Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Nekako baš za njih mislim da neće, barem ne svih 5-10-20 auta koje imaju. Vjerojatno će staviti jedan auto pa onda kroz fotke da se u pozadini vidi da ih imaju još ili nekako kroz tekst oglasa provući to... vidjet ćemo. Index obećaje da su besplatni sada i zauvijek (LOL), a kod Plavog oglasnika je, što se auta tiče, naplatna samo kategorija potražnje auta. Iz nekog razloga.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je istina za njuskalo? 

Nisam trgovac ali cesto njuskam..

Link to comment
Share on other sites

Yep, dobio jučer mail od njih.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Treba ga premjestit u kategoriju obleka pa uz pulover od 5 hiljki evra darujes vrhunski ocuvanu 197cu ne vozenu po mokrom....haha

Link to comment
Share on other sites

to su napravili i za plovila.. pa se ekipa prebacuje na index i plavi oglasnik...

neznam, meni se cini glupo ta naplata kada roba zna visit u oglasniku (bilo to auto ili nesto drugo) i po pol godine... a sad da nekome placam... jok.
izgubit ce dosta posjetitelja  i korisnika, sada kada cujem da se i kategorija auta naplacuje, jos jedan razlog zasto da ne idem tamo :(

Link to comment
Share on other sites

Mogli su uvestu članarinu godinu dana za nekih 50-100 kuna pa onda oglašavaj koliko te volja i štogod te volja. Ovo je jednostavno preskupo. U doba instant-fejs oglasnika itd itd...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

bijeli friška rega, vjerovatno s aukcije u francuskoj , vrlo moguce bio sluzbeni auto registriran kao teretni.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma moguce je da je iz Hrvatske ali je ziher bio neki sluzbeni ganjan uzduz i poprijeko i nema sanse da ima te km. I kakav je to redovan servis na 50tkm?

Link to comment
Share on other sites

Ovo je pocetak kraja Njuskala.

Mene su vec iznervirali ljetos kad su mi 3puta brisali oglas za iznajmljivanje veza.

Toliko besplatnih nacina oglasavanja po raznim drustvenim mrezama, forumima, fejsovima... a oni krenuli s uvodjenjem naplate???

Link to comment
Share on other sites

ja isto mislim da je početak kraja njuškala, pije pola godine su digli cijenu za prodaju nekretnine za mjesec dana traže 250 kn za godinu 400kn ... pa to je puno. prije je bio oglas do prodaje (ali godinu dana) 50 kuna što je ok

ovo za auto pa tko će plaćati 80 kn svaki mjesec a nije da staviš oglas i prodaš u roku tjedan dana

očito došao neki novi nadobudni šef koji baš i ne razumije kako internet i konkurencija funkcionira

Edited by goran_sch
Link to comment
Share on other sites

meni se isto čini kako će neki drugi online-oglasnik od ovoga profitirati jer će njuškalo izgubiti dosta korisnika, mene sigurno!

Link to comment
Share on other sites

Ma nece im nitko 80 kn platiti. Prvo ce svi otici pa ce oni prestati naplacivati pa kad se ljudi udomaće na drugim oglasima pa-pa njuskalo hr. Ode u stečaj. Idiotizam naplacivati 80 kn za auto..

Link to comment
Share on other sites

Neko je jako bahat. Previse bahat pogotovo sto ne nudi apsolutno nikakvu zastitu ukoliko dodje do prevare. Pa cak ni micanje prodavca.. (umjesto osovine prednjeg kotaca na motoru, dobio punu sipku potokarenu i to na krive dimenzije)

Da nije bilo u pitanju 200kn i da nije u splitu skroz bi ga nasao i istu zabio u soferku...

Em ima masu istaknutih oglasa, em masu reklama, i da im to nije dosta.. Pa jbt prokleto..

Sad treba da se odradi ddos attack na njuskalo (ker sam siguran da nemaju 3 razlicita servera) pa par dana da nema uopce prometa pa da se malo zapitaju..

Inace neznam dal netko od vas prodaje na ebayu.. On uzima 10-11% na ukupnu vrijednost prodane cijene. Znaci i na facking postarinu.

Paypal uzima jos 5% pa vi gledajte..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=show_static_page&alias=cjenik-auti

Cjenik vrijedi od jučer. Bit će baš zanimljivo osvrnut se na ovu temu kroz godinu-dvije kad njuškalo "propadne". :)

Sto je sa oglasima koji su vec predani i stoje, pretpostavljam da istekom 30 dana i ponovnim obnavljanjem vrijede nova pravila.

 

Edited by Dule
Link to comment
Share on other sites

Da, moj oglas za merđu predan prije 10 dana još stoji gore. Dakle, imam još 35dana. To izgleda vrijedi za oglase koji se od jučer predaju :/

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Neko je jako bahat. Previse bahat pogotovo sto ne nudi apsolutno nikakvu zastitu ukoliko dodje do prevare. Pa cak ni micanje prodavca.. (umjesto osovine prednjeg kotaca na motoru, dobio punu sipku potokarenu i to na krive dimenzije)

Da nije bilo u pitanju 200kn i da nije u splitu skroz bi ga nasao i istu zabio u soferku...

