Jump to content

Brisači


kboros

Recommended Posts

Po meni:

bosch aerotwin.

za megana 199kn par.

to su ovi komplet gumeni, sa novih vozila

stvar je u tome sta kod nas dolazi samo kineski bosch,zato je shit inace nema price koji su najbolji.al kod nas je bolje kupit valeo jer je kolko tolko jos uvijek dobar.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice "obicnih" brisaca, definitivno prednost Bosch twin seriji.... evo na 19ici su tek nakon vise od 3 mucne godine zreli za zamjenu....

Ali se zaista nista ne moze porediti sa Valeo "silencio" brisacima... stavio sam ih na 5icu, poskupi su, ali vrijede svakog ulozenog feninga, lipe, centa kako hocete....

I ja se definitivno sla

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Velas d.o.o.

Ozaljska 114, 10000 Zagreb

(01) 3690 000

(01) 3690 001

e-mail: prodaja@velas.hr

radno vrijeme: 08.30 - 17.00h

ljubazni striček na telefonu ka

Edited by travolta
Link to comment
Share on other sites

Valeo u kombinaciji s Voskom za stakla iz Interspara Jankomir.Cijena 33 kune i skoro da ti i ne trebaju brisaci.Preporodio sam se s tim namazom.

Link to comment
Share on other sites

Velas d.o.o.

Ozaljska 114, 10000 Zagreb

(01) 3690 000

(01) 3690 001

e-mail: prodaja@velas.hr

radno vrijeme: 08.30 - 17.00h

ljubazni striček na telefonu ka

Link to comment
Share on other sites

Javi se za popust (15%) ako misliš uzimat Valeo...

JAVLJAM SE! :hey:

Javi se za popust (15%) ako misliš uzimat Valeo...

JAVLJAM SE! :hey:

Link to comment
Share on other sites

Valeo u kombinaciji s Voskom za stakla iz Interspara Jankomir.Cijena 33 kune i skoro da ti i ne trebaju brisaci.Preporodio sam se s tim namazom.

kakav je to vosak? kako se nanosi? koliko traje? detalji,detalji!!! :bigl:

sorry,mali je off topic... ali inače imam bosch brisače i dosta stružu ako nema puno kiše na šajbi... međutim,to je moja greška bila,pa sad me zanima za taj vosak... jer kad izađem iz autopraone ne grebe dok ima taj sloj voska gore...

Edited by nani
Link to comment
Share on other sites

Da, i ja bih probao naći takvo nešto... Ali vezano za brisače, imam prednji lijevi Valeo a desni je Beru. Mislim da je Valeo bolji. Beru je mlađi jedno mjesec dana a već je počeo škripati po staklu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo moje impresije na ovaj dvoboj, BOSCH :yeah:

Znači imam valeo od kad sam uzeo auto, to je već 4 pune godine, promjenio sam dva valeo seta brisača i prošlotjedni snijeg mi je slomio onaj plastični kraj metlice koji drži dva lima oko gume pa rekoh idem uzet novu jer moje majstorija s vezicom i rezanjem gume "samo efektno" izgleda i to je sve. Uglavnom prvo me ohladio valeo cjenik. Suvozačeva metlica original Valeo-Renault u Eurorentu košta cca 450 kn, da dobro ste čuli samo suvozaćeva metlica. I idem zvat dalje, Auto Krešo nema Valeo nego Bosch aerotwin origigi za moj scenic II 2005 g. i komplet (oba prednja brisaća) koštaju 360 kn.

I najbolje je to što ne ostavlja crte dok mi je valeo uvijek ostavljao. Bosch je puno robusniji što ču pokazati na slikama dolje. Evo samo za vas:

Gornji je Valeo:

post-5414-1261410287_thumb.jpg post-5414-1261410637_thumb.jpg post-5414-1261410697_thumb.jpg

Doljnji je Valeo:

post-5414-1261410734_thumb.jpg

Lijevi je Valeo:

post-5414-1261410816_thumb.jpgpost-5414-1261410790_thumb.jpg

Bosch mi izgleda puno moćnije i izdržljivije, vidjet ćemo kako će se držati po ovim "ekstremnim" uvjetima. Još su noćas najavili ledenu kišu. To će biti pravi izazov za njih.

Link to comment
Share on other sites

Imam puno bolja iskustva sa Valeom nego Boschom...sad sam uzeo novi set Valea istih kakvi su bili i prva ugradnja.

