Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

obratite pažnju šta kupujete, sve je više uveženih gt line bilo hatchback bilo grandtour koji imaju umjesto analognog sada digitalni, što nikako nije pravilno osobito vezano za 2009-2011...

ovaj navedeni u oglasu je model koji je nastao na liniji style-line izvana "dostojan" line...interijer...bez komentara....

Link to comment
Share on other sites

Ma to isto kao za Fordove. Čim ima digitalnu klimu odmah je Titanium, ili za Toyotu čim bilo što ima odmah je SOL.

Jednom sam čak išao gledati jedan Yaris sa full opremom. Da napomenem da takvog ima stari ima i navi u autu iz 2003. I parkirao pokraj njega i pitam lika gdje je navi, gdje su zadnji prozori na struju. Uglavnom lik ladno to je bila 2004. Full Full oprema, ja mu rekao evo tu pokraj Yaris 2003 koji sve to ima. Odgovor je bio jbg ga.

Link to comment
Share on other sites

Najjači paket je Initiale Paris s tim da je taj paket imao opcija (panoramski krov npr.), pa ni to ne znači da je full oprema.

Već odavno ne postoji "full oprema" to je bilo u 70-tima i 80-tima. Ne vjerujem da ekipa još puši te spike.

Link to comment
Share on other sites

Jako puno auta na njuškalu i drugim oglasnicima ima "full opremu" ,a kad ideš pogledati ,vidiš da nema ni f od full opreme. Pratio sam dosta megane 2 i 3 i mnogi pišu full oprema, a nemaju ni naslon, panoramu, grijanje sjedala, xenon,tempomat... Misle ako imaju digitalnu klimu da je automatski full oprema :D

Link to comment
Share on other sites

Ma puse to ljudi i to ljudi koji nisu u 70 i 80 ni rodeni

 

Isto kao kod mene na Aurisu kada vide da imam sustav protiv sudara, Line Assistent i navi i digitalnu jednozonsku klimu odmah vicu to je full oprema. A recimo nemam retrovizor koji se sam zatamni, xenone ili led, senzor za kišu itd. 

Link to comment
Share on other sites

Najjači paket je Initiale Paris s tim da je taj paket imao opcija (panoramski krov npr.), pa ni to ne znači da je full oprema.

Već odavno ne postoji "full oprema" to je bilo u 70-tima i 80-tima. Ne vjerujem da ekipa još puši te spike.

U čemu je kvaka, proizvođač jednostavno ne da sve naručiti ili je tehnički nemoguće ukomponirati apsolutno SVE? Ili insistiraju na paketima?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je prije pitanje sto je sve? Ako imas obicne siceve pa nadoplatu za alkantru i nadoplatu za kozu? Ili recimo 3,4 razine multimedije u autu itd... Moze biti najskuplji model ali imati sve sto se nudi i to jako tesko.

Link to comment
Share on other sites

Mojem Superbu fali panorama i navi da bi bio full full. Navi mogu dodati ali opet nije full ?

Link to comment
Share on other sites

Jednome sam za megana dvojku slao dal se on sali za megana da je full, znaci ono oprema valjda authentice ona pocetna mozda je imao tempomat ili aut.klimu..

poceo me vrijedati mulac a laze ko pas

Kad imam  vremena na onim fejsgrupama zajebavam ekipu kaj pise "full oprema" pa im keljim sliku svojeg :yeah:

 

Sto se megana trojke tice, iz ovog kaj sam ja pogledao najblize "fullu" su gt line, pravi gt line koji se prepoznaje po sicevima volanu i opcenito unutrasnjosti,  cesto imaju i keyless i bluetooth, neki imaju panoramu al tu nemra pravila nego tko doplati jasno.

Oni sicevi u gt lineu su famozni, isto ko i savovi na volanu i ak se ne varam na lajsni kod suvozaca ima neka oznaka.

Bose on the other hand je tak bzvz iskreno, ima tu kao neku muzikicu a moze bit bezveze inace.

 

Ovo gore je smijurija ne gt line.

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Najjači paket je Initiale Paris s tim da je taj paket imao opcija (panoramski krov npr.), pa ni to ne znači da je full oprema.

Već odavno ne postoji "full oprema" to je bilo u 70-tima i 80-tima. Ne vjerujem da ekipa još puši te spike.

Ako pricamo konkretno o Meganu, on jedini nikad nije dolazio u Initiale opremi. Ni jedna linija.

Sto je u stvari zanimljivo. Obzirom da je postojao i u Twingu 1 i 2.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U čemu je kvaka, proizvođač jednostavno ne da sve naručiti ili je tehnički nemoguće ukomponirati apsolutno SVE? Ili insistiraju na paketima?

Lakše je i jeftinije tako jer je puno previše kombinacija. Neke komponente su isključive u odnosu na druge najviše u sport verzijama.

Ako pricamo konkretno o Meganu, on jedini nikad nije dolazio u Initiale opremi. Ni jedna linija.

Sto je u stvari zanimljivo. Obzirom da je postojao i u Twingu 1 i 2.

