Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Nema ni SC3, uzete SC5, utisci za koji dan, djeluju mi dobro :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dakle, znam da negdje ima tema, al je ne mogu pronaći pa molim moda za razumijevanje.

Sutra moram ići po gume u sloveniju, pa me zanima dal mogu tamo kupiti gume i odma ih namontirati i balansirati ili ih moram u gepeku "uvesti" u RH zbog povrata poreza?

Thx

Link to comment
Share on other sites

Mozes ih montirane, ali ako naletis na bedastog slovenca moze ti odbiti i tvrditi da to vise nije nova roba. meni je tak sral. nakraju ipak potvrdio.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio prošli tjedan. Išao sam sa suprugom i kupio 4 gume na jedan račun. Iznos cca 1800kn. Kod lašića su mi rekli da netreba dva računa jer smo isto kućanstvo i da je to provjereno. Rekoh dobro. Utrpao sam to u auto, nisam montirao baš zbog ovog što jambrosic kaže. Došao sam na slo carinu Harmica i predao cariniku. Nit je pogledao na auto nit u gepek. Potvrdio i pustio dalje. Predao sam carinici putovnice i to je to. Na Harmici sam predao putovnice, došao do carinika. Pitao je dal imam što za prijaviti, bacio je onako ovlaž oko na gume, vidio da su ljetne i pustio u HR. Eto, to je moje iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio prošli tjedan. Išao sam sa suprugom i kupio 4 gume na jedan račun. Iznos cca 1800kn. Kod lašića su mi rekli da netreba dva računa jer smo isto kućanstvo i da je to provjereno. Rekoh dobro. Utrpao sam to u auto, nisam montirao baš zbog ovog što jambrosic kaže. Došao sam na slo carinu Harmica i predao cariniku. Nit je pogledao na auto nit u gepek. Potvrdio i pustio dalje. Predao sam carinici putovnice i to je to. Na Harmici sam predao putovnice, došao do carinika. Pitao je dal imam što za prijaviti, bacio je onako ovlaž oko na gume, vidio da su ljetne i pustio u HR. Eto, to je moje iskustvo.

Ma ja ću obaviti sve tam, pa bum se jebal z janezima ak treba, a ovi nek pišu dva računa, to im je posao.

Jel ima tko šta za dodat i oduzet na Continental WinterContact TS-800 (185/60/R15)? Još do ujutro se stignem predomisliti :p

P.S. Jel se treba kod Lašića nešto naručivati ili samo banem?

P.P.S. Kolko naplaćuju demontažu, montažu i balansiranje ako netko zna? (ili to poklanjaju uz gume ko naši?)

EDIT: Našao, pa ako nekom zatreba da ima:

montaža i punjenje plinom gratis, balansiranje 5€/guma

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

montaža i balansiranje 5 eura, ventil 1,25eura. Danas bio, kad sam išao tamo prijavio da imam felge u gepeku, tamo mi namontirali, na povratku mi samo pogledali račun da li prelazi 150 eura po osobi i to je to.

IMA NEKA DOBRA DUŠA KOJA USKORO IDE KOD FURLANA DA MI POKUPI POVRAT POREZA?

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

montaža i balansiranje 5 eura, ventil 1,25eura. Danas bio, kad sam išao tamo prijavio da imam felge u gepeku, tamo mi namontirali, na povratku mi samo pogledali račun da li prelazi 150 eura po osobi i to je to.

IMA NEKA DOBRA DUŠA KOJA USKORO IDE KOD FURLANA DA MI POKUPI POVRAT POREZA?

Ja idem sutra ranom zorom kod Lašića, pa ako mi večeras dofuraš račune možeš sutra doći po lovu...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio prošli tjedan. Išao sam sa suprugom i kupio 4 gume na jedan račun. Iznos cca 1800kn. Kod lašića su mi rekli da netreba dva računa jer smo isto kućanstvo i da je to provjereno. Rekoh dobro. Utrpao sam to u auto, nisam montirao baš zbog ovog što jambrosic kaže. Došao sam na slo carinu Harmica i predao cariniku. Nit je pogledao na auto nit u gepek. Potvrdio i pustio dalje. Predao sam carinici putovnice i to je to. Na Harmici sam predao putovnice, došao do carinika. Pitao je dal imam što za prijaviti, bacio je onako ovlaž oko na gume, vidio da su ljetne i pustio u HR. Eto, to je moje iskustvo.

Na Harmici je skroz ok ekipa, jedino ako im je neka kontrola u tijeku onda se desi da se strogo drze pravila i propisa, inace sve 5 :hura:

Link to comment
Share on other sites

a koliko kostaju u sloveniji ljetne 185/65/R15

neka srednja kvaliteta

Link to comment
Share on other sites

Ako si kupio te gume, ja imam samo rijeci hvale u mojoj dimenziji (clio II 175/14), a stvarno se puno vozim po snijegu meni je guma nenadhebiva.

Link to comment
Share on other sites

Kolege, ima li itko iskustva s dotičnim gumama? Ako ne s njima onda kleber zimske mislim da su dynaxer..tako nekako. Kormoran ima kikiriki cijenu u mojoj dimenziji 205 55 16 u slo. Jeftinije od klebera 13 eura po komadu. Sad, nije 13 eura za glavu ali ako je to isti shit zasto platiti vise

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Kormoran!! ima, curi pred mj danakupio iste! po snijegu zu zakon! Vozio sam ih na starom Puntu, Feliciu, Ibizi i sad na Saxu.. Osim toga, Kormoran je u podgrupi Michelina.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Gledao danas neke polovne gume.. par godina stare . Imaju mesa ali tko zna jel tresu i kakve su.. a cijena im je ako ista valjaju po 300injak kn. Radije dodam jos 100 pa kupim nove makar kormoran. Citam da se ljudi ne zale. U slo mi je s postavljanjem 60 e

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

ma bjez dalje od starih polovnjaca! ;) ja sam velim ti pred mjesec dana bio u furlanu, za saxo guma ispada oko 30eura al je to dimenzija 155/13.. nece ti bit zao ;)

Link to comment
Share on other sites

ma bjez dalje od starih polovnjaca! ;) ja sam velim ti pred mjesec dana bio u furlanu, za saxo guma ispada oko 30eura al je to dimenzija 155/13.. nece ti bit zao ;)

I ja velim. Radije nove.

Link to comment
Share on other sites

Kleber je debelo bolji. Vozio sam klebera i čak ponekad po suhome mogu poslužit za manje divljanje. Za Kormoran ti neću garantirati mada ti nikakva prekoračenja brzina ne bih preporučao za obje.

Link to comment
Share on other sites

Ni jedna ni druga nisu vrhunske, Kleber Krisalp imam i mogu reći da je zadovoljavajuća, ali ništa više od toga.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.