Jump to content

110 dCi motor Fluence


Iveky

Recommended Posts

Ne. Gripozno mu je bilo to što sam već naveo. Drugih zamjerki nemam.

Poslano sa Lenovo Mobicha

Link to comment
Share on other sites

Oznaka motora 110ks je K9KG656, evo slika iz megana 3: http://www.milanuncios.com/motores-de-segunda-mano/motor-renault-k9kg656-1500dci-110cv-191145171.htm

 

Ta oznaka je i na motoru u mom fluenceu

 

Poslano sa Lenovo Mobicha

 

 

Zavisi od modela, godine proizvodnje, tržišta, ...

Ovaj koji sam ja navodio je K9K J 836. Evo i jednog linka: https://www.pieseauto.ro/motor/renault/fluence/motor-renault-megane-3-fluence-1-5-dci-euro-5-110-922430505.html

Link to comment
Share on other sites

Jel i tvoj gripozni škripi i lupka?

Jel ti to o mom pricas? [emoji12]

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa ne skripi sad kad je toplo. Tih je osim sto ponekad ali rijetko klikne za razliku kad je hladnije. Sad jos ispada da auto ne valja. Valja on, samo su moja ocekivanja bila malo visa, ne toliko da sam mislio da ce biti mercedes, bmw ili audi. Vise me iznerviralo drustvo iz servisa jer im se ne da pozabaviti sa skljocanjem po principu sustava eliminacije. Danas pricam sa susjedom koji vozi megana pa mi veli kako zvizdi vjetar na vecim brzinama, skljoca granicnik, trosi po gradu 7.5 litara, a 1.5dci motor i kaze zadovoljan je. Samo neki ljudi pricaju o svojim autima, neki ne, a neki imaju dobro skrojene renault modele. Sto se cesce vozim to cesce zanemarujem skljocanje. Ispusem se na trcanju...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nekako mi je puno sličnih tema otvoreno na megane 3, fluence, megane limited edition, fluence limited edition, fluence motor, Trebat će malo reda uvesti i neke teme ujediniti

Link to comment
Share on other sites

Pa i mom skljoca granicnik...na svakim vratima zaskripi ko da bi trebalo podmazati...u gradu trosi 7.5l al ne smatram da se trebam zamarati takvim glupostima....tak ni ti ;)

Link to comment
Share on other sites

Pa i mom skljoca granicnik...na svakim vratima zaskripi ko da bi trebalo podmazati...u gradu trosi 7.5l al ne smatram da se trebam zamarati takvim glupostima....tak ni ti ;)

Ako graničnik škljoca onda se zamijeni... Inzistirajte na tome, pogotovo ako ste u garanciji... Meni su zamijenili, a da nisam ni skužio da je preglasan. Sad mi počeo suvozačev, al nemaviše garancije, pa bude nekaj po principu sam svoj majstor :)

 

Link to comment
Share on other sites

Oznaka motora 110ks je K9KG656, evo slika iz megana 3: http://www.milanuncios.com/motores-de-segunda-mano/motor-renault-k9kg656-1500dci-110cv-191145171.htm

 

Ta oznaka je i na motoru u mom fluenceu

 

Poslano sa Lenovo Mobicha

 

 

I koliko na kraju Nm imamo 240 ili 260?

 

meni je auto za sad bez problema 5 tkm (ne sviđa mi se kako čitam vas ostale sa problemima)

od cvrčaka je jedino kod  jakog skretanja u desno onda se čuje kod volana mala vibracija

rezervar goriva naravno također se čuje

i ubija me refleksija "chromirane" plastike na mjenjaču i volanu teški idiot je to morao napraviti. na prijašnjem je to bilo mat i bilo osve Ok. razmišljam da to pofarbam jer stvarno ej problem

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mogli bi na kavicu i malo se provozati u tvojem Fluenceu, čisto da uživam malo. A onda kasnije kad zazimi malo u mojem da vidiš kako škljocne... Ili da čuješ škripanje negdje iza, polica ili vrata gepeka. Čuli su i kod Cindrića. Sve ostalo ok. Čini mi se kako je i potrošnja pala na 5 litara. Čekam lampicu da se upali pa na crpku i onda na računanje lit/km.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sada na skoro 11k km i nisam imao nikakvih zujanja ni cvrčanja.... Do sada! Prekjučer mi je u dva navrata negdje livo od volana započela kao mala zujalica, možda poklopac osigurača ili zvučnika... Javim kad ako bude češće, u ova dva navrata koji su bili kratki nisam uspio locirati što i odakle točno.

