Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

4 hours ago, shogo said:

Ma polazim od sebe, čuvam i pazim, ali i vozim...no kada budem prodavao, samo iskreno....

kako želim da ti se taj tvoj auto pokvari 😈 ti češ meni tu uživat  :)

Edited by macan
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma šoderašu ni kune nedam pa makar zadnji auto bio...spreman platiti više prvom vlasniku s održavanim autom i pravim kilometrima
Kad sam stavio Lagunu da ju prodajem onda su me popljuvali da imam preveliku cijenu.
Istina da je bila viša cca 1500€ od ostalih. Ali imala je 128.000 km i izgledala ko nova. Prodana 5-i dan po stavljanju oglasa za cijenu 200€ nižu od prvotno tražene (na to sam i ciljao). Imao sam ukupno 2 poziva, drugi je bio od gospodina koji je kupio auto.
Kod nas 99% ljudi nije spremno dobar auto platiti više.
Samo ja sam eto nepopravljivi entuzijast koji mijenja ulje na 5000-7000 km, stavlja najskuplje gume, najpoznatije brendove kočnica, filtera, i ovjesa misleći da će to netko cijeniti. Čak sam budala išao mijenjati filter nafte 2tj prije prodaje auta iako sam zno da će u oglas, a sa starim napravio sam 18.000 km, jer po mojoj logici puno je napravio.
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima netko poznanika da prodaje ili bar ima u vlasnistvu 308 gt 180(13-..)? Jako rijetko se pojavi koji na njuskalu, vani ih ima.... ali jos uvijek drze cijenu. Jako ih je malo u HR... U ri se mogu nabrojati na prste jedne ruke. 

Naime trazim ga vec duze vremena, jedan je kapariran (povratna kapara) ali mi cijena jos nije bas po mjeri. Tako da imam mjesec dana njuskanja u potrazi za jeftinijim. 

Razmišljao sam i o gtd-u ali svi s dsg-om, sport & sound-om, 5 vrata, velika navi su papreni. 

Jos jedna opcija je a3 sportback 184 (13-16), s tronic, quattro pozeljan ali nije uvjet. 

Ako netko zna za dobru ponudu ili jos bolje ima poznanika s jednim od navedenih bio bih zahvalan na bilo kakvoj info..... 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Malo previse trazi za 9 godina star auto. Oprema nula. Takve smo imali u Rubelju. 10 komada. Svi zavrsili ko totalke. (Nisam nijednog ja razbil) A autek je slovenska kantica. Izrada ko dacia. Moj megane koji npr cijenim 5000 kn vise a nebo i zemlja je u odnosu na taj twingo.
Ne vredi vise od 25000 kn..

Link to comment
Share on other sites

Jebiga, ponuda ovakvih malih gradskih je jako mrsava i nema bas nekog izbora. I meni se cini mrvu previsoka cijena ali svi ovi usminkani noviji twingici su na oko svi iz evrope.

Ne vjerujem ni ovom ako je stvarno prvi vlasnik da si nije skinuo km a kamo li pak ne neki sugavi uvezeni

Edited by El.komandante
Link to comment
Share on other sites

nestao je iz oglasa  😁

izgleda da je na cijeni..

a mali auti su cesto precijenjeni..

ma ovaj je odavde. tko bi izvana imao ikakvu računicu unjeti benzinca golaća. t da je dci sa dosta opreme da, ali ovaj je domaći.. još mu u prometnoj piše: mesto izdelave: slovenia, proizvajalec: revoz

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! 

U premišljanjima sam da zamijenim Lagunu nečim novijim, s obzirom da je nakupila godina i skoro 230 000 km. Nije mi hitno, ali gledam lagano koje se opcije nude, pa bih bio zahvalan za neki savjet ili bilo kakvu drugu vrstu pomoći. 

Isprva sam si mislio zadati budžet oko 15-ak tisuća €, ali gledajući ponudu razmišljam i o 3-4-5 tisuća više, pa da se dobije na opremi i uštedi na kilometraži :)

Naravno, prvi logičan odabir nakon Lagune čini se Talisman. Ima par zanimljivih poput ovog https://www.njuskalo.hr/auti/renault-talisman-dci-160-paris-initiale-led-navi-oglas-30520562

Je li to ok ponuda?

Isprva mi se činilo kao dobar dil, ali zapravo sam se pretražujući i druge marke iznenadio da se za čak i manju cijenu nađe recimo Passata, Superba i inih. Problem je kod njih što jednostavno ne mogu probaviti taj potpuno bezličan izgled, kao da umjesto auta kupujem kvadar za vožnju. Gledao sam i nešto tipa Volvo V60 koji ulazi u originalan budžet (prethodna generacija, naravno), ali tu pak mi posebno interijer jednostavno djeluje prestaro u odnosu na Talismana. 

No nađe se čak i samo par godina starijih premiuma poput ovog https://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-benz-e300-bluetec-hybrid-automatic-avantgarde-moguca-dostava-oglas-31259767, što me dosta iznenadilo, jer kad sam kupovao Lagunu i listao oglasnike, to baš i nije bilo tako. U čemu je caka? Ima li dobrih razloga (osim po starosti) uzimati recimo Talismana ispred E klase? Kakve su cijene što se održavanja jednog Mercedesa tiče? Neću bankrotirati, ali ne bih ni nepotrebno htio imati puno veće troškove ako nije potrebno. 

