Jump to content

Leteči ležajevi vrisnuli


dankobananko

Recommended Posts

300-600 kn su lezajevi tko nece da pozali i da mu ode motor promjenit ce a tko nece nek riskira,ja nisam i nebi...mjenjam ulje na 8000 kupio sam auto i nisam znao intervale prijasnjeg vlasnika promjenio sam letece i vidio da nisam pogrijesio...kom je nadrapala turbina leteci su mu garantirano za bacit...

Edited by maracmarta
Link to comment
Share on other sites

istina češća izmjena ulja, kad vidim 30000km interval, naježim se. do 10000km max, sve ostalo previše. ajd da nemaš 250kn za ulje i 50 za filter, to je laž.

Link to comment
Share on other sites

Vecina nas neradi ni 10000 na godinu tak da to nije problem...elf 5w 40 u lagunu 1.9 dci i to ne onaj evolution nf vec sxr sto je propisano tvornicki i zadovoljava norme nf ih ne zadovoljava

Link to comment
Share on other sites

Jel se mogu staviti leteći od VW tako da traju vječno? Šala... Dosta nas ovdje mijenja stvati preventivno i prije vremena i zato ova rasprava. Normalno korisnik ih nikad neće mijenjati.

Sent from my LG G4

E jbg , kako se ja nisam toga sjetio :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ouououoooooo, čula se vriskaaaaa, ouououoooooo , iz podrumskoga diska. :kava:

 

Čudi me da nije stao motor na njihovom testu.

Link to comment
Share on other sites

Umalo. Pukla glava, leteći u banani... Ali kazu da od 2009.Renault ugraduje poboljšane ležajeve

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Napokon poslikah.. Moji leteci na 195ooo km..

Da su mogli jos mogli su, al ne jos dugo... I u ovom stadiju vec pocinju trositi i radilicu jer je prvi i drugi sloj vec istrosen... 63f5d7c7f97dadd1e9a1621cc161d453.jpg0574089e917871e092cac87055214126.jpgcf642d86364d1133a1477decb2ebe86d.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Umalo. Pukla glava, leteći u banani... Ali kazu da od 2009.Renault ugraduje poboljšane ležajeve

 

Papatalk

 

 

 

 

I jel zna netko pouzdano, ugrađuju ili ne poboljšane leteće od 2009?

Link to comment
Share on other sites

Napokon poslikah.. Moji leteci na 195ooo km..

Da su mogli jos mogli su, al ne jos dugo... I u ovom stadiju vec pocinju trositi i radilicu jer je prvi i drugi sloj vec istrosen... 63f5d7c7f97dadd1e9a1621cc161d453.jpg0574089e917871e092cac87055214126.jpgcf642d86364d1133a1477decb2ebe86d.jpg

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Kakvi bi trebali biti nakon skoro 200tkm i to tvoje vožnje na autu koje si "malo preradio"?

Link to comment
Share on other sites

to je prije dizanja snage na novoj jacoj turbini. 

Link to comment
Share on other sites

I jel zna netko pouzdano, ugrađuju ili ne poboljšane leteće od 2009?

Je baš od 2009 ugrađuju poboljšane leteće, isto kao što od Lagune 3 ugrađuju poboljšane graničnike vrata.

to je prije dizanja snage na novoj jacoj turbini. 

A kakav ti je stil vožnje? Sigurno voziš "penzionerski". Znam da si pobornik preventivne izmjene letećih, ali onda si mogao preventivno promijeniti i turbinu, a ne da se onako spektakularno raspadne (opet rasprava o istome).

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Je baš od 2009 ugrađuju poboljšane leteće, isto kao što od Lagune 3 ugrađuju poboljšane graničnike vrata.

Na meganu 3 isto poboljšani graničnici, evo svaki od novog krcka☺ 

Link to comment
Share on other sites

Eto vidiš, tako su i leteći poboljšani. :)

Link to comment
Share on other sites

Laguna trenutno na 297500 km, ulje i filter idu svakih 12000, a leteće imam u planu kad se sve raspadne radi istih.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

koji je na kraju zaključak u vezi letećih?

Auto ima sad 360 000km i radi sebe bi ih pormijenio rađe nego da se okrenu pa imam ceh od par soma kuna i mjesec dana bez auta

- koji leteći ležajevi?

-što uz leteće kupiti odnosno što se mijenja u kompletu s njima? ( brtva kartera i šerafi neki ? )

Link to comment
Share on other sites

svi vi koji kazete da ne treba dali ste voljni dati čovjeku neku garanciju ili sudjelovati u trošku ako ipak odu u slijedećih 100.000 km? 

Link to comment
Share on other sites

koje uzet i što je sve potrebno od popratnih dijelova uzet i promijenit u kompletu kad se oni mijenjaju?

Link to comment
Share on other sites

svi vi koji kazete da ne treba dali ste voljni dati čovjeku neku garanciju ili sudjelovati u trošku ako ipak odu u slijedećih 100.000 km? 

A šta ako mu ode turbina u sljedećih 100tkm? Tko će mu nadoknaditi štetu ako mu auto ode u iberturažu? Je li itko povukao pitanje preventivne izmjene turbine na recimo 200tkm, ili barem reparacije iste?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.