Tako je, Megane je bio iznimka. Ne znam zbog čega. Luksuzni Clio I je bio Baccarra, a dvojka Ph1 i svi poslije su bile Initiale verzije. Koštale su kao bolje opremljeni Megane. Koliko mi je poznato ništa od navedenog se nije prodavalo u HR, sve je iz uvoza.

Link to comment
Share on other sites

E moj Alpina, kupovao bi Clia sport, a neudobni ti sicevi iz gt linea ?

Samo za penzica Alpinu

20180209_141930.thumb.jpg.1d05649e944495

Pa super su ti sicevi u Clio RS ali za svakodnevni auto bi radije neš drugo i komfornije. Nije mi nikad palo na pamet da RS-a vozam kuća-posao-vrtić-dućan i nabijam km. Kod Megana 3 sam probao te sport siceve i bolji su mi dojam ostavili obični sicevi kod korištenja u gradu. Npr radije bi vidio keyless go i navigaciju u autu za svaki dan nego sicebe sport da moram birati paket opreme. Ovisi kaj čovjek treba u datom momentu.

Link to comment
Share on other sites

Pa super su ti sicevi u Clio RS ali za svakodnevni auto bi radije neš drugo i komfornije. Nije mi nikad palo na pamet da RS-a vozam kuća-posao-vrtić-dućan i nabijam km. Kod Megana 3 sam probao te sport siceve i bolji su mi dojam ostavili obični sicevi kod korištenja u gradu. Npr radije bi vidio keyless go i navigaciju u autu za svaki dan nego sicebe sport da moram birati paket opreme. Ovisi kaj čovjek treba u datom momentu.

Dakle... kak smo i rekli, prijevremena penzija LOL

Sala naravno, stvar ukusa i zelja, sve pet :dobroje:

 

 

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

Službena Laguna 3 prodana je nekom sa 370.000 km, u Agramu se pojavila nakon 2tj sa 109.000 km. Broj šasije je odgovarao i bio je to taj auto nesumljivo. Istina bez sitnih oštećenja na limariji i sa puno manje km.

Sad tko je kemijao ostaje pitanje?

Link to comment
Share on other sites

To skidanje kilometara treba zakonom zabraniti i stati tome na kraj, isto tako i onim preprodavačima koji sklepavaju aute 3 u 1. Znam da ljudi pokušaju zaraditi ali nebreš mi skinuti 200 000km i reći novi auto, ili auto bio slupan složi ga natrag na mm sve poravnano ali bez zračnih i fiht masa u rupici za ledicu zračnog.

 

Zato i ima toliko nesreča po cestama jer ti auti ne mogu biti više ko prije.

 

Link to comment
Share on other sites

Najstroze bi trebalo kaznjavat skidanje svakog kilometra... jer ko skida, skine bar 50 tis... dovoljno da se zaebes za veliki servis i prdne nekaj od vitalnih djelova.... Zakaj kod kupnje svi odma mjenjamo sve remenje, ulja, filtere i sl... jer jednostavno ne vjerujemo nikom... po meni je to skrooooz nepotreban dio kod kupoprodaje. Ak sam kupil auto sa  100 tis km i upravo odrajenom zamjenom ulja i filtera, hocu biti godinu dana na miru i da par godina ne mislim na remenje, spanere i pumpu... al hebo ja danasnje preprodavace. A skidanje s 370 na 100 tisuca bi kaznjaval zatvorom od 5-10 godina, al gladovanja i fizickog rada, da se zasluzi za potrosenu vodu i struju u cuzi, a ne da ga sponzoriraju gradjani. Mrs stoka!

Link to comment
Share on other sites

Ali kako je to jednostavo popratiti, to je čudo jedno. To naprosto netko plaća nekome iz državnog vrha da se takvi prekršaji ne kažnjavaju. U avio-prometu su takvi postupci kažnjivo djelo.

Edited by filipbabok
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

J3bo te spajali smo motoric na sajlu od sata da vratimo kilometre, kad se benzin mažnjavao, a di neces danas kad si od toga udaljen dva klika, previse vi idealizirate ovaj svijet, a zasto te ne bi netko zahebao kad moze, ja kupim sepet u ducanu i miran sam :D

 

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Kaznjivo je djelo samo niko ne prijavljuje.. Pisao sam vec pa se ponavljam.

Epilog je da je kupcu ostao auto, dobio pun iznos mazad, i prodavac popusio jako postenu kaznu...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da ako se radi o pravnoj osobi i ako je dokazano da je bas ta pravna osoba modificirala. Nije to prvi slucaj.

 

Kljucno je ovo, dokazati da se bas ta firma zaigrala.

Link to comment
Share on other sites

vidim neki meg3 gt, 1.9 dci? kaj su 2012. stavljali još taj motor unutra?

oglas je dala neka žena i slika uopće nema.. 

napisao sam joj da stavi još slika na što ova javi da zovem na telefon.. 

iako se ništ ne vidi na slikama, jel to moguće da je 1.9 bio u njemu 2012. godine?

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.9-dci-oglas-21544852

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.