Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

preko njuškala tu u lokalnog dilera u Splitu, rade ok već godinu dana. Trepere jedino ako imaš golfa1 diesela ili  kadeta 1,6d di se trese cijela karoserija. S obzirom da nemaš HID projektor preporučam model H7R za zaštitnim zaslonom protiv zasljepljivanja, a  moraš imati i vezu na tehničkom kad za to dođe vrijeme

Preko njuške znači.  Po ovoj tvojoj slici na avataru čini mi se da na farovima imaš leće kao i ja na svom meganeu, a rekli su mi da ako imaš leće na farovima onda bez problema prolazi na tehničkom jer da je običan far bez leće onda ne bih mogao proći jer običan far više razbacuje xenon svjetlo nego ako ima leću. BTW tehnički mi nije problem. Više me brinu one priče o lošim balastima (treperenje svjetla) i poništavačima greške koji pretpostavljam da se ne moraju ugraditi na megane. Nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

ja sam naknadno ugradio leće, tj. bixenon projektore koji su baš pravljeni za HID svjetlo. Ovo na tehničkom nisi 100% u pravu, ali prije će tebe pustiti nego nekog s običnim farovima. Izbjegavaj male crne slim balaste, daju vrlo slabo svjetlo. To su ti ovi:

Philips_ICs_and_NEC_Technical_Solution_H

Link to comment
Share on other sites

Ja sam s tim slim balastima imao nula problema, dok sam onih klasičnih promijenio nekoliko jer bi nakon nekog vremena počeli treperiti i onda bi skroz crkli. A ti slim su mi davali isto svjetla kao i obični.

 

Tako da bih rekao da je pravilo da pravila nema, što te dopadne dopadne :cool:

Link to comment
Share on other sites

A najbolje bi bilo ugraditi farove od nove mazde 6 na megane-a ako pašu :D . Nije mi jasno zašto ljudi imaju potrebu ugrađivati ksenonska svjetla u aute u kojima nisu tvornički ugrađeni. Postoje puno jednostavnija rješenja koja su itekako zadovoljavajuća. Recimo "Osram Nightbreaker Plus" je odlična žarulja i čuda čini u "običnom" faru. Netreba tražiti "vezu" na tehničkom, a odlično svijetli.

Link to comment
Share on other sites

I ja se slažem, ali jako puno ljudi koji ih imaju ili su naknadno ugradili se kunu da je sa xenonima x puta bolje

Vjerujem da je bolje, ali nisma od onih koji će nešto napraviti za št manje novaca i onda strepiti na cesti i tehničkom.

Čim bude parsto kuna viška, uzimam NB plus da i ja vidim kako blešči :D

Link to comment
Share on other sites

ja sam s debelim balastima imao dobra iskustva, istina iz Metroa. Od slim balasta ovi crni su mi bili drastično slabiji, isprobano. Imam i ove slim ali srebrne i ti su mi dobri ko će ga znat. Kupio ih tu u Kaštelima, pa je bila i garancija. Izgledaju islično kao crni koje sam jeftino kupio preko njuškala u Zg i još ih nije htio zamijeniti.

post-138-0-63832800-1372858983_thumb.jpg

post-138-0-09875900-1372859213_thumb.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Stigle danas T10 7.5W, konkretno ove: http://www.ebay.com/itm/290899878463?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Čak mi ni ne smeta što malo vuku na plavičasto, nego me ždere to što NE IDU U FAR!!

Ne prolaze kroz rupu namijenjenu pozicijskoj žarulji. Zapnu za zubac kod kojega valjda grlo škljocne i drži na mjestu.

Čak sam jednu malo brusio, ali nije pomoglo, premalo je "mesa" za ozbiljniji zahvat.

 

Zanimljivo je da rade kako god okrenem polove.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

To je s**nje, baš. Izgledaju moćno, šteta što ne ulaze, Možeš li same žaruljice malo pobrusit?

