Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

svjestan sam toga, ali eto vele da ove nove najtbrejkerice makar su +90 klasa daju 50% duži lifetime u odnosu na prošli model, što bi u mom slučaju značilo nekih godinu i po do dve, a to je za ove novce debelo prihvatljivo.

recimo osram cool blue w5w pozicije za koje sam bio uvjeren da svijetle bijelo (u odnosu na stock svjetle ultraljubičastomega bijelo) sada ispadaju lagano žute.

nemoj da ih više hvalim, još uvijek sam pod dojmovima :)

Link to comment
Share on other sites

di si kupio najtbrejker plus i pošto, i ja bi jedni H1 za dugo svjetlo kad ih toliko hvališ :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

Ipak je odabir boje svjetla i sijalice uslovljen vremenskim prilikama kroz koje se dominantno vozi. Ako se vozi tamo gdje je vise magle i kise, bijela svjetlost i nije bas najidealnije rjesenje.;)

Link to comment
Share on other sites

recimo osram cool blue w5w pozicije za koje sam bio uvjeren da svijetle bijelo (u odnosu na stock svjetle ultraljubičastomega bijelo) sada ispadaju lagano žute.

Hoćeš reći da Cool Blue pozicije ne svjetle isto kao H7/H1?

Onda fakat trebam ledice da iskombiniram makar sličnu nijansu :(

Link to comment
Share on other sites

@french... zovni u lageros i pitaj koliko je h1, ajd ako ti nije problem stavi tu cijenu pa bi možda i ja uzeo da se vidi kad blendam :)

@borny... svijetle isto kao i silverstar, ali ne kao i nightbreaker.

Link to comment
Share on other sites

@borny... svijetle isto kao i silverstar, ali ne kao i nightbreaker.

Ne znam kako svjetle nijedne od navedenih, nisam ih vidio uživo.

Mogu usporediti samo sa Cool Blue koje imam na autu.

Hoćeš reći da nisu bijele kao Nightbreaker?

Link to comment
Share on other sites

ni približno i to je vidljivo na dnevnom svjetlu, navečer da ne pričam.

edit: pričamo o w5w cool blue, ne?

Edited by syss
Link to comment
Share on other sites

ni približno i to je vidljivo na dnevnom svjetlu, navečer da ne pričam.

edit: pričamo o w5w cool blue, ne?

Da, w5w cool blue.

Po OSRAM-ovoj stranici, nema w5w žarulja koje bi dale svjetlo približno ovim cool blue H1/H7.

E sad, uzeti LED od pufyja ili tražiti neke druge w5w? :)

Link to comment
Share on other sites

Ponukan ovom raspravom uzeo sam Nightbreaker Plus H1 za 105 kuna/par i mogu rec da su jako dobre. Nije mi problem koliko ce trjati jer ne moram skidati prednji branik da zamjenim zaruljicu.

Link to comment
Share on other sites

@borny... mislim da će led malo odudarat bjelinom.

@jure... kakve su u odnosu na vulgaris? nije neka lova a još uvijek imam tvorničke h1, pa možda da i to zatrampam.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam vulgaris tj. Hella obicne sa INA pumpe, pa nakon njih one neke cool blue xenon ultra extra mega iz Metro-a koje kostaju 30ak kuna. Hella su OK, ali dosta zute i pri kraju nemaju cisti cut off vec se onako gube. Ove iz Metro-a su smece. Lijepo izgledaju u faru, a ostalo katastrofa. Svjetla ima svugdje osim gdje treba. U sumrak, pogotovo kad je lagana kisica ne vidis ama bas nista.

Nightbreaker Plus je preporod. Gusto svijetlo u svim podrucjima i cisti cut off makar su mi svjetla dosta visoko postelana tj. na samoj granici da ne budu previsoka. U odnosu na ovo smece iz Getro-a su zuckastije u faru ali me nije ni najmanje briga kad im to i nije svrha.

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima li netko Philipsove Blue Vision?

Zasad mi samo te W5W po specifikaciji (4000K) pašu sa OSRAm Cool Blue H7+H1.

Gdje ih uopće kupiti u ZG-u?

