Jump to content

Raznolika kratka pitanja


Tanatos

Recommended Posts

Ekipa pomoc :)

http://www.mediamarkt.de/de/product/_mobicool-v26-ac-dc-2271627.html

Tj ova cuda sto hlade na 12v ovaj cak i na 220v da li se isplati to uzimati? Ideja kada idem na put da stavim u to u gepek pice, nekada jelda i slaninu, kulen i slicno i da tamo hladi. Imam u gepeku uticnicu. Da li to ima smisla?

I drugo pitanje, odem recimo na more, stavim unutra one pingvine i ponesem na plazu. Ako ne zaboravim zamrznuti pingvine da li moze idrzati dan na plazi? Imam onaj obicni plasticni bez lektrike, a ovo mi se cini prihvatljivo pa bi uzeo, ako je to slicno, samo ovaj jos dodatno hladi.

Gastarbeiter, kupuj!!! Stvar je odlicna, mi kupili naseg u Lidlu za slicne pare, nesto malo je veci mislim, 35 il kolko litara. U svakom slucaju uvijek ide s nama na put ak idemo dalje od par sati... za hr da ne govorim... Ak se prespava, usteka se u struju, a ostatak radi u autu. Nismo ga jos koristili s pingvinima, al vjerujem da offline funkcionira ko i svaki drugi. Mane su mu da zuji (al u gepeku se ne cuje, zatim, ne smijes ga pokrit s nicim jer se mora hladit i kondenzat s unutarnjeg hladnjaka ti moze kapkat po stvarima u boxu. Al to se lako rijesi s plasticnim tanjuricom i salvetom. Mi si znamo od doma donesti pun box domacih gluposti za koje ne bi bilo nikak dobro za 10-20 il vise sati budu na toplom.

Link to comment
Share on other sites

Za Zagrepčane - s koje ulice/ceste se dolazi na servis kod Irene (autoservis Turek na Zapruđu)?

Ne vidim sa Google street mapa... :/

Iz Adamićeve je ulaz.

Znači rotor u Zapruđu, krenuti av.Dubrovnik prema zapadu, prije INA benzinske u Adamićevu i desno nakon 70m.

@Pere- dobra stvar, malko zujka dok stojiš. U vožnji se ne čuje. Moj vjerni pratioc 20g. Imam i novi koji nisam jos koristio jer stari radi. Ima grijanje i hlađenje. Uz 1-2 uloška izdrži nešto smrznuto ako je prikopčan na napajanje po najvecim vrucinama 16-20h.

Ako nema smrznutog ne može baš sam rashladiti ako je pun. Znači treba ohladiti prvo, pa onda natrpati u njega i onda nema problema.

Za bolju produktivnost rastavim ga svakih 2-3g pa između alu ploča obnovim pastu za bolji prijenos temperature.

Vidim da ovaj ima 220V što je odlično u hotelu jer u mini bar ne stane 1.5L boca, a i ne hlade baš nešto.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima!

Naruceno, sada cekam da dode pa cu napisati kratki review, a za koji tjedan vozim za HR pa moze i duzi review.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam zajebao,

Domba odgovor za frižider je za tebe [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

Ekipa pomoc :)

http://www.mediamarkt.de/de/product/_mobicool-v26-ac-dc-2271627.html

Tj ova cuda sto hlade na 12v ovaj cak i na 220v da li se isplati to uzimati? Ideja kada idem na put da stavim u to u gepek pice, nekada jelda i slaninu, kulen i slicno i da tamo hladi. Imam u gepeku uticnicu. Da li to ima smisla?

I drugo pitanje, odem recimo na more, stavim unutra one pingvine i ponesem na plazu. Ako ne zaboravim zamrznuti pingvine da li moze idrzati dan na plazi? Imam onaj obicni plasticni bez lektrike, a ovo mi se cini prihvatljivo pa bi uzeo, ako je to slicno, samo ovaj jos dodatno hladi.

ako nemaš pingvine, nije neka sreća jer: ''cool to max. 18 ° C below ambient temperature,'' dakle ako je vani 38 unutra bude 20. Dovoljno za čokoladu, ne i za pivo

Link to comment
Share on other sites

Da ali bolje i 20 nego 38 :) Ali ako mi je u autu 22-25 na koliko mi je klima, dakle 4-7 C je sasvim pristojno :).

Ne ocekujem cuda, ali ocekujem da ce biti bolje samo kutije sa pingvinima.

Link to comment
Share on other sites

mislim da se kod nekih modela dobije dodatno i obični, lakši poklopac bez motora, ventilatora, pa ga staviš kada izađeš na plažu, tamo ionako nema utičnice

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ćemo sutra vidjeti, ako je vjerovati trackingu. Iskreno prije pon nisam očekivao. 

Budem napravio mali review.

Screenshot_20180601-225138.jpg

Link to comment
Share on other sites

ako nemaš pingvine, nije neka sreća jer: ''cool to max. 18 ° C below ambient temperature,'' dakle ako je vani 38 unutra bude 20. Dovoljno za čokoladu, ne i za pivo

Kjjučna riječ je max 18°C. Računaj na pola od toga ako ti je pun frižider možda i manje. Nešto slabo će hladiti sadržaj kutije, ali će zato s druge strane grijati bunker do kojeg klima teško dolazi. Ne isplati se. To je za ljude koji kampiraju ili puno putuju, a nemaju zamrzivač pa da im tek toliko malo ohladi.

Radije uzmem obični frižider i unutra ubacim hrpu smrznutih "ledića" u onim plavim plastičnim posudicama. Nakon par sati putovanja me nekad bole zubi koliko je sok hladan. S ovim peltier-frižiderom se to ne može ni blizu postići.

