Jump to content

Sudar naplata stete


rodzonis

Recommended Posts

On 16. 10. 2020. at 21:20, Petar_Kc said:

Odvezao sam ga u ovlašteni Opel servis u Kc gdje i servisiram auto cijelo vrijeme. Oni će biti u kontaktu sa osiguravajućom kućom. I sa jedne i druge strane rade meni poznati ljudi pa se nadam da neće biti problema oko toga.

Svjetan sam da se ispod lima može još puno toga otkriti. Nisam se sjetio pogledati podvozje i stanje iza zadnjeg kotača jer se tu još nalazi i diferencijal i pogon za zadnje kotače. Nadam se da tu neće biti nekih oštećenja, ali ipak vidjet će se kada auto detaljno pregledaju.

Ništa, čekat ću procjenu pa ću vidjeti na čemu sam.

Evo da quotam sam sebe. Procijenjena je totalka nažalost 😞

Iznos popravka dosta premašuje isplativi iznos. Sada još moram čekati policijski zapisnik te ponudu osiguranja. Moglo bi sa njima biti natezanja oko toga.

Link to comment
Share on other sites

A niš dobit češ iznos s obzirom na vrijednost vozila i na vrijednost razbijenog vozila, moj poznanik je ima totalku za kađarom pa je na kraju dobio više nego što vrijedi, tj nekih 70 iljada od osiguranja a za karambol 35 iljada, s time da je razbijeni planuo u roku od 2 sata od kad je objavljen na njuškalu....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ako te može utješiti ja sam isto na kraju prošao i bolje nego sam mislio. Za 4 godine starog Meganea sam dobio 90% cijene po kojoj je kupljen tri mjeseca ranije. Možda se moglo izvući i više, ali nije mi se uopće dalo natezati sa sudovima, odvjetnicima itd. pretpostavljajući da bi eventualni trošak tih stavki potkopao eventualno povećanje iznosa od osiguranja. Dio sam dobio u gotovini, a za preostali iznos su na aukciji našli kupca olupine i na moj poziv je istog trena došao po automobil s gotovinom. Jedino loše u svemu je bilo dugo čekanje zapisnika, ali to je tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je dobar dio auta ostao netaknut nadam se da bi mogao još izvuči neke novce sa prodajom olupine samo ne znam koliko uopće mogu sada dobiti. 

Link to comment
Share on other sites

Samo pazi s osiguranjem, ima dvije opcije.

Prva je da ti daju novac i procjenjuju koliko vrijedi olupina koju ti zadrzavaš.

Npr procijene da auto vrijedi 100 000, oni tebi daju 80 000 i napišu da je vrijednost spasenih dijelova s vozila 20 000 i ostave ti auto da se ti zajebavaš i rasprodaješ dijelove.

 

A druga opcija je lošija, oni tebi daju gotovinu (koja uvijek ispadne manje nego prva kombinacija) i uzimaju ti auto jer vide priliku za zaradu na njemu. I to su ti onda auti koji su zdrobljeni, popravljeni, preprodani preko minimalno dvije zemlje da se zametne trag fusarenja.

Na prvu ponudu nemoj nikad pristat, NIKADA, žali se i u žalbi probaj argumentirat npr cijenama novih dijelova, cijenama majstora itd., jer spustit ti neće sigurno, kod totalje se uvijek koja tisućica poveća.

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neki zakonski rok do kad osiguranje mora dati neku ponudu? Meni je sudar bio prije 2 tjedna, policijski zapisnik sam im poslao mailom prije 5 dana.

Na telefon ni mail se naravno nitko nikad ne javlja, riječ je o sava osiguranju.

Link to comment
Share on other sites

A poslao si im 22.,jel??
Pa danas ti je tek treći radni dan kako si im poslao.
Čet poslao, znaci petak,pon i danas utorak.
Ček dok netko vidi mail,pa dok netko nabaci računicu...3 dana su ništa.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, AllesGut said:

Jel ima neki zakonski rok do kad osiguranje mora dati neku ponudu? Meni je sudar bio prije 2 tjedna, policijski zapisnik sam im poslao mailom prije 5 dana.

Na telefon ni mail se naravno nitko nikad ne javlja, riječ je o sava osiguranju.

