Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Ekipo, kladio bih se da sam ovaj auto vidio na forumu? Danas bi skočio po njega,pa..

 

img20230616112223-240620230914012225.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ajde da i ja ovdje nešto stavim i iskoristim svo znanje članova ovog foruma 😁

Krenuo sam prodati Aronu, pa za sada stao, ali i dalje gledam aute dalje.

Prvi izbor mi je Ateca, drugi Karoq, a danas sam slučajno naletio na Scenica i (nemojte me sad ubiti) danas doznao da se on više ne proizvodi 😅

Bacio sam malo oko na njuškalo i naišao na ova dva primjerka, oba automatik

Scenic dci 160 Bose panorama // Scenic dci 160 Bose

Iskreno, ne znam što zapravo hoću pitati 🤣

Dizajnom mi se uvijek, ali uvijek Scenic sviđao, iako iznutra ta centralna konzola mi je ok, a brzinomjer mi je meh izveden. Cijenom mi svakako odgovara.

Kada bi se i odlučio za Scenica, na što bi tu morao pripaziti s obzirom da su automobili sa 100k+ km?

 

Link to comment
Share on other sites

Imaju oni i 200000 km. Oba su od svercera.

Uzmi VAG

Edited by ivan.martinko
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Max said:

Pripazi da ga slučajno ne kupiš🤣

a 99.9% da ga neću uzeti, ali eto, vidio ga slučajno pa rekoh da pitam malo 😁

Link to comment
Share on other sites

Dobar je to auto ali ne ovaj biturbo i ne automatik.

Poznanik ima 1.6 130 ks i super sve. Ovo su izjahane rage.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@pere2x na krov me vrtio. Jesu rijetki su, ja sam svog godinama slagao da ga dovedem u tip top. 

Jos je bilo nesto sitno posla al je vjerno sluzio... 

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio da ću to izgovorit... ali zašto ne gledate Alfe.... po svima pokazateljima to se pokazuje nekako sve bolji i kvaleteniji auto, recimo kad već gledamo fiata... i poznanik me nagovarao kod kupovine Megana da gledam Guiletu kao alternativu... ne samo da su bile povoljnije već i jači motor si dobivao za manje novce... a neznam da mogu bit gore od Megana :)

 

Edited by macan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, robyakarider said:

ma kad je alfa bila auto 😆

Do 75ice :fucka:

Edited by laci
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, robyakarider said:

ma kad je alfa bila auto 😆

Kad je šogor uzeo Guliu mislim da smo ga 2 godine  trolali preko vibera sa zajebancijama... pokazalo se u 2 godine da osim onih difuzora za zrak na ventilaciji nije imao nikakvih problema... 180ks potrošnja smiješna... vozio se sa njime 100 puta, em ide em izgleda, kad gledaš te aute.. ono 1.5 dci i 1.6 dci od renola mislim da je 20 tauzenki(kn) bila razlika u cijeni kod kupnje novog bokte ko da si Boga za jaja uvatio jer imaš 15ks više.... guliete su bile već onda 150ks pod normalno... ahhh

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Popravila  se alfa. Ovo staro o pokvarenim autima su mitovi iz 1890-ih i 90-ih

Sjecam se pocetkom 1990-ih u radioni jedna 33 1.7 16v QV, 130 ks, par godina stara. Skidali getribu jer je slinila. Danasnje alfe su talijansko americki proizvod.

U najjace ide ferarrijev v6 motor a ovaj novi 1.5 benzinac 130 ks ima 4 cilindra a ne 3!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo što Alfa ima nedostatak prostora unutra i to kroničan, kao i BMW.

Osim za kakti ku***e, totalno nefunkcionalan auto.

A opet, k*****e s, u većini slučajeva, 4 cilindra... Nah...

4 lista su druga priča.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, macan said:

Kad je šogor uzeo Guliu mislim da smo ga 2 godine  trolali preko vibera sa zajebancijama... pokazalo se u 2 godine da osim onih difuzora za zrak na ventilaciji nije imao nikakvih problema... 180ks potrošnja smiješna... vozio se sa njime 100 puta, em ide em izgleda, kad gledaš te aute.. ono 1.5 dci i 1.6 dci od renola mislim da je 20 tauzenki(kn) bila razlika u cijeni kod kupnje novog bokte ko da si Boga za jaja uvatio jer imaš 15ks više.... guliete su bile već onda 150ks pod normalno... ahhh

Zato što nikada renault nece biti na tom nivou, tamo su ulazni modeli ozbiljni auti. Svaka Giulietta ili Giulia lijepo izgleda ne trebaju joj ukrane letvice itd da bi to ličilo na nešto nego je od samog starta lijepo dizajnirana.

Samo laik koji se ne kuži u aute ne vidi to, gledam komentar lika kako je display loše rezolucije i kako giulia puno kaska za konkurencijom u svim poljima lol. Naravno ovijes sa 2 vilice naprijed, letva volana direktnija od ferrarija 458, kardan od karbona.. 

