Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Vi koji ste stavili zamjenske amortizere na Megana 4, jel mi mozete reci koje ste kupili i kakvi su se pokazali (tvrdi, udobniji.. itd) ?

Link to comment
Share on other sites

On 02. 09. 2021. at 12:16, nansale said:

U zadnje vrijeme primjetio sam da nije udoban preke neravnina, onak' lupi dosta kad se ide preko lezecih..odlazak u servis gdje je lupanje riješeno a radni nalog kaze: zamjena okomitih spona (par) 😁😁

Kod mene je napravljeno 40tkm, sad je na 110tkm nista kod mene nije dirano a dali je ista rađeno do tih 70tkm neznam..

 

Taman im je i rok 40, jer sam ja set mijenjao tocno tako👍🏻Sad na 72 jos sve ok

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel netko mozda stavljao ledice umjesto obicnih zaruljica u "suncobrane"? 

Jesu one klasicne koje su u starijima ili su neke druge? 

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Auto---moto-Auto-dijelovi-i-dodaci/Auto-zarulja-led-10%2C5x43mm-4000k-12v-x-treme-vision/p/R00DHHS

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, margax said:

Jel netko mozda stavljao ledice umjesto obicnih zaruljica u "suncobrane"? 

Jesu one klasicne koje su u starijima ili su neke druge? 

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Auto---moto-Auto-dijelovi-i-dodaci/Auto-zarulja-led-10%2C5x43mm-4000k-12v-x-treme-vision/p/R00DHHS

Da.. ove i super rade vec godinu i pol :

HRK 102.52 35%OFF | Philips LED W5W T10 11961ULW Ultinon LED 6000K Cool Blue White Light Turn Signal Lamps Interior Light Stylish Driving, Pair https://a.aliexpress.com/_mOkVDfH

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12. 09. 2021. at 22:10, margax said:

Jel netko mozda stavljao ledice umjesto obicnih zaruljica u "suncobrane"? 

Jesu one klasicne koje su u starijima ili su neke druge? 

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Auto---moto-Auto-dijelovi-i-dodaci/Auto-zarulja-led-10%2C5x43mm-4000k-12v-x-treme-vision/p/R00DHHS

pa kaj ti nije interior došao full led na gtline?

On 03. 09. 2021. at 11:12, Laky said:

Vi koji ste stavili zamjenske amortizere na Megana 4, jel mi mozete reci koje ste kupili i kakvi su se pokazali (tvrdi, udobniji.. itd) ?

Bilstein B4, oni su direct replacement.. Moj subjektivni dojam je da su nešto sitno tvrđi ali je auto još upravljiviji, tj. manje pliva.. na udobnosti ne vidim razliku nikakvu pošto je i tvornički bio prilično zajeban preko ležećih npr..

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, tomidix said:

pa kaj ti nije interior došao full led na gtline?

Bilstein B4, oni su direct replacement.. Moj subjektivni dojam je da su nešto sitno tvrđi ali je auto još upravljiviji, tj. manje pliva.. na udobnosti ne vidim razliku nikakvu pošto je i tvornički bio prilično zajeban preko ležećih npr..

Sve je led, osim te dvije zarulje ispod suncobrana i ne kuzim zasto 😵

Osim sto je Renault pa nista nije nemoguce😂

I meni su poceli amortizer mumljat kako kaze kolega (valjda su oni)  tako da ce to morat doc kroz skorije vrijeme na red. 

Malo sam trazio okolo i samo sam na ebayu nasao Bilstein prednje i zadnje i to B6. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, margax said:

Sve je led, osim te dvije zarulje ispod suncobrana i ne kuzim zasto 😵

Osim sto je Renault pa nista nije nemoguce😂

I meni su poceli amortizer mumljat kako kaze kolega (valjda su oni)  tako da ce to morat doc kroz skorije vrijeme na red. 

Malo sam trazio okolo i samo sam na ebayu nasao Bilstein prednje i zadnje i to B6. 

svašta s ledicama..

ovo je staro skoro 2g sad već.. brojeve imaš pa pitaj direktno ciak za ponudu.. (ja sam samo prednje mijenjao pošto su OE replacement, dakle vrlo sličnih karakteristika)image.thumb.png.e18abeb1ec5028cb26f1cf0af0015f4d.png

Link to comment
Share on other sites

u ciaku tocno ti bilsteini su nedostupni, a zadnja cijena kad su bili dostupni je 662kn sa pdv-om ( - rabat koji kako tko ima vec)

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, margax said:

 ne kuzim zasto 😵

 

zato jer ti onda lice izgleda biljedozeleno ko u mrtvaca. Puno si ljepši sa soft halogenom rasvjetom ;)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, frenchkey said:

zato jer ti onda lice izgleda biljedozeleno ko u mrtvaca. Puno si ljepši sa soft halogenom rasvjetom ;)

Ali sa ledom se bolje vidi kad se navlaci "fasada" pa se ravnomjernije nanese

19 hours ago, tomidix said:

svašta s ledicama..

