Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

I onda ti deterdzent ostane na gumi i lijepo ga zarobis glicerinom i napravio si s**nje :)

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj glicerin ako je razrijedjen nista ne sjaji. Zato kad ga i koristim uvjek je nerazrijedjen. Osobno prakticiram sonaxov neki proizvod sa rucnih autopraona kod croduxa jer boljeg nisam isprobao.

Link to comment
Share on other sites

I onda ti deterdzent ostane na gumi i lijepo ga zarobis glicerinom i napravio si s**nje :)

Ma ovo je bio citat iz jednog recimo domaćeg filma, činio se prigodan.
Link to comment
Share on other sites

Jedna moja amaterska metoda, low budget :)

Nakon što operem auto, s ostatkom šampona u kanti perem gume na način da manju četku ubacim u ostatak šampona i zatim očetkam gumu. Ima za par kuna kupit tih četki, nek ne budu vlakna (niti) prečvrsta ali ni premekana. Isperem s običnom vodom, prebrišem ih ili ostavim da se posuše, i gume su spremne za apliciranje glicerina ili npr. hvaljen Meguiars Endurance High Gloss gel. Troši ga se malo a traje duže od bilo kojeg glicerina pa se isplati kupiti unatoč tome što košta cca 95 kn.

Da ne budem totalni off, i ja ću pratiti novi model Michelina. CPC se ne predaje ali DOT pjeva drukčiju pjesmu. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam si kupio na akciji 2 pakiranja od litru  glicerina. s obzirom da sam koristio meguarsov endurance, on izgubi sjaj ali dugo ostane na gumi, tak da kad želim koristiti glicerin trebam dobro dobro oprat gumu da bi se to primilo, isto kao i zrmiju nije mi baš neki sjaj ali ipak malo zatamni. draže mi je ne mješat s vodom .

Link to comment
Share on other sites

100% cist glicerit koristis , ili vec razredjen onaj koji si kupio. Pogledajte ambalazu. Taj sonaxov glicerin je vec razredjen. Inace ima tip koji prodaje cist glicerin za ak se ne varam 45kn po litri.

Meni je glicerin ok jer nije nikakva kemija koja nagriza gumu, dapace. jedino jbg padne kisa i sve spere. Al meni tih 2 minute kolko mi treba da namazem gume ljepo taman zabava. Gustam odrzavat auto pa tako i ovo.

Ja sam u sonaxov stavio 2g:1voda za mazanje kistom i supermi se primalo na gume. Al ne mjesamproizvode

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Ja radim na način da kupim Gumilex (proizvodi ga Ivakem) i onda ga "pojačam" sa čistim glicerinom (prijatelj uvijek iz firme može "prošvercati" dec industrijskog. 

Lako se nanosi spužvom, guma ne bude premasna i lijepo se sjaji. 

 

 

Što se tiče Crossclimatea: u dimenzij 225-45-17 košta 961 kn. Znači ukupno 3844 kn. (cijena u Vulkalu, u Uljadirekt je 966)

 

Kombinacija koju trenutno imam košta:

Uniroyal Rainsport 3 225-45-17 723x4= 2892 (uljadirekt)

Goodyear Ultragrip 9 195-65-15 427x4= 1708 (vulkal)

UKUPNO: 4600

Znači za razliku od 100 eura imam 8 guma, koje će sigurno dulje potrajati od 4 Michelinke... i sigurno će bolje držati ljetne po ljetu i zimske po zimi

Edited by kljaka
Link to comment
Share on other sites

Također koristim samo čisti glicerol kojeg si sam razrijedim jer znam da nema neke kemije koja bi mogla naštetiti gumi. Ne znam kako druga sredstva, ali glicerol (iliti glicerin) koliko znam impregnira gumu pa ona postane elastična i uspori se starenje znači nije samo estetika u igri.

Link to comment
Share on other sites

naravno da nije samo estetika. koliko znam glicerin se "upije" u gumu i istisne vodu koje se eventualno skupila (što se može primijetiti, namažeš gumu glicerinom, za 5 minuta ju dobro obrišeš krpom i bude suha, a za pola sata je opet "orošena")

Link to comment
Share on other sites

Meni treba info u kojem omjeru namazati zimske gume dok stoje u spremistu preko ljeta.

Link to comment
Share on other sites

ak uspes mozes slobodno i s 100%tnim stetiti nemoze samo se teze aplicira

Link to comment
Share on other sites

Ja radim na način da kupim Gumilex (proizvodi ga Ivakem) i onda ga "pojačam" sa čistim glicerinom (prijatelj uvijek iz firme može "prošvercati" dec industrijskog.