Link to comment
Share on other sites

Medo jel to iz iskustva, ili puka teorija?

Mislim teoriju kontam i ja, ali iskustva kazu malo drugacije.

I meni nije cilj da stavim unutra vrelo pivo i ocekujem da ce biti ledeno. Cilj je da skupa sa pingvinima, ali manje nego u obicnom plasticnom, prodje put od 12-14h bez da ista se ugrije previse.

Takoder uskoro cu malo road trip po Europi pa i tu da imam neko mjesto gdje mogu nesto hladnije staviti.

Link to comment
Share on other sites

Stigao, test u tijeku :). Vise slika za koji sat.

Link to comment
Share on other sites

Evo i nesto vise. Necu ti ljepiti slike zbog spama. Album je dostupan na: 

https://photos.app.goo.gl/OmJQ6V8Bv0SkENS32

Temperatura u stanu 26-27 i ustekan da hladi. Zuji na max dosta, na ECO je besuman, ali.

Temp kada sam stavio unutra:

  • Pivo: 26.6
  • Cola: 26.8
  • Voda: 25.7

Nakon 4h sto je zujalo unutra:

  • Pivo: 15.7
  • Cola: 16.4
  • Voda: 18.3

I onda sam stavio sat i pol na eco (bio sam u stanu):

  • Pivo: 16.9
  • Cola: 17.6
  • Voda: 18.6

Dakle vidi se da na eco jednostavno ne moze se drzati i da dize temperaturu. Ali to mi nije ni bitno.

Mislim da uz 4 pingvina i u gepeku bude pristojno.

I da nisam dobio drugi poklopac, samo ovaj, tako da moram vuci ovaj "teski" na plazu.

U autu jos nisam probao.

E sada ode na Pivo :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko je dugacak kabal za 12V? Jel bi dohvatio od gepeka do radija?

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da ima 2m kabla.

Ovom poklopac lijepo izgleda iznutra, kod mene na starom je alu rešetka. Novi je u kutiji 3-4g nije ni otpakiran.

Uz 2 pingvina i ranije ohlađeno držat će 15-20h bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je dugacak kabal za 12V? Jel bi dohvatio od gepeka do radija?

210cm ima. Da ide lagano nisam siguran. Auto mi je 7min hoda od stana pa neću ti obecati kada ću probati.

ja imam uticnicu u gepeku, meni je dovoljno dugacak :)

Link to comment
Share on other sites

Medo jel to iz iskustva, ili puka teorija?

Kao što vidiš moje iskustvo i tvoje mjerenje se podudaraju ;) Samo računaj da u bunkeru bude 35-40 stupnjeva po ljeti. Ako taj frižider bude naguran u natrpani bunker imat ćeš pišalinu, a ne hladnu pivu :D

Ako neće biti visoke temperature i ako ne natrpaš auto onda bi ti mogao poslužiti na dugim putovanjima.

Link to comment
Share on other sites

Vlasnici clia 2003 1.5dci i slicni, jeste li ikako prevalili 700km prema moru, kako vas je auto sluzio? Jeli bilo nekih problema posto ovog ljeta prvi put idem na more, a da ja vozim s svojim autom

Link to comment
Share on other sites

Dva puta godisnje za Bosnu 565km u jednom smjeru a vec ima 197tkm

Link to comment
Share on other sites

Vlasnici clia 2003 1.5dci i slicni, jeste li ikako prevalili 700km prema moru, kako vas je auto sluzio? Jeli bilo nekih problema posto ovog ljeta prvi put idem na more, a da ja vozim s svojim autom


Prošlo ljeto išli za Korčulu. Autom skroz do Orebića, autoput samo ZG-KA. Bez ikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

Vlasnici clia 2003 1.5dci i slicni, jeste li ikako prevalili 700km prema moru, kako vas je auto sluzio? Jeli bilo nekih problema posto ovog ljeta prvi put idem na more, a da ja vozim s svojim autom

Manje je opterecenje za auto odvesti 700km u jednom danu, nego kroz mjesec dana istu kilometrazu, svaki dan po malo. 

@Domba: Thx drug. 

 

Edited by Marko_Os
Link to comment
Share on other sites

Vlasnici clia 2003 1.5dci i slicni, jeste li ikako prevalili 700km prema moru, kako vas je auto sluzio? Jeli bilo nekih problema posto ovog ljeta prvi put idem na more, a da ja vozim s svojim autom

prijašnji vlasnik clia iz 1998 (doduše benzin), bar jednom godišnje zg - dubrovnik i obrnuto stara cesta, nikad problema. ako ti je auto ispravan ne znam zašto bi imao ikakvih problema odraditi 700km.

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

To su pitanja za ficeka. :D I jugo je bez problema isao zg-st..

Link to comment
Share on other sites

Vlasnici clia 2003 1.5dci i slicni, jeste li ikako prevalili 700km prema moru, kako vas je auto sluzio? Jeli bilo nekih problema posto ovog ljeta prvi put idem na more, a da ja vozim s svojim autom

Radio sam oko 1000km na dan sa svojim i službenima.

Slušaj HAK obavijesti i koristi Waze na mobitelu da ne uletiš u neki čep. Kad si umoran stani i odmori ili daj volan nekome drugome. Ako puše jaka bura drži se srednje trake i ograničenja.

I napumpaj gume. Nije ti loše dići tlak za 0.2-0.3 bara iznad propisanoga po autoputu pogotovo po ljeti pogotovo kad je auto natrpan. To se posebno odnosi na prednje gume pogotovo jer voziš d-zlo koji ima težak nos.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.