Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Ma nema poštenog Superba za normalnu cijenu, to je sve apsolutno pretjerivanje a osim toga su skoro svi uvoz. S razlogom se vrtim oko te cifre jer ne želim iz principa davati za auto u gotovini više od oko 120tkn, a osim toga ovo mi je privremeno rješenje za idućih najviše godinu dana kada bi vjerojatno uzeo novi auto a ovaj koji sad uzmem proslijedio starcima da zamijene Lagunu. Osim toga ugodnije mi je dati ženi dok se još privikava na vožnju neki manje skupi auto a ne novi. [emoji1787]
Evo i ova dva Passata ali kaj kad su uvoz a mene frka toga: 
https://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-variant-2.0-tdi-bmt-dsg-higline-oglas-38278210
 
https://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-variant-2.0-tdi-bmt-dsg-highline-oglas-38278347
 
A možda ovaj Golf nije los kao opcija..
https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-7-variant-2.0-tdi-oglas-38949468
Prvi ti ima bolji motor, drugi ima više opreme....

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ivane kaj fakat? Pa kaj nije to isti motor s drugom mapom? Pa koji je onda motor pak u Golfu??  A koji u Audiju?? Ja sam živio u uvjerenju da je to sve isti motor kao u mojim Superbicama 🫢

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Max said:

Ivane kaj fakat? Pa kaj nije to isti motor s drugom mapom? Pa koji je onda motor pak u Golfu??  A koji u Audiju?? Ja sam živio u uvjerenju da je to sve isti motor kao u mojim Superbicama 🫢

Nije isti, možeš vidjeti da TDI 150 se mapira na cca 180ks, a TDI 190 na 200+ ks

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ivane kaj fakat? Pa kaj nije to isti motor s drugom mapom? Pa koji je onda motor pak u Golfu??  A koji u Audiju?? Ja sam živio u uvjerenju da je to sve isti motor kao u mojim Superbicama 🫢
Imaš 3 2.0 TDI motora, 150ks, 190ks i 240ks, nisu isti, slični su... Isti su motori i u Škodi i u Audiju, samo su u Audiju okrenuti uzdužno... Jedino Audi nema 2.0 TDI 240KS, on ima 3.0 TDI

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, malo sam prosurfao po njemačkim forumima pa vidim da imaju i drugu kompresiju, i drugačije riješen ispuh, svi kažu kao i ti, bolje 190 ako se može, ugodniji je za voziti. Samo još moram skuzit jel u Audiju ovaj od 177ks zapravo 150 ili 190 🤣

Link to comment
Share on other sites

To je stara generacija motora, mislim da su ti od 2013.-2015. godine... EA288 je od 2014. godine

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, brijem da je to onda od ovog mog kaj sam imao u Superbu nabrijana verzija. Ok sad je gotova tekma pa neću više gnjavit 🤣🤣🤣

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, to su motori koji redovno rade 300t km, nemas neke brige... Ima nekih mana, ali nisu vezane direktno uz motor ... Ako ce te nesto zanimati, samo pitaj...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stari ti imaju problem sa EGR-om, novi nemaju taj problem jer je EGR poslije DPF-a, pa u usis ulaze cisti ispusni plinovi... Dok novi imaju DPF, Adblue, 2 EGR-a... Ekologija [emoji106]

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Max said:

A ne znam kaj da velim, evo sviđa mi se ovaj Audi, bas mi je sjeo. 

jesi ga pogledao? daj dojmove i ako imas dobar feeling samo hrabro ;)

 

Link to comment
Share on other sites

@dolacjesam, evo bio nakon tekme (nisam bio pijan da ne bi mislili🤣)! 

Vrlo dobro očuvan, sjedala daleko mekša i komfornija od Insignije, iznad glave kad se namjestim 3-4 prsta ostane mjesta, volan se da izvući full prema vozaču što je meni jako bitno! Za noge ima taman mjesta 6a mene a čak iza mene može netko niži sjesti što mi je super! Gepek je onak, 490 litara, malo je manji ali ionak imam Thule i nas je troje pa ako baš treba spustim iza sebe klupu, ionak uvijek tak ko cigani putujemo. Ima dva seta felgi, one kaj su na slikama 18 su neke aftermarket, te bi odmah prodao jer su mi original 17 daleko ljepše! Diskovi nemaju zub, možda mrvicu, ima tu i tamo koju ogrebotinu ali to me ne dira. Uredno održavan motor i mjenjač, za quattro pogon velim ne znam kak bi trebalo ići ali valjda ako je sve drugo bilo po PSu onda je i to, provjerit ću. Čovjek normalan, ići ćemo mom mehaničaru pa da ga digne i pregleda,on ima A6 3.0 biturbodizel quattro pa dobro zna o Audijima (tvoj sused Barbic)! Gume zimske Alpin A5 2018, mogu valjda još ovu zimu, ljetne nisam vidio ali ionak bi uzeo nove ak nisu skroz nove, isto Michelin. Probao sam malo mjenjač u garaži, čini se ok ali i to moram provjeriti u vožnji. Imam dobar hunch i oko cijene se isto možemo dogovoriti, nije ni čovjek bas tak tvrd. 😄 Ide sad na skijacu do nedjelje pa se čujemo u pon i vidimo dalje. Sviđa mi se kaj je malo povišen a ne ko A4 Sline od mog tasta za kojeg mi treba žlica za cipele da uđem i izađem. Po riječima vlasnika nije nikad bio udaren, vidit ću sve na danjem svjetlu i pregledu. Eto. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znam da je vama to sve smiješno ali ja sam svoja leđa stvarno napatio u tom autu i stvarno ga se moram riješiti. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije nam smješno....znam kako ti je.... ja sam se preporodio u Espaceu, ali dobro ja sam ipak gabaritno malkice manji od tebe.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Max said:

A ne znam kaj da velim, evo sviđa mi se ovaj Audi, bas mi je sjeo. 

Lakse zablokirati egr, nego zahebancije ako crkne Adblue pumpa ili nešto...

Link to comment
Share on other sites

Ako crkne adblue, samo ide ECU off, ne trebaš čak ni micati diznu ili spremnik...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ma sve 5 dečki, znam ja da vi imate razumijevanja 😄

A kaj mislite o ovom? Zvao sam čovjeka, veli da je auto njegov od kad je bio star godinu dana i da je uredan. E sad ima li smisla uopće razmišljati o tom autu kao prvo,a onda ću ostalo ispitivati.

 https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a6-avant-3.0-tdi-automatik-oglas-37700431

Link to comment
Share on other sites

Ako je auto upola dobar kao fotke, nemaš kaj razmišljat.

EDIT: U oglasu piše da je prvi vlasnik.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.