Jump to content

Renault Fluence Limited Edition


zgfluenceLE

Recommended Posts

Tursko smece je ponovno ostavljeno na servisu. Nek se zajebavaju oko toga.

 

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

 

 

:( kaj bilo ? sumnjam da je motor u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije. Nego me hebe skljocanje oko B stupa koje je iritantno. Jucer su zamijenili granicnik ali s tim nisu rijesili problem.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma nije. Pomislio sam i na to ali nije... Ta plocica zna izazvati zviždanje prilikom vecih brzina. Ovo je nesto sa samim vratima ili oblogom vrata ili necim unutar samih vrata.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nek ti kazu u kojem roku ti misle uklonit problem u suprotnom nek ti daju novi auto.  Koji je opce zakonski rok u kojem oni moraju popravit auto 60 dana? 

Bas mi je zao ... Kojoj auto kuci popravljas auto?

Link to comment
Share on other sites

Nek ti kazu u kojem roku ti misle uklonit problem u suprotnom nek ti daju novi auto.  Koji je opce zakonski rok u kojem oni moraju popravit auto 60 dana? 

Bas mi je zao ... Kojoj auto kuci popravljas auto?

Ma zaboravi priču o novom autu. Kvar će otklanjat dok ga ne otklone. Ako imaš sreće iz prve, ako nemaš hodočastit ćeš servise.

Najbolji put je napisat službenu pritužbu na (imaš mail za stranke na službenim stranicama Renault Hrvatska) i obavezno stavi u cc nenad.pletes@renault.hr, vjeruj mi to pomaže, znam ja, pisao sam zbog lampice motora, oprao sam jedan servis koji je pričao priče, a nije ništa radio. Inače skrivaju to ko zmija noge, Nenad Pleteš je generalni Direktor RH, saznao sam svojim kanalima.. Brzo su napismeno odgovorili i odmah sutra su me zvali:yeah:. Sad sam kralj u drugom servisu:yeah:. Eto jučer prijavio zadnji štop i graničnik, već ugrađeni na auto, manje od 24 sata. Samo hebiga za ova škljockanja i krckanja nisu čarobnjaci, jer kad bi bili ne bi ni jedan Renault u garanciji škripao, a stvarnost je upravo suprotna.

Link to comment
Share on other sites

Necu se sada inatiti, nije u pitanju nekakvo veliko s**nje i za prvi put je zamjenjen granicnik. Kako skljocanje nije prestalo na moje razocaranje auto je opet na servisu. Vjerojatno cu morati hodocastiti. Fabi je dobro napisao, zbog ovakve stvari ne ide novi auto. Ne ocekujem novi, samo neka na ovom otklone nedostatak koji sam cuo. Ne mogu ni pljuvati po servisu jer me nisu jos ni jednom odbili zbog reklamacije. Ukupno 3 puta. Imali su fer pristup i ne mislim raditi nikome probleme. Nisu oni proizveli auto, ali neka se lpozabave onime sto me smeta. Ne smetaju me cvrci jer ih ima i snjima se nosim. Ovdje se radi o iritantnom skljocanju. Kad je toplije rijedje a kadcje hladnije konstantno. Radi se o servisu Roca.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Roci sam i ja kupio 3 megana hehe. Doso kod njih nakon idota iz baotica. Super su oni tamo. zenin megane coupe tam servisiram 7god. Uglavnom budu oni to rijesili. Ti prodo auto PAul?

Edited by zeko
Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam kupio auto u Baoticu. Duga prica, ali sam odlucio servisirati kod Roca renault servisa zbog prakticnosti

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pratim temu od pocetka i svida mi se auto, sve super i njednom popizdis zbog gluposti. Bolje da te i takve stvari zezaju nego nekaj oko motora. Moj stari kupio novu skodu i odma isti dan od salona do doma procurio kiler, reklamciju nisu prihvatili. Na 5tkm propiso semering na radilici, ni to nisu prihvatili. Od onda auto gubi garanciju jer im je stari osobno *ebo mater a sve servise i ostale gluposti je rjesavao sam doma ili nekaj vece kod kolege kaj ima servis. Ak ti ovi to ne rjese raskopaj sam pa vidi kaj skripi. I nemoj unistavat auto i pizdit zbog takvih sitnica ;) 

