Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Pa ja sam svjestan da to nije ultra kvaliteta jer za te pare ne moze biti, ali opet ne bi se bas htio ubiti. Da mi barem pruze osnovne sigurnosne zahtjeve u prosjecnoj normalnoj voznji. Kad vidim kakve sve istrosene gume hrvati voze , opet pomislim ja cu barem imat nove gume jbg ga.

Link to comment
Share on other sites

nisam nikad vozio Nankang, imao ih je prijatelj (stavio je neku divlju dimenziju guma i Nankang je bio skoro jedini koji je imao tu dimenziju). i guma je... eto može se reći da je guma. zato ti kažem, pazi, nemoj divljat. 

Link to comment
Share on other sites

Jel netko uzeo rainexpert 3? Kakve su?

malo provrti post. Ja sam uzeo. Jako zadovoljan ali ja se vozim 50-80 na sat. Sad po suhom bi i tigar meni bio dobar. Za mokro su odlične.
Link to comment
Share on other sites

Malo sam pratio ovaj post i vidim da su se preporučale ali nisam vidio nikoga da ih je uzeo. Uniroyal imam na laguni sport 2 i ms77, a za ženicu bi uzeo expert 3. Ako su kao i druge unirojalke super su.

Link to comment
Share on other sites

Naručio sam i ja prošli tjedan rain expert 3 za megane 2, jučer su stigle, a sutra idu na montiranje, pa ćemo vidjeti kako se ponašaju (sigurno bolje nego neke stare zimske koje su pred raspadom koje su trenutno gore). S autom se radi oko 5000 km u ljetnoj sezoni i nadam se da će izdržati nekih 4-5 god max.

Link to comment
Share on other sites

Dre imas u nekoj drugoj temi o rainexpertu 3, mislim u kaj ste danas napravili za svoj auto il tak nekak..

U svakom slucaju, svi koji ih imaju su zadovoljni!

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Za sad sam prošao cca 20 km. Auto inače vozi supruga. Gume su puuuuno tiše od GY Hydragrip i čini mi se udobnije. Ne sumnjam da su dobre na mokrom, a na suhom su manje više sve ok. Vrijeme će pokazati. Za sada se nisam razočarao u Uniroyalu. Nadam se da i neću. :-)

Link to comment
Share on other sites

Slazem se. Imao sam prije njih na corsi continental ecocontact 2 i ove su puno tiše.

Link to comment
Share on other sites

Ja već idem na k*c ljudima koliko svima preporučam Uniroyal... ali za svakoga tko radi 10-ak tkm na ljetnima Uniroyal je zakon

Kad je probao mog Megana, i stari je rekao da će iduće sezone na svog Orlanda staviti Uniroyal (a govorimo o čovjeku koji već 10 godina vozi samo i isključivo Continental)

Link to comment
Share on other sites

Sada, u našoj garaži, od četiri seta guma, tri su Uniroyal. :-)

Link to comment
Share on other sites

Uniroyal su super gume ali za laksa auta na tezim autima se puno brze trose tako da mozete uzeti i to u razmatranje.

Kod mene je scenic 1600kg izgurale su jedva 3 god.

Dok Michelinke su odradile 4 god i i izgurat ce jos god sigurno

Link to comment
Share on other sites

Uniroyal su super gume ali za laksa auta na tezim autima se puno brze trose tako da mozete uzeti i to u razmatranje.

Kod mene je scenic 1600kg izgurale su jedva 3 god.

Dok Michelinke su odradile 4 god i i izgurat ce jos god sigurno

koliko km radiš?

 

 

 

Nego imam pitanje, mjerio sam debljinu guma, tj istrošenost, i na na 3 unutarnja kanala je potrošenost cca 6,2mm, a na 4. vanjskom je 6,5, s tim da su vanjski rubovi dosta potrošeni, jel to tak normalno da se rubovi jače troše i da je jedan kanal(najuži) ujedno i najdublji?

Link to comment
Share on other sites

koliko km radiš?

