Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

2 hours ago, macan said:

Evo da javim opet proplupali ležajevi amortizera... kolko je prošlo mjesec i pol... koliko sam čitao tak svima... i moš 100 puta mjenjat opet će se ista stvar dešavat... to ko da konstrukcijski neš nevalja... neću ni ić reklamirat jer nema svrhe... 

Ništa neočekivano. Već si 18. kojem se to desilo. Moraju ići cijeli amortizeri i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Pa mjenjao sam ih prošle godine jer su škripali... ma nebitno.... nepopravljiv auto :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macan said:

Pa mjenjao sam ih prošle godine jer su škripali... ma nebitno.... nepopravljiv auto :)

A tko zna onda do čega je. Možda su ti uvalili neke stare ???

Koliko je trebalo da prosviraju?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macan said:

Pa mjenjao sam ih prošle godine jer su škripali... ma nebitno.... nepopravljiv auto :)

Je da je drugi auto.. Ja sam prominija 3 para zadnjih u godinu dana isto ovlasteni samo bi procurili...Orginal djelovi...Moguce da su konstrukcijski nevaljaju Nakraju uzea u Anđelka Trw i evo ima im 5 god... 

Edited by macak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam baš još nikakvih zvukova, ja sam imao samo zamjenu "štangica"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nismo se dugo čuli... 😁 pa u međuvremenu prolupala spona stabilizatora. Razmišljam da sam zamjenim to. Jel tu ima neke posebne nauke? Skinem kotač i skinem je i stavim drugu?

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Tako ti je to s renaultom: ako i nisi mehaničar po struci, malo pomalo ćeš postati :)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Obje zamijeni. I lijevu i desnu. Neznam jel unutra torks ko na trojki.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ivan.martinko said:

Obje zamijeni. I lijevu i desnu. Neznam jel unutra torks ko na trojki.

I mislio sam jer cu za 10 iljada drugu mjenjat... ko i na kiji. Ma ošo do Osijeka.. kako ima katastofa dionica do tamo, a volim se i ganjat doslovno od tih neravnina se razlupala. Mislim ode to i ovako...

Link to comment
Share on other sites

Meni je jedna dobila luft i kuckala, obje Febi 250 kn. Na cetvorki su iste ko na talismanu i scenicu 4.

Link to comment
Share on other sites

Staviš u ovlaštenom novu abgrejdovanu i usavršenu, traje tri dana duže od originalne. Ili kupiš najjeftiniji delphi s metalnim kućištem kugle i deri. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

A kakva je to upgrejdana?
Vece kugle il kaj?

To je tajna, zaštita industrijskog dezajgna. Nedostupno običnim smrtnicima s dozvolom za paraglajding. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, direstraits said:

To je tajna, zaštita industrijskog dezajgna. Nedostupno običnim smrtnicima s dozvolom za paraglajding. 

Te obično idu u garanciji, takve smo i na kiji dobili, to kad moraju onaju platit, s time da je na kiji duga garancija pa im se isplati dat bolje, za ove 2 godine na renolu čudo mi je da su se i potrudili napravit bolje....

Link to comment
Share on other sites

E da.. šta to prodaju priču da treba radit optiku nakon zamjene tih štangica? Čemu? štanga iste dužine ide na isto mjesto?

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, direstraits said:

Staviš u ovlaštenom novu abgrejdovanu i usavršenu, traje tri dana duže od originalne. Ili kupiš najjeftiniji delphi s metalnim kućištem kugle i deri. 

Ili prodaš to i kupiš trojku, te traju 130 tkm i vozimo dalje😉

Link to comment
Share on other sites

E da.. šta to prodaju priču da treba radit optiku nakon zamjene tih štangica? Čemu? štanga iste dužine ide na isto mjesto?
Ne treba. One ne utjecu na nista.
Moje su bile tvornicke TRW, dakle nije ih renault radio. Ne radi niti za cetvorku.
Ljudi ne kuze da proizvođac napravi auto u projektu, u Solidworksu ga naprave, 30% mozda u stvarnosti naprave sami, a ostalo kooperanti u velikoserijskim kolicinama.
A "proizvođac" to onda sastavlja.
Link to comment
Share on other sites

On 08. 06. 2021. at 18:26, macan said:

Kad motaš ko da opruga puca... I to samo kod kretanja okretanja i manjih brzina... Kažem bilo dobro mjesec i pol i sad opet.. napred se cuje... Imaš video par stranica unazad

 

Isto se i kod mene opet desava, narucen na servis u srijedu. Pocelo se desavati sad cim je zatoplilo

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky said:

Isto se i kod mene opet desava, narucen na servis u srijedu. Pocelo se desavati sad cim je zatoplilo

Javi ako što pametno doznaš, moj tast reko da treba te ležajve fleksom po pola i vidit šta se unutra fušarilo...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, macan said:

Javi ako što pametno doznaš, moj tast reko da treba te ležajve fleksom po pola i vidit šta se unutra fušarilo...

Meni je prije nekih pola godine škripalo da me bila sramota vozit. Promjenio amortizere (opet) ali nije bilo do njih. Na kraju se ispostavilo da je do nekih stabilizatora balansa. Zamijenjeni i od tada tišina.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Novy said:

Meni je prije nekih pola godine škripalo da me bila sramota vozit. Promjenio amortizere (opet) ali nije bilo do njih. Na kraju se ispostavilo da je do nekih stabilizatora balansa. Zamijenjeni i od tada tišina.

Danas cu svog na dizalicu sam da provjerim jel su spone stabilizatora prije nego naručim od Lagerosa, meni su škripali amortizeri i bilo je do njih, jer kad sam zamjenio je prestalo, ali zaista neki dan se sa ženom vozim, dakle s punim pravom kaže da ovakav drlog od auta još ni  vidjela, to neznaš šta više škripi i lupa, te spone stabilizatora toliko udaraju da je to strašno, pa ležajevi amortizera pucaju, i na kraju iza se čuje škripanje kod svakog jačeg zavoja, ko da se zadnja gepek vrata pingaju jel su štelana.... neznam odakle bi krenio... nove pizdarije nastaju prije nego što ih uspjevam riješit... 

Edited by macan
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa, ima tko iskustva sa GT 1.6 DCI 165 EDC. Svaki info dobro dodje, zanimaju me prednosti, mane, vozne osobine, usobnost, potrosnja, itd. 🙂

Edited by dami3010
Link to comment
Share on other sites

Vozio sam ali Espace s tim motorom, kod njega sve ok, prodan sa 150tkm, na 145 neka frka s egr-om pa je mijenjan...sve ostalo je bilo ok

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

A realno gledano... premalo ljudi ima sa tim motorom, tako da je nezahvalno reći da je dobar ili loš... tj. ako se ne varam nema nitko sa tim motorm na forumu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.