Jump to content

Raznolika kratka pitanja


Tanatos

Recommended Posts

Što mislite o pločicama, za skoru zamjenu?

Ne struže još po metalu, ne cvile niti stružu, koče dobro, ali po mojoj evidenciji imaju 55tkm i diskovi i pločice, Textar oboje.

za_forum.thumb.jpg.362a48927c42c42d9ea9a

 

Link to comment
Share on other sites

hvala.

Striček na tehničkom je napisao provjeriti istrošenost pločica i predložio zamjenu tekućine pa sam danas skinuo kotač da vidim kakva je situacija. Tekućina je ipak već 5 g, ali nivo uopće nije bio nizak, taman je na pola između min i max. Kako taj auto radi 10tkm godišnje, taman iduće godine u ovo doba pred tehnički to sredim.

Link to comment
Share on other sites

Kao što vidiš moje iskustvo i tvoje mjerenje se podudaraju ;) Samo računaj da u bunkeru bude 35-40 stupnjeva po ljeti. Ako taj frižider bude naguran u natrpani bunker imat ćeš pišalinu, a ne hladnu pivu :D

Ako neće biti visoke temperature i ako ne natrpaš auto onda bi ti mogao poslužiti na dugim putovanjima.

Ideja je takva da stavim u njega zaledene pingvine i hladno pice, i mozda jos sto hladno. Ne planiram ga koristiti za hladenje stvari, vise za zadrzavanje hladnih stvari hladnima.

Link to comment
Share on other sites

Onda si zaledi tu mineral vaser i pusti pingvine na njihov pol, ja smrznem dvije vode, ohladim ostale 4 boce, ovo se lagano topi i odrzava sve ostalo do 15 sati u crnom autu, na kraju pijem ovo sto se odmrznulo, a ne da sišem pingvinu :D

Uostalom od kad se to zove pingvin, to su uvijek bili ulošci :p

 

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Neću cuclati pingvine. Meni bi je cilj smanjiti količine leđa da stane više korisnog. Teško ovdje naći kulen, slaninu, pecenicu i tako to, dok kod punca i punice puna pusnica :)

kod mene svi te plave uloske odvijem zovu pingvini e sad zasto nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

Jel netko u skorije vrijeme vadio reg. pločice po narudžbi (znači NE reg.pločice po izboru)?

Zanima me koje je vrijeme izrade?

Situacija mi je da imam registraciju 19.7. kada planiram biti na moru a s obzirom na promjenu prebivališta (BJ na ZG) moram da uzimam nove pločice (odabir je da budu po narudžbi) pa me koliko prije bih sve to morao obaviti.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jel ti javljaju iz STP kad budu gotove?

Kad vadiš novu osobnu, MUP šalje SMS

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cekao prije godinu dana oko 5 dana i javili su mi kad su bile gotove. 

Link to comment
Share on other sites

Ekipa, koje sredstvo koristite za rjesavanje cvrčaka u kabini. Ponekad mi se cvili kopca pojasa i onaj drzac za ruku na krovu. Imam wd 40 za silikon. Mozda sa njim malo naspricat?

Link to comment
Share on other sites

Jel netko u skorije vrijeme vadio reg. pločice po narudžbi (znači NE reg.pločice po izboru)?

 

Zanima me koje je vrijeme izrade?

 

Situacija mi je da imam registraciju 19.7. kada planiram biti na moru a s obzirom na promjenu prebivališta (BJ na ZG) moram da uzimam nove pločice (odabir je da budu po narudžbi) pa me koliko prije bih sve to morao obaviti.

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

 

 

Ja sam u subotu predao zahtjev, stigle su iduci ponedjeljak. 

