Jump to content

Raznolika kratka pitanja


Tanatos

Recommended Posts

Di si to Mataniću?

Bio u Ninu prije 2g.

Sad ću južnije, puno južnije [emoji23] [emoji23]

@Laci- nisam ništa skrivio pa je prala izvana. Kad zajebem mogu se svemu nadati [emoji12]

Link to comment
Share on other sites

Našao ga! Iza Konzuma Kod Maraša. Prošao sam tamo 60x ovih godina i nisam ju vidio. Baš je skrivena [emoji846]

Thx :dobroje:

Nisi ju mogao ni vidjeti, nova je praonica

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

filter polena mi je pun kamenja i sranja... prije no upiknem novi molim savjet kaj sa kamencicima koji su ostali u kutiji filtera? usisavac il nekaj slicno?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zanima me jel se moze odnjeti jedan dio u ovlasteni servis i rec da ga ugrade? Predpostavljam da ne jer oni imaju svoje dijelove sa kojima trguju?

Link to comment
Share on other sites

Zanima me jel se moze odnjeti jedan dio u ovlasteni servis i rec da ga ugrade? Predpostavljam da ne jer oni imaju svoje dijelove sa kojima trguju?

Zovi doticni servis pa pitaj, vjerujem da to ovisi od servisa do servisa.

Link to comment
Share on other sites

Megane III/Scenic III, tvornički radio, varijanta prije redizajna, da li ima negdje USB konektor za uštekati stick i puštati muziku u recimo mp3 formatu?

stari.thumb.jpg.49ac09aeff8a9758201c503a

Novije verzije čini mi se da imaju, desno na radiju:

novi.thumb.jpg.b948b7d2fdba4d583db978e25

 

Link to comment
Share on other sites

Megane III/Scenic III, tvornički radio, varijanta prije redizajna, da li ima negdje USB konektor za uštekati stick i puštati muziku u recimo mp3 formatu?

stari.thumb.jpg.49ac09aeff8a9758201c503a

Novije verzije čini mi se da imaju, desno na radiju:

novi.thumb.jpg.b948b7d2fdba4d583db978e25

 

Jel imas mozda negdje na centralnoj konzoli, oko mjenjaca ili tako negdje, mali poklopac koji skriva usb i aux utor? Tako je na Cliu 3.

Link to comment
Share on other sites

Razmatram nabavu auta iz tih generacija pa se raspitujem unaprijed. Na jednom scenicu sam vidio aux dolje ispod radija, ali ništa oko mjenjača. Za megane ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Imam “Pevec” zamjenske ratkape. Na dvije mi je zahrđao unutarnji prsten koji ide po obodu s unutarnje strane i fiksira ratkapu.

Koliki je to problem za felgu? Bojim se prelaska hrđe. Da li se i vama to događa?

Link to comment
Share on other sites

:laugh::rotfl: a onda ne parkiraš ni kraj Opela?

Nez dal se salis, ja bi bacio ratkape kao sto napravim svaki put ako slučajno dođu s autom koji kupim..

Link to comment
Share on other sites

Nakon zamjene ulja prošli tjedna primijetio sam da slini na čepu. Stavio sam novu brtvu prilikom izmjene i stegnuo kao i obično.
Kada sam vidio da slini još sam malo zategnuo, ali bez uspjeha. Dalje neću stezati jer je zbilja momački stegnuto i moglo bi sve otić u mp3. Što dalje?
Ispustiti pa nova brtva (bakrena) ili ima još nešto što se da napraviti? Može li brtva biti naopačke okrenuta?

Link to comment
Share on other sites

Zašto bi ispuštao svo ulje?

Probaj sa aluminijskom brtvom, recimo...

Jesi prije imao kombinaciju gumene i bakrene brtve?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Provjeri dosjede brtve,možda su prljavi ili oštećeni.Za brtvu je svejedno kako je okreneš.

Link to comment
Share on other sites

Zašto bi ispuštao svo ulje?

Probaj sa aluminijskom brtvom, recimo...

Jesi prije imao kombinaciju gumene i bakrene brtve?

 

 


Pa kada skinem čep kartera gdje slini, ionako će sve iscuriti htio ja to ili ne :)
Svaki put stavljam bakrenu brtvu kakva bi i trebala ići, nikad nije bila aluminijska.

Nema druge nego skinuti, pregledati i staviti novu brtvu u nadi da će pomoći. Ako ne, probati sa novim čepom valjda...

 

Link to comment
Share on other sites

Nakon zamjene ulja prošli tjedna primijetio sam da slini na čepu. Stavio sam novu brtvu prilikom izmjene i stegnuo kao i obično.
Kada sam vidio da slini još sam malo zategnuo, ali bez uspjeha. Dalje neću stezati jer je zbilja momački stegnuto i moglo bi sve otić u mp3. Što dalje?
Ispustiti pa nova brtva (bakrena) ili ima još nešto što se da napraviti? Može li brtva biti naopačke okrenuta?

Pretegnuo si brtvu. Bakar je žilav i ne treba ga jako stezati. Bolje malo slabije nego malo jače.

U Haynesu ne vidim specificiran moment stezanja za čep kartera, Autodata mislim kaže 20Nm (ne mogu je iz nekog razloga sad pokrenuti). U pravilu kad se bakar počne deformirati to je to. Ako se brtva toliko spljošti toliko da strši sa strane znači prejako je stegnuto.

Link to comment
Share on other sites

Ako će ti pomoći, za Prius su svi ti razno-razni čepovi 29 lb-ft tj oko 40Nm.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

hmm, moze li ova rucica iz lagune III GT mozda na megane/fluence sa 6.brzina ?

Versnellingsknuppel.24545025_std.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imam 215 65 r16 gume i htio bi u prometnu upisat 215 70 r16, znaci vrlo mala razlika i zanima me gdje bi mogo i na kojem tehnickom to upisat. 

 

Hvala na odg

Link to comment
Share on other sites

Imam 215 65 r16 gume i htio bi u prometnu upisat 215 70 r16, znaci vrlo mala razlika i zanima me gdje bi mogo i na kojem tehnickom to upisat. 

 

Hvala na odg

Ako nisu u katalogu, vrlo vjerojatno nigdje

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.