Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

dobro, meni su nudili 15-25% manje od cijene u njuškalu ovisno o salonu..ajd do 20-25% bi pristao ali manje od toga je ucjena. 

Link to comment
Share on other sites

Što fali index oglasniku koji je besplatan?

Koliko sam  cirkusa imao s ovima na njuškalu za male i nevažne oglase... to su neke teške budaletine tamo.

Zadnji auto koji sam prodavao dao oglas na indexu i prodao se unutar jednog dana. Dobra cijena, fotke + YT video auta iznutra i izvana i prvi kupac je zvao pola sata nakon oglasa (koji sam dao u 21h navečer) i htio doći iz ZG u Istru po auto.

Ovo sa salonima, tu daju aute samo ljudi kojima nije bitno za koliko će otići. Pred nekoliko godina susjeda trampila clia 2 za novog Captura, dali su joj za clia 3k kn... Auto bio ko bombon s malom km, 1.2 16V, da ga je stavila u oglasnik mogla je 3x više dobiti. Ali žensko je, htjela je samo u salonu presjesti iz starog u novi i tako je napravila, nema tu logike niti pameti. Koji tjedan nakon toga taj clio bio je u oglasu na web stranici koncesionara za neku nebuloznu cifru :)

Link to comment
Share on other sites

Velim to je normalno, jer nema svatko zivaca za prodaju. prvo ce te zvati dileri koji nude 60% cijene, oni zele punomoc, ne ugovor, klasika.
Zapravo tak funkcionira sve na zapadu. Dofuras u salon auto star 10 godina to je automatski krš. Dodje raja iz bosne i jos 2-4 drzave kupi ga. A to je zapravo rashod.
Kod nas je usrana drzava pa ljudi kupuju i takve aute kojw su drugi odbacili od sebe.
Poticaj je da se kupuju novi auti, i onda placas godisnji porez na novi auto, ko da je to luksuz..
Sve je to s**nje.

Link to comment
Share on other sites

tak sam rijesil dva auta u irskoj, prvi na otpad za 25e sa 30e benge u rezervaru, modusa sam dal za 250e tj. nekakvo osiguranje u tom iznosu

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alen said:

Što fali index oglasniku koji je besplatan?

Nemam pojma, ja sam se isto to pitao. Dosta oglasa tamo ima. Kad sam prodavao prošli auto, oglas sam prvo stavio na Index jer je besplatno. U mjesec dana zvao me čini mi se jedan čovjek, eventualno dva. Nakon mjesec dana odlučim platiti na Njuškalu i dobijem nekoliko poziva u par dana. Pola od toga šverceri. 

Link to comment
Share on other sites

Što fali index oglasniku koji je besplatan?
Koliko sam  cirkusa imao s ovima na njuškalu za male i nevažne oglase... to su neke teške budaletine tamo.
Zadnji auto koji sam prodavao dao oglas na indexu i prodao se unutar jednog dana. Dobra cijena, fotke + YT video auta iznutra i izvana i prvi kupac je zvao pola sata nakon oglasa (koji sam dao u 21h navečer) i htio doći iz ZG u Istru po auto.
Ovo sa salonima, tu daju aute samo ljudi kojima nije bitno za koliko će otići. Pred nekoliko godina susjeda trampila clia 2 za novog Captura, dali su joj za clia 3k kn... Auto bio ko bombon s malom km, 1.2 16V, da ga je stavila u oglasnik mogla je 3x više dobiti. Ali žensko je, htjela je samo u salonu presjesti iz starog u novi i tako je napravila, nema tu logike niti pameti. Koji tjedan nakon toga taj clio bio je u oglasu na web stranici koncesionara za neku nebuloznu cifru [emoji4]
Ma da ljudi si misle hajd uzimam novo sta mi je na taj kredit jos 1000 dve eura razlike. Ko sljivi stari auto. I imaju pravo. U ovoj situaciji nisi bez auta drzis ga do zadnjeg dana i samo im predas kljuc. Ovak kad sam prodajes ili ga prodas prerano pa si bez auta ili ga tesko prodas pa ti istekne rega pa opet s tim problemi. Stoji ti doma auto kojeg ne vozis.. jos ak zivis u zoni naplate nije ti nikakva opcija. Ima sve svoje zasto i kako.
Link to comment
Share on other sites