Link to comment
Share on other sites

ja baš razmišljam koje uzeti jer prije godinu i koja 3-4mj, uzeo u molidonu nekeakve nisam pridava pažnju tome nit mi bilo bitno, iskreno ovi mi se svidjeli jer su dupli, ali već neko vrjeme to više nije to, znači bosch :hey:

Link to comment
Share on other sites

Pošto se bavim prodajom autodijelova, imam info iz prve ruke i za VALEO i BOSCH, od potrošača.

BOSCH rulez! U zadnje vrijeme mi se žale ljudi na VALEO, to me iznenadilo pravo. Nisu ni jeftini da bi čovjek rekao nema veze...

Ali zato Aerotwin BOSCH brisči su vrh... Meni je set trajao skoro tri godine, a nisam ih štedio.

Nisam ni dozvoljavao da rade džaba, da se ne habaju bezze, a nove još nisam postavio (stoje u ćošku), žao mi da ih zima ošteti. :bigl:

Jedino nisam prezadovoljan onim zadnjim BOSCH-ovim od 23 cm, ali to malo g***o ni ne može dobro obrisati kad je tako malo.

Ruku na srce, nisam probao VALEO-vu Aerotwin varijantu, ali ove pritužbe mušterija i cijena su me obeshrabrile da probam.

I da, kod mene set BOSCH Aerotwin brisača za Meg II koštaju oko 35,00 €, veoma prihvatljivo za kvalitet i period koji traje, posebno kad čujem koliko RENAULT traži za "original" brisače.

Žalosno. :frown:

EDIT:

Sad se sjetih da napomenem da BOSH pravi i neku jeftinu varijantu brisača (nisu Aerotwin) koji su loši, u rangu italijanskih najjeftinijih.

Ali cijena sve kaže, naravno osim ako vas ne varaju.

Edited by chkoze
Link to comment
Share on other sites

Pošto se bavim prodajom autodijelova, imam info iz prve ruke i za VALEO i BOSCH, od potrošača.

BOSCH rulez! U zadnje vrijeme mi se žale ljudi na VALEO, to me iznenadilo pravo. Nisu ni jeftini da bi čovjek rekao nema veze...

Ali zato Aerotwin BOSCH brisči su vrh... Meni je set trajao skoro tri godine, a nisam ih štedio.

Nisam ni dozvoljavao da rade džaba, da se ne habaju bezze, a nove još nisam postavio (stoje u ćošku), žao mi da ih zima ošteti. :bigl:

Jedino nisam prezadovoljan onim zadnjim BOSCH-ovim od 23 cm, ali to malo g***o ni ne može dobro obrisati kad je tako malo.

Ruku na srce, nisam probao VALEO-vu Aerotwin varijantu, ali ove pritužbe mušterija i cijena su me obeshrabrile da probam.

I da, kod mene set BOSCH Aerotwin brisača za Meg II koštaju oko 35,00 €, veoma prihvatljivo za kvalitet i period koji traje, posebno kad čujem koliko RENAULT traži za "original" brisače.

Žalosno. :frown:

EDIT:

Sad se sjetih da napomenem da BOSH pravi i neku jeftinu varijantu brisača (nisu Aerotwin) koji su loši, u rangu italijanskih najjeftinijih.

Ali cijena sve kaže, naravno osim ako vas ne varaju.

Da, i ja sam probao Valeo silencio x-trm (ti gumeni) za svog Megana, prije možda dvije godine i mogu reći da su katastrofa. Neznam da li se od onda nešto promijenilo, ali ne bi ih preporučio...

A ovih 35€ za Bosch aerotwin mi zvuči povoljno, ako se ne varam kod nas su 10-ak € skuplji (cca. 330 kn). Original Renault gumeni su - prema Renaultovom reklamnom letku - 356,09 kn (sa 15% popusta). Navedene cijene su za Megane II.

Link to comment
Share on other sites

Pošto se bavim prodajom autodijelova, imam info iz prve ruke i za VALEO i BOSCH, od potrošača.

BOSCH rulez! U zadnje vrijeme mi se žale ljudi na VALEO, to me iznenadilo pravo. Nisu ni jeftini da bi čovjek rekao nema veze...

Ali zato Aerotwin BOSCH brisči su vrh... Meni je set trajao skoro tri godine, a nisam ih štedio.

Nisam ni dozvoljavao da rade džaba, da se ne habaju bezze, a nove još nisam postavio (stoje u ćošku), žao mi da ih zima ošteti. :bigl:

Jedino nisam prezadovoljan onim zadnjim BOSCH-ovim od 23 cm, ali to malo g***o ni ne može dobro obrisati kad je tako malo.

