Jump to content

Megane 4 RS


dolac

Recommended Posts

Bojim se da ce ga ujebati sa edc om, al opet...ciljaju da skinu hondu/ focusa itd, tako da ce biti stroj kako god ??, a i cjenok bi mogo biti na 40t€ +

Link to comment
Share on other sites

Bar 350HP, 5.5s do stotke, 3 vrata, difuzor sa 2 velika topa, crveni jos veci brembo naprijed i nazad. Za mjenjac moze i edc ali najbolji u klasi, mada preferiram rucni!

Link to comment
Share on other sites

 Za 300 KS mu netreba 4x4 pogon da ima dobre prefomanse,tu je i dodatna težina,cijena....bla bla....

Link to comment
Share on other sites

 Za 300 KS mu netreba 4x4 pogon da ima dobre prefomanse,tu je i dodatna težina,cijena....bla bla....

 

slazem se. al grandtour rs bio bi im poslovni uspijeh. ima familijarnih ljudi koji zele potegnut.   

Link to comment
Share on other sites

Tko jos jednom spomene Škodu ili Audi, ide na hlađenje...

 

Pa sto ne otvorite temu "ZG Autoshow 2016" u Small Talku, i komentirate sve to na mjestu gdje treba komentirati...

 

EDIT: Tema otvorena!

LINK

Edited by Ivan1902
Link to comment
Share on other sites

Živo me interesuje hoće li biti ona dobra žuta boja u ponudi i kako će izgledati s njom. 

Link to comment
Share on other sites

Živo me interesuje hoće li biti ona dobra žuta boja u ponudi i kako će izgledati s njom. 

Pa imas na ovom renderu s linka tu boju.

Link to comment
Share on other sites

Pa imas na ovom renderu s linka tu boju.

Da, ali kako će izgledati uživo. 

Link to comment
Share on other sites

RS modeli su auti koji su rušili rekorde u svojoj klasi. Ne vidim neki tamo Megane RS karavan koji će to napraviti odnosno nastaviti taj trend.

Iako se slažem da bi karavan verzija RS-a privukla dio kupaca mislim da se već sada može kupiti Renaulta karavana za obiteljske ljude kojem neće faliti brzine ni ubrzavanja.

Link to comment
Share on other sites

Po meni ako zeli stici Forda onda bi trebao imati bar 350HP. Iskreno cisto sumnjam u tu brojku, prije oko 310HP. Sumnjam da ce time ugroziti Forda barem po pitanju performansi o ubrzanju. Ako idu na rusenje rekorda na stazi ooet mi to nista ne znaci. Kupcima ce ubrzanje bit zanimljivije po meni. Koliko ima taj Ford ubrzanje i koliko on radi vrijeme na stazi?

Ako ubace 4x4 pogon onda je tu dobitak na tezini, sto bi svakako trebali popratit vecom konjazom. Volio bih da bude najbolji u tom segmentu, ali konkurencija svakako ne spava niti je na nekoj razini da ga vise ne moze stici.

Link to comment
Share on other sites

Ford ima u planu izbaciti limitiranu posebnu verziju novog RS-a sa nekih 400 ks koji će imati ubrzanje oko 3,9 sec do 100 km/h. Nesto kao što je bio R500 RS model druge generacije.

Mislim da aktualni Focus RS treće generacije ubrzava oko 4,5 sec do 100 km/h.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Više mase može značiti bolje ubrzanje jer možeš više snage prenijeti na podlogu zbog većeg trenja (manje proklizavanje pogonskih kotača) ukoliko je ta sila veća od inercije dodane masom. Nissan GTR je jako dobar primjer toga. Ako slože ovjes tako da se može u zavojima nositi s većom masom ne bi trebalo biti problema.

Link to comment
Share on other sites

Vidjet cemo. Forda sa 400HP ce tesko skinut onda ali mozda bude neka limitirana serija RSa.

Link to comment
Share on other sites

RS modeli su auti koji su rušili rekorde u svojoj klasi. Ne vidim neki tamo Megane RS karavan koji će to napraviti odnosno nastaviti taj trend.

Iako se slažem da bi karavan verzija RS-a privukla dio kupaca mislim da se već sada može kupiti Renaulta karavana za obiteljske ljude kojem neće faliti brzine ni ubrzavanja.

Polako...evo vec sad s ovom generacijom Meganea i Clia svaki RS ima 5 vrata i karoseriju istu kao i 1.5dci. Za ljubitelje velikih kupeovskih vrata, proširenih bokova/blatobrana i lijepe bocne siluete - ništa. Nije nemoguce da od sljedece generacije RS-ovi budu karavani...monololumeni...crossoveri. Ako neki tamo glavonja ekonom pomisli da bi to na par tržista moglo donijeti dobit - eto nam mozda i Captur RS, Scenic RS dizel, Megane grandtour RS itd.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da će i Golf 400R uskoro...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce ovaj novi RS biti odlican, po svim pitanjima napredniji od prethodnog, osobito ako se bude moglo birati izmedju EDC i rucne getribe.

 

Sent from my Honda Valkyrie Rune using fresh air.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da će i Golf 400R uskoro...

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

Uf papreno!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.