Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Pa tu ima istine, talisman se iovako nije pokazao kao pretjerano kvalitetan auto.. al eto cijena ko da je.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

@asterix ta laguna i je vjerojatno u ok stanju ali ne vrijedi te novce, ja bi svoju onda mogao oglasit na 14 000, ako ova vrijedi 11 000

Moja je isto 2015 i ima 125tkm, 127 kw, 4control, webasto, koža-alcantara, grijanje siceva, električno podešavanje sjedala, 3 programa memoriranja sjedala, zakretni xenon,  isto dva para felgi i guma i neznam što sve ne više u odnosu na ovu oglašenu. A ja sam svoju platio točno prije godinu dana malo više od 10 tisućica

A da ne pričam o tome da kupejke 130 i 150 iz 2012 vise na njuški mjesecima (više od pola godina) s cjenom od 13 000 eura, pa se cijena sad pred blagdane spušta na 11 ili 12 tisuća

Link to comment
Share on other sites

Jbt na tim oglasnicima u zadnje vrijeme vlada ono "ma stavit ću 20% veću cijenu pa možda netko nazove, ne žuri mi se s prodajom" , a onda drugi dođe i vidi oglas od ovog prvog i kaže "u jbt, pa gle ovaj stariji od mog, moj ima manje km, imam sve papire iz servisa i nove gume, ma moj vrijedi 20% više od njegovog" i naravno stavi ga na njušku za tu cijenu.. nakon mjesec dana niti prvi ni drugi ne prodaju svoje aute i dođe treći i vidi cjenu na oglasniku od ove dvojice i naravno i on svoj oglasi ravnajući se po njihovim cjenama. 

j**e lud zbunjenog

  • Like 5
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

meni je najveci LOL kad vidim onu fus zutu isfoliranu kupejku 2.0T 175 automatik sa 16kama, bez pol opreme od moje, ok sa manje km (ali isto upitno) i sa njemackim papirima za 12 milja eura :D 

onda meni seru sta je moja 80tkn i da sve sta je mjenjano (a mjenjano je dosta toga, sta nuzno, sta preventivno) - ce se morat opet kroz god dana mjenjati jer "je to reno"

pa kupi si onda onu 3.5 V6 koja ce posrkat duplo vise od moje i sa manje opreme i cca istim km, koja se prodaje vec 3 (TRI) godine na njuski, jer sam ju gledao, isti oglas, iste slike, za 6500 eur, a nece ju nitko ni da je 4000 ili je takav odron kad ju se ide pogledat

Link to comment
Share on other sites

Evo dojmova moje friško kupljene Kie Ceed karavan, 2016, dizel 136 KS i 32 tkm, nakon odvoženih 2000 km.

Opći komfor je izvrstan; vrlo je tih i na visokim brzinama (navodno taj paket opreme ima dodatnu zvučnu izolaciju), udoban je i ne umara ni nakon dužih vožnji, a sve komande su logično raspoređene i na dohvat ruke sa kontrolom klime na botune, a ne na ekranu (veliki plus). Ima i velike staklene površine pa je vrlo pregledan naprijed… preglednost prema nazad je prosječna, ali ima kameru za rikverc.
Interijer, materijali i kombinacija boja u unutrašnjosti (ima najbolju EX Vision opremu) su izvrsni, kao da ste u puno skupljem autu.
Kočnice su odlične i uvjerljive, dobro grizu na svim brzinama.
Ne znam kako je to tehnički izvedeno, ali radnu temperaturu rashladne tekućine postigne iznenađujuće brzo, unutar 5 minuta (pri vanjskoj temperaturi +8), pa grijanje brzo proradi.
Vrlo je siguran i uvjerljiv na visokim brzinama – vozio sam ga nekoliko minuta na 180 km/h i vožnja je bila opuštajuća i sigurna, a uz to i prilično tiha. Ni u jednom trenutku nisam osjetio napetost pri toj brzini.
Fantastična su mi bočna svjetla koja se uključe kad se jače okrene volan, što je zbilja korisno u mračnim ulicama sa oštrim zavojima, gdje vam farovi osvijetle stranu na koju skrećete – jako, jako korisno.
I jednan ugodan detalj: ima otmjeni zvuk zatvaranja vrata – mekano i prigušeno „tup“, kao na dosta skupljim autima.

