Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Ja recimo prvo izvadim sve kamenčiće iz ripni(jesam lud?),operem ih,namažem s crnilom(od vulkanizera,neko dobro),ispustim kojih 0.5 bara,stavim svaku u vreču i naslažem jednu na drugu(nemam stalak).Dal pretjerujem,haha?kak vi?

Sve je to uredu (takoder ih operem i namaze glicerinom) osim slaganja jedne na drugu - to ti nije bas preporucljivo - iako tvrde da se moze ako su gume na felgama! Gume bi se trebale drzati uspravno i okretati svakih cca 3-4 tjedna kako se ne bi izdeformirale (ukoliko nisu na stalku ili kukama).

Moj savjet - kupis stalak cca 100-150kn i miran si - uz vecinu stalaka dobijes i vrecu da pokrijes gume kako ne bi bile izlozene svjetlosti i nemas brige :cool:

post-11391-032885100 1332089490_thumb.jp

Edited by Hrcko
Link to comment
Share on other sites

U lidlu je dr.tjedan stalak sa svim mogucim dodacima mislim za 150 kunica.

Link to comment
Share on other sites

U lidlu je dr.tjedan stalak sa svim mogucim dodacima mislim za 150 kunica.

Ja ima taj iz Lidla i super je jer ima sve (nosac, posudicu za sarafe i prekrivac za gume - da nisu na svjetlu). :zubo:

Link to comment
Share on other sites

sve osim posudice za šarafe ima i ovaj iz peveca i baš je čvrsto napravljen,a sumnjam da ta posudica vrijedi 50 kn...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, trebam preporuku nove obuće u dimenziji 195-65/15 kod Furlana/Lasica.

Do sada sam se po zimi vozio na Goodyear UG7, sve preporuke i jednu godinu koliko je auto kod mene na nekim Nokian koje su bile i još su OK ali ipak tražim novi set.

Znači zanima me preporuka guma, ja sam nekako u uži odabir uzeo ER 300, Uniroyal Rain i Conti PC2 ali bih saslušao i neke druge preporuke.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Continental PremiumContac2 bez razmisljanja. Steta sto vise nama Pirelli-ja P7 u toj dimenziji. P6 Cinturato nije dostojan nasljednik.

Link to comment
Share on other sites

Imao Turanzu, odlična guma za svaku preporuku, sada RainSport 2, isto jako zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Continental PremiumContac2 bez razmisljanja. Steta sto vise nama Pirelli-ja P7 u toj dimenziji. P6 Cinturato nije dostojan nasljednik.

potpis! makar ni turanza ER300 nije losa turing guma... malo mekanija bocnica jedino i daju se brzo pregrijat nakon vise od 10min ganjanja...

Link to comment
Share on other sites

Normalna vožnja je u pitanju, nema ganjanja nimalo, znači cijena će igrati važnu ulogu..

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Ako je cijena onda rain expert. mislim da je velika razlika između cpc i rain experta. mozda i vise od 10eura po gumi

Link to comment
Share on other sites

Imao sam rainexpert, sad imam PC2.

Rainexpert je mekša, jeftinija i bolje drži po mokrom kaj god pisalo na ADACu. PC2 nije loša po tom pitanju, dapače jako je dobra, ali rainexpert to radi bolje.

PC2 mi je nešto tiša, na kiši puno tiša i dosta manje cvili na vrućem asfaltu. skuplja je 5-6€ u mojoj dimenziji 175/65R14.

Ne znam koliko se PC2 troši jer ju vozim tek drugu sezonu, ali rainexpert sam ogulio do 3mm mesa za nešto više od 30,000km umjerene urbano gradske vožnje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u toj dimenziji nema rain sport. ja sam imao rain expert na bivsem megiju i bas ta dimenzija. bile su odlicne i jedino malo veca buka ih je mucila. prije toga imao conti ecocontact 2 i bile su mi super. premium contact je puno bolja ali razlika od 10ak i mozda vise eura u korist jeftinije rainexpert bi meni donijelo prevagu. ja sam ju placao prosle god 46 e a conti je bio 58 ak ne ne varam.. no..puno je proslo od onda pa mozda ta razlika i nije tolika. jel ima michelin premacy hp u toj dimenziji? ja imam na p307 205 55 16 i prezadovoljan sam.

Link to comment
Share on other sites

Evo ja imam na Cliu Continental PC2 185/55/15 i jako sam zadovoljan s gumom, leži odlično i na mokrom i na suhom, malo se brže troši i malo je tvrđa (nakon zimskih Goodyear UG7, na istim felgama, koje su meni najudobnije gume dosad), turanzu imam na meganu 205/50/17 i mogu reć da je guma jako dobra, udobna i dobro drži cestu. Prije turanze sam imao potenzu koja je bila neznatno bolja od turanze u držanju ali su gume bile skroz čelave nakon 3 godine i 30k km. Turanze nemam dugo tako da nemogu komentirati trošenje ali se nadam da traju malo dulje od potenzi.

Ako odabereš jednu od tih guma sigurno nečeš pogrješit dobroje.gif

Link to comment
Share on other sites

Momci, momci... kaskate u vremenu... :zubo:

Naime, nova imena u igri su PremiumContact 5 i Turanza T001... potonju nabavih neki dan za službena kola, pa ćemo vidjet kako se ponaša... volio bih da sam mogao ići na PC5, ali firma u kojoj nabavljamo gume ne radi s Continentalom pa mi je bila prevelika zajebancija...

