Jump to content

Raznolika kratka pitanja


Tanatos

Recommended Posts

Pokušavam pročitati s razumijevanjem ali uspjevam samo djelomično.

Znam da je bitna obodna brzina i nije isto 3000 na fi 125 i fi 150.

Većina tih za poliranje je 115-125 a oni su namjenjeni da se vrte do max 2100.

Sad ako ga staviš na 2800 uz pažljivo stiskanje i dovoljno hlađenja neće biti ništa. O poliranju metala, nemetala, lakova, polikarbonata i ostalog uz razne kombinacije pasta, spužvi, krpica, kože, vune, trizacta itd mogao bi naširoko a to nije interesantno čitati, a onda ni pisati jer neće nitko čitati.

Pa da skratim zato postoje polirke koje nisu džaba skuplje od brusilica bar 2x i dobre polirke nema ispod 2000 kn.

Link to comment
Share on other sites

Ako ja mogu zadovoljavajuce (za sebe) sa onom gljivom koju drzim u ruci, fino ispolirat. Ne vidim zasto nebi moga sa nekom elektricnom. Naravno da postoje bolje i losije, tako bolje i losije ispolirano. Kao sto i svak ne opere auto jednako dobro. Ja kad poliram koristim onu gljivu sta drzim u ruci. Meni ispolirano zadovoljavajuce. Ne mora znacit da bi to i nekog drugog zadovoljilo. Tako da bilo sta, sta se vrti samo umisto moje ruke, meni bi bilo od pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Oprosti a cime ti to poliras jbt nema snage ni da okrene pad s reznom smjesom. Ili ti voskanje smatras poliranje? Cisto da te razocaram nije isto.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma da, sve je "isti kuki". Zašto su se onda trudili proizvesti ST i STI verzije??

Postoje PDFovi sa specifikacijama kroz godine proizvodnje. STI i ST nisu su imali ista odobrenja od proizvođača jer su imali različiti paket aditiva. Ne znam da li se nešto mijenjalo u zadnjih par godina.

Bitno je u ovom slucaju da oba ulja ispunjavaju renoove norme za stare atmo benzince. Znaci u praksi nema razlike. U teoriji ima naravno. Nijedno ulje nije 100% isto. ST je starije ulje. STI je novije. Oba su za istu primjenu. Ali da sti nije dobar za stari atmosferac nije realno zakljuciti. Zapravo nijedno nevalja nego je bolje 5W40 SXR kao sto se vidi iz manuala. Ali moj auto je tisi odnosno hidropodizaci se sa 10W40 ne cuju za razliku od 5W40. Nebi se culi ni sa INA delta sint 10W40 ni sa motrio 10W40. Svako ulje koje ima rn normu dobro je za renoov stari atmosferski benzinac.

I ne samo takvo. Nista mu nece biti ako se stavi castrol 10W40. Niti total. Niti motrio ulje. Jednako dugo ce motor trajati i imati identicne performanse. Ili u praksi nemjerljivo razlicite.

Eksperimentiranje proizvodjaca s aditivima u laboratorijskim uvjetima ne traje dovoljno dugo da bi se nesto kriticno bitno zakljucio kao razlicito i nepreporucljivo kao sto si gore napisao (ne tociti STI!). Kao i kod aditiva za benzin. Ima 50 proizvodjaca eurosupera 95 koji koriste kojekakve aditive i na sva ta 95 oktana goriva auto nemjerljivo jednako ide, trosi i traje.

Zaboravite norme i mijenjajte ulje ranije od propisanog intervala. I vremenskog i kilometarskog. ST ili STI za motor sa 200000 km, sasvim svejedno.

Link to comment
Share on other sites

Oprosti a cime ti to poliras jbt nema snage ni da okrene pad s reznom smjesom. Ili ti voskanje smatras poliranje? Cisto da te razocaram nije isto.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Evo s ovim. Razlika je ocita nakon.

6bdfe0bfeb97a6077865a99b55c980cf.jpg

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Evo s ovim. Razlika je ocita nakon.

 

6bdfe0bfeb97a6077865a99b55c980cf.jpg

s tim se nepolira auto nego sverceri spremaju za prodaju, nakon 3-4 pranja sve opet izbije na povrsinu.

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da je tebe mata pitao, a ne njega :??:

 

Evo s ovim. Razlika je ocita nakon.

 

6bdfe0bfeb97a6077865a99b55c980cf.jpg

daj sliku gljive

Link to comment
Share on other sites

98f98a6d55a27a697d9cbbd6d548b120.jpg

Stavim ovu polituru na "gljivu", ovako u krug kao na slici i onda pobrisem. Bas fino "zacrni"

Zato gledam neku ovu jeftinu, cisto da me fizicki odmori i skrati vrijeme

Link to comment
Share on other sites

Bitno je u ovom slucaju da oba ulja ispunjavaju renoove norme za stare atmo benzince. Znaci u praksi nema razlike. U teoriji ima naravno. Nijedno ulje nije 100% isto. ST je starije ulje. STI je novije. Oba su za istu primjenu.