Link to comment
Share on other sites

Uvijek ima gorih stvari. Svjestan sam toga ali jace je od mene.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro ak ti bas to tolko smeta evo mozemo se mjenjati :p  Na mojoj thaliji se sva vrata ljepo zatvaraju, haube obe stoje pravilno, ne ronda nikaj a i ima finu muziku i wufer u bunkeru :D   :hop:

Link to comment
Share on other sites

Necu se sada inatiti, nije u pitanju nekakvo veliko s**nje i za prvi put je zamjenjen granicnik. Kako skljocanje nije prestalo na moje razocaranje auto je opet na servisu. Vjerojatno cu morati hodocastiti. Fabi je dobro napisao, zbog ovakve stvari ne ide novi auto. Ne ocekujem novi, samo neka na ovom otklone nedostatak koji sam cuo. Ne mogu ni pljuvati po servisu jer me nisu jos ni jednom odbili zbog reklamacije. Ukupno 3 puta. Imali su fer pristup i ne mislim raditi nikome probleme. Nisu oni proizveli auto, ali neka se lpozabave onime sto me smeta. Ne smetaju me cvrci jer ih ima i snjima se nosim. Ovdje se radi o iritantnom skljocanju. Kad je toplije rijedje a kadcje hladnije konstantno. Radi se o servisu Roca.

 

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

 

 

Lampica motora ti se više ne pali?

Moj meg mi se čini mehanički i elektronički fino utegnut, to mi je nekako najbitnije. Već nakon 16 tkm mi odaje dojam pouzdanog auta i to veseli. U servisu me uvjeravaju da je meg 3 baš se pokazao dobar i neproblematičan auto i da nemam brige. A ove sitnice, kažu će se s vremenom riješiti. Iako kad sve zbrojim, ovo što ponekad čujem unutra i rijetko za sad, čujem praktično od prvog dana, novo se niš nije javilo. Čak bi rekao da povremeno nešto što čujem iz bunkera je možda bio far koji je bio pretegnut pa je počeo pucati iznutra i to je možda bio baš taj zvuk. Ali sve u svemu, toliko mi se sviđa Meg, sve više da jedva čekam da pokupim familiju i krenemo na neki duži put. Vozio sam stvarno svašta u ovoj klasi i cjenovnom razredu i sve više sam svjestan da ovaj auto ima nešto što drugi nemaju. 600 tkm za volanom na kotačima mi daje za pravo da to kažem. Prva želja su mi ( uskoro) Michelin Alpin A5 zimske gume i s njima će auto dobiti na tišini po pitanju buke kotrljanja. Druga želja mi je napuniti obloge kotača nekim izolacijskim materijalom, ne znam kad ali to ću sam napraviti. To je to. Inače tko nije probao, npr golf 7 je naprijed ful tih, pogotovo buka vjetra, a motor se uvijek čuje. Iza je golf 7 bučna kanta, a pričam o istom autu i iza je buka kotrljanja katastrofa, neka priča tko šta hoće. Neki dan sam upalio golfa tdi 1.6 na hladno, 100 tkm + 10 stupnjeva. Trese i okretaji mu variraju. Pitam kolegu koji ga duži, kaže to mu je tako, a od servisa do servisa ne može peoć bez lampice od ulja.. Eto to je golf, ali vrata mu se fino zatvaraju.

Sory na off-u

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

E da te malo utjesim...kupujem neki dan felge celicne za megana...covjek prodao svog i kupio si 2g staru Octaviu...nakon par tjedana razletio mu se DSG...sreca kaj je imao garanciju...pa ti sad meni reci da te j**e skljocanje... :D