Složio bi se sa lowlifeom... kija mi 3 mjeseca stajala u garaži dok je nisam prodao... riknuo akumulator, upalile se lampice od abs, jer sam je oprao pa ostavio pa zahrđalo... palio je jesam tu i tamo... prvo treba vidjet koliko bi dobio u zamjenu... jer dečki koji kupuju tvoj auto znaju se malo zaigrat sa spuštanjem cijene... ovako bar znaš za koliko ti se isplati zajebancija... i svakako je problem bit bez auta i čekat 3 mjeseca da dođe novi... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prodavao par mjeseci Focusa. Užas. Ljudi zovu i onda dođu i kažu a ima samo 3 vrata. Jok od hrpe slike ti to ne vidiš. Ili previše je sportski auto, ili našao sam isti takav u Zagrebu za manje novaca. Ako tvoj ide ispod onog u Zagrebu može... Na kraju ga odvezao u Njemačku i tu registrirao. Za golfa sam napisao kako mi je lik rekao da previše tražim za toliko km... Za Clia Mk1 sam dobio ponudu 25 ovaca ili tako nešto. I hrpu poziva o autu gdje pitaju sve i svašta i na kraju neću nema klimu... 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam xsaru prodavao 2 mjeseca. Ubta dva mjeseca dva poziva. Prvo tražio 6000. Nitko se nije javio. Onda 5 i prvi poziv. Zove lik iz Zagreba . Nudi 3. Ja mu kažem da neću i da ću ga voziti do kraja rege i baciti u otpad radije. Zove on opet nakon 15 dana nudi 4 ali već mi se zgadio i to odbijem.  Kažem susjedu koji dila da on proba. I preko njega lik dođe. Razbio punta dan prije. Treba mu auto za posao kojeg mu nije žao. Zidar je. Voziti će materijal na sitno,pločice i tako. Dogovor pao u minuti. 4500 kn. Nek sam ga podao. Samo je stajao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, macan said:

Složio bi se sa lowlifeom... kija mi 3 mjeseca stajala u garaži dok je nisam prodao... riknuo akumulator, upalile se lampice od abs, jer sam je oprao pa ostavio pa zahrđalo... palio je jesam tu i tamo... prvo treba vidjet koliko bi dobio u zamjenu... jer dečki koji kupuju tvoj auto znaju se malo zaigrat sa spuštanjem cijene... ovako bar znaš za koliko ti se isplati zajebancija... i svakako je problem bit bez auta i čekat 3 mjeseca da dođe novi... 

da, ja sam za probu stavio svog u index oglasnik i cijenu 37000kn i nakon 2 sata zove me lik sa pričom da mu treba takav da stavi u njega plin i da radi 200km dnevno i da mi da 32000 kn odmah dolazi za pol sata isplata u cashu.. tipičan preprodavač. drugi mi je prek sms-a nudio 30000 kn na neviđeno.. nedjelja je pa sam deaktivirao oglas.. nemam živaca.. možda drugi tjedan. al mi se sve čini da će me novi/ji auto pričekati još koju godinu a sad budem nabavio radilicu i presložio nove ležaje, semeringe i brtve, to me košta 1500kn, imam već od prije kupljen komplet set distribucije pa ću i to odmah stavit. još moram vidjeti kakvo je kvačilo, makar nema puno km i radi dobro, kad je već getriba dolje, bilo bi grijeh da vratim nazad i za 5000km ode.. makar bi kuplung trebao držati dosta dulje. Kod anđelka je kompletan set LUK sa druk lagerom  1400kn.. u tokiću je 1900 kn sa -20% a u kreši 1750kn. Sachs je skuplji.. neznam koji je tvornički gore, Valeo?

e da i kupit ću ovu dizalicu, 500kn, jer je ona stara već lošija.. ubila ju Škoda Yeti.

https://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/dizalica-krokodilka-4-t-oglas-23994583

i klocne

https://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/podmetaci-vozila-oglas-24956682

 

Edited by ivan.martinko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Martinko, stavi u oglas jednostavno jos 2 recenice na vidno mjesto:

1. Molim da me ne zovu preprodavaci. Odjava i prijenos vlasnistva obvezni odmah po kupovini.
2. Cijena je fiksna (ako se vec ne zelis cjenkati), zamjene iskljucene.

Iz iskustva ti mogu reci da funkcionira. S tim da odmah moras spustiti cijenu do daske. Bude puuuuno manje poziva, pa se pitas jel ikome treba takav auto, ali na kraju si usparas pozive svercera i ekipe s viskom vremena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Te napomene spašavaju stvar.

 

Hrpu nemoralnih ponuda treba uvijek očekivati kad oglašavanje tek počne, od njuškalo preprodavača su jedino gori oni na Marketplace-u.

 

Najgore iskustvo je bilo kad su došli dečki s dijagnostikom da će provjeriti greške i ja sam im dopustio, kad su otišli, skužio sam sa mi automatski brisali ne rade.

Na kraju je ispalo da nemaju dovoljno novaca, a unaprijed sam im rekao da ne spuštam cijenu.

