Jump to content

Laguna II 1.9 dci


Darkside

Recommended Posts

nezam, ponudi nesto. a trebalo bi pasat. tj cini mi se da je ista. kataloski nemogu provjeriti. 

Link to comment
Share on other sites

I meni se cini da bi trebalo odgovarati. Sad nekako mi se cini da je malo kraca. To mozda djeluje samo slika. Budem ga ja sutra skinuo pa premjerio cjelog.

Nudim 20 kn. :yeah:.

Salim se. Novo je 600 kn. 150 vrijedi svakako. 

Link to comment
Share on other sites

Jos uvijek nisam rijesio vodu u zadnjoj desnoj lampi. Znaci nasao sam ovih dana vecu kolicinu vode. Tako do sad veliku nikad. Prilikom skidanja ona zastitna spuzva je bila mokra sa donje strane. Ispod nje se cjedilo. Dali je moguce da zalijeva od ispod negdje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kad niko ne zna šta bi moglo biti problem sa lampom, imam dalje problem koji me živcira.

Auto klima se čudno ponaša. Ujutro zagrije auto sve 5, međutim onda iz nekog neobjašnjivog razloga ventilator ode na max puhanje i tak drži ne znam ni sam koliko.

Dali postoji mogućnost da je senzor u kabini ne ispravan?

Često on tako bezveze puše sa velikom brzinom ventilatora.

Link to comment
Share on other sites

Jesi siguran da nije uključeno tipka za brzo odmagljivanje+grijanje retrovizora i sražnjeg stakla? Ako nije pregledaj senzor vlage/temperature koji se nalazi u retrovizoru, isti se zna zaprljati od prašine.

Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da nije upaljeno.

Znači vozim, nitko ništa ne diram, i onda ventilator poludi sam od sebe i puše dosta dugo na max. Budem probao rastavit pa vidjet.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na uputama.

Znam da znaju biti od prašine ali može li on izgoriti. Kako to utvrditi.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih trebao, ali ima mali ventilator koji može otići.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zamjetio sam jednu neobicnost. Laguna mi je srknula 3-4 dcl ulja na 5000km. Do sad koliko god sam nalio toliko sam ispustio. Nikad potrosila nista.

Auto ima 136000km, ulje mjenjano na 10 000 i to elf evolution.

Jedina razlika je ta sto sam kupio ovaj put ulje kod neke male trgovine. Dali mi je netko podvalio ulje ili sta.

Inace sve normalno ide, ne baca dim nikakav, motor suh, turbina takodjer.

Normalno se turbo cuje.

Edited by Darkside
Link to comment
Share on other sites

Da se ubacim tu, laguna 1.9dci 96 kw. Za veliki servis. Kupio kod auto kreše za black friday INA set zuocastog s pumpom, set kanalnog SKF i remenicu alternatora INA. Dali je opcenito ok INA zupcasti? Htio sam contitech ali nisu imali i ovo je ispalo ful jeftino na 50% popusta.

Zanima me i koji antifriz staviti?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Temperaturu na vozilu mi sporije diže i na mjestu kad stojim a ventilator u kabini radi velikom brzinom pada mi kazaljka od temeprature.

Očito termostat ne valja, ne može zatvoriti do kraja.

Kakva su iskustva, koji uzeti i koje cijene su u pitanju? Koja uopće je prva ugradnja?

Ranije na autima sam uvijek uzimao vernet.

Link to comment
Share on other sites

Ja stavio Vemo i za sada dobro funkcionira. Koliko mogu vidjeti radi se o "srednjoj žalosti".

Link to comment
Share on other sites

Isti simptomi prije 2god. Uzeo Behr-Mahle, ugradio, ispalo me nekih 300-ak kuna tada, s tim da sam čekao par dana da dođe iz Munchena roba. Ne znam koliko sam za ruke dao.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Brzo pitanje. Prije nekih 2-3 mjeseca mi se pojavila obavijest "Change oil soon", na onoj tamnoplavoj podlozi na BC, nakon cca 7500 km od servisa odnosno promjene ulja, a brojcanik koji odbrojava km do servisa se pretvorio u crtice. Sad neki dan na putu u ZG se to promijenilo u "Service change oil" na narancastoj podlozi i neka kao posudica s kapi ispod kilometarsata. Kupio sam ga sa 229 tkm, sad je na 239400 pa pretpostavljam da je okrenuo 10000, tj. da je kompjuter dosao do nule, al ipak me brine malo. 
Jel to cisto kompjuterski ili moze biti da je neki problem? Ulja ima oko 60%, malo iznad pola izmedu donjeg i gornjeg ureza. Jel tolko kriticno da moram rjesavat taj problem tu ili mogu bez problema do Čakovca?

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je prošlo 1g od promjene ulja pa reagira na to. Ako je tako onda poništi servisni interval i odi kuda trebaš pa onda mijenjaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zagrijavanje motora. Po ovoj zimi znaci -2,3 ujutro mu treba nekih 12-14 km do radne temperature od toga 10km otvorene ceste.

Dali je to normalno. Uglavnom kada dodje do radne kazaljka je zacementirana u svim rezimima voznje.

Ono sto mene muci je sljedece. Kada stanem i auto radi u leru. Navinem ventilator do kraja kazaljka tem pocne skroz lagano padati. U voznji se to ne dogadja. Samo na mjestu. Ja sam pomislio na termostat i zamjenio ga. Potpuno identicna situacija.

To je normalno kod lagune ili?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.