Jump to content

Renault Fluence Limited Edition


zgfluenceLE

Recommended Posts

Nemojte o felgama jer to jednostavno tako mora. Ove felge nisu lijeve ili desne. Takve su i vjeruj mi da se Renault ne bi bas tako zahebavao.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa o tome i govorim... To nema smisla, za mene kao amatera mehanike i otpora kotrljanja i sl. Na vw grupaciji sam imao felge koje su kao "propeler" i svaka se strana vrtila ispravno, moralo se pazati prilikom montiranja guma ( isto kao što guma ima smjer tako i ta felga) a mislim da ovo isto nije nešto u redu.. Ima još detalja o/na autu ali ako počnem sve će biti da to tako "mora"..

I daj molim te jos detalja o autu...bas me zanima

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nemojte o felgama jer to jednostavno tako mora. Ove felge nisu lijeve ili desne. Takve su i vjeruj mi da se Renault ne bi bas tako zahebavao.

 

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

 

 

Drago kolega ja ću poštovat tvoju odluku, kupio si pravi auto, izbor za obiteljskog čovjeka i nema tu što se nadodat..  Ali vjeruj ja da sam kupovao ovo auto (sa ovakvim felgama) ili bi napravili kako spada da felge se vrte sve u istom smjeru imaju isti otpor ili bi mi dali dr.felge da biram.. To što češ ti napraviti ili ostaviti to je tvoj izbor, ponavljam meni na novom autu je to nedopustivo pa kako god me tko shvatio...

Link to comment
Share on other sites

Ma sve 5. Ali recimo imao sam gume na getz-u dunlop koje nisu bile lijeve i desne. A kad ih stavis na auto nisu imale isti raspored plocica( lamelica). Ne vjerujem da proizvodjac radi lijeve i desne felge. Mozda sam u krivu i volio bi da me netko ispravi.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Danas otkrio sto mi skljoca iz B stupa kod auta. Naime granicnik vrata je ispravan kad otvaram i zatvaram vrata. Ali kad su zatvorena vrata primjetio sam da ne drze bas najbolje i kod uvijanja karoserije zaskljoca ovako. Sad bi ja to reklamirao...ne znam hoce li mi priznati?

http://cloud.tapatalk.com/s/57f92a0cca32f/20161008_135258.mp4

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Danas otkrio sto mi skljoca iz B stupa kod auta. Naime granicnik vrata je ispravan kad otvaram i zatvaram vrata. Ali kad su zatvorena vrata primjetio sam da ne drze bas najbolje i kod uvijanja karoserije zaskljoca ovako. Sad bi ja to reklamirao...ne znam hoce li mi priznati?

http://cloud.tapatalk.com/s/57f92a0cca32f/20161008_135258.mp4

 

 

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

 

 

Reklamiraj, dobivaš novi graničnik za to 100 % i bez problema.

Ja ne bi rekao da je to na mom autu uzrok škljockanja iz B nosača.

Ali to što si pokazao, baš takve stvari, to je  moja jedina / generalna  zamjerka na Renault i zove se "kvaliteta izrade". 

 

EDIT, tek sam sad skužio da su to zadnja vrata. Probat ću na svom, rijetko ih otvaram do kraja i nisam čuo ništa slično.

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Drago kolega ja ću poštovat tvoju odluku, kupio si pravi auto, izbor za obiteljskog čovjeka i nema tu što se nadodat..  Ali vjeruj ja da sam kupovao ovo auto (sa ovakvim felgama) ili bi napravili kako spada da felge se vrte sve u istom smjeru imaju isti otpor ili bi mi dali dr.felge da biram.. To što češ ti napraviti ili ostaviti to je tvoj izbor, ponavljam meni na novom autu je to nedopustivo pa kako god me tko shvatio...

U krivu si ... ljetne gume nema lijeva desna (nema niti zimska) (jednom sam dubio nad gumama i gruntao da je krivo vulkanizer namontirao jer se šare ne vrte isto ali zato na gumi imaš strana koja je vanjska i to je to ... na zimskima imaš smjer rotacije) i ako je kod guma normalno da se obrnuto vrte onda vrtnja ovakvih felgi je skroz nebitna.

ja nisam vidio felge da ima ljeva i desna kod uzorka koji bi mogao biti lijevi i desni (možda griješim)

Edited by goran_sch
Link to comment
Share on other sites

U krivu si ... ljetne gume nema lijeva desna (nema niti zimska) (jednom sam dubio nad gumama i gruntao da je krivo vulkanizer namontirao jer se šare ne vrte isto ali zato na gumi imaš strana koja je vanjska i to je to ... na zimskima imaš smjer rotacije) i ako je kod guma normalno da se obrnuto vrte onda vrtnja ovakvih felgi je skroz nebitna.

ja nisam vidio felge da ima ljeva i desna kod uzorka koji bi mogao biti lijevi i desni (možda griješim)

Gume i imaju oznake  vanjska strana (outside) ili smjer rotacije zbog toga da se vrte isto!! Ako sam tvrdiš isto onda bi trebao i znati da je to radi toga!!