Čim sam ga uzeo, napisao sam da je motor lijen i neuvjerljiv za deklariranih 136 KS, ali to moram povući, jer mi je ovo prvi dizel, pa sam ga tada vozio kako su mi rekli da vozim dizela – znači, na manjim okretajima, pa je motor vukao kao da ima 100 KS. A onda sam otkrio da je prilično mrtav do cca 2800 okretaja (iako se turbina uključuje na 1500), ali od 2800 pa do cca 4000 se zbilja probudi i dobro potegne, kako i priliči 136 KS. Siguran sam da je to odlično za potrošnju 😆

Meni ima tri mane, od kojih je jedna baš velika – upravljanje, odnosno volan. Kamionski je prevelik i potpuno bezosjećajan - ne pruža nikakve povratne informacije od ceste, kao da je auto u zraku. Iako postoje tri različita modusa upravljanja, odnosno volana (comfort, normal i sport), oni su beskorisni, jer je jedina razlika među njima u fizički lakšem, odnosno težem okretanju volana - nedostatak povratnih informacija sa ceste je isti u sva tri modusa. Znate onaj filing kada prolazite (pre)brzo kroz zavoj, pa osjetite preko volana da je auto na rubu proklizavanja? E, pa nema toga kod Kie - ne osjeti se ništa… također imam osjećaj da kod brze vožnje kroz zavoje volan kao da malo „kasni“ kad se izmjenjuju desni i lijevi zavoji, a pri tome se auto i previše ljulja, pa imam neugodan osjećaj nesigurnosti kod brze vožnje zavojitom cestom. Kod moje Astre G imam puno veći osjećaj sigurnosti kod takve vožnje, moram to priznati...

Druga mana je što su od instrumenata stalno vidljivi samo brojač okretaja, brzinomjer i veliki pokazivač količine goriva koji je jednako velik kao i brojač okretaja, umjesto da svoj prostor na tabli podijeli sa pokazivačem temperature rashladne tekućine, kojeg na instrument tabli nema! Wtf? Znači inžinjeri Kie misle da je pokazivač količine goriva važnija informacija nego temperatura motora… bog te neće, pa kako ćeš znat ako, recimo, motor ne može postići radnu temperaturu ili ako temperatura počne skakati hladno-toplo-hladno, kao kad ode brtva glave, pa gubi rashladnu tekućinu?
U sredini kokpita je mali ekran BC-a slabe rezolucije i u crvenoj boji, pa je slabo vidljiv za sunčanih dana. On pokazuje samo jednu informaciju koju izaberete iz menija – izbor je temperatura motora, sljedeći servis, potrošnja, kilometraža od zadnjeg reseta itd. Dakle izabereš samo jednu informaciju i to je to. Ja izaberem temperaturu motora, pa onda imam instrument tablu kao i auti bez BC-a iz prošlih vremena; okretaji, brzina, rezervoar, temperatura i nema više, to je to!  Ako želim znati potrošnju, ili drugo, moram tipkati po volanu da se prikaže. To mi je veliki fail!

