Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Gdje ima tak jeftini kia rio?
Htio bih turbo motor, dost mi je vise atmosfere, stalnog stiskanja gasa da auto ide i potrosnje 10 litara.
Vislji auto trebam zato sto zena (a i ja polako) ima problema s kicmom i kad se sparkam pred garazom koja je uzbrdo ona se nemre izvuci iz sica.
Ne radi se o tome da imam kompleks i hocu ljude gledati iz visine.
Vozio sam skodu yeti, koja je visa, kratko scenica 3 i burazov kangoo i kad ulazis i izlazis samo se okrenes na sicu i zakoracis van ili unutra, nemoras se izvlaciti iz sica.
Tko iza sebe nema 25 godina staza teske sljake tesko razumije to. Mog tasta nikad nije boljela kicma a mjesec dana prije smrti je mogao nositi 2 vrece cementa (100 kg!), jednu na ramenu a drugu ispod ruke. Ipak infarkt je bio jak i napravio svoje.
Captur je malo visi od meganea a koliko toliko je visi sandero stepway, mislim isto tu negdje..

Link to comment
Share on other sites

To je istina. Ak trebas samo kosilicu za po gradu 1.2 je dobar. Za malo veci komfor treba turbina slazem se.

Link to comment
Share on other sites

@ivan.martinko Činjenica je da povišene aute kupuju kompleksaši, ljudi s ozljeđenim leđima i stari ljudi kojima se teško sagnuti da uđu u auto. Poanta je da se na tome može fino zaraditi, a ne da si ti kompleksaš :)

Ako imaš problema s leđima onda gledaj nešto poput Dustera - mekan ovjes za kičmu, a vrata se širom otvore čak i zadnja pa je full lako ući unutra. Svakako ga probaj voziti ako nisi.

Od nedavno ga imaš u 0.9 TCE 100 varijanti kao i ECO-G LPG s istim motorom, ali to je full novo....

Link to comment
Share on other sites

novi duster je mislim 1.0 tce sa plinom ali je gol golcat 108 000kn cca.. ono baš gol, bijeli..

da, trebalo bi još uštediti il zadužiti se da se uzme duster.

a zaduživanje u post koronalnom razdoblju mi je uh..

Link to comment
Share on other sites

2018 sam ga gledao u salonu i osnovna varijanta (tada s 1.6 16V) bila je 99t kn :)

 

12 minutes ago, Med0 said:

@ivan.martinko Činjenica je da povišene aute kupuju kompleksaši, ljudi s ozljeđenim leđima i stari ljudi kojima se teško sagnuti da uđu u auto. Poanta je da se na tome može fino zaraditi, a ne da si ti kompleksaš :)

Žena mi ima skoliozu i veli da joj je puno lakše popeti se u scenica nego dolje u clia.

Meni ta razlika u visini sjedenja ništa ne znači, jedino što u scenicu imam pedanj do stropa, a u cliu 4 prsta. Pa kad se nakon scenica vozim malo u cliu zapnem glavom u štok kod izlaska jer se zaboravim sagnuti :)

Ali da ima kompleksaša, ima.

Susjeda koja vozi auto valjda jednom na mjesec kupila novi Grandland X, valjda samo zato da bude veći od frendičinog Captura :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

zapravo goli bijeli tce je 104000 kn, 108000 je metalik boja 😁

Link to comment
Share on other sites

Visoka frendica sa skoliozom je uzela Scenica iz istog razloga. A kad se susjeda na parkingu pojavila u novom Kašikaju u sljedećih godinu dana su susjedi uparkirali svoje nove aute: Captura, SX4, CR-V i Vitaru... Sad ne mogu normalno izaći van iz auta kad parkiraju jedni pored drugih :D

Sad je svima račune pomrsio susjed sa novom Škodom Kodiaq Sport Line u crvenoj boji :D :D

28 minutes ago, ivan.martinko said:

a zaduživanje u post koronalnom razdoblju mi je uh..

Pričekaj još koji mjesec, pa vidi cijene ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene ne pale ti terenci, suv, crossoveri itd. Duster mi je jednostavno ružan, to mi izgleda kao nešto za ići na ribičiju ili u gorice.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Da, nije bas ekstra lijep dizajn, onaj sa svom opremom je lijepsi..
Meni se svidja. Nist posebno ali ok i sluzi svrsi. Pogotovo 4x4 koji je na terenu uz bok vozilima od pola milijuna kuna.
Renaultov prvi noviji suv je kadjar i skuplji je od dustera koliko 50-70%?

