Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

To je bila bivša cura  i od tada je prošlo preko 6 godina.. 

Ženi sam kupio Micru pa je stajala u vrtu i otišla nakon godinu i pol jednom kolegi s foruma u Split. Onda Meg 3 kojeg isto nije vozila pa sam ga prodao. Sad gledam uzet joj Smarta pa da vidim kaj bu našla onda kao izgovor, ali mi je glupo jer nema stražnje klupu pa nemrem malog vozit. 

Btw kaj mislite o ovom:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-modus-1.2-automatik-1-vlasnik-original-stanje-servisna-oglas-35579129

Uvoz je A očito, dobro mi zgleda ali brijem da ne bi smio koštati preko 30tkn. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Max said:

Btw kaj mislite o ovom:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-modus-1.2-automatik-1-vlasnik-original-stanje-servisna-oglas-35579129

Uvoz je A očito, dobro mi zgleda ali brijem da ne bi smio koštati preko 30tkn. 

Ako gledas auto za ženu koji će stajati u dvorištu sada je najgore vrijeme za kupiti. Cijene su otišle gore. Nisam gledao koliko koštaju slični.

Link to comment
Share on other sites

Ispada da uopće nije skup ak se usporedi s ostalima na njuškalu, a ak se uzme u obzir da ima najbolju opremu i automatik. Ali da je preskup, je, kao i svi auti na tržištu. Samo mi se nekako čini da se bas i ne prodaju, bar ne ovi koji drže tu prenapuhanu cijenu. Pratim malo Superbe, Passate i tak, sve stalno isti auti u oglasniku. Između ostalog tu je i moja Insignija, nisam imao nijedan poziv u mjesec i više dana, očito dok ne spustim debelo cijenu neće nitko ni zvati. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, petak said:

Pa ne vozite isti auto u isto vrijeme. 

Kad je auto doma, ključ je doma i prometna je doma. Tko uzme auto, uzme ključ i prometnu.

Nemam običaj okolo nosati ključ od auta ako ga ne koristim odnosno ako je parkiran pred kućom.

Žena i ja smo jako često auto uzimali bilo di. Tipa ona ide ujutro na posao autom, ja idem biciklom, ali različita vremena. 

U povratku kako bi stigo na vrijeme u vrtić po dite, furam se do auta, bicikl na krov i dalje autom. Pod mus svatko svoj ključ, a prometna je jedna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11. 12. 2021. at 21:08, stanky069 said:

I još ako ti žena vozi,djeca...kako to izvesti?
Kažem,ja svoje držim u autima i motorima...i adio...

Nisi ti u njemackoj? Bez Brief-a nisi vlasnik vozila i nemos ga ni prodat nit prijavit niti kaj drugo. Prometna je samo dokumenat za cajece.

Kak se u praksi provodi kaznjavanje imanja prometne u autu za vrijeme ne-vozenja auta? Policajci provaljuju u parkirani auto i traze prometnu? Ili zvone na vrata od kuce i traze prometnu od mirujuceg auta u garazi :D? Svijet postaje sve ludji i ludji.

Link to comment
Share on other sites

Jesam...ali imam auto i
dva motora u HR.

Ovdje mi je Megan,u njemu držim Fahrzeugschein,a brief mi je sa ostalim papirim kod kuće...

A u slučaju krađe ti piše kaznu kad ju prijaviš...drukčije ne može nikako znati gdje ti je prometna.

Link to comment
Share on other sites

Prometna mi je u autu uvijek, najbolje da ju premjestam za svaki auto doma-auto ko macka svoje macice.

Ne ostavljam auto nepoznatim ljudima, ne dajem ljudima nepoznatim pristup autu tj kljucevima i prometnoj, i to je to. Kakve kazne kakvi bakraci, prvi put cujem za to da bi ikome naplatili kaznu za imanje prometne u autu.

A da mi se dogodi da krenem na put pa ostanem u nekom problemu u inozemstvu a nemam prometnu..s tim se nebih igrao.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, stanky069 said:

Jesam...ali imam auto i
dva motora u HR.

Ovdje mi je Megan,u njemu držim Fahrzeugschein,a brief mi je sa ostalim papirim kod kuće...

A u slučaju krađe ti piše kaznu kad ju prijaviš...drukčije ne može nikako znati gdje ti je prometna.
 

Stima :dobroje:

Eh, da mi neko ukrade auto bi mi kazna za prometnu bila najmanji problem u zivotu.

