Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

A kojim zahtjevima, unaprijed se ogradio da ga se NE zove ako se hoce kupiti samo neki dio, isto tak je rekao da je cijena fiksna da ga se ne zajebavaju ovi gore hipsteri koji misle da ce za 500€ kupiti komplet pa ce se oni igrati uspjesnog svercera po njuskalu i renault forumima

 

Link to comment
Share on other sites

jasno ali 5 puta je to naglasil koda su ljudi mala djeca ili starci. to je ponižavanje tuđe inteligencije, jednom napišeš da auto ide u kompletu samo i gotovo a ne spominješ putne troškove i sreću.

vjerojatno ga je on kupil od nekoga al mu se neda zezat s tim pa ga prodaje, uglavnom loša roba.

kog će vraga kome auto sa kontra volanom koji se neda regati?

možeš iskoristiti motor, siceve, dijelova karoserije itd.. za cijeli auto u dijelovima nemožeš dobiti takve novce. za 20 000kn kupiš takvu lagunu kod nas s tom kilometražom sjedi i vozi. 

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Može se volan prebaciti na pravu stranu.

Tip je napisao 165.000 km, a lijepo se vidi da je na satu u miljama, dakle 282.000 km.

Znači ne zna što prodaje.

Link to comment
Share on other sites

Na žalost moras više puta naglasiti nesto tipa fixna cijena ili nema zamijene. Ljudi jednostavno ne čitaju.ili su glupi. 

Link to comment
Share on other sites

Točno ovakav sa 280tkm (ali ljevak) se teško može može kupiti kod nas za manje od 30k kuna, a kamoli za nekakvih 20 koje je netko spomenuo. Razlog je što je 2.0 dCi u L2 poslije 2005. izrazita rijetkost, većinom je tu 1.9 sa 96kW.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije kilometraža nego miljaža, što je opet samp jedan samoglasnik udaljeno od prirode oglasa. :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zna li netko, pri pregledu povijesti servisa za rabljeni auto putem broja šasije, vidi li se i točan podatak o emisiji CO2 kako je naveden u COC dokumentu za konkretan auto?

Link to comment
Share on other sites

Da, za precizan izračun cijene unosa. Emisije CO2 su najveća stavka po tom pitanju pa želim taj podatak znati unaprijed. 

 

Link to comment
Share on other sites

A koji auto je u igri? Vise manje ono sto prodavaci stave je i tocno...npr za moj je bilo tocno u oglasu koliko mu pise i u COC dokumentu.

Link to comment
Share on other sites

Ako je Renault na forumu će netko znati koliki je CO2 ili usporedi na internetu par različita izvora.

Link to comment
Share on other sites

Za precizan izracun cijene najprije ti je potrebna procjena vrijednosti auta po eurotaxu.

Link to comment
Share on other sites

Eh, ovaj čas otvaram oglas da zalijepim link i auto je prodan. Jučer je stavljen na mobile.de. Dobre prilike full kratko traju.

Riječ je bila o Renault Laguna Grandtour ENERGY dCi 175 FAP Start & Stop, 2014 godina. Navodila se emisija CO2 od 120 g/km. To je vrijednost koja se najčešće i navodi uz taj motor, tu snagu i to godište, no isto tako znam vidjeti i 122 g/km pa i veće vrijednosti. Jedino relevantno je ono što piše u COC dokumentu pa sam to htio provjeriti.

Inače, tih 120 g/km je baš na diobi između 3.5% i 7% davanja na vrijednost vozila. U ovom slučaju, govorimo sigurno o 400-500 Eura gore/dole samo na osnovi jedne ili druge kategorije. Mario, jasno mi je da je procjena po Eurotaxu osnova, idem na grubu procjenu u prvom koraku :).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nebudeš tak kupio dobar auto iz uvoza. Dok se ti sjetiš već ga 3 puta prodaju :D

Link to comment
Share on other sites

A gle, spreman sam brzo reagirati, no ne mogu baš isti dan po objavi oglasa bit na sjeveru Njemačke u ovom slučaju :)

Čekam svoju priliku; spreman sam poput pirane baciti se na svoj plijen kad se pojavi :D

Link to comment
Share on other sites

Čini li se još nekome da je trenutno tržište rabljenih dosta slabije ponude nago prije 3-5 godina a da su cijene pritom nešto veće? Ili sam ja nešto opako zabrijao?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Pa nisi zabrijao nego je situacija takva da se sve vise ljudi odlucuje samo otici " van" po auto i kupiti nesto razumno pa samim time je i dosta soderasa sj*b*.

Link to comment
Share on other sites

Stvar je što su "domacim" autima cijene vece i "domaci" se auto proda za par dana ako je iole dobar. Olasi su pleplavljeni smecem iz uvoza i vrlo je tesko naci dobar auto. Prije to nije bilo tako.

Link to comment
Share on other sites

Čini li se još nekome da je trenutno tržište rabljenih dosta slabije ponude nago prije 3-5 godina a da su cijene pritom nešto veće? Ili sam ja nešto opako zabrijao?!?!?

 

Kakav auto trazis?

Link to comment
Share on other sites

Za buraza sam gledao. On je gabaritan čoek pa treba ne manje od 4,5m duljine, hatch ili karavan, 10-12 god, 150-200 tkm, nebitno koje gorivo. Priča se vrti oko 4-5 kila €, toliko planira izdvojiti.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stvar je što su "domacim" autima cijene vece i "domaci" se auto proda za par dana ako je iole dobar. Olasi su pleplavljeni smecem iz uvoza i vrlo je tesko naci dobar auto. Prije to nije bilo tako.

Jesu to djabalebaroši ili žive za to ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.