Link to comment
Share on other sites

ja ih imam, kupio priko ebaya. Imaš neke slike na mojim topicima o morimoto mini projektorima

Link to comment
Share on other sites

Najxenonskija kombinacija koja se može postići sa nexenonima je osram coolblue h7 i philips bluevision w5w za pozicije.

Philips bluevision h7 i h1 nisu nešto posebno plave ni jake, ali imaju gusto svjetlo i dobar cutoff, ravan kao na oem xenon farovima što je izvrsno. Na Cliu mi evo h1 gore već godinu dana, zadovoljan sam što nisu riknule, prije su dosta kraće trajale na Cliu II. Valjda je sad i struja bolja :)

Philips xtreme su mi ostale u odličnom sjećanju po jačini i punini snopa, ali umjesto njih volio bi probati ove Nightbreaker plus kad budem mijenjao.

Link to comment
Share on other sites

Najxenonskija kombinacija koja se može postići sa nexenonima je osram coolblue h7 i philips bluevision w5w za pozicije.

Znači, dobro sam pogodio.

Još samo da nađem BlueVision W5W u ZG-u po razumoj cijeni ili na ebayu za jako malo love (čisto da je manji gubitak ako ispadne piz******).

Link to comment
Share on other sites

i samo info clio3 ph2 kratka idu nutra bez beda,ja nisam nis skido,samo sam pomaknuo crijevo od klime na drugoj strani,ima dosta mjesta :D,znao sam da bih bio dobar ginekolog :D

uzeo nightbreaker plus prije cca. 2mj. jako zadovoljan,moja preporuka...

Link to comment
Share on other sites

Ponukan ovom raspravom uzeo sam Nightbreaker Plus H1 za 105 kuna/par i mogu rec da su jako dobre. Nije mi problem koliko ce trjati jer ne moram skidati prednji branik da zamjenim zaruljicu.

Gdje to ima u Splitu?

Link to comment
Share on other sites

Evo da se i ja malo uključim u raspravu, frenchkey imaš osramove nightbraker u bauhausa u splitu, ali ja bi na tvom mistu uzeo u razmatranje i white hammer ( H1 koštaju negdi oko 79 kn ) bile su 2008 na testu prve, a ove godine su ti Bosch Plus 90 koje su skupe, ali u testovima kažu isplative za te novce

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

došlo je vrijeme da i ja sebi stavim neke bolje H7 zarulje, jer su mi ove zamjenske jako, jako lose....

Ove Night breaker plus mi se čine najprimamljivijim pa me zanima zna li itko di se mogu nabaviti u Rijeci i po kojoj cijeni, jer nisam nigdje u razgovoru procitao da je netko spominjao???

hvala !! ;)

Link to comment
Share on other sites

lageros, 175kn, nazovi u zg i nek pošalje nekom svom dileru/kolegi/direktno tebi u rijeku.

Link to comment
Share on other sites

OSRAM Cool Blue H7 riknula nakon nepunih 6 mjeseci :mad:

Kako tako brzo? Jel moguće da joj šteti automatsko paljenje svjetala, pa kad kresnem auto, ugase se i opet upale?

Još sam namjerno uzeo njih umjesto NightBreakera jer bi trebale duže trajat...

Link to comment
Share on other sites

eto... imao si loše svjetlo za skupe pare koje ti nije trajalo ni godinu dana koliko traje recimo stare 80% klase.

isto automatsko paljenje kao i kod mene.

drugi puta ćeš drugačije :)

Link to comment
Share on other sites

Ne baš, opet sam uzeo par Cool Blue :)

Sad se neće palit s autom, tj. stavit ću poziciju, upalit auto, pa onda kratka u zimskom periodu. Ljeti (ako do tada izdrže) samo pozicije.

Mijenjao sam obje i točno se vidi razlika između starie i nove. Nova ima plavo staklo, dok je na staroj to staklo gotovo bezbojno.

Ako ne izdrže barem godinu dana, idu "žute" osram i bok.

Link to comment
Share on other sites

nightbreaker PLUS su nova generacija, a ovo plus je na račun dužeg vijeka trajanja

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.