Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Sa Uniroyalom onda nemreš fulati. Jedino ako patiš na posebno izravan upravljač, onda traži dalje, jer ima nešto mekšu bočnicu, po tom pitanju na suhom Turanza nudi nešto više osjećaja. No, to će ti biti bitno samo ako često juriš zavojima.

Link to comment
Share on other sites

Nema jurnjave po zavojima, gume se brzo pojedu a gorivo ishlapi. Čak i na autocesti u zadnje vrijeme vozim kao da vozim kamion.

Link to comment
Share on other sites

Ima li tko kakvih iskustava sa Falken ZIEX ze-912 gumama???

Vidim da im je cijena smiješno niska, je li im i kvaliteta tako niska ili???

Link to comment
Share on other sites

Ljetne gume - Sava Intenso u dimenziji 205/55/16 na mom meganu... kupio sam ga s njima skroz novima... vozio sam ih 3 sezone i gume su stvarno loše... mislim ok su na suhom ali čim padne i kap kiše to postaje opasnost na cesti... tako da koliko god mi zimske Eskimo bile dobre toliko su ove loše.... slobodno mogu reći i s**nje

također na proljeće razmišljam o rainexpertu ili turanzi zbog dobrih feedbackova ovdje ali i drugdje

Link to comment
Share on other sites

Imao na starom scenicu 1 ( 2.0 8V ) toyo CF1 185/65 R14 gume po kiši katastrofa ( nikad više ), prilikom skretanja ili polukružnog okretanja auto nosom proklizava, slično je bilo i sa Michelin ES samo malo manje izraženije, sad na novom Pirelli P7 Cinturato 205/55 R 17, guma je tek 6 mj. na autu i za sada zadovoljavajuće nema nekih pretjeranih mana

Link to comment
Share on other sites

Kakve su ti sava eskimo? Imas li ih? Moze malo iskustva? Malo je off pa ako adminu smeta moze i na p.m.

Link to comment
Share on other sites

ja sam probao svašta

Continental EcoContact 2 (176/65-14)- užas, prva ugradnja na Clia kad sam ga kupio 2002. imao sam s njima saobraćajku, a nisu ostavile ni tragove koćenja koliko su bile plastične

Brigdestone Potenza RE720 (185/60-14) - revolucija, u odnosu na sve što sam vozio dotad... možda je bila malo bučnija na autocesti, ali performanse i na suhom i na mokrom odlične, pogotovo kad se malo ugrije

Bridgestone Turanza ER300 (195/50-15) - kupio na slavi Potenze, međutim nisam bio toliko zadovoljan na kiši, a nakon dvije godine više ni na suhom kao kada je bila nova, ukratko nakon treće godine je za zamjenu bez obzira na dubinu šare

Continental PremiumContact2 (205/55-16) dobio sam ih skoro poderane na auto sa 28.000km, i morao sam ih mijenjati jako brzo tako da nemam neki pravi dojam osim da se brzo troše ;)

Bridgestone Potenza RA050A (205/55-16) dosta tvrde i sportski neudobne, ali drže ko na ljepilu, po kiši i hladnoći nešto lošije, ali opet uz zagrijavanje daju dobre performanse, kupio bi opet da nisu toliko tvrde i da ne razvaljuju auto po rupama, ovako ću ići na nešto udobnije

bilo je to još i dosta zimskih, al tema su ljetne paaa...

Link to comment
Share on other sites

Ljetne gume - Sava Intenso u dimenziji 205/55/16 na mom meganu... kupio sam ga s njima skroz novima... vozio sam ih 3 sezone i gume su stvarno loše... mislim ok su na suhom ali čim padne i kap kiše to postaje opasnost na cesti... tako da koliko god mi zimske Eskimo bile dobre toliko su ove loše.... slobodno mogu reći i s**nje

također na proljeće razmišljam o rainexpertu ili turanzi zbog dobrih feedbackova ovdje ali i drugdje

Rainexpert imao u dimenziji 195 65 15. Guma je dobra na suhom i na kisi ali si uzmi u obzir da imaju debelu ripnu i buka im je dosta izrazena. Meni je konkretno smetalo. Imam ti michelin primacy hp u dimenziji 205 55 16 i guma je strava. Tiha dugo traje dobra po kisi.. na snijegu truba ali to je za ocekivati. Za preporuku

Link to comment
Share on other sites

Imam Turanzu zadnje dvije sezone, oko 30000km. Guma je super za suho, kišu, sve. Ali čini mi se da je počela gubiti svojstva zadnjih nekoliko tisuća, definitivno ju mogu voziti još samo iduću sezonu. Jedino kaj smeta je to što je užasno tvrda, neudobna... Ne bi ju ponovno kupio. Na drugom autu, Megane 2, su Pirelli P7 Cinturato, po svim karakteristikama odlične gume a i dosta udobnije od Turanze! Samo mislim da se više ne proizvode.

