Jump to content

Gorivo


shorva

Recommended Posts

Da. Krivo je reci da nema bas nikakvih ogranicenja, ali sve dok je za osobnu upotrebu, nema nikakvih ogranicenja/problema.

Za meso ti iz prve ruke mogu reci da i vece kolicine ne podlijezu nikakvim akcizama, ogranicenjima niti granicnim kontrolama.

Link to comment
Share on other sites

Ekipa brkate za meso. Granicna kontrola kontrolira osobe, ne sto nosite. Postoji mobila carina oni gledaju sto nosite.

Dogodilo mi se da sam spakirao auto navecer, bilo ljeto, pa kulen, kobasicu i slaninu rekao stavim ujutro. gepek pun i smo stavio na vhr. Kako je Madjar otvarao gepek ja se pozdravi sa tablom slanine. Otvorio gepek, Madjar, citiram: "Dobro je zatvorila gepek" Ja zatvorio gepek i pitao sto traze. Madjar, citiram: "Ja trazila izbjeglica" i prosao dalje bez problem a tabla slanine isped njega. Sto bi bilo da me Carina zaustavila tko zna.

Link to comment
Share on other sites

Mađar je htio pojest izbjeglica očito 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Točio maloprije. Diesela 49 litara i boca plina 827kn. Od prošlog točenja poskupila nafta 70 lipa. Najebasmo....

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...a zanimljivo, da je cijena sirove nafte u svijetu ista kao što je bila početkom 3. mjeseca?! 🤔  ...netko tu nas farba...

Link to comment
Share on other sites

Kad vodim onog Šterna na televiziji odma znam da neće biti dobro. On je glasnik loših vijesti. Zadnje što je najavio je nestašica, par-nepar i da ga ne bi čudilo da gorivo bude 20 hrk..

Link to comment
Share on other sites

...a zanimljivo, da je cijena sirove nafte u svijetu ista kao što je bila početkom 3. mjeseca?! [emoji848]  ...netko tu nas farba...

Bas danas gledam i mislim si isto.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, fabi said:

Kad vodim onog Šterna na televiziji odma znam da neće biti dobro. On je glasnik loših vijesti. Zadnje što je najavio je nestašica, par-nepar i da ga ne bi čudilo da gorivo bude 20 hrk..

pa ne treba ti neki tamo Štern da ne možeš sam tako nešto zaključiti..sve ovisi o našoj vladi odnosno njihovim mjerama

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Krule said:

pa ne treba ti neki tamo Štern da ne možeš sam tako nešto zaključiti..sve ovisi o našoj vladi odnosno njihovim mjerama

Naravno da ne treba, ali Stern i njegove izjave su lagana priprema za ono što slijedi.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam neki makro i uopće ekonomičar, ali sada sam išao pogledati malo u prošlost cijene nafte. Pa, bokte, od 2010-2014 je bila ista cijena kao danas- a koliko je tada bila litra es ili ed???

 

 

7517DA97-6649-4F51-8DF3-20A1CAC8DE1E.png

Link to comment
Share on other sites

Mi placamo onoliko koliko burzovni brokeri odrede. Vec je par desetljeca tako. Kaj se toliko cudimo?

Link to comment
Share on other sites

Jucer okrenuo skuterom 120km za cijenu po kojoj sam do prije dve godine to isto odvozio autom... Nebu dobro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, yutasknight said:

...a zanimljivo, da je cijena sirove nafte u svijetu ista kao što je bila početkom 3. mjeseca?! 🤔  ...netko tu nas farba...

naravno.. i to jako.. a narod suti..

gledam tu na Taiwanu iz tjedna u tjedan pojeftinjuje gorivo, trenutno je E95 7,49kn (prema app srednji tecaj) a u hr valjda duplo skuplje.. a nikad nije bila takva razlika.. citam i ne vjerujem a nitko ne prica zasto..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja znam tu škicnuti za trendove kretanja cijene goriva https://www.investing.com/commodities/brent-oil Cijene možda idu 10 dolara gore dolje, ali oko 106 dolara je prosjek u zadnjih mjesec-dva.

Kako su početkom 4. mjeseca ukinuli provjere covid potvrda točim u Mađarskoj, na Molu nitko ništa ne pitam, al mislim da imaju limit od 100l + 20l u karnister, dok su me nedavno na OMV-u u Csurgu odjeb... i poslali na kilometar dalji MOL.

