Jump to content

Opet zaje...a


frenchkey

Recommended Posts

Taj "oil level sensor" me *ebo godinama na mojoj bivsoj Laguni 2. Nisam ga nasao ni za kupiti, a ni gdje je za zamijeniti.

Ono sto je bilo zanimljivo, kad dobije frisko ulje neko vrijeme je bio mir. s**nje bude kad kaze da nema ulja, pa bude panika jel stvarno ili samo Renault.

Link to comment
Share on other sites

Ma meni odjednom nista ne pokazuje vec nekolikp mjeseci
A pukla mi sipka pa ne mogu provjeriti nivo

Link to comment
Share on other sites

kupio bio preko ebaya, nakon 1 ljeta se ukrutila i pukla i ta druga. Psmtr čajna šit

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

hvala na slici, baš ju nisam mogao naći. Prvo ću vidjet da se nije nešto otkačilo.

Link to comment
Share on other sites

Kod njega je iza. Od gore je nećeš dohvatiti.

Link to comment
Share on other sites

Ovo desno je senzor tlaka ulja, a carobni mjerac nivoa je s druge strane onda. Grr

Link to comment
Share on other sites

Ovo na slici koju si zaokruzio nije sigurno senzor tlaka, pitanje kakvu konstrukciju motora imas ti, kako bi rekao jedan moj frend, pitanje koliko je taj dan bio pijan žanpijer

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni rekao da jest. To žuto zaokruženo sam mislio da je senzor količine ulja, a ne tlaka. Na drugoj slici (moj motor) ovo desno kod rebraste cijevi je vjerojatno senzor tlaka ulja, ali senzora nivoa tu nema, valjda je pozadi

Edit: evo našao sliku na internetu istog motora, izgleda da je to ovo pozadi na drugoj slici

 

image.thumb.png.2b8ffd2f67009579e7cbc5fb4d4697a3.png

image.png.3575aca1260bad6f37dbffe4e9aee098.png

Link to comment
Share on other sites

Da to otraga je senzor nivoa ulja a ispred je tlak ulja.
Ovaj prednji sam jednom mjenjao na Laguni

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To znaci da je negdje prekid struje.
Pukla žica ili konektor il krepao senzor.

Pitaj anđelka za sipku ulja. Ti imas kratku.

Link to comment
Share on other sites

pukla originalna kupio zamjensku. Nakon godinu dana pukla i ona. Kad kupim treću stat će u gepeku samo za mjerenje nivoa, a na motoru će bit ova stara puknuta samo kao čep

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, znam. Rado bi prenamijenio kakvu duzu, samo da je metalna

Link to comment
Share on other sites

pa ides negdje u autodijelove, ako imaju na stanju obje usporedis

Link to comment
Share on other sites

To pase od drugih auta. Odrezes na duzinu, tockalom oznacis min i max..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo izmjerih staru. Ma dodje mi da ju dole ispod drugog oringa odrežem, probusim rupu cijelom duzinom i stavim neku metalnu sipku kroz nju78d25a9e25253fbe7ccbd8fced000bb5.jpg445e4a51086fbc083acdbaee7026d22c.jpg05e30609347e05272bb99995eee37662.jpg

Evo izbusio, 4mm.
Sada neku prikladnu zicu provuc skroz do prstena gore i zamotat da ne ispadne :bigl:
e28f36452d5fe01c3a5dee0bdcd3159c.jpg5160db9617de7178d656489a40073dd9.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.