Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Koju si sad kupio, dvojku ili trojku?

P.s. kak je trojka izvana veća, a kad sjedneš unutra, skužiš da je ista stvar s prostorom unutra

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bijela i srebrna boja na Laguni predobro izgledaju. Bolje nego moja crna.

Link to comment
Share on other sites

Trojka, 2011. godište sa 120t km. I 20min nakon prijepisa završio na servisu jer mi se upalio Engine Failure Hazard! A odvezo ga kod majstora koji je bio šef limarije u Opelu na pregled prije prijepisa i nije našao nijednu zamjerku ni velikih grešaka na kompjuteru. Srećom, trebalo je samo regenerirati filter goriva, imo 40g čađe. Lik od kojeg sam uzeo je sve platio. Koliko to uopće košta ako se opet dogodi?

Nakon toga sam napravio 400km i jako sam zadovoljan. Izuzev cjelokupnog dojma (izgled, potrošnja - za sada kombinirana 6.4 prosjek, ali mislim da ću je srušit ispod 6) moram reći da su me se najviše dojmili zvučnici u autu. Subwooferi praše. Koda sam u klubu.

Slažem se s komentaro na bijelu boju, baš unikatna. Kaže cura da izgleda kao mercedes kad ju vozim izvana

 

Ako tko bude tražio finu dvojku,  automatik 1.8 16v, 2002. s 245t, pravi finjak, u njoj bio 2.5 godine i ne bih mijenjao da nije nova uletila ko deus ex machina :)

Link to comment
Share on other sites

Neki Bose edition kad je tako dobar zvuk? ?

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I ja sam mislio, ali nije Bose edition. Vjerojatno sam bio samo navikao na puno lošije :D

Evo još jedne slike, jedva čekam kad tu dođu ljetne gume i alufelge u 3. mjesecu

14976169_10210196686854752_1360686865_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

je**m ti kako je dobra bijela boja :yeah:

Pa kak nije bilo niti jedne bijele kad sam ja kupovao?

Link to comment
Share on other sites

Kako imas subove ako nije bose oprema...nesto naknadno nadogradivano?

Btw bijela je odlicna...mijenjaj felge ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uzet motokultivator na kraju, što mi je pomalo drago jer sam odmah pomisliio kako bi bilo dobro to uzeti čim sam vidio oglas:

http://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-1.4-oglas-20666018

 

Motokultivator :D 

Jauč. Na stranu to kaj je grda, kad vidim ovo vlasnik ženska osoba, to mi je samo znak da cu brzo morat mijenjat kuplung :D 

Ili ono, vlasnik starija osoba...

Al samo nek on služi dugo i dobro, to mu je i svrha ;) 

Link to comment
Share on other sites

U zadnje vrijeme je mužjak vozio tu Hondu. Bilo je neminovno za takav auto kakav je on tražio da će žena biti vlasnik/vozač jer je tražio nešto gradsko. Za iste ili slične pare su se nudili Cliači, Corse, 206-ice i slično pa mislim da je ovo kudikamo bolje.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 Izmigoljio Outback, lik je malo ispao zdapi, al dobro. Što je - tu je. Uglavnom, stari danas kupio Forestera za 4100€. Sada je mrak pa fotke stižu sutra. Upale su mi u oči samo GY Wrangler gume. :D

http://www.oglasnik.hr/prodaja-automobila/forester-2-0-02-g-reg-05-17-met-crna-92kw-4x4-plin-automatic-full-kuka-tempomat-el-paket-gr-sjedala-oglas-1152910

Link to comment
Share on other sites

A nisu Subaru baš jeftinjara a sad kad sam napreskokce vidio u kakvom je stanju, i jasno mi je zašt drži cijenu. Ovaj ima i plin, a za dijelove sam unaprijed provjerio - ni novi nisu nešt skupi a i više manje je sve dostupno (barem u Auto-Kreši). Al sutra ga fotkam i provozam pa ću ostaviti dojmove ovdje.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A nisu Subaru baš jeftinjara a sad kad sam napreskokce vidio u kakvom je stanju, i jasno mi je zašt drži cijenu. Ovaj ima i plin, a za dijelove sam unaprijed provjerio - ni novi nisu nešt skupi a i više manje je sve dostupno (barem u Auto-Kreši). Al sutra ga fotkam i provozam pa ću ostaviti dojmove ovdje.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Dok ga dovedes u tip-top stanje doci ces lagano i do 5500E.

Link to comment
Share on other sites

Dolazi veliki servis kroz godinu dana, nek to bude nekih 300€, ne vidim ostalo što bi trebalo sređivati. A stari nije tip čovjeka koje će kune uložiti ako se auto kotrlja i ne ispušta čudne zvukove :D

A i ovo je stvarno ružan auto, nekakvo glancanje bi bilo kao "vidjela žaba da konja potkivaju..."

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nakupi se kojekakvih troskova...plati porez, napravi servis, zacas dodje registracija, krepa akumulator, uvijek se nadje jos nekakav neplanirani trosak...uostalom dobro poznata situacija svakom tko je ikada kupovao polovan auto.

Zato je super ako se nadje polovan za smijesnu cijenu pa ostavi prostora za uloziti i da onda imas potpuno sredjen auto.

Link to comment
Share on other sites

Kakav porez? Servis sam rekao kad se mora odraditi, rega za 6mj, akumulator par mjeseci star (kao i gume, a neplanirane troškove ima svatko tko ima auto. Ovakvih ima možda još 1-2 na prodaju u Hrvatskoj pa nije bilo nekog izbora. A i bio je jedan facellift za istu cijenu ali sa 200tkm više i u lošijem stanju.

A vidjet ćemo kak će ići sa održavanjem, i mene zanima.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aha, porez pri prijenosu. Što ti je kataloška vrijednost touringa bila 34000 kuna?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aha, porez pri prijenosu. Što ti je kataloška vrijednost touringa bila 34000 kuna?

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Krivo sam napisao, 1400 Kn sam platio porez na Touringa...kataloski ga vode 28 000 Kn.

Link to comment
Share on other sites

Zeznuo sam se, veliki servis odrađen prije mjesec i pol, tako da sada ne bi trebalo biti niša. Što se poreza pri prijenosu tiče, stari to još nije odradio, ali pretpostavljam da će biti oko 1500 kuna. Inače, auto sam predstavio na:

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/52562-subaru-forester-20-automatic-2002-sf/

Link to comment
Share on other sites

Njuškalo od 7.12.'16. počinje naplaćivati kategoriju "osobni automobili" - 30 dana za 76 kuna, 60 za 84 kune i 90 za 107 kuna. Trenutno je u toj kategoriji 64800 oglasa. Baš me zanima koliko će ih biti za par dana i hoće li se svi prebaciti na Plavi oglasnik (trenutno 3100 auta) i Index (trenutno 2900 oglasa) koji su (nadam se, zauvijek) besplatni. 

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.