Jump to content

Renault novi modeli


lagunaCoupev6

Recommended Posts

Uvijek sam htio biti tajni agent ali sam shvatio da bi s 205cm visine bio samo agent. [emoji1787]
Al ne kao James Bond, prokleti tajni agent
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Danas sam slučajno dobio priliku voziti se u Espace-u 5. generacije, sreo sam kolegu iz osobnog programa u krugu servisa kako ga testira nakon popravka pa sam se sjeo malo provozati s njime.

Nisam ga pitao koji je motor, ali 99% je bio 1.6 bi-turbo, mjenjač EDC, oprema Initiale Paris.

Auto je top. Sjedala mekana i podupiru dobro, mjenjač bestrzajan, vuče jako lijepo, izolacija je odlična, majstor nije prestao komentirati koliko opreme auto ima, još kad sam mu rekao za 4control pa je izlazio vani gledati jel to stvarno skreće 😁 (Servis je fokusiran na reparaciju CR komponenti, auti su im sekundarni posao i rade multibranding, nisu se previše susretali sa novijim Renaultima).

Jedino što je na 148.000 došao na zamjenu injektora... Sad, je li to stvarna kilometraža, tko zna. 

Ali sve u svemu, jako interesantan auto, jedino ne znam kakva je trajnost tog mjenjača. 

Link to comment
Share on other sites

Interesantan i kvarljiv, bar sam tak čuo s dosta strana. Isto ko Talisman. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Max said:

Interesantan i kvarljiv, bar sam tak čuo s dosta strana. Isto ko Talisman. 

Također, pogotovo sa tim 1.6 motorom. Šteta, gledam cijene, stvarno je poprilično jeftin s obzirom na klasu, godište i opremu, čovjek bi pomislio da su riješili dječje bolesti u kasnijim godinama, ali još uvijek je to hazarderski auto, isto kao i Talisman, treba biti pomalo kockar za to, doduše, to se može reći za maltene svakog francuza visoke klase 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Renault 5 EV iscurile prve slike, predstavljanje u ponedjeljak na Paris Auto Showu. Ako cijene budu dobri odmjerene, predviđam veliki uspjeh ovog auta.. iako nema ICE pogona

 

IMG_3588.jpeg

IMG_3589.jpeg

IMG_3590.jpeg

4 minutes ago, fabi said:

Renault 5 EV iscurile prve slike, predstavljanje u ponedjeljak na Paris Auto Showu. Ako cijene budu dobri odmjerene, predviđam veliki uspjeh ovog auta.. iako nema ICE pogona

 

IMG_3588.jpeg

IMG_3589.jpeg

IMG_3590.jpeg

 

IMG_3591.jpeg

IMG_3592.jpeg

IMG_3593.jpeg

Edited by fabi
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

WAU!

Iznutra me je baš pogodila ova retroizvedena tabla kod suvozača.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, petak said:

WAU!

Iznutra me je baš pogodila ova retroizvedena tabla kod suvozača.

 

Pogodit će te i cijena kad je objave! 🤣

  • Like 1
  • Haha 11
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ivan1902 said:

Pogodit će te i cijena kad je objave! 🤣

Samo čekam da me pogode:hahahe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Stražnji kraj i kokpit pogođeni. Prednji malo ne. Bočna silueta previsoka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ivan08 said:

Bočna silueta previsoka.

Ali težište nisko, bikoz baterija 

Malo na nove dacie vuče 💩

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

Ali težište nisko, bikoz baterija 

Malo na nove dacie vuče 💩

Ili sam samo naviknut ma manje kotače što je definitivno stvar prošlosti. U svakom slučaju vuče na te male SUV-ove što mi je teški šit jer su mi svi isti.

Nikad više onih silueta hot hatcheva iz 80-ih, 90-ih. Ni onda aerodinamika nije bila bajna ali je bila bolja od ovih kredenaca danas.

