Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Odabir je Continental PC2, Lašič, trenutno su na akciji po 56 eura/kom, sutra idem po njih.

Za moju penzionersku vožnju idealne...

Hvala na svim komentarima, može lock.

Link to comment
Share on other sites

Da li je netko imao iskustva sa gumom Dunlop sport 01(205/50/17), kod nas je oko 1200 kn komad, a u Bos.Brodu sa povratom poreza oko 840 pa sam planirao tamo po gume, zasad imaju samo Dunlop (seat servis u bos.brodu).

Link to comment
Share on other sites

Malo off topica ali baš me zanima je li ikad itko odabrao gume i ulje ovako se informiravši na forumu a ako i jeste sigurno nije na forumu dobio uvjerljiv i nepokolebljiv odgovor. :fucka:

Link to comment
Share on other sites

stvar je u tome sto ljudi pitaju koje gume su bolje i onda nastane trakavica jer svi nesto drugo traze od gume. mene recimo ne zanimaju buka i trosenje (osim semi slick trosenje, to mi nije bas prikladno za budet :zubo: ), a nekom je to najbitnije.... bilo bi idealno kad bi se reklo npr.: vozim tako i tako, trebaju trajat tolko i tolko, prosjecna guma mi treba, preporuke?

Link to comment
Share on other sites

Malo off topica ali baš me zanima je li ikad itko odabrao gume i ulje ovako se informiravši na forumu a ako i jeste sigurno nije na forumu dobio uvjerljiv i nepokolebljiv odgovor. :fucka:

Za gume mi je pomoglo da znam što gledati, ali sam shvatio da se isti modeli guma različito ponašaju na različitim autima u različitim dimenzijama i da je subjektivan dojam vozača poprilično varljiv, te ne daje konkretne i korisne informacije u večini slučajeva.

Neki kažu da im zimska guma ne drži po snijegu, a zapravo im je špur u banani ili im se na ovjesu nešto rasklimalo ili neka kočnica ne otpušta do kraja... :fucka:

Conti PC2 je ispala najbolja guma na ADACu u mojoj dimenziji, a meni je malo tvrda. Ne previše, ali se ne bi bunio da je mekša.

Goodyear UltraGrip8 IMHO nema mane osim nešto povećane potrošnje i većem otporu kotrljanju.

Za ulje mi nije ništa pomoglo jer su mi svi govorili kako u moj auto ide 5W40 sintetika (kao i :renault: koncesionari) i da su neki napravili preko 100,000km s tim uljem i istim motorom kao ja, itd... Kada sam napisao da mi ventili zveckaju s tim uljem i da sam prešao natrag na 10W40 polusintetiku, onda su neki od istih tih ljudi počeli pisati da i njima zvecka i da prelaze na polusintetiku i sl.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Znam da je negdje bila tema o ovome ali ne mogu je pronaći, da li netko zna može li šira guma na original 17" felgu od megana 2, na felgi piše iznutra 61/2Jx17CH4-49, tvorničke gume su 205/50/17?

post-11266-026788700 1337177920_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

negdje sam danas bas gledo na poljskom forumu na ogr 6.5 J 17 " 215/35

Link to comment
Share on other sites

ja sam mislio 215/45 staviti, mislim da može proći na 6.5J ali nisam siguran

Link to comment
Share on other sites

Naletih na jednom forumu na ovu tablicu. Možda ti pomogne

post-4306-089743400 1337198973_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja ti imam 215/45/17 i nema beda na original felgu.

da li ti je isto felga 6.5J širine?

Link to comment
Share on other sites

da li ti je isto felga 6.5J širine?

Iskreno.... Neznam...

Ali evo ti slika, na tu felgu sam stavio 215/45/17

post-8735-059984500 1337329285_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iskreno.... Neznam...

Ali evo ti slika, na tu felgu sam stavio 215/45/17

To ona strana auta koja još ima :renault: znak na kotačima? :aua:

Link to comment
Share on other sites

To ona strana auta koja još ima :renault: znak na kotačima? :aua:

Da :rotfl:

Ajde jos malo cu se rolati na ovima dok mi ne dodju nove 18' :fucka:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ima li neko iskustva ili savjet za ove gume, valjaju li i vrijede li cemu. Je li bolja kupovina Continental Sport Contact 3. Stavljaju se na Clia Sport 172 pa bih zelio kvalitetnu gumu. Trenutno vozim na Michelin Pilot Exalto 195/50 15 i one su mi vrhunske pa bih zelio nesto slicno. Unaprijed hvala. :)

Link to comment
Share on other sites

Kupi opet MI PE2, bolja guma u toj dimenziji ne postoji za taj auto.

Link to comment
Share on other sites

Rado bi, ali nema MI PE 2 u dimenziji 195/45 16, samo Pilot Sport i nije ni puno skuplja ali opet nema je na stanju mora se porucivati i cekati...

Link to comment
Share on other sites

Vozio sam te Bf Goodrich i nisu me impresionirale. Dobre su za slabije aute, vise za pokazati siroku gumu nego performanse, ali nikako za CS-a. Vozim trenutno Continentalke SC2 i to je vrhunska guma pa je SportContact3 vjerojatno samo bolja.(zar nisu SC3 prva ugradnja na Clio sport3?) I o Michelin Pilot seriji samo najbolje!

Link to comment
Share on other sites

OK kolege, cijenim misljenja i uzimam SC3, hvala jos jednom :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.