Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Medo, Dinamički tlak zrak, P(din)=ro*v2/2

Fw=Cw*A*Ro*v2/2

Fw - sila otpor zraka vozila

 A - površina presjeka vozila

v - brzina

Cw - koeficijent otpora zraka

Ro-gustoća zraka

 

Ako je vrijednost površine presjeka vozila A različita  , kako onda mogu imati iste vrijednosti otpora zraka uz iste uvjete?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Legica kupuje auto do plafon 40000kn do registracije i ostalih pizdarija poreza i prijenosa sta god jos ide. Zelim joj pomoc da ne pogrijesi ali ni ja nis bas u tome najbolji. Razmislja o plinu, vecinom je vanjska voznja zbog posla i relativno je hitno. Ovaj mi je sad stavila ali nisam pametan. Ako netko zna nesto neka preporuci. Benzinac ako bi bio onda bi htjela plin. Iako ja joj kazem bolje dizel. Preporuke i savjete molim. Hitno je. Ovo je stavila:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.6-16v-oglas-25827658

Link to comment
Share on other sites

Osim što je Generation i nema automatsku klimu, izgleda ok.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mogu ti samo reći da taj motor (1.6 16v) odlično podnosi plin.

Link to comment
Share on other sites

Za ovu lovu ne.. 33000 kn regan do 4.2019..

2011. Godina. Ak se puno vozi plin i bok..

Link to comment
Share on other sites

Znaš što ću reći, ali ne znaš koji link ću staviti :D

https://www.index.hr/oglasi/toyota-prius-1-5-vvt-i-sol/oid/1235720

ako joj se sviđa auto (malo vjerojatno, ali dobro), javi se, odi s njom a ja ću ti reći na čemu ćeš srušiti cijenu i bit će sretna vlasnica priusa :D

Link to comment
Share on other sites

Imam ja taj motor (1.6 16V) s plinom u svom grandtouru. Iako auto imam tek nekih 1000 kilometara, super mi za sada sve radi. Trenutno mjerim potrošnju i prešao sam 350 km čiste vožnje po Zagrebu, nisam izlazio iz grada, troši nekih 10.5 litara plina (klima radi non stop) što je 50-tak kuna na 100 km. Teško bi i s dizelom jeftinije prošao po Zagrebu :)

Edited by sule99
Link to comment
Share on other sites

Ja bi 16V tražio. Imao sam takav motor u Twingu i bio mi je preslab.

Taj clio izgleda nema klimu niti servo volan, kak to bude ženica motala po gradu dok parkira?

Link to comment
Share on other sites

nema servo volan u 2000.g?

ja sam prije 8 godina kupovao tak neki auto.. bio je isti takav clio, 2000.g, ista boja, ali 1.4, 16v.. letio je i imao je ipak opremu...

Link to comment
Share on other sites

Nije to ništa neobično za hrvatistan. Meni su se čudom čudili na njemačkom twingo forumu kad sam opisao kakvu (ne)opremu je imao moj ph. 2 iz 2000.

Link to comment
Share on other sites

Istina... Kupi auto za bar 15000 kn. Sa autom od 7000 kn nebus se usrecio...

Zasto se ne bi usrecio?? Moj je star 16 god i vidi vraga jos sve radi i pouzdano me vozi gdje trebam otic.

Ako treba vozilo za odvest ga od tocke a do tocke b, bez previse luksuza i kerefeka, ne znam sto ovom Cliu falio. Neka dobro pogleda stanje limarije, osluskuje kako motor radi, kako se vozi preko rupa i ako je vise manje ok, nema sto razmisljat. Auto nema puno km i ako se nesto ulozi u njega moze jos dosta vozit.

Link to comment
Share on other sites

Ima servo i daljinsko centralno, klimu ne treba. Cilj je za što manje novaca kupiti auto za nju da se malo uvježba kroz godinu-dvije.
Snaga je nebitna.