I zadnji nedostatak je središnji naslon za ruku koji je kratak i postavljen jako unazad, pa na njega mogu osloniti samo lakat i onda mi cijela podlaktica visu u zraku. S tim da mi je sic gurnut do kraja prema nazad, pa pretpostavljam da bi ljudima prosječne visine koji ga ne gurnu do kraja, taj naslon bio neupotrebljiv. Opcija mi je da viseći dio ruke oslonim na mjenjač, a znamo koliko je to zdravo za njega…

Na kraju, općenito sam jako zadovoljan kupnjom, ali uglavnom zato jer je auto super uščuvan, sa dosta opreme i samo 30 tkm. Ipak, da imam priliku birati između više auta sa tom kilometražom, opremom i razinom uščuvanosti kao moja Kia (recimo Megane Grandtour), teško da bih odabrao Kiu, uglavnom zbog volana, odnosno upravljanja. Ne izigravam Schumahera u vožnji, uglavnom vozim normalno, ali koji put kad sam u autu sam, a cesta je suha i bez prometa, onda mi dođe gušt pa ga peglam kroz zavoje baš brzo, do granice proklizavanja. Kia mi je potpuno ubila svaku želju za tim, nažalost ili možda na sreću... 🤔

Edited by WeirdFish
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

cudno da nema temperaturu rashladne... ja sam imao al kod mene je bio ovakav digitalan display, mozda zbog toga

Xy5b3UZ.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Scary, Imam opciju prikaza temperaturte na displeju BC-a, ali onda nemam nikakve druge informacije na displeju, jer stane samo jedna, pa izabereš koju želiš. Pa kad izaberem temperaturu, onda ne vidim nijednu drugu informaciju BC-a bez tipkanja po volanu, odnosno biranja te druge informacije.

Fotka je mutna, ali vidim da unutar brzinomjera imaš još neke informacije - ja nemam, meni je brzinomjer vulgaris.
Koja je ovo Kia na fotki? I koje godište?

Edited by WeirdFish
Link to comment
Share on other sites

to je 2013 kia ceed karavan 1.6 crdi 110ks, taj ekran kojeg inace zovu supervision moze prikazivati vise informacija od jednom ali ne moze se konfigurirati.. imao sam je tamo 2018/19 i vjerojatno je jedna od rijetkih s tom opremom, a moguce i jedina.. imala je skoro sve, od adaptivnog xenona, park pilota, keylessa, easy entry grijana kožna sjedala sa memorijom, grijanje volana..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, WeirdFish said:

Ne znam kako je to tehnički izvedeno, ali radnu temperaturu rashladne tekućine postigne iznenađujuće brzo, unutar 5 minuta (pri vanjskoj temperaturi +8), pa grijanje brzo proradi.

Vodom hlađen turbo brzo zagrije rashladnu tekućinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dizna said:

Gledajući druge po njuškalu za te novce možes kupit jeben auto s provjerenim motorom koji odvaljuje velike kilometre bez problema. A ne škripavi qurac koji je u 7 godina proizvodnje izmjenjao pun qurac motora i ni s jednim nije pogodio stvar.

Ja da uzimam uzeo bi dci 200 manual jedino, a njih nema na oglasima. A kad bi i imao pare za dci 200, dobro bi razmislio i sigurno uzeo 1-2 godine stariji 520d vjerojatno za iste novce

 

Slažem se, ajde mi samo reci koji bi to bio auto za te novce a da nema 250tkm. I recimo da nije stariji od 2013. I da ima meduosovniski razmak preko 276cm i neku normalnu visinu tako da ja od 205cm i 130kg stanem unutra, sa sinom i ženom,naravno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Max said:

Slažem se, ajde mi samo reci koji bi to bio auto za te novce a da nema 250tkm. I recimo da nije stariji od 2013. I da ima meduosovniski razmak preko 276cm i neku normalnu visinu tako da ja od 205cm i 130kg stanem unutra, sa sinom i ženom,naravno. 

Konačno netko viši od mene! Ja imam skromnih 204 😆
Znam da je off topic, ali mi je važno - reci mi di kupuješ hlače svoj broj? Pošalji mi u inbox, pliz, da ne gnjavimo patuljke na ovom forumu 🤣

Edited by WeirdFish
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Scary said:

cudno da nema temperaturu rashladne... ja sam imao al kod mene je bio ovakav digitalan display, mozda zbog toga

Xy5b3UZ.jpg

A bokte koji betlehem od svijetlećih gumbića 😂😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Prekjučer sam prodao svoju Astr G, 2007, 141 tkm, mehanički besprijekornu (redoviti servisi, sve mijenjano čim ode, samo original Dexos2 ulje) i bez ruzine + dodatni set ljetnih guma starih pet mjeseci. Bila je u oglasu desetak dana; oglašena je za 2 900, i kako su me prvih pet dana zvala samo dva švercera, spustio sam cijenu na 2 700, pa sljedećih pet dana opet nitko nije zvao i onda sam spustio na 2 500.