Link to comment
Share on other sites

Pa to i govorim, žaruljicu sam malo pobrusio koliko sam se usudio. Zbilja svjetle vrhunski, ali sve što je dobro, ne paše u moj far!! Sjećam se da sam jednom dečku prodao T10 28 SMD koje meni nikako nisu išle, a na njegov Clio 2 ph1 bez beda. Tam valjda i E14 žarulju možeš utrpat...

Ako je netko zainteresiran, slobodno se javi, imam 2 para.

 

PS A osjeti se i težina, nisu baš lagane kao ove ostale, valjda zbog alu kućišta...

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Šta E14, kod nas stane i E27.:-)

 

Nisam htio pretjerivati :D

Link to comment
Share on other sites

ne bih 55W riskiraš rastapanje projektora. Nema veze što je i halogenka 55W, ovdje je disipacija topline različita. U stvari, ne znaš dok ne probaš, možda to tvoje leće i izdrže. Javi nam! ;)

A i žarulje traju puno kraće nego ove od 35W

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Našao sam NB Plus za 16€.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300737812165&ssPageName=ADME:X:RTQ:DE:1123

 

Poslao sam upit selleru jesu li genuine i kaže da jesu. Namjeravam ih naručiti jer su skoro 100kn jeftinije od linkanih na prethodnoj stranici.

Postoji li nešto prema čemu se može skužiti da jesu/nisu genuine kad stignu?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/120981522455?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Ovo šta je Borny linkao je koma, par minuta na sva 4 i da vidiš far.....testirano nažalost

 

A ovo za NB mi je sumnjivo...moj seller je i dalje najpovoljniji....

 

Meni su zasad ok jer još nisam vozio u koloni sa sva 4. Ne znam, možda je i do kvalitete plastike. Nije to tako strašna razlika, barem mi se ne čini.

 

A što se tiče NB+, lako uzmem te za 16€ i opletem po negativnom feedbacku ako nisu prave. Svaki put mi vrate lovu i traže promjenu feedbacka :)

 

EDIT: danas stigle žaruljice koje dosad nisam isprobao. Obične 5W, ali 5000k.

 

 

post-11796-0-08262600-1377867484_thumb.j

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

loše, žuto, imam od philipsa cool blue....

 

 

Nisu žute.

Ne postoji Philips cool blue. Ili Philips BlueVision ili Osram Cool Blue

 

I daj nabaci fotku kako te tvoje pozicije svjetle.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

ma pa upravo to, od Engleza sam naručio klasične samo samsung diode...i to je najbolje,

 

Philips BlueVision - to su te krivo sam napisao, i loše su, žute....eto iz prve ruke, nema bolje do diode....

Link to comment
Share on other sites

Nisam htio ići na više od 5 dioda po žarulji zbog grijanja, mada može stati i puno duža, tj. s više dioda na sebi.

Link to comment
Share on other sites

loše, žuto, imam od philipsa cool blue....

 

Evo par fotki da se vidi žutilo. Druga je stovk W5W žarulja.

Trenutno radi 3 dana bez prestanka i nikakvih problema. U fazi testiranja je :)

 

post-11796-0-57754100-1378231920_thumb.j post-11796-0-03799900-1378231924_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Meni je to u faru pored osram cool blue hyper bilo koma....nema do ledice, ovo ok zgleda

Link to comment
Share on other sites

Sad već tjedan dana radi bez prestanka, osim kad mi zatreba utičnica u garaži.

Nikakvih promjena na samoj žarulji niti grlu. Na autu su otkad su stigle, a sad će i ostati.

Ako je netko zainteresiran, imam ih još :)

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Odlicne su rade opekotine prvog stupnja na jagodicama kako sam se samo zahebo kad sam ju primio onako muski jer sam mislio da je ledica u pitanju zbog tipa koji ima fetis na ledice nisam ni mislio da testira ista drugo ;-) ji ha

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.