Link to comment
Share on other sites

A gle,ljudi se boje zato jer ne znaju,to ti je normalno. I opet, ne možeš uvesti bilo čega do 1000 kuna. Npr. ne možeš uvesti 500 kom dvd-a po 2kn/kom jer ti to onda nije za privatne potrebe nego za prodaju. Glup primjer,ali kužite o čemu pričam. Ne želim da ode rasprava u krivom smjeru. Prepiranjem i svađanjem na carini nećete postići ništa osim gubitka živaca i vremena i vjerojatno novca. Bio sam prije dva tjedna u Sloveniji i kupio zimske gume za clia. Slovence nije briga a kod nas mi čak ni frau Helga ("ljubazna" teta na granici u Harmici) nije ništa izvodila. "Imate kaj za prijavit?" "gume" , "hvala, do viđenja" I to je bilo to. Ako naletiš na nekoga tko je ustao na lijevu nogu, onda možeš očekivati maltretiranje. Znate već kako to ide... :fucka:

Link to comment
Share on other sites

dok god si unutar ovih 1000kn/osoba, NEMAŠ što za prijaviti! To je oslobođeno, pa se niti ne prijavljuje.

Link to comment
Share on other sites

Upravo se vozim na drugom kompletu Nokiana V (195/50R15). Od svih guma koje sam probao, ove su mi se pokazale daleko najbolje. Evo sad imaju tri godine i 50kkm i još uvijek drže savršeno dobro i na suhom i na mokrom.

Prije ovih sam imao Turanze ER300 i nakon godinu dana su bile za k....

Na proljeće kupujem nove Nokiane jer su se ove ipak dosta potrošile.

Link to comment
Share on other sites

Imaš za prijaviti, ali se ne carini. Imamo tu kolege koji rade na carini pa bi to mogli malo bolje objasniti. Iako kod nas svatko vodi svoju politiku,svaka smjena ima svoja pravila.

Link to comment
Share on other sites

Napokon se vratio!!!

Krenuli u 12:30, vratili se u 17:30 :tup:

Do granice došli prilično brzo, ušli u Sloveniju za 20ak min. Kupili gume, preuzeli ih, cca 20min. Prolazak slovenske kućice čekali malo više od 1h, ostavili gume i ja se vratio po povrat.

Opet čekao na ulazu, ali nekih 45min između naše i njihove kućice :mad: Pokupio povrat za minutu i opet čekao više od sata na slovenskoj strani. Gamad ima 2 trake, kroz samo jednu se može proći, a njih 4-5 sa strane priča lovačke :mad::mad:

Uglavnom, s montiranim gumama se možete vratiti po porez, ali ne znam što sa starim gumama ako ih uzimate.

Sa novim gumama u gepeku ne smijete nazad po povrat jer Slovenci to kažnjavaju ako vas ulove.

Gume su koštale 225€, povrat je bio 37€, ušteda od cca 400kn.

Na kraju uzeo Continental TS-800 jer nije bilo Alpinki, ali bolje i to nego UG8 koje su bile treći izbor.

Link to comment
Share on other sites

Imaš sreće s gumama, nemaš sa granicom.

Ja sam 185/60 R15 prije 2 tjedna platio 267€ - 43€ povrat + 20€ balansiranje.

Ti si na 185/55 R15 prošao 40€ jeftinije :(

Link to comment
Share on other sites

šteta što si potrefio krivo vrijeme.. :/

lakše je kupit ljetne, nema toliko gužve, a sad znaš za sljedeći put da se po zimske ode krajem 9. ili početkom 10.mj :)

Link to comment
Share on other sites

Danas je bila noćna mora.

Bio sam sve skupa 4-5 sati, onak mislio sam, radni dan, ja uzeo slobodno, nebu frke,

ali kita, tak je mislio pol zagreba.

Jedino kaj je bilo pametno, nacrtat se tamo u 8:00, ovo sve ostalo je brutalna gužva...

A i ovo kaj ekipa veli, prije 2-3 tjedna bi sve obavio za 1h.

Link to comment
Share on other sites

Michelin Primacy HP u dimenziji 215/50 R17, dosle na autu nove, presle 45 tkm u zadnjih godinu i pol, jos 5-6 mm profila ostalo. Mislim da cu ih nakon slijedece sezone i nekih 20-30 tkm zamijeniti. Gume su jako udobne, potrosnja je minimalna, drze odlicno i po suhom i vlaznom. Za preporuciti.

Michelin Energy Saver 185/60 R15, kupljene polovne zajedno s originalnim alufelgama, bilo nesto vise od 6 mm profila na njima. Bucna guma, i to joj je jedini minus. Dobro drzi i po suhom i vlaznom, a potrosnja... Ne trosi se skoro uopce. :nezna: Presao sam nekih 30 tkm na njima od marta i trenutno su na 5.5 mm. Mogle bi bez problema nagurati 100 tkm na Cliu. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ima li tko kakvih iskustava sa Falken ZIEX ze-912 gumama???

Vidim da im je cijena smiješno niska, je li im i kvaliteta tako niska ili???

Nisu uopće loše a cijena im je jako dobra :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Baš radi cijene i pitam, u mojoj šugavoj dimenziji 195/50 R16 valjda su 100 eura jeftinije u sve 4 od zvučne konkurencije

Link to comment
Share on other sites

Baš radi cijene i pitam, u mojoj šugavoj dimenziji 195/50 R16 valjda su 100 eura jeftinije u sve 4 od zvučne konkurencije

Pa 104€ nije tak puno za conti SC2 s obzirom da nije masovna dimenzija...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Planirao sam do slo po gume, ali frend mi moze dat 185/65/15, pa ne znam jel idu one gore, s obzirom da su ljetne 185/55/15.

Zna li netko bi li strugale 65-ice?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.