Kakav se pokazao Talisman (vidio sam jedno-dva relativno loša iskustva tu na forumu i to je sve) i općenito ti 1.6 motori? Što bi još moglo ući u obzir od nekih drugih vozila u tom rangu, a da je dobra kupovina? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja vidim samo skaj, plastiku, neprecizne spojeve, mušićav mjenjač i motor koji se baš nije pokazao. Još u crnoj boji koja je koma za održavanje. Radije ne bi.
Tko voli zašto ne? Može biti zanimljiva egzotika.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Max

taj motor zaista ne bih, imali su znacajnih problema sa njim, uostalom, zato je i napusten.

EDC Getragov je malo sporiji, nisam nesto cuo da su se zalili na njega u smislu kvarova.

Ja bih gledao dalje, pogotovo sa toliko para u planu da se potrosi. Sigurno ima boljih resenja. Buducnost ovog modela je neizvesna, a uskoro mu sledi i znacajan pad vrednosti, mislim  da ce vrlo brzo stici do nekih 10.000 evra (u neke tri godine najverovatnije). Elektronika je prilicno musicava u njemu, ne znam kakve garantne uslove ima konkretni primerak. Ne predlazem druge modele, ali izbor je povelik u tom cenovnom rangu, cak iako se zadrzi na MPV krosoverima (kako god da ih nazovemo) :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tocno sam i ja tako nekakvog misljenja ali bas sam htio vidit jesam li u pravu, hvala decki!

Link to comment
Share on other sites

Napisao sam post u njuskalo ali bum tu skopirao jer je zapravo ta tema..


danas sam prošetao gradom i pred baotićem 30-ak rabljenih auta od 1-4 godine stari..

ženi mi se sviđa ovaj Captur, 2017, nisam slikao broj šasije, jel ima ona stranica gdje se na 10$ može vidjeti povijest vozila?

kak vam se čini? oprema je onak malo više od početne, ali meni to nije toliko bitno.. ima 5 brzina, dok jači modeli imaju 6.. ima malo km, malo iznad 50000km, pouzdani 1.5 dci 90 ks i simpa je autić.. mislio sam uzeti benzinca ali baš ih nema, osim novih ili eventualno godišnjaka..

kak vam se čini?

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-captur-dci-90-energy-dynamique-start-stop-oglas-31249540

ima još nekoliko, ovaj crno naranđasti iz belgije, 10000 kn , malo više km, i više opreme, trgovac ga hvali i kao da ga se želi riješiti..

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-captur-intense-dci-110-oglas-31486491

te ovaj krem sličan po km i cijeni..

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-captur-dci-90-1-vlasnik-servisna-76000-km-besprijekorno-stanje-oglas-31530765

kaj svi imaju ručnu klimu?.. ovaj naranđasto crni je od nekog švercera a krem je od švercera trgovca Fenoliga. ima tko kakva iskustva s tim?

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-captur?locationIds=1170%2C1153&yearManufactured[min]=2017&yearManufactured[max]=2017&fuelTypeId=602

Link to comment
Share on other sites

To sam i htio.. ili novog Sandera ili godinu starog. Limit mi je 100tkn.

Zena zapela za Captur...
Najradije bi novu Daciu sandero stepway, 0.9 tce 90 ks. Oprema ona prva od najslabije..
Ili kak kazes do godinu starog ali rijetko tko prodaje Sandero.

https://www.njuskalo.hr/novi-auti/dacia-sandero-stepway-0.9-tce-90-oglas-31160792

Link to comment
Share on other sites

Osjetim depresiju kad sjednem u taj sandero. Moram odmah do birtije otic nes popit.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Je, istina, voze ih taksisti i dedeki.
To je svojedobni novovremeni jugo.
Al su pocincani i ne trunu valjda a i tehnologija je Renoova..
Kad bi znao da neki bolji auto sa malo km valja gledao bih njega. 75% ovih na nasem trzistu su izvana i upitne kilometraze i povijesti. Navodno se to da provjeriti za nekih 10$ kak sam napisao. Netko je stavio link prije negdje na tu stranicu.

Link to comment
Share on other sites

Otisni se u avanturu, uplati 10 USD. Ko zna što te čeka.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam bas avanturist, radije igram na sigurno.. ali znam da ak uzmem 2017. sa 80000 km bum odma nekaj sarafil po njemu, a vec mi je polako dost sarafljenja. Ajd mali servisic, remene i kocnice ali skidati glavu, karter, odsarafljivati most i takve stvari nemam snage ni volje a nemrem ni sam mnogo toga vise..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kupi hybrida ako hoces igrati na sigurno..jednostavni atmo benz,bez turba,anlasera,alternatora,ikakvog remenja i raznih eko sranja..nemas brige oko hrdanja dijelova podvozja i farbanja istih..jedino sta ce bit nesto stariji nego sto gledas..

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ivan.martinko said:

To sam i htio.. ili novog Sandera ili godinu starog. Limit mi je 100tkn.

Zena zapela za Captur...
Najradije bi novu Daciu sandero stepway, 0.9 tce 90 ks. Oprema ona prva od najslabije..
Ili kak kazes do godinu starog ali rijetko tko prodaje Sandero.

https://www.njuskalo.hr/novi-auti/dacia-sandero-stepway-0.9-tce-90-oglas-31160792

Ako se njoj sviđa Captur, a ti kupiš Sandero onda računaj na dulji period apstinencije i generalnog nezadovoljstva, bitchinga.....

Mnogi bi htjeli nešto povišeno da u tome izgledaju kao da su malo "iznad svih", ali od tog liječenja kompleksa i hranjenja ega profitiraju jedino proizvođači auta i prodavači. I to prilično.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro captur je ubiti poviseni clio ali skup. Ako se radi o benzincu i do 100.000kn lako kupis i novu kiu rio za 86 tkn ili stonica za malo vise. Sigurno su bolji auti od sandera.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.