1366_2000.thumb.jpg.ddcd0a2b1aa7f7f6f4db6e7a87c02979.jpg1366_2000.thumb.jpg.e8b5d9d13beec0c5606501829aad1b71.jpg1366_2000.thumb.jpg.d50c5ccc3726c813f560e5fb9c75db90.jpg1366_2000.thumb.jpg.f505b8d37fa8cfa691615470be4927ef.jpg1366_2000.thumb.jpg.796e7312fe02cfc2949e3ae7861efa00.jpg

slika.png.c1226932b36d87a268690c8a5514ea47.png

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, direstraits said:

Moglo je i bez zelenog pola al hajde @ivan08

Evo ti lajk 

Ne možemo pobjeći od istine. Iako preferiram Renaulte pa ostale francuze bili su tu i Swift i Civic, Uno turbo, Charade GTi, Colt GTI, Corsa GSI, Kadett GSI.... Sve ozbiljni auti u malim paketima. Prošlo svršeno vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

Just now, direstraits said:

Eh... 

Aha...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

R5 je cisti hatch, nema govora o imitaciji  bilo kojeg SUV-a. Auto je dug oko 3,9 metara što je danas donja granica B segmenata (Clio je duži 10-15 cm) i zato možda izgleda visok, a ustvari nije.  Moj prvi auto je bio R5, tj. super5 i kada sam vidio prve slike, da nema apsolutno nikakve značke ili natpisa na autu bi pogodio da se radi u R5. Proporcije su pogođene 100%, auto izgleda top topova, ovo je moderna reinkarnacija R5. EV nije moj izbor, ali ako igdje ima smisla onda je to za po gradu i za daily drive, a ja bi ovaj auto rado vozio svaki dan. Ako pravilno postave cijenu (početni model oko 25 k EUR), prodavat će se baš dobro i R5 će biti cesta pojava na cestama. Reno je opet pogodio i sa Clio, Sandero i R5, ostat će neupitni vladar B segmenta..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ivan08 said:

Aha...

Mit Erwin fcking VBR 😁

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fabi said:

R5 je cisti hatch, nema govora o imitaciji  bilo kojeg SUV-a. Auto je dug oko 3,9 metara što je danas donja granica B segmenata (Clio je duži 10-15 cm) i zato možda izgleda visok, a ustvari nije.  Moj prvi auto je bio R5, tj. super5 i kada sam vidio prve slike, da nema apsolutno nikakve značke ili natpisa na autu bi pogodio da se radi u R5. Proporcije su pogođene 100%, auto izgleda top topova, ovo je moderna reinkarnacija R5. EV nije moj izbor, ali ako igdje ima smisla onda je to za po gradu i za daily drive, a ja bi ovaj auto rado vozio svaki dan. Ako pravilno postave cijenu (početni model oko 25 k EUR), prodavat će se baš dobro i R5 će biti cesta pojava na cestama. Reno je opet pogodio i sa Clio, Sandero i R5, ostat će neupitni vladar B segmenta..

Sve stoji ali opet ta bočna silueta mi ne sjedi i prednja svjetla su mogli ostaviti retro. Dok ne vidim uživo neću dati konačan sud. Za sada po fotkama stražnjica mi je za 5. Cmokić.

Link to comment
Share on other sites

Đesika sa ratkapama, nikad u živo nisam vidio tu kombinaciju.

Jednom, davno to bijaše, skoro kupio jednu sivu 8v. Srećom bila je truljkasta i iz nutra uništena.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, direstraits said:

Mit Erwin fcking VBR 😁

 

A tek 16V.. Ufuf... 

A ova 5 ok ali. Ubi ih ovaj trend malih staklenih površina... Zato i je malo bočna silueta tako tako.... 

Edited by macak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, macak said:

A tek 16V.. Ufuf... 

A ova 5 ok ali. Ubi ih ovaj trend malih staklenih površina... Zato i je malo bočna silueta tako tako.... 

Da, Clio 2 je imao još pristojnu staklenu površinu i stražnje staklo kroz koje si vidio dovoljno. Već na Cliu 3 je to stražnje staklo kao puškarnica i klinca ne vidiš.

Kužim ja i udobnost i svrhu većih kotača zbog kojih su i blatobrani veći što za sobom povlači kompenziranje putničkog prostora pa i cijeli auto vizualno dobija na visini.

Bumo videli kad se zakotrlja po cesti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.