Ovo nije točno. Otkuda ti ta informacija?? Ili si to zaključio napamet....?

Još prije više od 10god postojalo je EFL 10W40 ST i STI ulje u dučanima. Također su postojali Evolutioni 5W40 sa i bez RN norme.

Tvornica lijepi različite naljepnice i prodaje kao zaseban artikl, a ti kažeš to je sve isto i nema nikakve veze... da, sigurno je tako.

Link to comment
Share on other sites

Neznam tocno al vidim sa su od ST certifikati iz 2014 a od sti iz 2017.

To sam i linkao. Slazem se s milosem daje svejedno jel netko u starog benzinca toci jedno il drugo. Ak na polici stoji STI a ST nema nigdje, logicno je da cu uzeti STI. A ti trazi ST ak hoces. Neda mi se natezati s tobom oko toga jer si elektronicar a ne mehanicar.

Ali smjelo napisati "NE KUPOVATI STI" je stvarno ispod prihvatljive razine ako nisi to detaljno argumentirao. Isto tak ja mogu napisati ljudi nemojte kupovati inu deltu sint al ljudi ce kupiti sto nadju u ducanu kuzis..

Link to comment
Share on other sites

Frendu na scenicu II dci pukla gumena cijev zraka od turba, baš na onom koljenu. Kakve su opcije za to zamijeniti, tražiti rabljeno?

Negdje je načuo da se tu može napasati i nekakva jača cijev, ima netko kakvih iskustava oko toga?

Link to comment
Share on other sites

Neznam tocno al vidim sa su od ST certifikati iz 2014 a od sti iz 2017.

To sam i linkao. Slazem se s milosem daje svejedno jel netko u starog benzinca toci jedno il drugo. Ak na polici stoji STI a ST nema nigdje, logicno je da cu uzeti STI. A ti trazi ST ak hoces. Neda mi se natezati s tobom oko toga jer si elektronicar a ne mehanicar.

Ali smjelo napisati "NE KUPOVATI STI" je stvarno ispod prihvatljive razine ako nisi to detaljno argumentirao. Isto tak ja mogu napisati ljudi nemojte kupovati inu deltu sint al ljudi ce kupiti sto nadju u ducanu kuzis..

Nisu svi površni.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja mislim da stavis dva ista motora recimo 1.2 16v ko tvoj sa 100000 km i u oba mijenjas ulje svakih max 15000 km, u jednog tocis ST a u drugi STI, na 200000 km stanje motora ako su vozeni isto bilo bi identicno. To je sve marketing. Ok za najnoviji turbak treba posebno ulje. Ali za stari 1.2, 1.4 il 1.6 atmosferac sa 150000 km kojem nisi prvi vlasnik i kome su bivsi stavljali svasta, svejedno je sad dal si stavio 10W40 ulje bilokojeg renomiranog proizvodjaca.

U mom su redom bili 5W40 iz baotica, ne pise koje, na 30000 km i na 50000. Na 65000 je lik stavio comma 5W40 koje isto ima reno normu

https://md-auto.com/trgovina/motorna-ulja/castrol/ulje-comma-x-flow-g-5w40-5l/

a na 78000 je u trcz stavljen Motrio 5W40. Pa sam ja sad okrenuo na elf i na 90000 i 103000 utocio 10W40 STI.

Mislim da motoru nije nist od toga. Pogotovo jer elf preporuca 5W40. Znaci cim stavis 10W40 vec si napravio fail. Tak sad svejedno jel STI i ST. Nadam se da shvacas. Meni je andjelko po katalogu dao STI. reko je SXR ili STI. to dvoje mu pise za 1.4 16v od elfa u katalogu. Uzeo sam 10W40 jer auto ima 10 godina i ljepse mi radi sa 10W40.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sad tu istu logiku primijeni na svjećice :yeah:

Link to comment
Share on other sites

Zasto? To su kruske i jabuke.. Svjecice nebum dirao 100000 km. Vjerojatno bum ga prije prodao.A ulje nijedno ne ide toliko ni u ludilu. Ni blizu toliko. cim cesce ulje mijenjas tim bu duze masina trajala. Mnogi mijenjaju na 10000 km. Cak na 7000 km. Pa i manje.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja mislim da stavis dva ista motora recimo 1.2 16v ko tvoj sa 100000 km i u oba mijenjas ulje svakih max 15000 km, u jednog tocis ST a u drugi STI, na 200000 km stanje motora ako su vozeni isto bilo bi identicno. To je sve marketing.