Link to comment
Share on other sites

Ma decki hvala na psiholoskoj potpori ali ovo moram dam srediti u glavi. Sveg sam svjestan i na kraju krajeva covjek dozivi puno gorih stvari u zivotu. Samo nekako preko zeluca ne ide. Trebam vremena. Najgore je sto u ovom trenutku trpe svi oko mene jer sam se povukao u sebe. Osoba sam koja ne voli nered i volim da je sve na mjestu. Nisam naucio drugacije funkcionirati i onda iznova moram uciti nositi se s tim malim problemima koji su za menw trenutno veliki i boli me zeludac zbog toga. Volio bi kad bi mogao pucnuti prstima i ok. Nitko sretniji od mene. Ali trenutno ne ide. Evo digao sam vozilo sa servisa i decki su me uputili u Baotic. A tako nemam volje ici od servisa do servisa.... Kad vidim kako mi netko kopa po autu masnim rukama ja dobijem napad...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fabi, ne pali mi se lampica motora vise. Sad sam na ideji da odvrnem onaj saraf koji drzi granicnik za B stup,gurnem granicnik u vrata tako da nije pod nikakvim optetecenjem i probam voziti kako bi iskljucio granicnik skroz kao problem. Ne znam koliko je cvrsto zategnut i koji mi torx treba?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U principu mi svi mozemo nagadjati koliko to škljoca, buduci to nismo culi. To je ipak samo auto jest da je novi i ocekujes da ce to ekipa u ovlastenom srediti, ma da cisto sumljam da ce ga raskapati da bi nasli racku koji skljoca. 

Druga je stvar sto ti imas prevelika ocekivanja od tog auta, realnost je da tako veliki auto inace kod drugih kosta ipak malo vise. Trenutno da kupujem auto bi uzeo taj Fluence i ne bi zabrijavao da vozim Insigniju. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne ocekujem da je niti opel, niti bmw niti ne znam ja sto. Ali ocekujem da ne skljoca jer ni bivsi hyundai nije skljocao. Ne pisem o skripanju armature...ako jedan Taksi Logan Cameo u kojem sam se jucer vozio do servisa ne skljoca prelazeci preko hrpe lezecih onda ni ovaj ne bi trebao skljocati. Snimljeni video sam stavio nekoliko postova prije pa poslusaj i pogledaj. Ne mislim da je granicnik uopce problem jer je promjenjen, ali mislim kako ovaj novi kao i onaj stari kad su napregnuti od strane zadnjih vrata zaskljocaju i to samo pod uvijetima kad je karoserija izlozena naprezanju, uvijanju. Uputili su me u Baotic jer imaju limariju i decke koji su obuceni u Sloveniji za limarski dio. I sami su u Roci rekli da im zadnja lijeva vrata ne leze kao zadnja desna. Imaju mi malo lufta (nisu zatvorena do kraja) i kod neravnina plesu sto se po mojem misljenju refleksira na granicnik tj. one valjcice koji prihvacaju polugu koja je pricvrscena za B stup. Kad je toplije, skljocanje je minimalno, kad je hladnije, skljocanje je maximalno. Zato bi sad isao s pokusajem eliminacije. Znam da se serviserima ne da zahebavati, ali se ni meni ne da slusati.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne ocekujem da je niti opel, niti bmw niti ne znam ja sto. Ali ocekujem da ne skljoca jer ni bivsi hyundai nije skljocao. Ne pisem o skripanju armature...ako jedan Taksi Logan Cameo u kojem sam se jucer vozio do servisa ne skljoca prelazeci preko hrpe lezecih onda ni ovaj ne bi trebao skljocati. Snimljeni video sam stavio nekoliko postova prije pa poslusaj i pogledaj. Ne mislim da je granicnik uopce problem jer je promjenjen, ali mislim kako ovaj novi kao i onaj stari kad su napregnuti od strane zadnjih vrata zaskljocaju i to samo pod uvijetima kad je karoserija izlozena naprezanju, uvijanju. Uputili su me u Baotic jer imaju limariju i decke koji su obuceni u Sloveniji za limarski dio. I sami su u Roci rekli da im zadnja lijeva vrata ne leze kao zadnja desna. Imaju mi malo lufta (nisu zatvorena do kraja) i kod neravnina plesu sto se po mojem misljenju refleksira na granicnik tj. one valjcice koji prihvacaju polugu koja je pricvrscena za B stup. Kad je toplije, skljocanje je minimalno, kad je hladnije, skljocanje je maximalno. Zato bi sad isao s pokusajem eliminacije. Znam da se serviserima ne da zahebavati, ali se ni meni ne da slusati.