 

 

 

Nego imam pitanje, mjerio sam debljinu guma, tj istrošenost, i na na 3 unutarnja kanala je potrošenost cca 6,2mm, a na 4. vanjskom je 6,5, s tim da su vanjski rubovi dosta potrošeni, jel to tak normalno da se rubovi jače troše i da je jedan kanal(najuži) ujedno i najdublji?

A tu negdi od 10 do15 tisuca kako koju god

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prošle godine napravio 18.000 km, od toga na ljetnima cca 10.000

Računam da će mi Uniroyalke izdržati 3-4 godine (a nakon toga ionako gumu treba baciti)

Link to comment
Share on other sites

koliko km radiš?

 

 

 

Nego imam pitanje, mjerio sam debljinu guma, tj istrošenost, i na na 3 unutarnja kanala je potrošenost cca 6,2mm, a na 4. vanjskom je 6,5, s tim da su vanjski rubovi dosta potrošeni, jel to tak normalno da se rubovi jače troše i da je jedan kanal(najuži) ujedno i najdublji?

ak mislis na vanjske rubova gume, bez obzira da li je taj rub gume s unutarnje ili vanjske strane vozila, moguce da ti je preslab tlak u gumi pa se rubovi vise trose.. ja uvijek drzim gume 0,2 bara vise od deklariranog jer nekad mi i dodje da projdem brze zavoj ili sam na autocesti tako da nikad nisam imao problema s (ne)pravilnim trosenjem guma..

druge, moguce da ti je trap kotaca losiji u odnosu na preostala 3 kotaca ako ti se nepravilno trosi guma ;)

svakako prekontroliraj prije montaze novih guma :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

na sva 4 kotača je jednaka pojava zamijećena, svi su podjednako potrošeni, (lijevo, sredina, desno) osim tog ruba koji je vidno potrošen. Tlak provjerim često,  2,7 2,4 ( uputstva 2,6/2,3) jer sam  70% na autocesti, al nekad se na lijepoj otvorenoj malo šarf provozam

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Ak to se trose rubovi vise od sredine su ti preniski tlakovi. Povecaj ih za 0.1 i takodjer prije toga provjeri tovnost mjernog uredjaja kojim pumpas gume.

Link to comment
Share on other sites

Nemora bit od preniskog tlaka meni dok nisam stavio XL gumu rubovi su se trosili ko' ludi.... prvo sam imao CS3 205 / 50 /17 a kasnije zimsku ista dimenzija u XL varijanti... rubovi su se puno puno manje trosili... sada imam 225/40/18 i rubovi se puno bolje drze od onih na 17".... tako da ako je taj tlak koji si naveo nije sigurno do preniskog tlaka... ja pumpam na 2.6 a sada mogu stavit i na 2.3 kad imam nizi profil...

 

Evo sta se meni dogadalo sa CS3... i s tom gumom nisam bio nikako zadovoljan (barem ne u ovoj varijanti koju sam ja imao jer je drzala super na pocetku ali nakon jako kratko vremena kad su se rubovi pojeli banana): 

73cbvr.jpg

 

Imam negdje cak snimku usporedbe brze voznje po zaovjima sa ovom gumom i sa xl varijantom i sa 18" i ova koja je na slici se uzasno uvijala... kad sam prvi put gledao ono nisam vjerovao koliko se uvije ta 17"...

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uniroyal su super gume ali za laksa auta na tezim autima se puno brze trose tako da mozete uzeti i to u razmatranje.

Kod mene je scenic 1600kg izgurale su jedva 3 god.

Dok Michelinke su odradile 4 god i i izgurat ce jos god sigurno

Kazes da znas godisnje prec i do 15000km,a drzis gumu i do pet godina,mislin prijatelju da se igras sa životom
Link to comment
Share on other sites

Kazes da znas godisnje prec i do 15000km,a drzis gumu i do pet godina,mislin prijatelju da se igras sa životom

Iz kojeg to razloga? Ako ju skladisti kako treba nista joj nije.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.