Link to comment
Share on other sites

gledam neke maglenke koje bi mi služile kao dnevna svjetla.. našao sam na ebayu neke led, oko 150kn obje.. neznam kakve su, nije mi bitno kak dobro svjetle jer kažem bit će dnevna..

samo me zanima koliko budu dugo radile, nisu jake 5W, dakle umjesto pozicija bih ih spojio.. 

https://www.ebay.com/itm/2pcs-White-Fog-Lamps-LED-Lights-For-Renault-DUSTER-LATITUDE-LOGAN-LAGUNA-MEGANE/152818381719?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D50543%26meid%3D4ad7b2ba04f543ce873104e8c0bc77f1%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D12%26sd%3D153010256569%26itm%3D152818381719&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

 

 

 

s-l500.jpg

s-l1600 (1).jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Izgledaju ok, jos ako pasu u rupe u braniku...

Mada akocsmo tjerat mak na konac tesko ces ih homologirati kod nas.

No dovoljno je ugasiti ih na tehnickom

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

a to je original dizajn za more auta.. paše na 10 raznih modela nije samo za reno..

da, na tehničkom bi ih definitivno prespojio nazad na pozicije..

samo da još negdje na otpadu nađem 2 H11 kabela sa đekom..

i prešpicao lagano sa transparentnim crnim lakom da ne blješte prejako..

 

 

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Stavi i relej da se automatski gase pri paljenju kratkih inace ce ubijati po noci

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bum vidio al mislim daje zatamnjivanje dosta. Mozda cak folijom za stakla.

Link to comment
Share on other sites

Jel zna netko koliko bi doslo farbanje ručki, retrovizira i ovih letvica kod lakirera.. Vidim da to svi bojaju na clio pa reko aj da i ja

Oce on znat koja boja je na autu posto men nigdje ne pise ni na vratima nigdje nmg nac 

IMG_20180605_202445.jpg

Edited by Connell
Link to comment
Share on other sites

Cemu to? Cirkus na kraju dana. Nije li ljepše imati originalne maglenke? Ovo sa kineskim DRL-om mi je malo spika, zelim biti 2017 godina. Ajde da to gleda neki dečec, još bih shvatio...

Link to comment
Share on other sites

Maglenke vuku puno vise struje.

Maglenke mi ne trebaju.

A nemam ni instalaciju za njih jer je moj meg2 "Golać"/p>

Ovo bih spojio na poziciju jer vuce 4.5W

Svaki treci auto koji nije iz 2017. vozi po danu sa maglenkama jer nema DRL a kratka ne zele paliti. Bar u zg. Za drugdje neznam.

Link to comment
Share on other sites

Cemu to? Cirkus na kraju dana. Nije li ljepše imati originalne maglenke? Ovo sa kineskim DRL-om mi je malo spika, zelim biti 2017 godina. Ajde da to gleda neki dečec, još bih shvatio...

Ako ih uopće nema nego rupe, onda mi je ovo njegovo prihvatljivo rješenje. Nije valjda lud vaditi originalne i stavljati zamjenske

Link to comment
Share on other sites

Tema očišćena od gluposti dok nisu počela vrijeđanja i djeljenje kartona. 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Prije 10-ak dana probušio stražnju desnu gumu na Cliu i jučer mi stigle dvije nove sa Abrakadabre...

Pitanje je gdje staviti nove gume, na prednje ili stražnje kotače?
Bio prošli tjedan kod 3 vulkanizera da vidim cijene i svi rekli kupi dvije nove i stavi ih naprijed..

Na autu su Dunlop Bluresponse, stare 2.5g, imaju 10 000km i 6mm mesa, nove gume su isto Dunlop Bluresponse, imaju 8mm mesa.

Razmišljam staviti nove naprijed pa ih možda prebaciti otraga nakon 10 000km i vratiti ove stare opet naprijed?!
Jel ima smisla, koliko je sigurna vožnja na ovakav način i različitim dubinama šare?


 
Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Uh, sad ce krenuti rasprava epskih razmjera.

Idem po kokice i pivo!

Po struci nove nazad, stare naprijed.

Ja stavim nove naprijed, zbog kiše i kočenja.

Vožnja nije ništa nesigurnija nego što je sad bila na starim gumama.

Link to comment
Share on other sites

Misljenje strucnjaka je da uvijek bolje gume idu pozadi.

Ima i par videa na yt na tu temu

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.