Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

osram diadem:

pb240160.jpg

meni su super fora ti zmigavci plavkasti, pogotovo uz xenone i na bijeli auto...

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

probao i to, ne svjetli vise dovoljno jako i za to bi mogli srat na tehnickom definitivno, a i radi sebe jer kad se skrece u gradu moze biti opasno... istina da x puta skrenem i bez zmigavca :zubo: al neki put bas treba...

edit: slucajno ispalo ovako da 2 posta za redom moja sorry ! :fucka:

ma mislio sam samo malo vrh, ono u veličini 1 kn. Ne cijelu žarulju

Link to comment
Share on other sites

ma znam to bi bilo ubiti idealno zato sam to i isao probat, al veci problem mi radi to sta bi i dalje bilo odsjaja a meni u faru onda bas velikikomad bude narancasti pa zato optada pofarbat samo vrh (zato ni nisam stavio philipsove koje sam spominjao ranije gore u temi)...

Link to comment
Share on other sites

osram diadem:

pb240160.jpg

meni su super fora ti zmigavci plavkasti, pogotovo uz xenone i na bijeli auto...

Fora su kad je žmigavac malo "skriven".

Na mom Cliu bi to vjerojatno izgledalo vrhunski glupo :(

Link to comment
Share on other sites

Obje debelo preskupe..Doduse ok Philips drzi cijenu kod tih zarulja, ak bas mora bit philips onda je valjda ok..

al to je skoro 180kn za dvije male zaruljice , ne za prednja svjetla nego zmigavce, po meni preskupo.

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Može preporuka neke smd festoonke za gepek?

Jel valjaju kaj te sa 3-6-8-9-12 itd diodica?

Hoću da gepek bude ko Betlehem!

Maloprije sam to raskopao da vidim što točno piše na njoj, ali nisam se sjetio pogledat duljinu :tup:

Sigurno netko zna :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

8, 9 , sve je to tu negdje .. nemoj ispod toga ic jer ti nebu bas tak jako svjetlilo.tj bude jako al nebu se tolko rasipalo, sto nije lose za neke stvari, al za gepek je , jer hoces da osvjetljena povrsina bude sto veca.

Link to comment
Share on other sites

Ma planiram i s druge strane nakalemiti svjetlo, da budu 2 :cool:

Plastika je ista, samo treba izbušiti rupu i spojiti sa originalnom.

Jel te žarulje imaju problema sa zagrijavanjem i rikavanjem?

Link to comment
Share on other sites

SA zagrijavanjem ne, a bome nisam cuo ni da je riknula nekom jos..ja relativno kratko u autu imam , al doma imam jedno godnu dana ,palim svako malo, doduse na AA baterije je al still, ni govora o rikavanju, imam 3 razlicite zarulje svaka ima jedno 4 velike LEDice..

nema tu kaj rikavat cini mi se ..

a dobra ti je ova idela da spojis dve , ja na meganu isto samo jedno imam svjetlo, al ne vidim da s druge strane uopce ima mjesto za drugo...bude jedno dost kaj sad :)

bas sam veceras gledao kak mi zgledaju LEDice u pozicijama - meni se full svida :ahaa: al meni se svida ta icy boja neka , netko vise voli da je klasicno žučkasto-halogeno..

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Nije meni zbog boje toliko, makar izgleda seljo-beljo ful bijelo,a pokraj kratko svjetlo sa Cool Buue na cca 4000K .

Više me je** kaj usmjerava svjetlost, a ne raspršuje ju po faru kao žarulja,. Dobijem bijelu točku...

Link to comment
Share on other sites

Meni ova sa 9 stvarno super svijetli i raspršuje široko.

U far sam stavio ove da se slažu uz xenon

http://www.dealextreme.com/p/t10-1-2w-6500k-70-lumen-5-smd-led-car-white-light-bulbs-pair-dc-12v-51356

A u kabinu i gepek ove:

http://www.dealextreme.com/p/39mm-2w-9-smd-led-126-lumen-6500k-white-dome-light-dc-12v-51002

a u pepeljaru umjesto upaljača ovo:

http://www.dealextreme.com/p/designer-s-car-cigarette-powered-usb-adapter-charger-dc-12v-100722

hihi.gif

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

U čemu je fora sa ovim četveroznamenkastim brojevima kod SMD žarulja?

Npr 3020, 3528, 6411, 6421, 6423...

Naručio bih žarulje za gepek i kabinu, ali ne znam u čemu je razlika.

EDIT: jel bolje više malih, npr 16x smd ili manje velikih, npr. 6 ili 9x smd?

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kakve su ove žarulje?

Ne planiram ih stavit, čisto sam znatiželjan. Rikavaju li zbog pregrijavanja? Kvaliteta i količina svjetla?

post-11796-067248200 1331497422_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

To su ti smd led zarulje... Dobre su za pozicije, stopove i ostalu sitniju rasvjetu, jer dobro svijetle, ne griju se, vrlo stedljive, ne pregaraju, ali za kratka ili duga HX svjetla ih ne bi preporucio, jer su za takve stvari preslaba..

Link to comment
Share on other sites

ee zanima me kako ove led pozicije sto si ih ti stavio svijetle u odnosu na one sto igledaju kao mali reflektorcic, jel rasprsuju svjetlost po faru s obzirom da ima 5 dioda u svim smjerovima ili ???

neki dan sam od frenda stavljao te sto izgledaju kao reflektorcic i svjetlost ide prema naprijed samo tako da mi bas i ne odgovaraju...

i zanima me koje bi najbolje isle u paru sa Osram NB+ H7, jer nisam nigdje uspio skuziti koja bi boja trebala biti osramica... ???

tnx

@frenchkey

Edited by boJan02
Link to comment
Share on other sites

Ja sam običnu stavio pokraj Cool Blue koje su na ca 4000K (bar tako piše) i razlika u boji je nebo i zemlja. Sumnjam da je uz NB toliko bolje da se ne kuži.

Ako imaš NB, onda riskiraj tih par kuna i isprobaj ledice, pa ako ništa, stavi ih za regu ili nekaj deseto.

Link to comment
Share on other sites

ma ja bih htio uzeti te ledice za poziciju da s njima vozim preko dana, a opet me zanima da li ce biti onda prevelika razlika led i NB nocu, jer kad sam stavljao ove 6000K bas je bilo ruzno...

a jos nigdje nisam uspio naci koja je boja NB +... a ove led bih nesto oko 5000K, pa mislim da bi bilo tu negdje...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Gdje ima jeftino tih Night Breaker Plus? Riknula mi danas Cool Blue :ranting:

Naletio sam negdje na cijenu 290kn par, ali mi se čini maaalo previše...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.