Link to comment
Share on other sites

poznaš tog čovjeka?

to je iz Nizozemske donešeno kolko vidim..

kad vidim kuku odmah se naježim..   😬

to je za sandero najjača oprema mislim. a ok izgleda, nebi trebalo biti problema..

taj još nije bluedci. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ivan.martinko said:

kad vidim kuku odmah se naježim.. 

Bicikl vozili na njoj. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, CRN11 said:

Poslušaj ti ženu ja ti kažem. 

Tako je! Poslije ako s autom bude problema uvijek joj možeš natrljati na nos da si je sama izabrala auto :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

je, sviđa joj se ovakav sandero jer nije gol.. 

15 minutes ago, Med0 said:

Tako je! Poslije ako s autom bude problema uvijek joj možeš natrljati na nos da si je sama izabrala auto :D

izabrala je ona i bijelog meganea pa sam joj sad natrljao kad sam skidao karter i patio se sa ležajima..

ali ovo je tvornička greška. izmjerio sam tvrdoću lagera i ispada samo 19 HV. znam da su te kovine meke ali ovo je stvarno premekano. oko 30 Vickersa bi trebalo biti po meni.. šteta.. 2010, valjda krizna godina pa štednja na materijalu.. a i OEM ležaj ima oznake koje ne pronalazim nigdje, tko zna odakle je to.. Glyco je ipak Federal mogul..

 

20200603_124653.jpg

20200603_124706.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da bi netko pocinčavao i galvanizirao auto od 72 tkn

Link to comment
Share on other sites

Što nije bilo već davno rečeno da se Dacie ne pocinčavaju?

Dustera jeednu generaciju su zvali "Ruster" :)

Link to comment
Share on other sites

mislim da su  Rusteri bili samo u UK i to oni prvi prvi... 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivan.martinko said:

poznaš tog čovjeka?

to je iz Nizozemske donešeno kolko vidim..

kad vidim kuku odmah se naježim..   😬

to je za sandero najjača oprema mislim. a ok izgleda, nebi trebalo biti problema..

taj još nije bluedci. 

Ruby je stari forumaš (još sa hraweba) i moj bratić.
Ja sam kupio Megane-a i Pandu preko njega, mislim da sam već pisao u temi o Megane-u o tom.

 

Link to comment
Share on other sites

Nema danas karoserije auta bilokojeg brenda koja nije pocincana, neznam.ko bi to kupio, to bi ko yugo istrunulo.
5 godina max, u njemackoj i sjeverno i brze..
Ima danas 10 god starih logana koji su zdravi.. i dustera..
Izvadak iz jamstva:
Dacia Services The Dacia Anti-Corrosion Warranty
Duration of the Anti-Corrosion Warranty:
The Anti-Corrosion Warranty applies from the Registration Date of the vehicle for a period of 6 years.
Geographic Coverage
The Anti-Corrosion Warranty covers the same geographic zone as the Warranty

Link to comment
Share on other sites

Zadnja informacija koju imam je da svi Renaulti imaju 12 godina garancije osim Mastera koji ima 6 godina garancije na koroziju. Garancija vrijedi od trenutka preuzimanja vozila. Moj Clio II ima u papirima 12god garanciju na koroziju and guess what: taman je podvozje počelo lagano cvjetati nakon 12 godina :D

Dacije imaju garanciju na koroziju 6 godina koja počinje prvog dana registracije.

Znači li to da su na Dacijama štedjeli na antikorozivnoj zaštiti ili su odlučili smanjiti garanciju zbog tržišta gdje se prodaju ili zbog načina eksploatacije od strane kupaca?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivan.martinko said:

Nema danas karoserije auta bilokojeg brenda koja nije pocincana, neznam.ko bi to kupio, to bi ko yugo istrunulo.
5 godina max, u njemackoj i sjeverno i brze..
Ima danas 10 god starih logana koji su zdravi.. i dustera..
Izvadak iz jamstva:
Dacia Services The Dacia Anti-Corrosion Warranty
Duration of the Anti-Corrosion Warranty:
The Anti-Corrosion Warranty applies from the Registration Date of the vehicle for a period of 6 years.
Geographic Coverage
The Anti-Corrosion Warranty covers the same geographic zone as the Warranty

Pa tko kupuje Daciu? Onaj koji ne želi dati novce za bolji auto ili onaj koji nema. To su uvjetno povoljni auti. Povoljan je ako je bijeli i ima motor od 3 cilindra s 75 KS. Ako hoćeš da je nešto opremljen,da ima malo jači motor ili dCi više nije 72999 nego je 100000. A za to imaš Clio. Nitko me od ovih dusteraša s foruma neće uvjeriti da nebi radije imali Qashqai ili kadjar umjesto Dustera. To nije sigurno galvanizirao ni pocinčano.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.