 

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

 

 

Sretno i nadam se da ces uspit rijesit problem i potpuno te razumijem. Isti sam po prirodi da sve mora bit tip top i ak kupis novo ocekujes da je sve u vrhunskom stanju a ne da te te sitnice zezaju.  

Link to comment
Share on other sites

Jako dobro receno. Samo eto ja sam se nadao da cu imati mira. Picajzla sam oko auta i naucio sam cuvati i paziti auto. Zato sam htio novi. Ne mogu pljuvati po autima i generalizirati. Sad ostaje da ga gazim ovih 7 godina...a ono izmjena ulja na 10 ili 15000 km nek si serviseri objese o rep. Na 30000 pa nek krepa ko mu hebe mater. Valjda je losa karma zbog neceg... Nisam nikog u zivotu zahebao, a ovaj gore ako me hebe onda sve u ku**ic.c. Pukao sam jednim jednostavnim rijecnikom. Jos vise me hebe sto nisam kupio Daciu Logana jer mi je on bio nekako prvi izbor i znao bi da sam kupio govno i ove stvari me ne bi jebale. Nisam tip od znacke na vozilu. Koliko para toliko muzike. Iako na dacia klubu vlada totalna dosada kad su u pitanju kvarovi i prigovori s autima. Ali ne...moram ja govna jesti i biti bez principa. Jednostavno me sramota bilo sto pisati. Majstori su zbog cijele situacije za ku**c i nema zeludac ici ih posjecivati. Danas sam vidio sto znaci preletjeti preko lezecih sa 80 km/h. Ili razvalit prvu brzinu u oblake da gume cvile. Pa nek neko veli da nema momenta ovaj auto. U hatanciji je zar ne... Ono pazi auto do neke kilometraze zbog razrade motora... Hahahahahah. WTF. Bolje da je on meni rob nego ja njemu. pi*ki*a*ki*a.ka mu materina. A rucna je mrak... Ne znas sto vise cujes...cviljenje guma ili uporozorenje da je na autu povucena rucna. Mrak. Jos moram razraditi ABS. Ono muski. Prva, druga do ibera pa kocnica do poda.... Neprocjenivo.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Mjenjaj ulje na 10-15000km sa aftermarket dijelovima tipa kod Lagerosa i ulje od njega ili slično.

Redovni kod Renola na 30000km.

Sačuval buš motor tak 100% do 7godina, a nakon toga ionak Renolček ne bu puno vrijedio. Uštedit ćeš živaca i novaca. Samo prebrodi gluposti oko nerviranja radi škripanja ili oštećenja alu felgi i ostalo.

Auti se proizvode za životni vijek od 10g, a mi u Hrvatistanu i okolici smo još u dobu kad se auti kupuju doživitno :)

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo na posao vozio s rucnikom i nema skljocanja. A vrata tako otvorena kao kamen uhvatila i ne mrdaju. 32d2d3a11ddee6a75192eeeedffc9fe6.jpg

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A ti sheras postove sa Ford foruma na Renault i obrnuto [emoji23] [emoji23]

Tužit ce te zgfluence za autorska prava [emoji23]

Link to comment
Share on other sites

Realno, ja sam zadovoljan autom. Ovo mi ne drugi novi auto. Prije sam imao hyundai getza s kojim sam hodocastio po servisima i znam kako mi je bilo. Novi auto, a u prvih 10000 km 2x letvu volana mijenjali i zadnji amortizeri prolisali. Imao sam lose iskustvo. S ovim nije tako pocelo i nadam se da nece. No ovo iritantno skljocanje smeta. Kao sto rekoh, zadnja vrata su u ku**ic.u konstrukcijski. Treba ih podesiti da cvrsto love. Uostalom i prednja hauba ne stoji najbolje i ne mogu ju podesiti ni onim gumenim cepovima. Ali lako za haubu. Ne grize me toliko. Nisam tolika picajzla. Ne hebe me ni cvrkutanje plastike. Za to imam mp3 rijesenje. Ali skljocanje nadjaca i to.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A ti sheras postove sa Ford foruma na Renault i obrnuto [emoji23] [emoji23]

Tužit ce te zgfluence za autorska prava [emoji23]

A želim mladiće smirit [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.