Inaće sam oduševljen potrošnjom, ali ne i board kompjuterom, koji konstantno laže da je pola litre manja. Kad je njemu na displayu prosjek 4.2, onda je to stvarnih 4.6-4.7

Poslano sa Lenovo Mobicha

Link to comment
Share on other sites

:-) (možda samo slabije čujem)

zaboravio sam cviljenje kočnica po zimi e to me je ispizdilo, sad više ne cvile

ovo mi je treči motor 1,5dci (megane II (150 tis) III (80 tis) i fluence) mijenjan samo nosač motora na II.

motori svi suhii uredno rade

uzeo novi c3 2007 1.1 i svašta doživio motor  slini (75 tis km), frend uzeo novi c5 2005 isto počeo slinit za popizditi nakon godinu dana

tri clia imao u obitelji do 160-170 tis (1,2 motori) nikad kap ulja nisu pustili nikakvi problemi samo redoviti servisi

Edited by goran_sch
Link to comment
Share on other sites

Ti svjetlucavi dodaci na volanu mi ne smetaju... Da ne počinje zujati nešto vezano za airbag? Što najčešće počne zujkati iz tog prostora oko displeja, volana, ispod volana?

Poslano sa Lenovo Mobicha

Link to comment
Share on other sites

nezam kad skrenem u desno odmah ispod volana iz središta volana zazvrnda kratko i to jeto (ništa što bi me zamaralo) vjerojatno neka plastika o plastiku

meni msetaju jer mi refleksija ide u oči

meni je prosječna potrošnja po kompjutoru 4,7 stvarna 5,1-5,3 večina autoput 140

Edited by goran_sch
Link to comment
Share on other sites

Meni kod desnih vrata cvrci ponekad. Mislio sam kako je pretinac no nije. Ali kad pritisnem kod zvucnika prestane....

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Možda sličan slučaj koji kreće kod mene, samo na vozačevoj strani... Vidjet ćemo...

Poslano sa Lenovo Mobicha

Link to comment
Share on other sites

Ako se često pali/gasi onda normalno da putni kompjutor fula. Da ga po tanku ugasiš npr. 10 puta, potrošnja bi trebala biti točna.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma B.C. na dci 110 laže i u meganu 3, oko 0,4 litara pokazuje manje, svaki tank, uvijek i u svim režimima vožnje, grad, otvorena cesta, autoput. To čak znaju i u ovlaštenim servisima, očito je netko to provukao kao reklamaciju, ne bi se čudio..  Inače, meni na meg 3 grandtouru potrošnja se kreće u stvarnim uvjetima:

Grad 6 litara

Otvorena 5 litara

Autocesta 6 litara

 

Po B.C. ide i do pola litre manje. Jučer odradio 460 km autoceste i B.C pokazuje 5.5 lit/100 km

Meni je ovaj dci vrh prema svim kriterijima, pogotovo koliko je tih i uglađen,

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja cu uskoro u Njemacku pa cu vidjeti malo potrosnju kako to funkcionira kad je auto pun i kad se malo vise potjera. Neprofesionalno bi rekao da je 5.5 nekakav prosjek za sve uvijete. BC ne laze ako uzmem u obzir kako mora biti tocan zbog onog sto pokazuje, no kad rucno racunam, BC mora lagati. Za sada je to negdje ovako od kako sam kupio auto...ff9e008703171d0542bca0afb87758f5.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kada tocite, da li tocite ono do kraja kolko ide ili kad pistolj prvi put izbaci prestanete?
 

Link to comment
Share on other sites

kada tocite, da li tocite ono do kraja kolko ide ili kad pistolj prvi put izbaci prestanete?
 

Ja uvijek dok pištolj prvi put ne izbaci, ali uvijek na istoj pumpi i istom agregatu..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.