupis od njih turbinu bez da saljes svoju, cijenaa 300€ bila za gt1749v od megane 88kW, cijena reparacije za istu bi bila 150 do 250€ u ovisnosti od kvara. neki dan pitao za KKK od golfa3 cijena reparacije 130 do 240€ itd.... 

ove ucestal turbine imaju na stanju. pretpostavljam da njima nije problem poslat za HR al tu vas onda ceka carina i porez... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.