Prekjučer me nazove lik i kaže da bi došao za sat vremena ako može, jer je naletio na srnu i napravio totalku na svome, pa mu hitno treba auto, jer je iz Kraljevice, a svaki dan ide na posao u Rijeku. Kažem može, on dođe za sat vremena sa frendom, popijemo kavu i kroz razgovor skužim da ni jedan ni drugi nemaju pojma o autima. Pitam ih kad žele auto odvest kod nekog mehaničara da ga pogleda, kaže on nije potrebno, idemo napravit đir oko Trsata… sjednemo u auto, a bila je kiša, pa se sav zapahnuo iznutra, ja mu upalim klimu (radi odlično) i auto se odmah odmagli… u vožnji me dečko pita radi li stereo (inače je muzičar u kazalištu)… upalim mu Pioneera sa izvrsnim Herz zvučnicima (+ visokotonci) i narokam ga na jako, a sound je A1, zbilja impresivan… odvozimo mi taj đir, cca kilometar i po… auto ne lupa, ne trese, nema nikakvih zvukova ni cvrčaka… onda ga parkira, digne haubu, (motor u leru radi kao urica) i gleda motor jedno pet sekundi, pa pita koliko bi spustio cijenu, ja mu kažem „na 2 200, ispod toga ne bih“
„Je li radi tehnički na Pećinama sada?“ pita on (bila je subota, oko podne). Kažem mu da radi, ali što će ti tehnički pregled, pitam… „pa da ga prebacim na svoje ime“… za 20 minuta auto je bio na njegovom imenu.

I otiđe on, a meni je bilo žao, nekako sam se potajno nadao da ga neću moć prodat i da će mi bit za po gradu, jer je dobar i pouzdan autić. Ali jbg, bilo bi ipak bahato za sebe samog imati dva auta…

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 03. 12. 2022. at 14:55, Max said:

Kaj sve ne valja na ovom Talismanu? Osim što zvučnike uništava ExtraFM. 

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-talisman-grandtour-energy-dci-160-zen-edc-oglas-38966246

Meni je auto prekrasan... al to je to :D

Sve su ti vec drugi napisali i u potpunosti se slazem. Nadodao bih jos da kad bi ti kupiil taj auto, psovao bi od prvog dana kolko je tele tromo i sporo. Reko bi da ima 110 ks na tu tezinu, a ne 160. Stravicno kak taj auto ne ide.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma zato sam i pitao tu jer znam da je bilo problema s tim modelom, otpisao sam ga ionako, ne treba mi nakon Opela opet nekaj kaj nije premium. 🤣

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Max said:

Slažem se, ajde mi samo reci koji bi to bio auto za te novce a da nema 250tkm. I recimo da nije stariji od 2013. I da ima meduosovniski razmak preko 276cm i neku normalnu visinu tako da ja od 205cm i 130kg stanem unutra, sa sinom i ženom,naravno. 

Pa npr. onaj Audi što si stavio ovdje na forum.

Ili ako si se u mogućnosti malo više rastegnut za ovako nešto:

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-5-touring-530d-oglas-37383622

Neznam koliko ima mjesta u petici s obzirom na tvoje gabarite, ali 520 bi se dao naći za oko 20 tisuća eura u okvirima koje si naveo, a da nije xd i da ima bar koliko toliko opreme...