A na testu ADACa za ovu godinu su tu negdje, tako da se nadam da neću zažalit... :bigl:

Edited by 0-100 7,3 sec
Link to comment
Share on other sites

Evo ja imam na Cliu Continental PC2 185/55/15 i jako sam zadovoljan s gumom, leži odlično i na mokrom i na suhom, malo se brže troši i malo je tvrđa (nakon zimskih Goodyear UG7, na istim felgama, koje su meni najudobnije gume dosad), turanzu imam na meganu 205/50/17 i mogu reć da je guma jako dobra, udobna i dobro drži cestu. Prije turanze sam imao potenzu koja je bila neznatno bolja od turanze u držanju ali su gume bile skroz čelave nakon 3 godine i 30k km. Turanze nemam dugo tako da nemogu komentirati trošenje ali se nadam da traju malo dulje od potenzi.

Ako odabereš jednu od tih guma sigurno nečeš pogrješit dobroje.gif

samo da ovo komentiram, razlika je ogromna, a ne neznatna ;) naravno, sto se tice brze voznje kroz zavoje, u ostalo ne ulazim

Link to comment
Share on other sites

Evo ja imam na Cliu Continental PC2 185/55/15 i jako sam zadovoljan s gumom, leži odlično i na mokrom i na suhom, malo se brže troši i malo je tvrđa (nakon zimskih Goodyear UG7, na istim felgama, koje su meni najudobnije gume dosad), turanzu imam na meganu 205/50/17 i mogu reć da je guma jako dobra, udobna i dobro drži cestu. Prije turanze sam imao potenzu koja je bila neznatno bolja od turanze u držanju ali su gume bile skroz čelave nakon 3 godine i 30k km. Turanze nemam dugo tako da nemogu komentirati trošenje ali se nadam da traju malo dulje od potenzi.

Ako odabereš jednu od tih guma sigurno nečeš pogrješit dobroje.gif

na conti online vidim samo SC5 i ecocontact5, U PC verziji se jos uvjek nudi 2ka :nezna:

Edit:

kada izaberes Njemacku stranicu, umjesto Hrvatske, onda se pojavi i PC5 :fucka:

Edited by DejanP
Link to comment
Share on other sites

Normalna vožnja je u pitanju, nema ganjanja nimalo, znači cijena će igrati važnu ulogu..

Hvala!

samo da ovo komentiram, razlika je ogromna, a ne neznatna ;) naravno, sto se tice brze voznje kroz zavoje, u ostalo ne ulazim

Ja sam samo pokušao čovjeku dati savjet na temelju informacija koje je on dao, u normalnoj a i čak u malo agresivniojoj vožnji turanza ne kaska baš puno. Na autu od 105 konja teško je i vidjeti razliku. Da se ovdje priča o meganu sport svakako bi savjetovo potenzu i onda bih rekao da je razlika velika ali na ovakvom autu i u normalnoj vožnji razlike gotovo i nema.

Link to comment
Share on other sites

Momci, momci... kaskate u vremenu... :zubo:

Naime, nova imena u igri su PremiumContact 5 i Turanza T001...:

Ja bi ipak uzeo PC2 ako ima koja na lageru novijeg DOT. Mislim da ce ih biti jer sam ja stavio spominjanu dimenziju prije cca. 4 mjeseca, a DOT je 4111.

Taj PC2 je evegreen kao sto je bila Potenza RE720.

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo pokušao čovjeku dati savjet na temelju informacija koje je on dao, u normalnoj a i čak u malo agresivniojoj vožnji turanza ne kaska baš puno. Na autu od 105 konja teško je i vidjeti razliku. Da se ovdje priča o meganu sport svakako bi savjetovo potenzu i onda bih rekao da je razlika velika ali na ovakvom autu i u normalnoj vožnji razlike gotovo i nema.

jasno, ali samo napominjem ako ce netko (nedao bog :zubo: ) koristit SEARCH pa da se zna za obje situacije...

Link to comment
Share on other sites

Ja bi ipak uzeo PC2 ako ima koja na lageru novijeg DOT. Mislim da ce ih biti jer sam ja stavio spominjanu dimenziju prije cca. 4 mjeseca, a DOT je 4111.

Taj PC2 je evegreen kao sto je bila Potenza RE720.

Ja bih uvijek išao na noviji model... :nezna:

a da je PC2 "evergreen" to je istina, ali iskreno, po iskustvima drugih mislim i da je ER300 uz bok s PC2... iako sam ja poznati Conti radikal :bigl: pa i nisam najobjektivniji :laugh:

Uglavnom, vidjet ćemo vrlo brzo kakva je T001... čekam prvu kišu, jer za suho i Toyo zna napravit gumu... još samo da je ovi izbalansiraju kako treba :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da u Continentala nece biti greske kod prelaska sa PC2 na PC5 ali znalo se dogadjati da kod nekih drugih proizvodjaca noviji modeli nisu polucili uspjeh prethodnika. Potenza RE720 je bila daleko opjevanija od RE750 isto kao i Proxes T1S u odnosu na T1R.

U manjim dimenzijama sam isprobao Ecopiu EP150 i mogu reci da je izvrsna. Uz bok sa EcoContact-om i po mokrom i po suhom. Vidjeti cemo kakva joj je trajnost...

Link to comment
Share on other sites

Uniroyal i Conti nisam probao, ali moram priznati da su me ER300 pomalo razočarale, imam ih u dimenziji 195/50/15 i siguran sam da su ispale iz moga izbora za slijedeće gume...kupio sam auto sa Michelin PE2 koje su tada imale oko 30K km i bolje su se ponašale nego ove sada s 15K km...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.