Od tad spajanje na komp samo u ovlaštenom servisu kod prodaje, pa ko želi nek plati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ivan.martinko said:

da, ja sam za probu stavio svog u index oglasnik i cijenu 37000kn i nakon 2 sata zove me lik sa pričom da mu treba takav da stavi u njega plin i da radi 200km dnevno i da mi da 32000 kn odmah dolazi za pol sata isplata u cashu.. tipičan preprodavač. drugi mi je prek sms-a nudio 30000 kn na neviđeno.. nedjelja je pa sam deaktivirao oglas.. nemam živaca.. možda drugi tjedan. al mi se sve čini da će me novi/ji auto pričekati još koju godinu a sad budem nabavio radilicu i presložio nove ležaje, semeringe i brtve, to me košta 1500kn, imam već od prije kupljen komplet set distribucije pa ću i to odmah stavit. još moram vidjeti kakvo je kvačilo, makar nema puno km i radi dobro, kad je već getriba dolje, bilo bi grijeh da vratim nazad i za 5000km ode.. makar bi kuplung trebao držati dosta dulje. Kod anđelka je kompletan set LUK sa druk lagerom  1400kn.. u tokiću je 1900 kn sa -20% a u kreši 1750kn. Sachs je skuplji.. neznam koji je tvornički gore, Valeo?

e da i kupit ću ovu dizalicu, 500kn, jer je ona stara već lošija.. ubila ju Škoda Yeti.

https://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/dizalica-krokodilka-4-t-oglas-23994583

i klocne

https://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/podmetaci-vozila-oglas-24956682

 

to kaj si reko.....radilica i ak budeš kuplung,i več si na 3tkn  i to je samo 2tkn...od onog kaj si tražio i kaj ti je nudio potencijalni kupac

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da. Ovo ulaganje ti se isplati samo ako ćeš ostaviti auto idući 3,4 godine. Dobro si kalkuliraj jer po svemu što sam pročitao ti si ga već otpisao i crv novog auta je u guzi već 😃

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

da, kažem da je bilo samo za probu.. nisam uopće očekivao da se netko javi. uostalom ja sam takav da nebih prodavao auto ako nije 100% pa da mi za mjesec dana netko kuca na vrata kaj sam mu to prodao. možda sam glup al eto, takav sam. složit ću ga za sebe i voziti još koju godinu, tak sam odlučio.. previše sam uložio da bih ga se tek tak olako riješio. jednom sam tak sa škodom brzopleto odlučio al sad nebum. dijelovi su oko 1000kn, radilica, ležaji i brtve, ulje i filtere imam od prije u zalihi, kvačilo nebum mijenjao ak je ok, jer su to nikakvi kilometri, baš ak vidim da je loše onda.. malo muke i truda i za manje od 2000kn je opet sve ok. makar sam sad stavio stock aksijalne nove i nakon 1000km isti je luft kakav je bio u startu.. oko 0,48-0,53mm ovisno kak mjerim. max luft koji je propisan je do 0.8mm a na 1.0mm ispada ležaj. tak da me nije strah voziti i mogu prolongirati ovaj popravak neko vrijeme..

Edited by ivan.martinko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne daj se. Čini mi se da si utučen. Nema potrebe. Složi radilicu i veliki servis. Kvačilo ostavi. Pa french ima  kvačilo po 250+ tkm. To može trajati. Lijep je Megane. Da sjedneš iza njega u Sandero muka bi ti bila

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

i jesam sjedio.. tek "najjači" sandero ima naslon za ruku, podesivi sic, automatsku klimu, sve električne podizače, tempomat, kaj moj ima stock mislim oprema mi je Authentique makar nigdje ne piše..  ..

mali je to auto, jedino je viši od meganea za sjediti oko 5-8 cm..

ništa, šparam za Dustera 4x4 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

255t km s tvorničkim kvačilom kod mene na Cliu dci. Baš da vidimo koliko će još izdržati :)

Možda sam ga sad zacoprao pa rikne sutra :)

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma za kvacilo skini ga i pregledaj. Eventualni dio koji moze otic je hidraulicni potisni lezaj. Jednostavno procuri. Malo ocisti zamasnjak da bolje grize ako ima necistoca operes sve sa brake cleanerom i ako je lamela i korpa dobra stavis samo potisni novi. Cca 300kn.

Ma ja si mislim ako ti je megane na 80tkm ja se nebi sekunde premisljao. Promjenio bi sta je potrebno i vozio bi dalje. Uostalom ako je rad tvoj 2-3000kn i nije neka lova. Ja sam tolko redovne servise u ovlastenom placao samo ulje i filtere i malo vrata podmazat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, doduse taj nesretni potisni je oko 500 kn, najskuplji dio kuplunga kod ovog motora.. U Lagerosu oem 560 kn. Ima i u kresi Sachs i Luk po slicnoj cijeni.
Nebih stavljao Maxgear za 300 kn.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja da sam na tvom mjestu ne bi uopće razmišljao, uloži u megija tih par tisuća i miran si sigurno par godina i znaš što voziš i što je na autu rađeno.

Kupiš novi auto pa izgubiš par godina života zbog nerviranja sa ovlaštenima dok je pod garancijom, a nakon garancije gubiš 50% vrijednosti auta...

Po meni je da ak uzmeš novi auto nemaš nikakvih briga 5 godina, ali baš nikakvih, ali to su bila neka druga vrmena, danas si zacrtan da ideš u servis svakih par mjeseci i onda još budalu rade od tebe

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.