Da želimo noviji i skuplji auto, kupili bi ga, a njoj bih dao svog Clia. Međutim, moj Clio je u jako dobrom stanju i ne želim da ga ubije.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Znam. Imao sam i ja punto 2A koji sam prodao za 7000 kn 190000 km masina suha sve super.. ekotest ok. bio je bonbon. 2 seta guma, samo je isticala rega za 29 dana.

Link to comment
Share on other sites

Ima servo i daljinsko centralno, klimu ne treba. Cilj je za što manje novaca kupiti auto za nju da se malo uvježba kroz godinu-dvije.
Snaga je nebitna.

Da želimo noviji i skuplji auto, kupili bi ga, a njoj bih dao svog Clia. Međutim, moj Clio je u jako dobrom stanju i ne želim da ga ubije.

Ona nemas sto razmisljat, odi pogledat auto i ako nije ubijen uzmi. Po meni je cijena stvarno super i tesko da za te novce mozes dobiti bolje.

Plus sto ima nesto i u tim osnovnim motorima, npr. meni je mog bas zabavno ganjat i izvlacit svaki atom snage, koje naravno bas i nema. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Idem u petak za ženu pogledat ovaj Clio.
Neki savjeti?

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-1.2-oglas-26136537

Kolegica s posla je početkom godine uzela jedan baš takav tog godišta s tom bojom za otprilike iste novce. Ide svaki dan s njim na posao bez problema. Trebalo je riješiti par sitnica na početku, ništa ozbiljno. Nakon toga auto ide, ne smrdi i ne dimi.

Pitat ću je na što treba obratiti pažnju pa ti javim. Da mi treba auto kojeg mi neće biti žao ne bi razmišljao ako je auto ok.

Link to comment
Share on other sites

za svaku cijenu od 1000 eura na gore ima dobrih i loših auta, samo se za ove jeftinije treba potruditi i malo duže tražiti

za vožnju po ZG gdje je prosječna brzina vožnje 12-20km/h je bilo koja snaga ok, da se cura malo nauči voziti i opusti u prometu i ne sekira na svaku (novu) crticu na laku 

osobno bi mi jedini must have uvjeti bili zračni jastuci i prednji el. podizači prozora, ostalo niš

1000 eura za auto bez hrđe, bez masne mašine, sa dobrim kočnicama, sa regom i dobim gumama je odlična kupovina za mali gradski auto

Link to comment
Share on other sites

Ja bi samo rekao za 1000 eura teško da ćeš. Naći auto koji ima suh motor, nema hrđe, odlične gume, i godinu dana rege. Takav auto neznam zašto bi netko prodao :). Gledaj da oprema koju ima radi, da je motor suh, da nema hrđe i to je to. Oprema ono što tvojoj supruzi treba. Moja je vozila clia Mk1 bez sreća, klime, ABS, dodatno sam stavio daljinsko zaključavanje. Bila sretna. Prodan jel smo kupili novi auto. Na autu je trebalo samo gume promijeniti i za par mjeseci je bio tehnički i servis sa svim tekućinama. Gume nisu bile potrošene nego 5 godina a stare. Tako da gledaj da nemaš velika ulaganja u autu da prođe tehnički, tipa variti pod, i gledaj da je motor suh da te ne moraš rastavljati. Ostalo razmisljaj da za 1000kn napraviš puno na autu, a sigurno ćeš imati nešto 

Link to comment
Share on other sites

U tom smjeru i idemo. Gume nisam vidio, ali računam da ću kupiti oba seta ili jedan set cjelogodišnjih. Rega ističe za 20-ak dana pa bi tehnički bio provjera stanja glavnih dijelova i to nam nije problem. Kozmetika me ne zanima, osim ako baš nije rupa u podu pa da glumimo Flintstonese :)

Za zračne se slažem i hvala na podsjetniku @AllesGut. El. podizači neće biti presudni, nije moja draga razmažena ?

Potvrdio sam čovjeku dolazak i nadam se da ga neće prodati prije nego ga makar pogledamo.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije mjesec dana zeni uzeo Nissan Micru 2005. 1.4 benz sa svom mogucom opremom i 113tkm za 1000€. Da se naletit ali treba trazot. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.