Ja mislim da sam najveći, najjači, najljepši, da imam najvećeg.....

Link to comment
Share on other sites

nekidan sam bio na regi i lik me pitao imam li otraga svu opremu.. imam dizalicu, ključ za kotače ali nemam onu kuku, ušicu za vuču.. jel zna netko koji je to navoj jer mi je dosta nezgodno izmjeriti to, trebalo bi branik skidati, ili ak netko ima viška da mi da ili proda bio bih mu zahvalan. pretpostavljam da je ista za svaki megane 2..

gledao sam po njuškalu i ne mogu nać ništ.. jedino na koji otpad.. ali možda netko ovdje ima.

 

kuka za slepanje meg2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zanima me gdje ima kupiti cepove za felge a i za sarafe da ne narucujem preko stranih stranica ako ima negdje u hrvatskoj..Sad ne znam koji je promjer felgi znam samo da su mak cruiser marke

i jos imam pitanje jel znate mozda kolike su cjene ciscenja  EGR-a u ovlastenom servisu 

Link to comment
Share on other sites

nekidan sam bio na regi i lik me pitao imam li otraga svu opremu.. imam dizalicu, ključ za kotače ali nemam onu kuku, ušicu za vuču.. jel zna netko koji je to navoj jer mi je dosta nezgodno izmjeriti to, trebalo bi branik skidati, ili ak netko ima viška da mi da ili proda bio bih mu zahvalan. pretpostavljam da je ista za svaki megane 2..

gledao sam po njuškalu i ne mogu nać ništ.. jedino na koji otpad.. ali možda netko ovdje ima.

 

kuka_za_slepanje_meg2.thumb.jpg.d8551fd98d3133ed77a92ec739e68974.jpg

Nasao na otpadu u zg. Ko nova. 50 kn

47cc3ae8c40f23f55b41ce772ad861a7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zanima me gdje ima kupiti cepove za felge a i za sarafe da ne narucujem preko stranih stranica ako ima negdje u hrvatskoj..Sad ne znam koji je promjer felgi znam samo da su mak cruiser marke

i jos imam pitanje jel znate mozda kolike su cjene ciscenja  EGR-a u ovlastenom servisu 

najjednostavnije ti je izmjerit promjer i naručit sa ebaya. ja sam sebi uzeo set za neke smješne novce i čisto solidno izgledaju. a sad već i paketi iz Kine stižu za cca 2 tjedna

Link to comment
Share on other sites

Da li netko po zvuku ovog moze sugerirati sto bi moglo biti?

1.5 dci, scenic 2007 godina, nema gresaka na bordu, ide ok i ne dimi. Pali uredno.

Nepravilan rad na leru, a ovo se ovako jace cuje sa upaljenom klimom, bez klime slabije malo.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ekipa pomoc :)

http://www.mediamarkt.de/de/product/_mobicool-v26-ac-dc-2271627.html

Tj ova cuda sto hlade na 12v ovaj cak i na 220v da li se isplati to uzimati? Ideja kada idem na put da stavim u to u gepek pice, nekada jelda i slaninu, kulen i slicno i da tamo hladi. Imam u gepeku uticnicu. Da li to ima smisla?

I drugo pitanje, odem recimo na more, stavim unutra one pingvine i ponesem na plazu. Ako ne zaboravim zamrznuti pingvine da li moze idrzati dan na plazi? Imam onaj obicni plasticni bez lektrike, a ovo mi se cini prihvatljivo pa bi uzeo, ako je to slicno, samo ovaj jos dodatno hladi.

Link to comment
Share on other sites

Za Zagrepčane - s koje ulice/ceste se dolazi na servis kod Irene (autoservis Turek na Zapruđu)?
Ne vidim sa Google street mapa... :/

Link to comment
Share on other sites

Ekipa pomoc :)

http://www.mediamarkt.de/de/product/_mobicool-v26-ac-dc-2271627.html

Tj ova cuda sto hlade na 12v ovaj cak i na 220v da li se isplati to uzimati? Ideja kada idem na put da stavim u to u gepek pice, nekada jelda i slaninu, kulen i slicno i da tamo hladi. Imam u gepeku uticnicu. Da li to ima smisla?

I drugo pitanje, odem recimo na more, stavim unutra one pingvine i ponesem na plazu. Ako ne zaboravim zamrznuti pingvine da li moze idrzati dan na plazi? Imam onaj obicni plasticni bez lektrike, a ovo mi se cini prihvatljivo pa bi uzeo, ako je to slicno, samo ovaj jos dodatno hladi.

To je Peltier, imam ga ja. Učinkovit je ako još u njega staviš par uložaka i ako je stalno uključen u 12V.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.