Jbg, znam da je ovaj na granici s kilometeima za uvjete koje tražiš ali ako čovjek ima unazad 5 godina sve dokumentirano od servisa ja bi ga išao pogledat

Znam da idem s cijenom prema gore ali s ovim bi mozda mogao dogovorit i neku zamjenu za insigniju

Vozio si superb i sve znaš...

https://www.njuskalo.hr/auti/skoda-superb-2.0-tdi-dsg-style-140kw-oglas-39128452

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, dizna said:

Pa npr. onaj Audi što si stavio ovdje na forum.

Ili ako si se u mogućnosti malo više rastegnut za ovako nešto:

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-5-touring-530d-oglas-37383622

Neznam koliko ima mjesta u petici s obzirom na tvoje gabarite, ali 520 bi se dao naći za oko 20 tisuća eura u okvirima koje si naveo, a da nije xd i da ima bar koliko toliko opreme...

Jbg, znam da je ovaj na granici s kilometeima za uvjete koje tražiš ali ako čovjek ima unazad 5 godina sve dokumentirano od servisa ja bi ga išao pogledat

Znam da idem s cijenom prema gore ali s ovim bi mozda mogao dogovorit i neku zamjenu za insigniju

Vozio si superb i sve znaš...

https://www.njuskalo.hr/auti/skoda-superb-2.0-tdi-dsg-style-140kw-oglas-39128452

Lajkam prijedloge, fakat su mi oba top

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Max said:

 

A ovaj nekaj recimo, jel to valja? 😄

ak je meni napred tijesno, kak je tek tebi onda... kaj nisi bio vec sjedio u nekom scenicu IV?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh jesam, skroz sam zaboravio da me smetala za desno koljeno ona plastika kod mjenjača i da je položaj sjedenja los. Bravo, hvala! 😉 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Max said:

Pa taj Audi bas idem pogledat popodne, ali za ovakav BMW je po meni previše ta lova za te km. Još ima i šiber

Nisam ni ja fan šibera, totalno sam ga nekako predvidio u oglasu...

A superbica? Pretpostavljam da je cjenovno dosta visoko jer vidim da se vrtiš oko 17-18 tisuća

Link to comment
Share on other sites

Ma nema poštenog Superba za normalnu cijenu, to je sve apsolutno pretjerivanje a osim toga su skoro svi uvoz. S razlogom se vrtim oko te cifre jer ne želim iz principa davati za auto u gotovini više od oko 120tkn, a osim toga ovo mi je privremeno rješenje za idućih najviše godinu dana kada bi vjerojatno uzeo novi auto a ovaj koji sad uzmem proslijedio starcima da zamijene Lagunu. Osim toga ugodnije mi je dati ženi dok se još privikava na vožnju neki manje skupi auto a ne novi. 🤣

Evo i ova dva Passata ali kaj kad su uvoz a mene frka toga: 

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-variant-2.0-tdi-bmt-dsg-higline-oglas-38278210

 

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-variant-2.0-tdi-bmt-dsg-highline-oglas-38278347

 

A možda ovaj Golf nije los kao opcija..

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-7-variant-2.0-tdi-oglas-38949468

Link to comment
Share on other sites

Skočio sam na forum, jer ću izgubit živce od utakmice kod 1:1.

BMW mi je stvarno preskup, ide mu deveta godina i 250 tkm za 21 k€?! Inače Max, petice mi vozi najbolji frend zadnjih 15 godina, 3 litre dizeli i mijenja ih svake 3 godine, firma plaća (u De), pa sam se vozio u njima x puta. Mjesta za mene ima po dubini za skoro skroz ispružit noge, ali je strašno uzak. Vrlo široka srednja kolona i napuhana vrata, mislim osjećaj je klaustrofobičan, čovjek je sav stisnut unutra...

Link to comment
Share on other sites

@WeirdFish Istina, a nije bas ni u visinu neka sreća. Bas sam se čuo s frendom koji ima 530d 2012, ima sad oko 150tkm, oduševljen i dalje motorom i mjenjačem ali ne i ponudom prostora, pogotovo iza, veli iza tebe može sjedit torzo od čovjeka 🤣🤣 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.