Ruku na srce, nisam probao VALEO-vu Aerotwin varijantu, ali ove pritužbe mušterija i cijena su me obeshrabrile da probam.

I da, kod mene set BOSCH Aerotwin brisača za Meg II koštaju oko 35,00 €, veoma prihvatljivo za kvalitet i period koji traje, posebno kad čujem koliko RENAULT traži za "original" brisače.

Žalosno. :frown:

EDIT:

Sad se sjetih da napomenem da BOSH pravi i neku jeftinu varijantu brisača (nisu Aerotwin) koji su loši, u rangu italijanskih najjeftinijih.

Ali cijena sve kaže, naravno osim ako vas ne varaju.

Eto vidis kako je to relativno...meni je prvi set originalnih Valeo brisaca na Scenicu II trajao 2 i pol godine, a i tada su se mogli jos koristiti...posto sam bio zadovoljan s njima uzeo sam potpuno identicne ponovo.

Na Meganeu II sam imao jedno vrijeme Bosch, ali ti nisu potrajali ni godinu dana...poceli su ostavljati linije...smece od brisaca.

Opcenito nemam bas neka dobra iskustva sa Bosch firmom.

Link to comment
Share on other sites

Pa i ja sam ustvari, na osnovu toga što je RENAULT u prvoj ugradnji koristio VALEO, počeo nabavljati iste za radnju... Znam da su bili extra...

Ali, ljudi se žale, VALEO brisači popuste na dijelovima koji drže gumicu brisača (plastika loša ili šta već) i onda brisač "preskače".

Probaj Aerotwin ili BOSCH-ove obične brisače u full kartonskim kutijama (s onom plastikom na vrhu kutije - da se može objesiti na policu) i 100% sam ubijeđen da nećeš imati prigovora.

Posebno preporučujem Aerotwin.

Nikako ne uzimati one BOSCH-ove brisače u pakovanju od plastike s jedne strane a karton s druge (vide se brisči unutra s prednje strane kutije)

Hebiga, ne znam kako drugačije da objasnim, nisam našao sliku pakovanja na BOSCH-ovoj stranici...

Razumiješ nadam se...

Link to comment
Share on other sites

Da, i ja sam probao Valeo silencio x-trm (ti gumeni) za svog Megana, prije možda dvije godine i mogu reći da su katastrofa. Neznam da li se od onda nešto promijenilo, ali ne bi ih preporučio...

ja sam ih početkom ove godine kupio i bili su super 6 mjeseci uz max. štednju... evo pred zimu su već za baciti, naravno sad ću ih potrošiti do kraja na ovom snijegu i ledu, pa onda na bosch, možda čak i "klasičnog" oblika jer mi stvarno žao para što sam za x3m dao.

Link to comment
Share on other sites

IMHO oni auti koji imaju "standardne" metlice uopće ne trebaju prelaziti na te zaobljene (x3m) jer ta šminka puno košta. Bolje koristiti standardne.

Link to comment
Share on other sites

ne slazem se mario... ja imam boch aerotwin i nebi vise ni jedne osim tih... odlicni su, nema preskakanja, ne ostavljaju crte i drze na staklu i pri 180km/h dok obicni ne... imam ih godinu dana i jos su ko novi

Link to comment
Share on other sites

ne slazem se mario... ja imam boch aerotwin i nebi vise ni jedne osim tih... odlicni su, nema preskakanja, ne ostavljaju crte i drze na staklu i pri 180km/h dok obicni ne... imam ih godinu dana i jos su ko novi

Super da ti toliko drže i ja se nadam tako za svoje. I slažem se da su aerotwin bolji od običnih.

Ja sam samo rekao, ako ekipa ima obične koji koštaju cca 150 kn da se baš i ne isplati mjenjati za ove skupe, ali tko voli nek izvoli.

Link to comment
Share on other sites

IMHO oni auti koji imaju "standardne" metlice uopće ne trebaju prelaziti na te zaobljene (x3m) jer ta šminka puno košta. Bolje koristiti standardne.

Na bivšem autu, Golfu 3, imao sam Bosch Aerotwin retrofit... Mogu reć da su milijun puta bolje od klasičnih brisača.

Prvo, cijeli su od gume pa naliježu na staklo savršeno.

Drugo, robusnije su napravljeni (široka gornja guma štiti metlicu od sunca, etc...)

Treće i najvažnije, dulje traju.

Cijena im je možda mana, ali znaš kako kažu: When you buy quality, you only cry once.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.