Lako se nanosi spužvom, guma ne bude premasna i lijepo se sjaji.

Što se tiče Crossclimatea: u dimenzij 225-45-17 košta 961 kn. Znači ukupno 3844 kn. (cijena u Vulkalu, u Uljadirekt je 966)

Kombinacija koju trenutno imam košta:

Uniroyal Rainsport 3 225-45-17 723x4= 2892 (uljadirekt)

Goodyear Ultragrip 9 195-65-15 427x4= 1708 (vulkal)

UKUPNO: 4600

Znači za razliku od 100 eura imam 8 guma, koje će sigurno dulje potrajati od 4 Michelinke... i sigurno će bolje držati ljetne po ljetu i zimske po zimi

tebi ta kombinacija nije bas isplativa. Ali ti imas i duple felge koje ja nemam. Meni druga kombinacija s celicnim felgama crne boje je odbojna i ja nemam tako skupu dimenziju guma pa je meni crossclimate bolja opcija. 225 45 17 ke u slo 848 kn. Crossclimate Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Čisti glicerol je gust kao med, živa muka za razmazati po gumi. Na litru glicerola stavim 2-3dcl vode.

Link to comment
Share on other sites

Max, za pola pola guma mora biti dobro odmascena da primi kako spada

Ok, a čime je odmastiti... Na zimske mi se od prvog dana ne lovi glicerin
Link to comment
Share on other sites

Ok, a čime je odmastiti... Na zimske mi se od prvog dana ne lovi glicerin

 

Koncentrirani auto šampon. Works for me.

Link to comment
Share on other sites

odmastiti najbolje s jarom i toplom vodom, meni radi super.

na nekim zimskima koje imaju tako proflirinanu bočnicu teže je namazat.

meni je teško namazat na zimskom pirelliju, onda uzmem komad spužve, polijem s glicerinom spužvu i utrljam u gumu, treba malo trljat da primi.

Link to comment
Share on other sites

Je... Ovisi o dimenzijama guma i o preferencijama samog vozaca. Ja sam auto kupio sa 15" celicnima i one s original ratkapama ne izgledaju tako lose... Za zimu skroz ok. Stavio sam odmah 4 zimske jer sam kupio auto u 11 mjesecu. Pa kad sam poderao ljetne koje su dosle s autom kupio sam cijeli ljetni set 17" i sad sam par godina miran

Link to comment
Share on other sites

Slo je uvijek minimalno 100 kn po gumi jeftinija. U vecim dimenzijama jos i vise ali opet tamo ne mozes na rate. Za kartice ne znam ali na kartice nema popust. Meni je slo blizu i nekak skucam cash pa kupim. Istina da je rizik kupiti gumu koja se tek sad pojavila i o kojoj nitko nema neko iskustvo kroz godine koristenja.

Link to comment
Share on other sites

I manjim dimenzijama se baš više ne isplati Slovenija. Cijene su se podosta izjednačile.

Link to comment
Share on other sites

Isplati se ako dobiješ bolju uslugu. Ljetni set sam kupio i slagao kod Furlana. Ventili su nakon 4god skoro kao prvi dan. Zimski set sam kupio kod Furlana, slagao u Vulkalu. Njihovi ventili su korodirali nakon par mjeseci u gadnu zelenu boju. Mislio sam da je od snijega/soli/zime/vlage pa sam skinuo koroziju nakon zime i korodirali su opet samo što su stajali u garaži.

 

Furlanov Goodyear mi je došao mislim iz Belgije uglavnom made in EU stare niti mjesec dana. Kad sam gledao Molydon i Vulkal bila je Rumunjska/Bugarska/Turska i sl. stare preko pola godine. Dobio sam dojam da naši uzimaju lošije šarže u većim količinama pa im se isplati da im stoje.

Link to comment
Share on other sites

Ja sa slo imam samo najbolja iskustva. Isao sam ove god po rainexpert 3 . sto bi platio u hr 3 tamo sam dobio 4 ukljucujuci sve troskove. Nisam pacijent DOTA ali da napomenem da su gume bile dva mjeseca stare. Izbor je ogroman. Od svih proizvođača.sve na jednom mjestu. Meni je slo blizu dok god mogu skucati cash tamo idem. Primaju kn i imaju hr mobitele za narudžbu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.