Em ima masu istaknutih oglasa, em masu reklama, i da im to nije dosta.. Pa jbt prokleto..

Sad treba da se odradi ddos attack na njuskalo (ker sam siguran da nemaju 3 razlicita servera) pa par dana da nema uopce prometa pa da se malo zapitaju..

Inace neznam dal netko od vas prodaje na ebayu.. On uzima 10-11% na ukupnu vrijednost prodane cijene. Znaci i na facking postarinu.

Paypal uzima jos 5% pa vi gledajte..

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

I to je ok, jer PP i ebay nude uslugu na svijetskoj razini, puno više pregleda, i što je najbitnije pruža određenu sigurnost...

Ali ovo? Znači, moraš platiti samo da bi stavio oglas...

Edited by Ivan1902
Link to comment
Share on other sites

ebay je postao za kuki sto se tice zastite. (kupca) a bogami i prodavca, 

problemi za nekoliko prodanih artikala:

1.) prodajem robu na koju nema garancije, znaci AS-IS nema povrata "final sale, itd (ima opcija dok namjestas oglas), prodajem za dijelove, sve detaljno poslikano, saljem s trackingom i potvrdom o primitku. dobijem potvrdu, al mi ebay jos 15 dana drzi novac da ako se mozda kupcu ne svidja roba, i onda ja moram vracati komplet iznos ukljucujuci postarinu. koja je onda razlika izmedju final sale no returns i obicne.. a kupca boli ku**c da ostavi feedback da je sve stiglo kako treba i da je ok i da mi oslobode sretstva..  
2.) prodam robu, lik se ide cjenkat oko postarine, da je njemu puno (prodao sam na aukciji nesto sto je kod drugih 300€, za 1 dolar, jbg mislio sam da ce bolje proci al nebino nisam stavio reserve jer vjerujem u duh licitacije), lik se cigani za 20 dolara slanja gde sam uracunao svoje takse ebaya, i slanje u canadu, i nije htio platiti. ja moram kao prodavac sacekati 7 dana, poslije toga moram otvoriti dispute da mi nije platio i onda tek nakon odluke (cekali su 20 dana da donesu odluku) i ja svo vrijeme pusim pare, i jos na kraju svejedno moram platiti taksu za to sto sam prodao pa i ako nije bilo placeno., ajde na kraju sam ponovio licitaciju i otislo je za 60€...

a kao kupac, isuse.. 2 stvari sam popusio samo takve, i 3 bi da nisam bio pozvan na carinu.

1.)kupim kvalitetni dock za laptop, iz njemacke (za 17" laptop), lik ga spakirao doslovce u papir, i naravno izlomio se, , meni doslo u dijelovima, poslikao al nista, ebay procijenio da sam to ja polomio, neovisno o tome da je paket bio neadekvatno zapakiran.
2.) kupim prednju vilicu od motora, po slici odgovara, a u opisu oglasa lik imao slike s vanjskog resursa (linkane u html oblik oglasa), meni stigne krivi dio, a lik uzme i izmjeni sadrzaj na tim linkovima. pravilo ebaya je da se slike ne mogu mijenjati na oglasu (al nazalost to moze samo na onima koje su uplodane na ebay, i to su u ovom slucaju bile samo ove u zaglavlju, prodavac promijenio skroz ovo na linku i teks koji se vukao s linka, i naravno slike u opisu nisu pasale zaglavlju, slike zaglavlja su mjerodavne. da li sam ja dobio pare nazad, naravno da ne.. jer je ebay rekao da sam dobio ono sto je oglaseno. 
3.) ecu od motora, 300€ , meni na carinu stigla celjust zadnja u komadima, gleda carinik, cek jel to to sto ste narucili, ja kazem nije saljite nazad, da sam preuzeo paket dokazao bi na sveto nikad da nije tako.. na kraju sam dobio paket koji sam trebao jer je lik poslao ono sto je trebao (navodno je slucajno zabunom poslao krivi paket) 

tak da ebay nije bas nesto koristan, zivo ga se j**e za kupca, i prodavca ako nesto nije kako treba, intervenira jedino s jadnim kinezima, koje ljudi masovno sjebu na foru kao da posiljka nije stigla. i to za sitne artikle, al zato kad treba stvarno odraditi nesto onda ispare u tren oka.. 

a PP uopce ne stiti nista ako je ebay posrednik, on kaze da je ebay nadlezan za sve, al sve jedno pobere pare za to. pa pobere i kad si zelis povuci nazad na karticu pare, u obliku takse, al onda i kurs racuna na svjetskoj razini, € mi je zadnji put mijenjao 7.98 (kuna u €) a kad su meni isplacivali € su mi racunali to u kune 6.9... Svjetska usluga nema sta...

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.