Link to comment
Share on other sites

Pa pretpostavljam da kaznjavaju jer prometnom dokazujes vlasnistvo vozila.
A to sto ju netko ostavlja u autu je valjda isto kad si nekome ostavio sve podatke o bankovnoj kartici (PIN i CVC)... [emoji23]

Link to comment
Share on other sites

Meni je najdraže kad me zaustave provjere prometnu i vozačku i pitaju dali je adresa točna. To je valjda bitno u prometu, ako nisi na toj adresi trebaš vaditi druge dokumente koji su dokaz da je auto tvoj i da si položio vozački ispit? jednom prilikom su mi poskidali pločice i uzeli dokumente. Vratili su samo prometnu, knjižicu vozila ne. Navodno je ukinuta, a neki kažu da je neophodna, tko je u pravu?

Link to comment
Share on other sites

A kad prijavis krađu auta na kasko osiguranju i kažu molim prometnu i 2 kljuca.
Nemaš prometnu, ok nema isplate.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, overdosed said:

Meni je najdraže kad me zaustave provjere prometnu i vozačku i pitaju dali je adresa točna. To je valjda bitno u prometu, ako nisi na toj adresi trebaš vaditi druge dokumente koji su dokaz da je auto tvoj i da si položio vozački ispit? jednom prilikom su mi poskidali pločice i uzeli dokumente. Vratili su samo prometnu, knjižicu vozila ne. Navodno je ukinuta, a neki kažu da je neophodna, tko je u pravu?

Do prije nešto godina vozačka se morala mijenjati ako si preselio (prebivalište, ne boravište). To je davno ukinuto, ali su naši plavci na cesti bili s time slabo upoznati pa su znali zafrkavati, imao sam takav slučaj jer sam nakon promjene prebivališta izmijenio samo osobnu, a ne i prometnu. Srećom sam se ja ranije konzultirao kod tete koja radi prometne u PU pa sam neinformirane prometnike poslao k njoj na konzultacije :)

A gle ovaj slučaj, pred nešto godina: vraćam se doma službenim autom, firma je iz grada A, ja živim u gradu B i na toj adresi mi je osobna. Prometna mi je stara, iz grada C iz druge županije. Razgovor s prometnikom je išao zanimljivo, tip tako postavlja pitanja na koja ja odgovaram samo s da/ne. 

Auto je vaš? Ne.

Auto je od firme? Da.

Vi radite u toj firmi? Da.

Firma je iz grada A? Da.

Vi živite isto u gradu A? Ne.

Vozačka vam je iz grada B. Vi živite u gradu B? Ne.

Tu bi vrli policijoti obično zablokirali, nije im išla u glavu ta ABC kombinacija 🙂

Pa smo bili na cesti malo dulje dok oni ne provjere sve, a ponekad su mi i osobnu tražili. Jednom smo imali i DA-NE igricu s dodatnim zapletom po pitanju pravilnog gramatičkog izričaja: "Vi ste iz grada X" vs "Vi živite u gradu X" :)

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, mata73 said:

A kad prijavis krađu auta na kasko osiguranju i kažu molim prometnu i 2 kljuca.
Nemaš prometnu, ok nema isplate.

Zamisli da si osigurao kuću protiv svakog faking elementa u Svemiru, i kamion s cisternom ti izleti s ceste i sravni ti kuću i sve dokumente u kući, i još se sve živo zapali.

Svi ste izvukli živu glavu, dođeš u osiguranje, pitaju te za vlasnički list... 😯😯😯

Pa yebemu, postoji li u ovoj prčiji išta drugo što pokazuje vlasništvo nad nekim autom osim tog papira?????

Link to comment
Share on other sites

Onda je bolja opcija sakrit prometnu negdi doma pa dok te uhvate platis kaznu jer ju nemas sa sobom. Jel radi tko to opce? Papiric van, papiric nutra, papiric van, papiric nutra 🤣. Ajd da je ko kartica... al je opet tlaka dok zena il djeca uzmu auto. Isto tak uz silnu manipulaciju mores ju i izgubit il ti ukradu novcanik il kaj... i di smo onda? Koji bullshit... Ovo s ovim vlasnickim listom kak imaju svabi sam smatral bezveznim... al ocito je to bolji nacin.

1 hour ago, mata73 said:

A kad prijavis krađu auta na kasko osiguranju i kažu molim prometnu i 2 kljuca.
Nemaš prometnu, ok nema isplate.

Huh, dakle opljackaju ti kucu, ukradu kljuc od auta i auto... vise nemas dva kljuca i bez pokradene robe i kasko osiguranog auta? Mmmmm volim osiguranja.

