Jump to content

mata73

Recommended Posts

1 hour ago, CRN11 said:

CC i vector su vrh cjelogodišnjih i točka. Kupi.

To sam mu i ja rekao, pa je zato pričao o tom Kleberu da je i bolji od tih navodno. Velim nije me baš zanimalo, pa nisam ispitivao dalje. A što se tiče Klebera, znam da im je ona krisalp hp3 odlična zimska... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakva je Kleber cjelogodišnja ali zimski Kleber HP2 mi je bila najgora guma koju sam ikad imao.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ovdje kupuju i voze Hankook, barum, relativno zadovoljni. A toliko nekih no name guma vidim da se iznenadim svaki put inventivnošću u izmišljanju imena. 🙈

Link to comment
Share on other sites

Također prije 10god, ali po onome što čujem i dalje su tvrde k'o valjak i ne drže u zavoju nikako pa ni kad je suho.

Link to comment
Share on other sites

Meni smeta kod njih ona idiotski oznaka dimenzije. Ne znam jeste li primjetili?no,kako starim sve više čangrizam..i to na gluposti. Jebeš constanzu i Seinfelda kakve meni sitnice smetaju 

source.gif

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Baš to. Natpis kao na nekom sovjetskom projektilu.

Edited by dado_sk
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Na Captura smo stavili Hankook kinergy 4s2, na preporuku kolege sa Ford foruma i dobrih rezultata na tyrereviews.com. Dapače, na jednom testu je bila prva baš u ovoj kvazi SUV dimenziji.

I guma je zbilja dobra, evo u zadnjih mjesec dana isprobala svakakvo vrijeme od +16°, do skoro 10cm snijega, i nije bilo problema ili iznenađenja.

Na Astri smo zadnje imali Vector gen2 (Made in poland), i ja sam dan danas uvjeren da su te gume bile neka loša serija jer su daleko ispod svakog prosjeka koji sam čuo/očekivao od te gume.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

@mata73 kakva ti je bila Michelin Crossclimate guma na vrelom ljetnom asfaltu u 7. i 8. mjesecu?  Razmišljam da umjesto ljetnih guma uzmem Crossclimate+

U proljeće i jesen mi se događa da recimo krenem iz Zagreba na 15-20 stupnjeva i dođem npr. u Gorski Kotar gdje bude 2-5 stupnjeva pa bude šlajfanja na usponima i cimanja u zavojima gdje smola od drveća pada po ohlađenoj vlažnoj cesti, a tu je navodno CC guma puno bolja.

Nekada i u ZG zapuše sjeverac pa ohladi cestu da ljetna guma ujutro bude kao valjak.

Link to comment
Share on other sites

Dolazi sad CC2 koja bi trebala biti još daleko bolja od sadašnje, ja ozbiljno razmišljam o kupnji ali me isto to frka kaj i tebe, kaj ak se skuha po ljeti na AC na 60 stupnjeva asfalta i 160kmh i onda mi ne bude dost mekana za zimske uvjete. Navodno su to sve pomirili s CC2, a čak garantiraju 60000 milja da traju. Ne vjerujem u to ali ak izdrži 40tkm već je dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam razmisljao o tome ali odustao.
Na skodi sam mislio staviti all season jer osim awd ima jos niz susrava stabilnosti.
Moj megane nema nista osim abs.
Tak da po zimi radije vozim zimsku.
Noviji auti sa raznim sustavima sprecavanja proklizavanja lakse se nose sa losim uvjetima. Na takav auto bi stavio all season.
Osim ako sa svojim autom vozis po gradu, rijetko autocestu po snijegu, rijetko u brda po snijjegu itd onda ima smisla all season. Tak kolegina zena ima suzukija swifta i auto 99% prometa prodje kroz zg. All season je odlicna za nju.