Definitivno cu u budučnosti posjedovati jednu Giuliu i to sa 4 cilindra za  k*****e :)

Edited by Display
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao jedno 4-5 godina 146icu 1.6 boxer. To je bilo nepoderiovo. Pocincana karoserija, kupio je sa 120tisuca i velkim servisom, promjenio kuplung i godinama taj auto bez jedne greskice. I da, lpg unutra. 

Kak naletis.. 1.4 ts i 1.6ice se nisu pokazale bas u odnosu na boxere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razapnite me... jučer bio po G7 Variant 1.6 tdi iz 2014... Dosadan i funkcionalan komad lima...

Ali bitnije ovo: prije njega skočio vidjeti Lagunu https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18570917&display=Renault Laguna

Auto je bio top. 2017. je uvezen iz FR sa 140000, vožen u Novom Mestu, cijena je bila 4500 eur (co ima 120 tako da je unos jeftin). Motor tih, sve uredno, opreme dovoljno...

Uglavnom, napravio probnu vožnju i tužno odustao. Razlog: auto je (bar meni) identičan u dimenzijama i osjećaju vožnje Peugeotu 407 kojeg sam u ponedjeljak prodao (udoban, ima snage, ali mekan i nizak). Osjećao sam da bi nakon ljetne sezone po istarskim cestama ova Laguna već bila prilično "drukčija" što se tiče ovjesa. Tako da sam popio g...o i uzeo Golfa bez opreme i sa 15" kotačima iz razumnih razloga (ima ih ko blata, svaki mehaničar ga zna popraviti...). Rupe po cesti čuje jako, sav je tvrd, ali gotovo je sad.. Renault u srcu, g...o u garaži 🤣

  • Haha 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je prešla ta laguna ne vidim na oglasu. Prodavač se čini pošten nije je ulickao, ručica mijenjaca skroz ofucana :D

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nspadic said:

Razapnite me... jučer bio po G7 Variant 1.6 tdi iz 2014... Dosadan i funkcionalan komad lima...

Ali bitnije ovo: prije njega skočio vidjeti Lagunu https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18570917&display=Renault Laguna

Auto je bio top. 2017. je uvezen iz FR sa 140000, vožen u Novom Mestu, cijena je bila 4500 eur (co ima 120 tako da je unos jeftin). Motor tih, sve uredno, opreme dovoljno...

Uglavnom, napravio probnu vožnju i tužno odustao. Razlog: auto je (bar meni) identičan u dimenzijama i osjećaju vožnje Peugeotu 407 kojeg sam u ponedjeljak prodao (udoban, ima snage, ali mekan i nizak). Osjećao sam da bi nakon ljetne sezone po istarskim cestama ova Laguna već bila prilično "drukčija" što se tiče ovjesa. Tako da sam popio g...o i uzeo Golfa bez opreme i sa 15" kotačima iz razumnih razloga (ima ih ko blata, svaki mehaničar ga zna popraviti...). Rupe po cesti čuje jako, sav je tvrd, ali gotovo je sad.. Renault u srcu, g...o u garaži 🤣

Da pogodim - prostora unutra ima podjednako u L3 i govnetu?

Link to comment
Share on other sites

I ona je prodana. Golf je za tu lagunu kantica, al tvoji novci..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Display said:

Koliko je prešla ta laguna ne vidim na oglasu. Prodavač se čini pošten nije je ulickao, ručica mijenjaca skroz ofucana :D

stvarnih 220000, naravno pod uvjetom da još u FRA nije skidano... Gume se sjaje da oči bole kad zasja sunce 🤣

17 minutes ago, filipbabok said:

Da pogodim - prostora unutra ima podjednako u L3 i govnetu?

Začudo da, s tim da Golf ima kockasti i duboki prtljažnik...

16 minutes ago, ivan.martinko said:

I ona je prodana. Golf je za tu lagunu kantica, al tvoji novci..

Prodana je vjerojatno tipu koji je zvao 15 min nakon mene, jer čim sam otišao prodavač je uhvatio telefon i zvao ga.

A kantica ili ne, razloge sam napisao. Što se tiče kilometara na Golfu, moj frend koji radi samo VAG doslovno rekao: "Jeb..li te kilometri, ako motor rokne, popodne stavimo drugi, i vozi". Kome da idem tu Istri za 2.0dci? Samo opet mogu sam tražiti kataloške brojeve i naručivati odasvud.. Polako mi počelo biti dosta toga 🥴

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nspadic said:

Začudo da, s tim da Golf ima kockasti i duboki prtljažnik...

Čak i da je isto prostora, na zadnjoj klupi u laguni se puno udobnije sjedi. Kod golfa kao i kod večine hatch-ova je uspravan kut naslona

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Display said:

Čak i da je isto prostora, na zadnjoj klupi u laguni se puno udobnije sjedi. Kod golfa kao i kod večine hatch-ova je uspravan kut naslona

Normalna stvar.. Klinke su sjele u lagunu i rekle uglas: ovaj kupujemo 😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.