Link to comment
Share on other sites

Imas pravo, samo imas guma kao sto sam ja imo Dunlop. Ona nema oznaku rotacije nego samo outside i asimeteicni raspored lamelica pa kad su namontirane na vozilu imas osjecaj da gume nisu dobro namontirane. Evo primjer felgi:

Ove kad se montiraju na auto izgledat ce kao moje jer imaju takva pera...

d082b7d73156baefa637c4afcab5be5f.jpg

A ove ce izgledati simetricno i na jednoj i na drugoj strani vozila...b450a55da93f8f73bc063d781609bdbf.jpg.

Zao mi sto jutros nisam poslikao jednog Citroena sa skroz gusto zakrivljenim perima koje isto izgledaju kao da su krivo montirane. Cak i kod obicnih ratkapa sa slicnim uzorkom nemas lijeve i desne. Znam da izgleda glupo, ali je tehnicki ispravno i ne utjece na sigurnost u voznji. Estetski su nekome neprihvatljive....

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ma brko je skroz zabrijao
. gume koje imaju rotaciju ... sve četiri se isto okreću jer se mora paziti kako se montiraju na felgu

ali gume koje imaju outside a to su ja mislim sve ljetne su kao ove felge na svakoj strani se drugačije rotiraju, e sad ako nije problem da se guma različito rotira onda pretpostavljam da nije problem niti za felgu

brko nađi mi flegu koja ima ljevu i desnu pa da potrkijepiš svoju teoriju o velikom zahebu

Link to comment
Share on other sites

 Ma dečko je malo zabrijao.

Ovo njega muci? Isti auto kontra smjer vrtnje felgi..

 

 

WP_20160924_15_16_19_Pro.jpg

WP_20160925_18_33_21_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

mora da ni u tesli pojma nemaju o felgama LOL

morao sam, sorry... to nis ne utjece na vozna svojstva... samo na ljude s malo vecom moci percepcije... jel itko ikad vidi odjednom auto s lijeve i desne strane?

tesla01.jpg

tesla02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ove felge nebi bile na mom autu... Vidim i ja primjera i nemogu se ipak načuditi... Kazao sam svoje viđenje!!

Za gume, ako ti misliš da rotacijsku gumu samo možeš staviti s lijeva na desno u ste svi u krivu.. Ako ima V uzorak ili smjer okretanja sve moraju pratiti jedna drugu..

To se postiže rotacijom gume lijeva/desna strana prilikom montiranja.. Sve čisto kao dan!

Da ta tesla ima Rimca ja bih skinuo kapu, ovako...

 

 

Edited by BrkoTg.
Link to comment
Share on other sites

za gume koja ima na sebi smjer rotacije to stoji montira se različito na ljevu i na desnu strani tj mora se paziti smjer rotacije

ali pogledaj si malo bolje gumu koja na sebi nema smjer rotacije (a to su mislim sve ljetne) nego piše na boku koja je vanjska strana ... e ta guma ti se ponaša kao i ova felga drugačiji je trag šara na lijevoj a drugačiji na desnoj strani ( s obzirom da nema lijeve i desne gume)

Link to comment
Share on other sites

Ove felge nebi bile na mom autu... Vidim i ja primjera i nemogu se ipak načuditi... Kazao sam svoje viđenje!!

 

 

ma nemos ti ni progutat tih 20tak cola :LOL

salim se... ma to s felgama neko vidi, a neko ne... i osobno imam takve felge, rail lugano, i nis skuzil nista sve dok mi vulkanizer nije reko... i nastavio da to nema nikakve posljedice na vozna svojstva... i fakat nema... nit auto kam vuce nit vibrira, nis... do max brzine... i ko sto rekoh, nikad ne vidis auto s obe strane odjednom :zubo:

 