Link to comment
Share on other sites

A možda da je kopirati prometnu i nositi bar to stalno u autu, pa ako te zaustave možda i pomogne. Ili ovjerenu kopiju :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

ja na svojem kasku sam nadoplatio 100kn klauzulu, u slučaju krađe prometna i ključ mogu ostati u autu. naravno, prometna je stalno u novčaniku

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav ekipa, otac kupuje "novi" auto, budžet 12k€. Isplati li se gledat Megane 4 za te novce? Ja naginjem dobrom Megane 3 umjesto 4, ili eventualno Clio 4... Ne znam dali je velika razlika Megane > Clio sličnih generacija, po pitanju zvučne izolacije, ponašanja na cesti... Otac probao Duster, star 5-6 godina, prilično razočaran izradom/materijalima unutrašnjosti i izolacijom.

Motor koji ga zanima je 1.5 dci (još uvijek ima Meg2 1.5 dci koji jako puzdano služi 15. godinu). Snaga i nije bitna, trenutni 1.5dci sa 60kW potpuno zadovoljava potrebe (vidim da po oglasima nisu svi 1.5 dci unuzad 6 -7 godina 110 KS).

Čisto malo informacija, nema nekih afiniteta na jako opremljen auto, zapravo što jednostavnije to bolje - ručna klima preferirana, klasična ručna, "obični" radio (obavezno bez touch screen)..

Ako ima tko kakve ideje, pišite.

Link to comment
Share on other sites

Možda netko vidi ovo, punici pomažem u kupovini auta, ima buđet 3k eura, klasa koju traži je clio/punto klasa, benzinac.

Ovo su neki oglasi koje sam pronašao:

https://www.index.hr/oglasi/skoda-fabia-1-2-kupljena-nova-u-hrvatskoj-servisna-knjiga-cd-radio-klima-grijanje-ogledala-za-vozit-odlicna/oid/3236544

https://www.index.hr/oglasi/fiat-grande-punto-1-2-kupljen-nov-u-hr-samo-114-t-km/oid/3242013

https://www.index.hr/oglasi/opel-corsa/oid/3234529

https://www.index.hr/oglasi/toyota-yaris-1-3vvt/oid/3244325

Ako netko ima bilo kakva iskustva ili zna nekoga (susjed, frend, obitelj) da prodaje ok autic, neka se javi,

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AllesGut said:

https://www.index.hr/oglasi/skoda-fabia-1-2-kupljena-nova-u-hrvatskoj-servisna-knjiga-cd-radio-klima-grijanje-ogledala-za-vozit-odlicna/oid/3236544

 

Ako netko ima bilo kakva iskustva ili zna nekoga (susjed, frend, obitelj) da prodaje ok autic, neka se javi,

Hvala!

imam tu generaciju, 2011, ali  4 cil motor, da se ne ureknem 135k km samo toci i vozi, nakon 7 god VAG klasika vodena pumpa procurila,

promenil komplet remenje i sve kaj ide uz to (3700kn) i dalje samo gas. Garazirana samo 3 godine, ostalo vani na suncu i soli, limarija nikakvi znakovi hrdje ili nekaj...

Prosle godine proprdio zadnji lonac, uzel komplet novi bosal od katalizatora, 2000kn s ugradnjom... zadnji dobosi jos original, samo pakne menjane,

prednje diskove i plocice sam mijenjao na 120k cisto zato jer je proslo 10god, ali vozi se iskljucivo otvorena cesta bez grada...

od nepredvidenih kvarova ulaz cijevi od klime u kiler napukao i isucrio plin 2019, zavareno u hrastinskom i od onda sve ok... 600kn trosak...

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, AllesGut said:

https://www.index.hr/oglasi/toyota-yaris-1-3vvt/oid/3244325

Ako netko ima bilo kakva iskustva ili zna nekoga (susjed, frend, obitelj) da prodaje ok autic, neka se javi,

Hvala!

Stari ima generaciju prije, isti motor. Redovni servisi i to je to. Sjedni vozi. Jedini kvarovi su motorici centralnog zakljucavanja, ali mislim da je to na yarisu 2 rijeseno. Njegov je 2003 ima cca 140k km na satu. Jedino sto je lose, ali to je vise stil voznje mog starog, prednje plocice traju 45k km, s tim da moj stari nije cuo kociti motorom. On cim malo treba usporiti ide kvacilo + kocnica, bez obzira kojia brzina i koji stupanj prijenosa. Diskovi su drugi, dobosi drugi, plocice i pakne druge, plocice pojma nemam. Kvacilo originalno. Voznja 80% grad.

BTW dok sam bio na faksu 2004-2010 sam ja taj auto vozio 95%. Ne mogu reci da sam ga stedio, ne vrtio u okretaje i slicno. Cak stovise u pocetku Street Racea u Osijeku sam nekoliko puta i vozio. Auto nikada nije garaziran. Hrdje ili slicno nema.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.