ovo je staro skoro 2g sad već.. brojeve imaš pa pitaj direktno ciak za ponudu.. (ja sam samo prednje mijenjao pošto su OE replacement, dakle vrlo sličnih karakteristika)image.thumb.png.e18abeb1ec5028cb26f1cf0af0015f4d.png

 

9 hours ago, Ruske said:

u ciaku tocno ti bilsteini su nedostupni, a zadnja cijena kad su bili dostupni je 662kn sa pdv-om ( - rabat koji kako tko ima vec)

U Tokiću su isto nedostupni, samo OE i to za 9xxkn 🤮

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, možda je puno prošlo vremena, od kad sam se žalio na forumu i postovi više nisu vidljivi, ali Rumunjski B4 koje sam ja tada stavio na megana pozadi bili su najveće moguće smeće. Nisam imao para za B6, jbg.

U početku odlični, malo tvrđi od original Kyb, a onda nakon mjesec dana nekakvo lupkanje po sitnim nervninama koje ni u snu nisam mogao povezati sa novim amortizerima. Nema što nisam provjerio osim amortizera. Vozila me žena u gepeku, a ja sa stetoskopom na ušima pipkaj po limu.  I na kraju zvuk iz amortizera! Naravno nije ih montirao ovlašteni servis i nisu priznali garanciju. Stavio neke najjeftinije koje mi je poslao Anđelko i eno ih i dan danas 200 tkm poslije voze.

Prije toga, pukla je original Kayaba pri samoj ušici na gornjem hvatištu, poznata boljka megana 1.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vezano za montažu, prije montaže ide cirkulacija ulja, a kod zatezanja vozilo mora biti s kotačima na zemlji, inače ne traju dugo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene, riješio sam redovni servis, a ono što je mumljalo su amortizeri. Jučer je prijatelj podmazao gumicu koja stvara zvuk i kratko je bilo dobro, ali danas ista priča ko i prije. Probat ćemo se još s tim pozabaviti prije potencijalne zamjene.

Snimit ću vam zvuk pa možda netko detektira i problem kod svojeg auta. 

Link to comment
Share on other sites

On 29. 09. 2021. at 13:31, Wilson1008 said:

Evo i mene, riješio sam redovni servis, a ono što je mumljalo su amortizeri. Jučer je prijatelj podmazao gumicu koja stvara zvuk i kratko je bilo dobro, ali danas ista priča ko i prije. Probat ćemo se još s tim pozabaviti prije potencijalne zamjene.

Snimit ću vam zvuk pa možda netko detektira i problem kod svojeg auta. 

Čak i 1.7 dCi???? Pa zar nije to novo??? auuuu, pa kako to nisu riješili do tad

Link to comment
Share on other sites

On 29. 09. 2021. at 13:31, Wilson1008 said:

Evo i mene, riješio sam redovni servis, a ono što je mumljalo su amortizeri. Jučer je prijatelj podmazao gumicu koja stvara zvuk i kratko je bilo dobro, ali danas ista priča ko i prije. Probat ćemo se još s tim pozabaviti prije potencijalne zamjene.

Snimit ću vam zvuk pa možda netko detektira i problem kod svojeg auta. 

Prijatelju imam nove amortizere i ležajeve i opet mumlja i pucketaju opruge. Brijem da to auto nešto konstrukcijski je fulan pa je preveliko opterećenje na iste. 😁

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Evo videa amortizera. Izgleda ko da je**m auto, iako on više j**e mene. Nema pucanja, škljocanja, "samo" mumljaju. Nije mi predrago, ali jbg.

Uglavnom, probat ćemo sve prije nego ih promijenimo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam dao atestirat 225/45 R17 na celsium felge, nakon sto sam citao po internetu da su i drugi vlasnici isto to uradili.

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

Meni jucer na 101500km crkla H7 zarulja. Krenem zamijeniti i cim sam prodrmao zice proradi opet.
Ipak je to Renault :)

 

Link to comment
Share on other sites

On 01. 10. 2021. at 13:57, Wilson1008 said:

Evo videa amortizera. Izgleda ko da je**m auto, iako on više j**e mene. Nema pucanja, škljocanja, "samo" mumljaju. Nije mi predrago, ali jbg.

Uglavnom, probat ćemo sve prije nego ih promijenimo. 

Bočno ga zaljuljaj.. gurajući štok iznad vrata.. ako se isto čuje, to su amortizeri 1/1.. isto je i kod mene bilo ali se ljuljanjem puno lakše zvuk dozove..

Ja sam čak i bio ispod auta u servisu kad su to tražili što je, pošto je bio pod garancijom.. vibracije se lagano prenose čak i na letvu volana a amortizeri su ispravni.. pa sad.. mijenjaj ako te smeta zvuk.. meni osobno je žao što nisam promijenio čim se pojavio.. auto mi je milina za voziti otkako je to riješeno..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.