Link to comment
Share on other sites

@Med0 apsolutno nikakvih zamjerki nije bilo na užarenom asfaltu niti sam primjetio bilo kakvu nenormalnu potrošnju gume.
Čak sam i kočio sa 160 na nulu par puta i nije bilo kidanja gume.
Pored dobre zimske i dobre ljetne ne bih imao all season u nekoj od kombinacija.
Uvijek više imam povjerenja u dobru gumu namjenjenu tom godišnjem dobu.
@Max moja je čini mi se izdržala 52.000 km i jos je bila za dobrih 10-15.000 km jer je ostalo 4mm profila.
Toliko profila nažalost nije dovoljno za snijeg ali za ostala godišnja doba više nego dovoljno.

Uostalom sve je u topicu napisano.

Link to comment
Share on other sites

a sta vi vozite aute sa 500ks da vam slajfa kad je par stupnjeva? zasto se to meni ne dogada? ni na minusima? ni na 6-7 i vise starim gumama? osim kad je LED. a tu nije govora o ledu...sta svi silite toliko? malo njeznije po gasu, pa ce biti dobra i normalna guma, a ne neka iber fensi smensi od 1500kn komad

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cijeli topic sam pročitao nekoliko puta u nekoliko navrata, vrlo korisno :)  Zanimalo me da li se CrossClimate pretvara u žvaku kad asfalt upeče na 60-70 stupnjeva po ljeti.

@Max CrossClimate 2 su navodno ljetne gume koje se mogu protegnuti malo ispod nule i kroz snijeg koji nije predubok. U odnosu na plus verziju poboljšali su ponašanje na snijegu. U Europu bi trebale doći ovu jesen ali ih neće biti u svim dimenzijama. Čini mi se idealno za vožnju po gradskim prometnicama koje se čiste od snijega.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa cc+ trenutno na 35000. Nemam zamjerke, pogotovo ne ljeti. Zimi je vidjela i snijega i bilo je ok. Za mojih 10000 godišnje odlična guma i vjerojatno ću je opet uzet. Ili cc2 ili gy novi.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruske said:

a sta vi vozite aute sa 500ks da vam slajfa kad je par stupnjeva? zasto se to meni ne dogada? ni na minusima? ni na 6-7 i vise starim gumama? osim kad je LED. a tu nije govora o ledu...sta svi silite toliko? malo njeznije po gasu, pa ce biti dobra i normalna guma, a ne neka iber fensi smensi od 1500kn komad

A bas to. Citam i vrtim u glavi cestu kroz G. Kotar prema moru i ne kuzim di se to i kak moras vozit da ti kotaci proklizavaju na uzbrdici kad je malo hladnije ak nema leda ili snijega. 

Il su svi poceli vozit takve sile od auta da do saltanja u 4. motaju osfalt pod sobom... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nis ne motam pod sobom jer ionako imam 4x4, više me zanima kocenje i bočno držanje te gume kad je hladno i mokro.  Imamo na Laguni već 5 godina CC, a CC+ 2 godine. Ove prve su sad gotove, imaju cca 3mm profila nakon 50tkm. Druge su na nekih 5-6mm nakon 20tkm. Znam kakve su na Laguni i kak zgledaju sad nakon toliko km ali moj tata je nježan vozač i ne ganja se preko 140 po AC. A i Laguna je dosta lakši auto od Insignije. Bumo vidli ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ću ih uzeti na jesen za C Max.  Inače mi ide 215 55 16 ali i 205 55 16. Kako kaže dobro kolega Raven, zahvalna dimenzija. Jeftina i lako dobavljiva

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prošli 2 zime i sad će drugo ljeto. 15000+km odradile. Dubina šare treba izmijeriti, ostalo vidljivo na slikama. Prednje se na rubu malo raširile. Svojstva kao prvog dana, nema razlike u mojem stilu vožnje.

Zadnja:

IMG_20210329_174941_resize_54.jpg

Prednja:

IMG_20210329_174932_resize_36.jpg

Edited by Vuco
Koja je koja slika
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 23. 04. 2021. at 12:04, Med0 said:

Je li ti bučna?

Ko? Guma😂😂😂 to bum ja starom kupil, nakon što otare ovo ljeto zimske. Do sad je imao dva seta i sad mu moram razbiti ustaljeni obrazac ovo ljeto 😁

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.