Što se tiče špeceraja imaju neka ograničenja na proizvode čije su cijene zamrznute (mlijeko, šećer, ulje, brašno i više se ne sjećam što). Obično piše na svakoj polici, samo trebate znati Mađarski 😄 
Zadnji put sam bio sam u Penny marketu i mogao sam uzeti samo 5l mlijeka i toliko je dostupno po jednom računu, blagajna im jednostavno ne da ukucati više. Prije toga sam bio u Tesco i tamo sam mogao uzeti 10kg šećera, 4l ulja po pakiranju od 1l ili 3 paketa ulja u pakiranju od 5l (mislim da je tako bilo). Tamo se još isplati uzeti piva, radleri, somersby, sokovi, nescafe, kinder svašta nešta.

Obično prije odlaska pogledam kataloge Lidl, Penny, Tesco, prikazanu cijenu podjelim sa cca 50 i otprilike znam koliko što košta (sve naravno ovisi o tečaju HUF -> Kn na pojedini dan)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koji penis


Kako doznaje Dnevnik Nove TV, litra dizela poskupjet će za 83 lipe te će nova cijena iznositi 13,97 kuna. Za litru benzina građani će morati izdvojiti 70 lipa više, pa će ih litra koštati 14,56 kuna. Osim toga, poskupjet će plavi dizel, i to za 84 lipe. Cijena litre plavog dizela iznosit će 10,09 kuna.



https://dnevnik-hr.cdn.ampproject.org/v/s/dnevnik.hr/amp/vijesti/hrvatska/od-iduceg-utorka-cekaju-nas-rekordno-visoke-cijene-goriva---726981.html?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQIKAGwASCAAgM%3D#aoh=16541826312286&csi=0&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fdnevnik.hr%2Fvijesti%2Fhrvatska%2Fod-iduceg-utorka-cekaju-nas-rekordno-visoke-cijene-goriva---726981.html

Link to comment
Share on other sites

Da da, ja čuo za 90lp da bu išlo. A svi se jednako voze kao i prije, kad više moglo napravit akciju da tjedan dana nitko ne toci možda bi se nešto i promijenilo. Ne znam..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Max said:

Da da, ja čuo za 90lp da bu išlo. A svi se jednako voze kao i prije, kad više moglo napravit akciju da tjedan dana nitko ne toci možda bi se nešto i promijenilo. Ne znam..

Naravno da se ne bi promjenilo ništa , isto kao ni da neće niko točit ne tjedan dana nego sat vremena.

Link to comment
Share on other sites

Pa tocit cu i ja nije da imamo drugog izbora no zasto nitko ne pocne pizditi jer ne vidim po kojoj logici samo kod nas toliko skace gorivo. Pogotovo kada se zna da drzava je cca 60% od mpc

Da li je javno dostupan podatak kako se formira mpc?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Fredy said:

Pa tocit cu i ja nije da imamo drugog izbora no zasto nitko ne pocne pizditi jer ne vidim po kojoj logici samo kod nas toliko skace gorivo. Pogotovo kada se zna da drzava je cca 60% od mpc

Da li je javno dostupan podatak kako se formira mpc?

Pa nije istina pogledaj drugdje cjene u europi izuzimajući Mađarsku .

Link to comment
Share on other sites

Natankao sam jučer nešto manje od 40 litara i strefilo me kad sam vidio cifru… ~600kn [emoji102]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, trapavi said:

Pa nije istina pogledaj drugdje cjene u europi izuzimajući Mađarsku .

Zaboravio si jedan detalj, a to je standard građana.
Sve i da su cijene iste, standard je taj koji definira kupovnu moć građana.

Kod nas su samo cijene eurposke, a standard i plaće i dalje balkanski.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U njemackoj je vec mjesecima cijena prek 2 eura, za benz i dizel. Mjenjaju se ko vodi. Ovih dana je koji cent ispod palo. Istina da je tu standard visi, al dok ti se trosak goriva skoro podupla, osjetis itekak. Pogotovo ko radi puno km.

Sogor u madjarskoj tanka po duploj cijeni jer ima hrvatske tablice. Luda vremena. Ja narucujem strujaca, nadam se da nece i struja duplo otici. vec je 50% otisla gore.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.