Ja sam preko Save prosle godine u 10 mjesecu imao totalnu štetu, nekih 3 do 5 dana od predaje svih papira sam čekao da izađe procijenitelj i onda od kad je on izašao za nekih 3-4 dana sam dobio na mail ponudu...

Nije mi se dalo zajebavat s njima jer je auto bio star 18 godina, tak da sam prihvatio i nakon 2-3 dana kad sam im poslao mail da se slažem i prihvaćam ponudu sjeli novci na račun...

S tim da sam s procijeniteljem odmah kod procijene razgovarao o realnoj vrijednosti auta jer je isti bio zadnja godina modela i rekao mu da takvih auta ima na njuškalu za oko 1300 eura, na kraju sa dobio ponudu da je vrijednost auta 10 000 kn, 7000 kn su dali keša i procijena da je vrijednost razbijenog auta sa dijelovima koji se mogu prodati 3000 kn (neke stvari sam poskidao i prodao za oko 1500 kn u dijelovima,  a za ostatak olupine došao meštar i iskeširao još 1800 kn i natovario cijeli auto na šlepu i odvezao), tak da sam izvukao neku tržišnu vrijednost na kraju.

Mislim da je rok za riješavanje zahtjeva 60 dana, a rok za isplatu novca kad se obje strane slože 15 dana...

I to se računaju svi dani, a ne radni...

Link to comment
Share on other sites

Hvala za info dizna, bum stavio sve informacije kad saznam, možda bude nekome korisno...

Link to comment
Share on other sites

I ja se zahvaljujem svima na odgovorima. Kada sve ovo prođe napisat ću također svoje iskustvo.

A za svakodnevne zadatke su tu još Clio i Megane. Bio bi problem da mi je oštečeni auto bio jedini auto u obitelji. Na posao se svaki dan mora, a na upit da li imam pravo na zamjensko vozilo sam dobio lagani odj.. 

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi uzeti zamjenski auto i platiti ga iz svog džepa. Zatim im priložiš taj račun da ti to nadoknade. U pravilu ti neće nadoknaditi, pa moraš na sudu to ganjati. Oni bi taj sud izgubili, ali to ti se ne isplati raditi. Oni to znaju i zato tako lako otpile čovjeka za zamjenski auto.

Link to comment
Share on other sites

Samo da javim nastavak svojih iskustava sa sudarom i štetom.

Zapisnik s policije je bio relativno brzo gotov, unutar tjedan dana.

Nakon tjedan dana što sam poslao zapisnik osiguranju krivca prometne su mi poslali nagodbenu ponudu.

Procijenjena je totalka i po meni je ponuda korektna, ne mislim se žaliti.

Eto, mislim da smo (žena i ja) imali dosta i sreće da je sve brzo i nekak realno i korektno završilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je zapisnik stigao danas poštom. Isti sam proslijedio odmah osiguranju i sada čekam rasplet. Najbezbolnije bi bilo kada bi ponuda bila korektna pa da se riješimo daljnjeg natezanja.

Link to comment
Share on other sites

Evo i moje situacije.

Sad već prije cca 2 mj. parkirao sam na rinzolu na parkingu od Vinogradske bolnice gdje radim. Ako se ikad itko tamo našao, zna da je to opći kaos i kolaps. Kad sam se vraćao s posla, primjetio sam poruku ispod brisača da me neki kreten udario i otišao, broj tablice i broj telefona žene koja je to vidjela. Nazvao sam policiju, međutim došao mi je još veći kreten od tipa koji me udario i počeo sa svojim glupostima da ću dobit kaznu 500 kn jer sam se parkirao na rinzolu,da on sad mora pisat zapisnik itd. Napominjem da je došao na motoru solo, nije se skinuo s motora i onako šeretski zapalio pljugu. Samo je drobio svoje. Bio sam u žurbi jer sam išao na more i kak to nikak nije završavalo, dao mi je broj telefona vlasnika šepeta koji me udario, ali sam morao javit u policiju da odustajem od njihovog zapisnika. Greška života. Nazvao sam tipa, on će sve riješit, nađemo se na Areni za sat vremena. Tipa sam čekao pola sata da bi došao i ponudio mi 200 kn za štetu koja je evidentno bila veća. Puknula je kopča branika, pogreban i udubljen branik na samom lijevom rubu. Odbio sam to i rekao da idemo u osiguranje, obzirom da je napomenuo da ima zaštitu bonusa na kaj je on poludio i rekao da je on branitelj, ne ide on nigdje, da cijeli auto vrijedi 1000 eura (Clio 3, 2007.) i da on nema vremena za to uz napomenu "ajde da je to BMW ko moj, ali ovaj cijeli branik košta 200-300 kn". Otišao sam solo u osiguranje, napravili su zapisnik i kad su ga zvali, frajer ih je sve potjerao u ku..c i nije se htio pojavit. I eto, nakon 2 mj ni bu ni be.  Oni ne žele isplatit ništa dok se on ne pojavi tamo, on se ne želi pojavit i to je to.