Link to comment
Share on other sites

Brko Tg imas gume s oznakom rotacije i tako se montiraju. Imas gume s oznakom outside i tako se mo tiraju. Postoje gume simetricne i asimetricne. Simetricne gume imaju oznaku rotacije sa strelicom, dok asimetricne imaju oznaku outside. Jedne i druge ne postoje kao lijeve i desne nego se montiraju po uputama proizvodjaca tj oznaci na sebi. Jedina razlija izmedju njih je ta sto asimetricne gume kad ih gledas namontirane na auto izgledaju kao da nisu dobro montirane ali zapravo jesu. Kos simetricnih guma "V" uzorka kad su namontirane izgledaju skroz isto na svim stranama. I jedan link

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ima i gume koje imaju i outside i smjer rotacije i prodaju se kao ljeva i desna (toyo t1r npr znam 100% a sigurno ima i drugih)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Simetricne nisu neutralne i znaju "ispravljati" volan kad to netreba dok su asimetricne mnogo neutralnije za vozit.

Link to comment
Share on other sites

Simetricne nisu neutralne i znaju "ispravljati" volan kad to netreba dok su asimetricne mnogo neutralnije za vozit.

ovo nisam znao zanimljiva informacija

Link to comment
Share on other sites

@zgfluenceLE Pa mislimo isto ali ne znam kako si shvatio pogrešno..  Video nemam kad gledat, o onome što govorim za gume znam što pričamo i iz iskustva, naravno da outside ide uvijek van, pa nisam napisao da ju montiram naopako...

Ali za felge, npr.mene to žulja.. 

@pere Ta felga se i meni sviđala dok sam imao Pasata i puno sam ih vidio sa njima i odlučio kupit, svaki put kad bi gledao parkiran bile mi super a u vožnji sam gledao ih kako vrte "razlićito" i ostao zbunjen.. Kada sam shvatio da to tako ide, pasat je osta na origigi čelik felama sa ratkapama..

Link to comment
Share on other sites

Od pocetka se slazemo. Ja sam samo htio konstatirati da ne igra ulogu kad je u pitanju sigurnost

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bio u servisu, škljoca graničnik, naručili dio i sad moram čekati. Imam osjećaj da se ništa promijeniti neće nakon izmjene. Jutros nisam uspio isprovocirati taj zvuk kao na videu, ali sam pokazao snimku. Provozali se i zvuk je bio prisutan. Mišljenja sam da će taj isti graničnik s vremenom opet škljocati jer imam osjećaj kako bi zadnja lijeva vrata bilo potrebno i utegnuti. Dobro se zatvaraju, ali imaju nekakvog lufta kad su zatvorena. Napomenuo sam to prilikom reklamiranja vozila a ćemo vidjeti kod zamjene naručenog graničnika hoće li i vrata utegnuti.

Link to comment
Share on other sites

Prijao auto je prekrasan, sa tim motorićem je kombinacija za 5. Ali kada čitam sve ovo kako sam naveo nikada nebih kupio nov auto, evo baš iz razloga "sitnica" koje se događaju većini..  Ali poslušaj, nemoj se obazirati na sve, na to sino i nebitno neka te ne zamara, izgubit češ brzo živce i zadovoljstvo s autom.. Neke velike greške, posebice sa radom motora ili kočnicama/ovjesom reklamiraj i rješavaj, a cvrčke i tih sitnica će uvijek biti.. Pun ih je forum svaki, zato se opusti i uživaj u "vozilici" pogodio si i boju i skoro sve (osim felgi :D ) i samo gonjaj...  :)))

Link to comment
Share on other sites

Prijao auto je prekrasan, sa tim motorićem je kombinacija za 5. Ali kada čitam sve ovo kako sam naveo nikada nebih kupio nov auto, evo baš iz razloga "sitnica" koje se događaju većini..  Ali poslušaj, nemoj se obazirati na sve, na to sino i nebitno neka te ne zamara, izgubit češ brzo živce i zadovoljstvo s autom.. Neke velike greške, posebice sa radom motora ili kočnicama/ovjesom reklamiraj i rješavaj, a cvrčke i tih sitnica će uvijek biti.. Pun ih je forum svaki, zato se opusti i uživaj u "vozilici" pogodio si i boju i skoro sve (osim felgi :D ) i samo gonjaj...  :)))

Pa kad auto ne bi imao tih sitnica bio bi dosadno dobar. Baš zato sam ja odlučio uživatati u autu, a s vremena na vrijeme ću pokojeg cvrčka ako ga nađem, ubiti čekićem:yeah:. Kod mene je zanimljivo sad kad je malo zahladilo, nema cvrčanja baš nikakvog, možda se prestrašili mog čekića. Ma jako je dobar, uživam se vozit moram priznat i mogli bi se fino družiti.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.