Branik sam poravnao sam s industrijskim fenom, ogrebotine su ostale, a ja sam naučio lekciju za ubuduće za koju se nadam da mi više neće trebat.

Frajer je seljačina par ekselans, sa debelim zlatnim lancem oko vrata koji i dalje svoju guzicu grije u trošnom BMW-u x3 iz 2012. i zarađuje za život skupljajući kukuruz na svom OPG-u u Odranskom prilazu.

Link to comment
Share on other sites

Da to si zbrljao... Fino bi ostao bez vozacke lik i još kazna -neznam jel ima veze što si nepropisno parkiran... A sad te još zaje... Inace kad neko te neko drmne i zbriše nema tu više dogovora. Zato ja uvijek osiguravam auto kod poznanika da kad zapne uvijek ga mogu nazvat u osiguranje šta da radim u kojoj situaciji ako već neznam.

Edited by macan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lako je sada biti pametan, ali drugi put progutaj kaznu za parking i napravi policijski zapisnik pa kom obojci kom opanci

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Priča dobiva svoj nastavak...

Osiguranje je ponudilo iznos za nastalu štetu u iznosu ekonomske isplativosti vozila. Nakon upita na koji način su došli baš do tog iznosa i koja im je bila vrijednost vozila na dan događaja i kolika je vrijednost ostatka vozila odgovorili su mi da su procjenu izradili prema ponudama na web oglasnicima, njuškalo i mobile de. Priložili su mi u prilogu koja su to vozila filtrirali i na njuškalu su napravili filter po svim vozilima iz te godine, ne uziumajući u obzir snagu, pogon i opremu tako da se tamo nalazi večina primjeraka sa nikakvom ili slabom opremom i slabijom motorizacijom. A što se tiče filtera na mobile.de tamo su odabrali vozila od 136ks pa sve do 194ks, ali tu nisu uzeli u obzir co2 prema kojem se računaju davanja za PPMV kod nas. Konkretno, moje vozilo ima 158grama co2/km i davanja za njega bi bila preko 20 kkn. Zakon su im metode za određivanje vrijednosti vozila. Mogao sam osobno naštancati nekoliko oglasa na njuškalu sa većim cijenama pa bi prosjek bio veći - koma. Naravno, ponuda nije prihvaćena i vjerojatno će advokat imati posla ako se možda ovi u međuvremenu neuozbilje i ne ponude realan iznos.

Link to comment
Share on other sites

Znamo za te stvari, al nek stoji opet i tvoje iskustvo, hebao ih oglasnik idioti do idiota, to je etalon svega 😂😂

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Upravo sam stavio ovdje da se vidi kako to rade i možda će nekom pomoći ovo iskustvo. Netko će možda nakon godinu ili dvije tražiti ovu temu i tražiti odgovore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad su škrti platiti čovjeka da im složi procjenu popravka auta odnosno vrijednost vozila prije štete i ostatka vrijednosti. 

Na plovilima su puno ozbiljniji po tom pitanju. A i iznosi su daleko veći. 

Link to comment
Share on other sites

Postoji i https://www.jomologia.hr/  od CVH. Za par minuta sa dohvatio vrijednost auta na temelju unesenih podataka. Istina, platio sam 20 kunića, ali sam dobio što sam tražio.

Išli su oni metodom APP (ako prođe prođe). Poslao sam im prigovor i sada imaju zakonski rok da ga razmotre i da korigiraju iznos. Ne mogu više imati izgovora da auto košta prema procjeni sa njuškala ili mobile.de

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.